ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sirija

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Go down

Sirija - Page 3 Empty Re: Sirija

Post by mutava baštarda Sat 23 Jan - 20:19

jastreb wrote:

Eto,danas sam najkorektniji članak o tome pročitao u N.listu,a napisao ga je kolumnist (inače Bošnjak) Zlatko Dizdarević.

Čovjek dobro razumje situaciju. Šteta što ga nema više po medijima, posebno sada kada je priča oko B istoka aktualna...

mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Sirija - Page 3 Empty Re: Sirija

Post by Leviathan2 Sat 23 Jan - 21:27

Convoy of Russian T-90 tanks arrive in southern Aleppo


Another convoy of Syrian Arab Army (SAA) and Iraqi paramilitary reinforcements have arrived to the city of Al-Safira in Aleppo’s southeastern countryside; however, this time, their intended destination is unknown, as speculation begins about the next large government offensive in this province.

Traveling with the massive convoy of Iraqi and Syrian soldiers was a number of Russian manufactured T-90 tanks that were recently transported to Syria from the Russian Federation.

The Syrian Arab Army’s 4th Mechanized Division has already begun to use the T-90 tanks; however, they were originally limited to only a small number of these expensive military vehicles.


Following another large shipment of T-90 tanks from the Russian Federation, the Syrian Arab Army has swelled the total number of these armored vehicles in their inventory.

The question now that is being asked now is “where will these tanks be used?”

At the moment, the Syrian Arab Army’s Central Command has kept their plans quiet in regards to where they will be attacking next.

While many speculate western and northern Aleppo, a massive convoy of freshly trained Syrian Arab Army recruits have already arrived to the east Aleppo front.

Unfortunately, this still does not provide the answers that we are looking for in regards to the next Syrian Arab Army offensive.

http://www.almasdarnews.com/article/convoy-of-russian-t-90-tanks-arrive-in-southern-aleppo/
Sirija - Page 3 LiveLeak-dot-com-a0b_1453546999-T-90_1453548254.jpg.resized , a sad slijedi show, nesto se opako sprema na halebu cim su rusi odlucili nagurati t90ke na taj dio fronte, da bude situacija veselija vec prije su stigli TOS-ovi, bit ce jebenog rostiljanja

_________________
Sirija - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Sirija - Page 3 Empty Re: Sirija

Post by Winter is coming Sun 24 Jan - 1:48

18. januara 2016. 

RUSIJA SPREMA OSVETU: Počinje najgori ekonomski ciklon koji je svet ikada video
Sirija - Page 3 Bvdshfuj328246dhcbn-700x467
Predsednik Putin je sastavio novi set zakona koji će, kada ga parlament odobri, izazvati najgori „ekonomski ciklon“ koji je Zapad ikada video, bacajući SAD i Evropu u finansijski kolaps.
Savet bezbednosti je naveo da su nacrti zakona predstavljeni prošle godine, a da imaju veze sa odgovorom Rusije na zapadnu agresiju.
Prema novom zakonu, sve ruske državne i privatne kompanije će morati da prestanu da isplaćuju kredite, ukupne vrednosti od preko 700 milijardi dolara, bankama koje imaju veze sa državama koje su uvele sankcije Rusiji.
Ovi zakoni će zapravo biti osveta za zapadnu manipulaciju globalnom cenom nafte i napad na rusku rublju.
Ovaj novi set zakona se pojavljuje sada pošto je ministar za ekonomski razvoj Saveta bezbednosti, Aleksej Uljukajev, upozorio da bi period niske cene nafte mogao da potraje decenijama i da bi mogao da dostigne cenu od 10 dolara po barelu.
Ono što se takođe poklopilo sa izlaskom ovog novoga seta zakona jeste uspešno otvaranje Međunarodne trgovačke berze u Sankt Peterburgu (SPIMEX), koja će jednom za svagda dedolarizovati rusku naftu i razbiti američku hegemoniju.
Ne treba zaboraviti da je i Kina prošle nedelje naredila svim svojim bankama da prestanu da kupuju dolare.
Iako američki građani većinom nisu čuli za ruski novi set zakona, američki oligarsi i te kako jesu pošto su samo prošle noći izgubili preko trilion dolara na berzi.
Ono što je još gore jeste da je američki predsednik Obama rekao svom narodu da je njihova ekonomija u odličnom stanju i da nemaju zbog čega da se brinu.
Pošto je Rusija najveći proizvođač nafte na svetu i pošto izvozi 75% svoje nafte, zakoni predsednika Putina će štititi cenu nafte, ali istovremeno i škoditi Saudijsku Arabiju, pa možda čak i izazvati nove ratove oko nafte.
Nafta je u poslednjih 100 godina bila najčešći razlog za ratovanje, ali kakve je korist od dobijene nafte ako država koja je pokrenula rat strada u tom procesu? Neke od nacija su naučile ovu lekciju na teži način.

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

Sirija - Page 3 Empty Re: Sirija

Post by Yehudi Sun 24 Jan - 9:30

Winter is coming wrote:najzesce borbe ce biti za Alepo,tu su teroristi dobili pojacanja koja su stigla preko Turske

  Isto je stiglo pojačanje regularnim snagama od 1 000 Iranaca tj. Šiita iz Irana i Iraka.

 Inače u Salmi vidjeni - Pristojni ljudi - ili kako ih na zapadu zovu -mali zeleni - Specnaz -


 В сирийской Сальме сфотографировали «Вежливых людей» — спецназ из России 


Sirija - Page 3 Vezhliye_siriya


Sirija - Page 3 Vezhlivye2
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Sirija - Page 3 Empty Re: Sirija

Post by jastreb Sun 24 Jan - 9:32

Sirija - Page 3 GetImage
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Sirija - Page 3 Empty Re: Sirija

Post by mutava baštarda Sun 24 Jan - 9:43

Yehudi wrote:

 Inače u Salmi vidjeni - Pristojni ljudi - ili kako ih na zapadu zovu -mali zeleni - Specnaz -


 В сирийской Сальме сфотографировали «Вежливых людей» — спецназ из России 


Sirija - Page 3 Vezhliye_siriya


Sirija - Page 3 Vezhlivye2
Vjerojatno na osiguravanju stranih novinara u posjeti tom gradu...
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Sirija - Page 3 Empty Re: Sirija

Post by Yehudi Sun 24 Jan - 9:57





Government forces established full control over the town of al-Amleik and several villages and heights near the border with Turkey, forcing the enemy to flee the battlefield to avoid more casualties.
"Over 150 militants were killed or wounded in the army attack, while more others fled the battlefields leaving behind their military equipment and weapons," the Army added.
Syrian government forces also defused scores of mines and other explosive devices planted by the terrorists and seized a large number of missiles, including US-made anti-tank TOW missiles.

-------------------------------------------

  Razbijeni su u Latakiji ovi -moderate isis - B-)

čak su izgubili jedno skladište streljiva i TOW sustava.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Sirija - Page 3 Empty Re: Sirija

Post by Yehudi Sun 24 Jan - 10:20

mutava baštarda wrote:raspad pobunjenika u latakiji, čak i general yoda posustaje sa snimkama... tokom današnjeg dana SAA je nekako stigla do Ribie link

Sirija - Page 3 L22116
Od jučer, islamski militanti su u potpunosti okruženi u selu Al-Rabia, koji se nalazi samo nekoliko kilometara od turske granice, sada je prekinuo glavne dobavnog pravca bandi koje djeluju u turkmenski planinama na sjeveru Latakia.


Sirija - Page 3 Saa_voshli_v_rayon_n.p._rabia



 Dobre vijesti.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Sirija - Page 3 Empty Re: Sirija

Post by AlfaOmega Sun 24 Jan - 10:38

Dobre i te kak.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10254
2015-09-11


Back to top Go down

Sirija - Page 3 Empty Re: Sirija

Post by mutava baštarda Sun 24 Jan - 10:45

Yehudi wrote:
mutava baštarda wrote:raspad pobunjenika u latakiji, čak i general yoda posustaje sa snimkama... tokom današnjeg dana SAA je nekako stigla do Ribie link

Sirija - Page 3 L22116
Od jučer, islamski militanti su u potpunosti okruženi u selu Al-Rabia, koji se nalazi samo nekoliko kilometara od turske granice, sada je prekinuo glavne dobavnog pravca bandi koje djeluju u turkmenski planinama na sjeveru Latakia.


Sirija - Page 3 Saa_voshli_v_rayon_n.p._rabia



 Dobre vijesti.
rabia je pala po nekim informacijama
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Sirija - Page 3 Empty Re: Sirija

Post by mutava baštarda Sun 24 Jan - 11:00

Yehudi wrote:
mutava baštarda wrote:raspad pobunjenika u latakiji, čak i general yoda posustaje sa snimkama... tokom današnjeg dana SAA je nekako stigla do Ribie link

Sirija - Page 3 L22116


dobre vijesti.
Sirija - Page 3 CZeYzjTUkAAlPip

Turska na aparatima. Onaj oboreni suhoj ih proganja...
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Sirija - Page 3 Empty Re: Sirija

Post by Guest Sun 24 Jan - 11:03

Otkidaju,komad po komad.. :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sirija - Page 3 Empty Re: Sirija

Post by jastreb Sun 24 Jan - 12:29

Ako se ovako nastavi El Bagdadija za koji dan možemo očekivati u Makedoniji,pa na Preševu.

Pod uvjetom da se opet koji gumenjak ne prevrne.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Sirija - Page 3 Empty Re: Sirija

Post by Guest Sun 24 Jan - 12:30

jastreb wrote:Ako se ovako nastavi El Bagdadija za koji dan možemo očekivati u Makedoniji,pa na Preševu.

Pod uvjetom da se opet koji gumenjak ne prevrne.
lol. 

ISIL ti se širi u Siriji, prije par dana su kod jednog Sirijskog grada osvojili ogroman komad teritorija, bila je tema, a evo i sada vrše napade i dva manja sela koja su osvojila. ISIL se čak i proširio svugdje po Siriji od kada su Rusi ušli(ok deblokada zračne baze kod Alepa je jedina pobjeda SAA nad ISIL). Al Bagadi se širi po Siriji  pirat
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sirija - Page 3 Empty Re: Sirija

Post by Guest Sun 24 Jan - 12:32

upravo_sa_jebachine wrote:
jastreb wrote:Ako se ovako nastavi El Bagdadija za koji dan možemo očekivati u Makedoniji,pa na Preševu.

Pod uvjetom da se opet koji gumenjak ne prevrne.
lol. 

ISIL ti se širi u Siriji, prije par dana su kod jednog Sirijskog grada osvojili ogroman komad teritorija, bila je tema, a evo i sada vrše napade i dva manja sela koja su osvojila. ISIL se čak i proširio svugdje po Siriji od kada su Rusi ušli(ok deblokada zračne baze kod Alepa je jedina pobjeda SAA nad ISIL). Al Bagadi se širi po Siriji  pirat

OK , ne šire se svugdje ISILovci u Siriji,  od koalicije Ameri+Kurdi+SDF(sirijske demokratske snage) izgubili su teritorij veličine dvije Hrvatske i gube non stop.

Ali se šire na račun koalicije Rusija+Assad
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sirija - Page 3 Empty Re: Sirija

Post by Guest Sun 24 Jan - 12:33

jel vjetar piri ili ne piri,bem mu misha Yoda??? lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sirija - Page 3 Empty Re: Sirija

Post by Guest Sun 24 Jan - 12:35

pa vi ste stručnjaci sa vojnog područja, ja tu i tamo kliknem na redit forum svako 3-4 dana gdje pratim rat, vi valjda imate više saznanja o tome , bolje se kužite u oružje, i taktike i sve to :D valjda ja trebam učit od vas
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sirija - Page 3 Empty Re: Sirija

Post by Kermit Sun 24 Jan - 12:35

jastreb wrote:Hrvatski mediji slabo ili nikako ne izvješćuju o borbama u siriji i o nastupljeniju sirijskih snaga.

Eto,danas sam najkorektniji članak o tome pročitao u N.listu,a napisao ga je kolumnist (inače Bošnjak) Zlatko Dizdarević.

On je napao hrvatske medije kako sa siriskog fronta izvješćuju samo o pogiblenijama graždana koji žive u DAEŠ-u,te kako su Al Nusra i El Šam isti,ako ne i gori krvopijci od DAEŠ-a.
http://www.novilist.hr/Komentari/Kolumne/Balkanski-ambasador-Zlatka-Dizdarevica/Sirija-ne-smije-pobijediti

BALKANSKI AMBASADOR ZLATKA DIZDAREVIĆA
[size=34]KOLUMNA Sirija ne smije pobijediti

[/size]

  • Pogledaj sve iz: Balkanski ambasador Zlatka Dizdarevića

  • Pogledaj sve vijesti



Sirija - Page 3 Sirija-ne-smije-pobijediti_ca_large
Reuters

Autor: [size=12]Zlatko Dizdarević
Objavljeno: 24. siječnja 2016. u 9:54

Postalo je jasno da američko-rusko suglasje o rješenju i zaustavljanju sirijske drame – ma šta bio u pozadini interes  Moskve i Washingtona – označava kao velike gubitnike,  prije mnogih drugih, Francusku, Britaniju, Tursku i Saudijsku Arabiju. I Izrael, naravno, ali oni će se već snaći
Davno sam naučio na Bliskom istoku i povodom tih prostora  da naprosto ne postoje tri, ne znam ti kako nepovezane činjenice koje se, kad – tad, neće  sresti na istom putu. Nije to baš neka mudrost  proistekla od njih tamo, beskrajno  različitih  u onome što mi odavde vidimo kao isto. Istina je u tome što su zapadni interesi u vezi s njima vjekovima toliko slični da se nikada ne mogu trajno razići. 
Eto to mi je padalo na pamet izdvajajući minulih dana iz poplave informacija odavde, s naših strana »o njima«, one za koje mi se činilo da imaju smisla. Da objavljivanje većine njih ima razloga,  jasno mi je. Tako sam nabasao na tri storije iz Sirije i povodom Sirije, odvojene na  prvi pogled, posebno što se mjesta zbivanja tiče. Kada se stvar osmotri samo malo pažljivije, iz ptičje perspektive koja nam, ovdje, odavno nije svojstvena, eto susreta na onom istom putu malo dalje koji u početku izgleda nepostojeći.  
[/size]
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Sirija - Page 3 Empty Re: Sirija

Post by Kermit Sun 24 Jan - 12:41

upravo_sa_jebachine wrote:pa vi ste stručnjaci sa vojnog područja, ja tu i tamo kliknem na redit forum svako 3-4 dana gdje pratim rat, vi valjda imate više saznanja o tome , bolje se kužite u oružje, i taktike i sve to :D valjda ja trebam učit od vas
Đoda tvoji puše na veliko
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Sirija - Page 3 Empty Re: Sirija

Post by Guest Sun 24 Jan - 12:42

asilovski wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:pa vi ste stručnjaci sa vojnog područja, ja tu i tamo kliknem na redit forum svako 3-4 dana gdje pratim rat, vi valjda imate više saznanja o tome , bolje se kužite u oružje, i taktike i sve to :D valjda ja trebam učit od vas
Đoda tvoji puše na veliko
Ma jok..Oni se Šire... jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sirija - Page 3 Empty Re: Sirija

Post by Guest Sun 24 Jan - 12:44

asilovski wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:pa vi ste stručnjaci sa vojnog područja, ja tu i tamo kliknem na redit forum svako 3-4 dana gdje pratim rat, vi valjda imate više saznanja o tome , bolje se kužite u oružje, i taktike i sve to :D valjda ja trebam učit od vas
Đoda tvoji puše na veliko
ja navijam za Assada i Iran i Hezbollah to sam naglasio više puta, ide nam za sada dobro, jedino što gubimo teritorij protiv ISILa, ali njih ćemo zadnje riješiti, jer nam nisu prijetnja za vlast. Za sada treba očistiti što više teritorija od pro-zapadnih-pro-turskih-pro-izraelskih islamista, ja bi se fokusirao više na one enklave, ali ok
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sirija - Page 3 Empty Re: Sirija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics
» Sirija
» Sirija
» Sirija
» SIRIJA
» Sirija

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum