ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sirija

Page 4 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Go down

Sirija - Page 4 Empty Re: Sirija

Post by Guest 1/24/2016, 12:44

asilovski wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:pa vi ste stručnjaci sa vojnog područja, ja tu i tamo kliknem na redit forum svako 3-4 dana gdje pratim rat, vi valjda imate više saznanja o tome , bolje se kužite u oružje, i taktike i sve to :D valjda ja trebam učit od vas
Đoda tvoji puše na veliko
ja navijam za Assada i Iran i Hezbollah to sam naglasio više puta, ide nam za sada dobro, jedino što gubimo teritorij protiv ISILa, ali njih ćemo zadnje riješiti, jer nam nisu prijetnja za vlast. Za sada treba očistiti što više teritorija od pro-zapadnih-pro-turskih-pro-izraelskih islamista, ja bi se fokusirao više na one enklave, ali ok

Guest
Guest


Back to top Go down

Sirija - Page 4 Empty Re: Sirija

Post by Guest 1/24/2016, 12:47

upravo_sa_jebachine wrote:
asilovski wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:pa vi ste stručnjaci sa vojnog područja, ja tu i tamo kliknem na redit forum svako 3-4 dana gdje pratim rat, vi valjda imate više saznanja o tome , bolje se kužite u oružje, i taktike i sve to :D valjda ja trebam učit od vas
Đoda tvoji puše na veliko
ja navijam za Assada i Iran i Hezbollah to sam naglasio više puta, ide nam za sada dobro, jedino što gubimo teritorij protiv ISILa, ali njih ćemo zadnje riješiti, jer nam nisu prijetnja za vlast. Za sada treba očistiti što više teritorija od pro-zapadnih-pro-turskih-pro-izraelskih islamista, ja bi se fokusirao više na one enklave, ali ok
Sto bi sa Umjerenim glavosjecama,oni koji ipak dobro naostre macete?? :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sirija - Page 4 Empty Re: Sirija

Post by Guest 1/24/2016, 12:50

bogomdani wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:
asilovski wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:pa vi ste stručnjaci sa vojnog područja, ja tu i tamo kliknem na redit forum svako 3-4 dana gdje pratim rat, vi valjda imate više saznanja o tome , bolje se kužite u oružje, i taktike i sve to :D valjda ja trebam učit od vas
Đoda tvoji puše na veliko
ja navijam za Assada i Iran i Hezbollah to sam naglasio više puta, ide nam za sada dobro, jedino što gubimo teritorij protiv ISILa, ali njih ćemo zadnje riješiti, jer nam nisu prijetnja za vlast. Za sada treba očistiti što više teritorija od pro-zapadnih-pro-turskih-pro-izraelskih islamista, ja bi se fokusirao više na one enklave, ali ok
Sto bi sa Umjerenim glavosjecama,oni koji ipak dobro naostre macete?? :clown
haha, to su pro-zapadni, pro-arapski, pro-turski, i pro-izraelski  sateliti, i njih rješavamo prve kao što vidiš,  a ISIL doduše koristi to , pa nam osvaja teritorij ali ISIL ćemo riješiti kada 

1)ili ove porazimo do kraja u što sumnjam iskreno 
2) osvojimo im dosta teritorija pa onda sa njima sklopimo neki mir gdje će biti ovi marginalizirani itd, ali treba osvojiti što više teritorija od njih


ili opcija broj 
3) rat koji bi se mogao nastaviti godinama pa i desetljećima
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sirija - Page 4 Empty Re: Sirija

Post by Guest 1/24/2016, 12:51

E ebi ga.znaci nis od globalnog sranja,,samo low level conflikt
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sirija - Page 4 Empty Re: Sirija

Post by Guest 1/24/2016, 12:57

bogomdani wrote:E ebi ga.znaci nis od globalnog sranja,,samo low level conflikt
kakvo globalno sranje, evo od najave da će doći Kinezi nakon što su ih ISILovci dekapitirali ništa od toga. 

Taman će se Ameri i Rusi fightiati oko nekih boraca iz el-šabata jabar nusre. Dapače i ta Nusra je na popisu zapadnih terorističkih organizacija, tako da i nemaju službenu podršku zapada. 

Ameri imaju svoje igrače a to su Kurdi. 

Treba sada početi prognozirati što će biti za godinu dana. Recimo da Sirija očisti velik dio zemlje, tipa južnu siriju od "umjerenih islamista" onda na to područje dolazi Iran i Hezbollah. Onda postoji mogućnost sukoba Izrael vs Iran/SAA/Hzebollah pa i Rusija(iako Rusi se neće mješati ali zna se koga će podržati indirektno). 

Sa druge strane ako Kurdi i Assad dođu u liniju općeg razgraničenja, postoji mogućnost i njihova sukoba(koji je i bio par puta ali slabije). 

Jer recimo da Assad pobjedi većinu "umjerenih i neumjerenih" , opet ostaju mu problem Kurdi, njih 12% stanovništva će držati 30-40% teritorija Sirije, a pitanje je kako će Assad to priznati. 

Uglavnom dolje je kupus i nevidi se kraj.  Moguće da će Izrael čak pokušati inicirati rat sa Hezbollahom , i tako rasteretiti svoje islamske saveznike itd..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sirija - Page 4 Empty Re: Sirija

Post by Guest 1/24/2016, 12:58

ajd budemo cekali i vidjeli..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sirija - Page 4 Empty Re: Sirija

Post by Guest 1/24/2016, 12:59

u Siriji je za sada 4 velike frakcije , koja je svaka za sebe. 

Assad i njegova ekipa, njihovi saveznici su rusi, hezbollah, iran + šiti

FSA/Nusra  + oni su najviše arapski/turski saveznici ali imaju i tihu podršku zapada i izraela

ISIL - sami za sebe, iako su turci i arapi ispod stola trgovali pa čak navodno i izrael , ali ovi tu i tamo naprave teroristički napad u turskoj/arabiji da im pokažu šta je pravi islam

Kurdi /SDF- američki igrači,
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sirija - Page 4 Empty Re: Sirija

Post by Winter is coming 1/24/2016, 14:25

bogomdani wrote:E ebi ga.znaci nis od globalnog sranja,,samo low level conflikt
dosad je bilo tako,ali cini mi se da se i to isfuralo,nato se agresivno siri na granice sa Rusijom a ravnoteza na bliskom istoku je totalno poremecena,onda taj talas izbjeglica na evropu,narusavanja teritorijalnog integriteta kine od strane americke mornarice,north korea npr totalno nepredvidiv igrac,Turci i dalje nastavljaju i dopustaju naoruzavanje i snabdjevanje terorista preko svoje teritorije...i dalje da ne nabrajam unutrasnje rasne i anti goverment tenzije u samoj americi,sorry ali meni to lici na sve samo ne na low level intensity conflict,mozda zasad ali vrlo lako moze eksplodirati

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

Sirija - Page 4 Empty Re: Sirija

Post by AlfaOmega 1/24/2016, 15:31

upravo_sa_jebachine wrote:

Treba sada početi prognozirati što će biti za godinu dana. Recimo da Sirija očisti velik dio zemlje, tipa južnu siriju od "umjerenih islamista" onda na to područje dolazi Iran i Hezbollah. Onda postoji mogućnost sukoba Izrael vs Iran/SAA/Hzebollah pa i Rusija(iako Rusi se neće mješati ali zna se koga će podržati indirektno). 
Meni je samo bitno da se Rusija konačno oslobodila pritiska za zapada i Tel Aviva, i konačno počela naoružavati svoje saveznike, u prvom redu Hezbollah.
A zadnje vijesti govore da će im konačno isporučili i Yakhont. B-)
Krajnje je više vrijeme da se Sirija očisti od kojekakvih kanibala i glavosjeka, i da se konačno mogu fokusirati na pravog neprijatelja. Sad kad Iran obnovi ekonomiju i vojsku, neprijatelji će padati ko kruške.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10283
2015-09-11


Back to top Go down

Sirija - Page 4 Empty Re: Sirija

Post by Yehudi 1/24/2016, 17:14

upravo_sa_jebachine wrote:
jastreb wrote:Ako se ovako nastavi El Bagdadija za koji dan možemo očekivati u Makedoniji,pa na Preševu.

Pod uvjetom da se opet koji gumenjak ne prevrne.
lol. 

ISIL ti se širi u Siriji, prije par dana su kod jednog Sirijskog grada osvojili ogroman komad teritorija, bila je tema, a evo i sada vrše napade i dva manja sela koja su osvojila. ISIL se čak i proširio svugdje po Siriji od kada su Rusi ušli(ok deblokada zračne baze kod Alepa je jedina pobjeda SAA nad ISIL). Al Bagadi se širi po Siriji  pirat

 Bio jednom neki grad a oko njega ogromni komad teritorija.....i neka dva manja sela

e tako........i onda, jel znate, to je bijo isis.


   Nemojte me pitati koji grad ni ako se zove. isto me ne pitajte koliko je ogroman teritorij

ni koja su to dva sela.   Vragu brige, eto samo se laprda.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Sirija - Page 4 Empty Re: Sirija

Post by Yehudi 1/24/2016, 17:45

AlfaOmega wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:

Treba sada početi prognozirati što će biti za godinu dana. Recimo da Sirija očisti velik dio zemlje, tipa južnu siriju od "umjerenih islamista" onda na to područje dolazi Iran i Hezbollah. Onda postoji mogućnost sukoba Izrael vs Iran/SAA/Hzebollah pa i Rusija(iako Rusi se neće mješati ali zna se koga će podržati indirektno). 
Meni je samo bitno da se Rusija konačno oslobodila pritiska za zapada i Tel Aviva, i konačno počela naoružavati svoje saveznike, u prvom redu Hezbollah.
A zadnje vijesti govore da će im konačno isporučili i Yakhont. B-)
Krajnje je više vrijeme da se Sirija očisti od kojekakvih kanibala i glavosjeka, i da se konačno mogu fokusirati na pravog neprijatelja. Sad kad Iran obnovi ekonomiju i vojsku, neprijatelji će padati ko kruške.

    Rusijaima ugovor sa Izraelom da se neće dopustiti naoružavanje hezbolaha.....točka.

 Izrael je par puta bombardira snage hezbolaha u Siriji jer su pokušali preuzeti neke

 raketne sustave. Rusija se nije bunila jer postoji ugovor sa Izraelom di je hezbolah

 manje bitan od uloga o kome je igra.

    Sirija se još dugo neće oporaviti od ovoga rata ako uopće i ostane jedinstvena 

 a u šta sumnjam.  

   Amerika je otvorila zračnu bazu na sirijskom teritoriju ( na tromedji  Irak-TR-Sirija )

 bez da su pitali Siriju.  Rusija sada gradi treću bazu na 50 Km od te američke koja je

 bivši poljoprivredni aerodrom.   Još će tu svega biti.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Sirija - Page 4 Empty Re: Sirija

Post by Guest 1/24/2016, 17:56

Yehudi wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:
jastreb wrote:Ako se ovako nastavi El Bagdadija za koji dan možemo očekivati u Makedoniji,pa na Preševu.

Pod uvjetom da se opet koji gumenjak ne prevrne.
lol. 

ISIL ti se širi u Siriji, prije par dana su kod jednog Sirijskog grada osvojili ogroman komad teritorija, bila je tema, a evo i sada vrše napade i dva manja sela koja su osvojila. ISIL se čak i proširio svugdje po Siriji od kada su Rusi ušli(ok deblokada zračne baze kod Alepa je jedina pobjeda SAA nad ISIL). Al Bagadi se širi po Siriji  pirat

 Bio jednom neki grad a oko njega ogromni komad teritorija.....i neka dva manja sela

e tako........i onda, jel znate, to je bijo isis.


   Nemojte me pitati koji grad ni ako se zove. isto me ne pitajte koliko je ogroman teritorij

ni koja su to dva sela.   Vragu brige, eto samo se laprda.
Deir Ez Zor, arapska imena ne pamtim lako, ali ti kao stručnjak koji je napisao 90% postova na temi, i koji pratiš rat do najsitnijih detalja bi valjda to trebao znati odmah iz prve, ne da ja moram googlat
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sirija - Page 4 Empty Re: Sirija

Post by Guest 1/24/2016, 17:58

AlfaOmega wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:

Treba sada početi prognozirati što će biti za godinu dana. Recimo da Sirija očisti velik dio zemlje, tipa južnu siriju od "umjerenih islamista" onda na to područje dolazi Iran i Hezbollah. Onda postoji mogućnost sukoba Izrael vs Iran/SAA/Hzebollah pa i Rusija(iako Rusi se neće mješati ali zna se koga će podržati indirektno). 
Meni je samo bitno da se Rusija konačno oslobodila pritiska za zapada i Tel Aviva, i konačno počela naoružavati svoje saveznike, u prvom redu Hezbollah.
A zadnje vijesti govore da će im konačno isporučili i Yakhont. B-)
Krajnje je više vrijeme da se Sirija očisti od kojekakvih kanibala i glavosjeka, i da se konačno mogu fokusirati na pravog neprijatelja. Sad kad Iran obnovi ekonomiju i vojsku, neprijatelji će padati ko kruške.
Izrael doduše vodi "pogrešnu politiku"(pogrešnu sa našeg stajališta, sa svoga možda vodi ispravnu) ali kakva korist nama na zapadu, ako recimo u budućnosti Hezbollah/Iran(uz potporu Rusije) šamaraju Izrael?

Što će se promjeniti u tom slučaju na bliskom istoku da će nama u Europi biti bolje i mirnije, ili da će njima biti bolje i mirnije? baš ništa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sirija - Page 4 Empty Re: Sirija

Post by Ringo10 1/24/2016, 17:59

Yehudi wrote:
AlfaOmega wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:

Treba sada početi prognozirati što će biti za godinu dana. Recimo da Sirija očisti velik dio zemlje, tipa južnu siriju od "umjerenih islamista" onda na to područje dolazi Iran i Hezbollah. Onda postoji mogućnost sukoba Izrael vs Iran/SAA/Hzebollah pa i Rusija(iako Rusi se neće mješati ali zna se koga će podržati indirektno). 
Meni je samo bitno da se Rusija konačno oslobodila pritiska za zapada i Tel Aviva, i konačno počela naoružavati svoje saveznike, u prvom redu Hezbollah.
A zadnje vijesti govore da će im konačno isporučili i Yakhont. B-)
Krajnje je više vrijeme da se Sirija očisti od kojekakvih kanibala i glavosjeka, i da se konačno mogu fokusirati na pravog neprijatelja. Sad kad Iran obnovi ekonomiju i vojsku, neprijatelji će padati ko kruške.

    Rusijaima ugovor sa Izraelom da se neće dopustiti naoružavanje hezbolaha.....točka.

 Izrael je par puta bombardira snage hezbolaha u Siriji jer su pokušali preuzeti neke

 raketne sustave. Rusija se nije bunila jer postoji ugovor sa Izraelom di je hezbolah

 manje bitan od uloga o kome je igra.

    Sirija se još dugo neće oporaviti od ovoga rata ako uopće i ostane jedinstvena 

 a u šta sumnjam.  

   Amerika je otvorila zračnu bazu na sirijskom teritoriju ( na tromedji  Irak-TR-Sirija )

 bez da su pitali Siriju.  Rusija sada gradi treću bazu na 50 Km od te američke koja je

 bivši poljoprivredni aerodrom.   Još će tu svega biti.
Sve je to tako.

Ali mislim da le Amerika ili ukloniti taj aerodrom kad se završi rat ili biti označena kao agresor po međunarodnom pravu.

A međunarodno pravo će se početi itekako uvažavati.

Vrijeme Američke i britanske hajdučije i samovolje će polako na smetljište povijesti.

A Rusija neće ugrožavati Izrael čak i ako Amerika ode u kuarc krasni. 

Izrael je itekako potreban na BI. ALi nekakav plan za Palestince će se morati naći.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Sirija - Page 4 Empty Re: Sirija

Post by Yehudi 1/24/2016, 18:12

Amen
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Sirija - Page 4 Empty Re: Sirija

Post by Yehudi 1/24/2016, 18:25

upravo_sa_jebachine wrote:
Yehudi wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:
jastreb wrote:Ako se ovako nastavi El Bagdadija za koji dan možemo očekivati u Makedoniji,pa na Preševu.

Pod uvjetom da se opet koji gumenjak ne prevrne.
lol. 

ISIL ti se širi u Siriji, prije par dana su kod jednog Sirijskog grada osvojili ogroman komad teritorija, bila je tema, a evo i sada vrše napade i dva manja sela koja su osvojila. ISIL se čak i proširio svugdje po Siriji od kada su Rusi ušli(ok deblokada zračne baze kod Alepa je jedina pobjeda SAA nad ISIL). Al Bagadi se širi po Siriji  pirat

 Bio jednom neki grad a oko njega ogromni komad teritorija.....i neka dva manja sela

e tako........i onda, jel znate, to je bijo isis.


   Nemojte me pitati koji grad ni ako se zove. isto me ne pitajte koliko je ogroman teritorij

ni koja su to dva sela.   Vragu brige, eto samo se laprda.
Deir Ez Zor, arapska imena ne pamtim lako, ali ti kao stručnjak koji je napisao 90% postova na temi, i koji pratiš rat do najsitnijih detalja bi valjda to trebao znati odmah iz prve, ne da ja moram googlat

 Deir Zor. Nisu osvojili ništa teritorija, upali u dva naselja i masakrirali civile, već

sutradan poraženi i odbačeni.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Sirija - Page 4 Empty Re: Sirija

Post by Yehudi 1/24/2016, 18:53

SAA battling ISIS on Deir Ezzor Frontline 


Incredible footage has captured the Syrian Arab Army’s battle with ISIS in recent days in Deir Ezzor.



General Issam Zahreddine zvani Brko predvodi obranu Deir Zora.



To je prvi koji se pojavi na snimci videa u prilogu.


Enklava se odlučno i uspješno brani od ljudoždera već par godina.

   Sada mi reci koji su to -ogromni teren osvojili - kozojebi  

 Captagonima drogirani.

http://www.almasdarnews.com/article/deir-ezzor-frontline-video/


   + 18
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Sirija - Page 4 Empty Re: Sirija

Post by Ringo10 1/24/2016, 19:03

Yehudi wrote:SAA battling ISIS on Deir Ezzor Frontline 


Incredible footage has captured the Syrian Arab Army’s battle with ISIS in recent days in Deir Ezzor.



General Issam Zahreddine zvani Brko predvodi obranu Deir Zora.



To je prvi koji se pojavi na snimci videa u prilogu.


Enklava se odlučno i uspješno brani od ljudoždera već par godina.

   Sada mi reci koji su to -ogromni teren osvojili - kozojebi  

 Captagonima drogirani.

http://www.almasdarnews.com/article/deir-ezzor-frontline-video/


   + 18
Strašan video.

Kapa dolje herojima.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Sirija - Page 4 Empty Re: Sirija

Post by Yehudi 1/24/2016, 19:19

Koji fajt ono, ručnim granatama na 15 m razdaljine.

A ona dva imaju sriće više nego pameti, na 2-3m od njih je palo 

4-5  kašikara.

Stvarno imaju muda a za razliku od isis scum nisu 

  drogirani  Captagonom. Dobar uradak.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Sirija - Page 4 Empty Re: Sirija

Post by jastreb 1/24/2016, 19:41

Odličan video!
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Sirija - Page 4 Empty Re: Sirija

Post by Leviathan2 1/24/2016, 20:51

Yehudi wrote:SAA battling ISIS on Deir Ezzor Frontline 


Incredible footage has captured the Syrian Arab Army’s battle with ISIS in recent days in Deir Ezzor.



General Issam Zahreddine zvani Brko predvodi obranu Deir Zora.



To je prvi koji se pojavi na snimci videa u prilogu.


Enklava se odlučno i uspješno brani od ljudoždera već par godina.

   Sada mi reci koji su to -ogromni teren osvojili - kozojebi  

 Captagonima drogirani.

http://www.almasdarnews.com/article/deir-ezzor-frontline-video/


   + 18
jebe imnanu naninu al nemoze brko bit na svim krajevima, i za onaj upad su krivi ndf ekipa, lokalci koji su se dali iznenadit jer na tom dijelu nije bilo nekih vecih napada isisa,

_________________
Sirija - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Sirija - Page 4 Empty Re: Sirija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics
» Sirija
» Sirija
» SIRIJA
» Sirija
» Sirija

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum