ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! Empty vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by immortal 10/6/2014, 23:51

[size=32]Ovo su stvari koje će se dogoditi uoči Isusova dolaska: Sada je vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom![/size]
duhovnost, [url=http://www.samopismo.net/search/label/Kristov drugi dolazak]Kristov drugi dolazak[/url], [url=http://www.samopismo.net/search/label/posljednja vremena]posljednja vremena[/url], zanimljivosti
A+A-
SHARE ON EMAILEMAILSHARE ON PRINTPRINT



vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! Parting+The+Veil+-+Second+Coming+Of+Christ+-+Jon+McNaughton


Svi koji vjeruju u Isusa znaju u svome srcu da je vrijeme blizu. Krist je mnogo o tome govorio. Istina je, nitko ne zna točan sat kad će se vratiti. Sam Isus je to rekao. Međutim, jasno je opisao i stvari koje će se dogoditi uoči Njegova dolaska:


''Bit će ratovi i bune i mnogi će doći tvrdeći da su Krist. Ali ne plašite se, još nije kraj'' (vidi Lk 21,8-9).

''Dići će se narod protiv naroda i kraljevstvo protiv kraljevstva. Bit će velikih potresna zemlje, a u raznim mjestima bit će kuge i gladi. Bit će strahovitih pojava i na nebu velikih znakova... Tada će vidjeti Sina Čovječjega gdje dolazi na oblaku s velikom moći i slavom'' (Lk 21,10-11,27).

Kad ćemo vidjeti Njegov dolazak? Isus kaže da će se to dogoditi kad ''će ljudi umirati od straha u očekivanju onoga što će zadesiti svijet, jer zviježđa nebeska će se uzdrmati'' (Lk 21,26). Neki teolozi kažu da se taj odlomak odnosi na uništenje Jeruzalema 70. godine poslije Krista. Ali to ne može biti, jer svijet u ono vrijeem nije vidio da je došao Krist na oblaku sa silom i velikom slavom.

Istina je to da nam je ovaj odlomak jedan od sigurnih znakova je Isus ubrzo dolazi. Sjetite se potresanja koje se danas događa. Svijet je uzdrman ekonomski i moralno, a uz to, tu su i prirodne katastrofe, terorizam i nuklearne prijetnje raznih nacija. Kakav je učinak toga ogromnog potresanja? Bez ikakve sumnje to je da su ljudi uplašeniji nego ikada.

Zaprepaštujuće, ali ne čujemo mnogo propovijedanja o Isusovom dolasku. Neki propovijedaju da će On doći, ali ne u naše vrijeme. Drugi propovijedaju: ''Najprije Crkva mora preuzeti vlast, a to može biti tek za tisuću godina.''

Isus nas je upozorio na takva razmišljanja. Rekao je: ''zli sluga u srcu svome kaže: 'Moj gospodar neće doći zadugo''' (Mt 24,48). A Pavao kaže: ''... svi ćemo se preobraziti, u jedan hip, u tren oka, na glas posljednje trube; zatrubit će truba i mrtvi će uskrsnuti, neraspadljivi, a mi ćemo se preobraziti'' (1 Kor 15,51-52).

Svi ovi odlomci govore o iščekivanju. Prema Pavlu, to iščekivanje nas potiče da obilujemo u istinskim djelima Božjim: ''Prema tome, braćo moja ljubljena, budite čvrsti, nepokolebljivi, uvijek napredujte u djelu Gospodnjem, svjesni da vaš trug u Gospodinu nije uzaludan'' (1 Kor 15,58).

Kad sam kao tinejdžer tek počeo propovijedati, propovijedao sam o dolasku Gospodnjem. Kasnije, kad sam u svojim dvadesetima došao u New York, propovijedao sam o Kristovom dolasku i na ulicama ovisnicima i članovima bandi. Propovijedao sam o pravednom strahu Božjem, o tome da Gospodin neće dopustiti da bude ismijavan i o životu koji svakodnevno očekuje da će Isus doći kad Ga se najmanje očekuje.

Isus nam kaže vrlo jasno: ''Neka vam bokovi budu opasani a svjetiljke zapaljene! I budite slični onima što čekaju svoga gospodara kad se vraća... Blago slugama koje gospodar, kada dođe, nađe gdje bdiju... I dođe li u drugu ili treću noćnu stražu... budite pripravni, jer će Sin Čovječji doći u čas kad se ne nadate'' (Lk 12,35.36.38.40).
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by kic 10/6/2014, 23:59

jeli Isus ikad čitao Čehova, ovaj simbolizam mi probija oči :^0
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Guest 11/6/2014, 00:07

kic wrote:jeli Isus ikad čitao Čehova, ovaj simbolizam mi probija oči :^0

 :^0  :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Trinity 11/6/2014, 00:12

Eh, sad...pa ne valja sve doslovno shvatiti...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by kic 11/6/2014, 00:14

da ne bude sve zafrkancija, nikad mi se nije sviđalo to zastrašivanje, ima Isus nekih citata nad kojim se čovjek može zamisliti, i kako u Pasternakovu "Doktor Živagu" veli Jurijev ujak: u NZ najviše mi se sviđa kad Isus govori o primjerima uzimajući svakodnevne situacije iz kojih indukcijskom metodom dirne dušu sviju oko sebe; ne znam, meni se te stvari sviđaju, a kad čitam ove Isusove rečenice onda se složim s onima koji vele da je Isus arhetip koji drži dušu čovječanstva u zarobljeništvu i strahu..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Trinity 11/6/2014, 00:20

To sve ovisi od onoga kako tko doživljava Isusa i kako tumači njegove riječi, zato valjda i postoje različite vjere. Ne znam, moj Bog je pravedan i milosrdan, a vjera prema tome vedra i puna optimizma.
Tako ja to, ukratko, doživljavam.


Last edited by Trinity on 11/6/2014, 00:34; edited 1 time in total
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by kic 11/6/2014, 00:24

I wont argue that.

samo moj dojam je, da to više govori o tebi nego o njemu.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Trinity 11/6/2014, 00:28

To sve govori o Njemu. Da nije tako, život bi bio nepodnošljiv.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Sora 11/6/2014, 07:09

Trinity wrote:To sve govori o Njemu. Da nije tako, život bi bio nepodnošljiv.
Blago tebi ...
Visit na netu i pisati vjerske bedastoće je podnošljiv život.... :aw 
Haha
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Sora 11/6/2014, 07:12

kic wrote:da ne bude sve zafrkancija, nikad mi se nije sviđalo to zastrašivanje, ima Isus nekih citata nad kojim se čovjek može zamisliti, i kako u Pasternakovu "Doktor Živagu" veli Jurijev ujak: u NZ najviše mi se sviđa kad Isus govori o primjerima uzimajući svakodnevne situacije iz kojih indukcijskom metodom dirne dušu sviju oko sebe; ne znam, meni se te stvari sviđaju, a kad čitam ove Isusove rečenice onda se složim s onima koji vele da je Isus arhetip koji drži dušu čovječanstva u zarobljeništvu i strahu..
Da pa jasno
Aj neko tko,zna citati...

PA CRKVI I POPOVIMA JE BOLJE DOK JE LJUDIMA GORE 
A AKO NIJE ..MA SVE CE UČINITI DA IM BUDE

FUJ :stop
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Trinity 11/6/2014, 07:53

Sora wrote:
Trinity wrote:To sve govori o Njemu. Da nije tako, život bi bio nepodnošljiv.
Blago tebi ...
Visit na netu i pisati vjerske bedastoće je podnošljiv život.... :aw 
Haha
Pa znaš da i je.
Tvoj je očito nepodnošljiv i prepun žuči.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Bran_Do 11/6/2014, 08:24

Jadni oni čija se vjera temelji na strahu od pakla i sličnih mitskih mjesta.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Sefirot 11/6/2014, 11:13

Bran_Do wrote:Jadni oni čija se vjera temelji na strahu od pakla i sličnih mitskih mjesta.

 :tu 


Ispada kao da nikad nije bilo ratova i prirodnih katastrofa pa da se to sad događa... lol.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Sora 11/6/2014, 11:32

Trinity wrote:
Sora wrote:
Trinity wrote:To sve govori o Njemu. Da nije tako, život bi bio nepodnošljiv.
Blago tebi ...
Visit na netu i pisati vjerske bedastoće je podnošljiv život.... :aw 
Haha
Pa znaš da i je.
Tvoj je očito nepodnošljiv i prepun žuči.
A gle

Kad 
Mi dosadno dođem tu pa se smijem tvojem odnosaju s Bogom
Nema tu žuči 
To du bedastoće koje tebe i tvoje ovčice čine sve bedastijima
 :rain
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Bran_Do 11/6/2014, 12:40

mortal-joint wrote:
Svi koji vjeruju u Isusa znaju u svome srcu da je vrijeme blizu. Krist je mnogo o tome govorio. Istina je, nitko ne zna točan sat kad će se vratiti. Sam Isus je to rekao. Međutim, jasno je opisao i stvari koje će se dogoditi uoči Njegova dolaska:


''Bit će ratovi i bune i mnogi će doći tvrdeći da su Krist. Ali ne plašite se, još nije kraj'' (vidi Lk 21,8-9).

''Dići će se narod protiv naroda i kraljevstvo protiv kraljevstva. Bit će velikih potresna zemlje, a u raznim mjestima bit će kuge i gladi. Bit će strahovitih pojava i na nebu velikih znakova... Tada će vidjeti Sina Čovječjega gdje dolazi na oblaku s velikom moći i slavom'' (Lk 21,10-11,27).

Rasprave radi, definiraj po čemu bi to ovo stoljeće i vrijeme bili posebni po broju katastrofa i ratova.
Odnosno, navedi mi vrijeme (stoljeće ili čak desetljeće) u posljednjih 2000 godina kad nije bilo rata, katastrofa, boleština i gladi.

Usput, trebalo bi broj katastrofa, ratova i žrtava za svako razdoblje usporediti s brojem svjetske populacije i doći do određenih relativnih statističkih podataka.

U suprotnom, "vrijeme je blizu" samo je puko naklapanje bez pokrića.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Guest 11/6/2014, 12:55

Bran_Do wrote:Jadni oni čija se vjera temelji na strahu od pakla i sličnih mitskih mjesta.
Zato ova tema i jest jedna velika smijurija. Vjera daje oslonac, nije izvor straha...ako je izvor straha, onda nije vjera...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Guest 11/6/2014, 12:58

Sora wrote:
Nema tu žuči 
Ni slučajno, zato stalno i vrijeđaš u svakoj napisanoj rečenici. To je tvoja dikcija i razina, pa se tu zapravo i nema puno toga višeg od tebe i očekivati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by immortal 11/6/2014, 13:12

Vegvísir wrote:
kic wrote:jeli Isus ikad čitao Čehova, ovaj simbolizam mi probija oči :^0

 :^0  :^0
vas oboje treba tužiti za ismijavanje Isusa tj svih kršćana i kršćanstva
ne znam tko vas postavi da budete glavni
postaje ponižavajuće boraviti u takvoj skupini
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Sora 11/6/2014, 13:16

Odi on
mortal-joint wrote:
Vegvísir wrote:
kic wrote:jeli Isus ikad čitao Čehova, ovaj simbolizam mi probija oči :^0

 :^0  :^0
vas oboje treba tužiti za ismijavanje Isusa tj svih kršćana i kršćanstva
ne znam tko vas postavi da budete glavni
postaje ponižavajuće boraviti u takvoj skupini
Pitanje kome je veće poniženjeponiženje
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by immortal 11/6/2014, 13:21

kic wrote: ima Isus nekih citata nad kojim se čovjek može zamisliti
 odurno cinički bahat stav "znalca" (s premalo znanja)

U ovom razmatranju kic stavio si se iznad Isusa. Zar zaista misliš da ti je tamo mjesto ili možda nas pokušavaš uvjeriti da ti je tamo mjesto. 
Da mi je znati što bi ti mama rekla tj kako bi odreagirala kad bi saznala za ovo. 
Spusti se na zemlju dijete i uhvati se faxa ako želiš steći neko prošireno znanje i uspjeti u životu, ali još uvijek vrlo, vrlo nedovoljno da bi ti tako s visoka razglabao o Kristu.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom! Empty Re: vrijeme da dođete u ispravan odnos s Bogom!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum