ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Ringo10 29/4/2022, 05:42

Znam za to sladiste ali ako bude gusto Rusi ce ga radije unistiti nego pustiti Ukrima.

Ringo10

Posts : 21605
2015-09-24


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 29/4/2022, 05:54

Vlasti Pridnjestrovlja, separatističke regije na istoku Moldavije koju podržava Moskva, izvijestile su o eksplozijama u radiotelevizijskom tornju te prekidu emitiranja programa ruskog radija.

“Rano ujutro su odjeknule dvije eksplozije u selu Majak, u Grigoriopoljskoj oblasti”, saopćilo je ministarstvo unutrašnjih poslova te samoproglašene republike koju međunarodna zajednica ne priznaje.

Moldavija: U eksplozijama uništene antene za emitiranje programa ruskog radija

U Majaku se nalazi Radio televizijski centar Pridnjestrovlja. Predstavlja veliki centar za emitovanje manjih i srednjih talasa, izgrađen između 1968. i 1975. godine. Zauzima površinu od 9,5 km². U oktobru 2007. godine, Radio televizija Rusije je kupila 100% akcija centra, za $3,314,388. 

Majak Moldavija
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 FRQBtpIXoAAQluZ?format=jpg&name=small

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 1650965929-000_328Y72Y-750x460

Okrug Grigoriopol (rumunjski: Raionul Grigoriopol; ruski: Grigoriopolʹskij rajon; ukrajinski: Grigoríopolʹskij rajon) je upravna četvrt u Pridnjestrovlju (de facto) u Moldaviji (de jure). Nalazi se uz rijeku Dnjestar, u središtu Transzitria. Sjedište mu je grad Grigoriopol, koji se nalazi na 47°8′N 29°18′E, na rijeci Dnjestar. Okrug sadrži dva grada/mjesta i 14 općina (ukupno 31 naselje, uključujući mala sela/zaselke).
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 800px-Naddniestrze-Grigoriopol
Prema popisu stanovništva u Pridnjestrovlju iz 2004. godine, stanovništvo ovog podokruga ima 48 000, uključujući 31 085 (64,76%) Moldavaca, 7 332 (15,28%) Ukrajinaca, 8 333 (17,36%) Rusa, 123 (0,26 %) Gaca (0,26 %). %) Bugara, 13 (0,03%) Roma, 26 (0,05%) Židova, 100 (0,21%) Poljaka, 187 (0,39%) Bjelorusa, 327 (0,68%) Nijemaca, 62 (0,13%) Armenaca i 139 (0,29%) %) ostali i nedeklarirani.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 29/4/2022, 06:06

Kaže odjeknile dvije eksplozije. Gledan taj toranj....ako su samo dvi eksplozije a ovo je srušeno onda to nije seljo beljo nego neki profesionalac diga u zrak koji je zna točno di treba stavit eksploziv ( vidim da je ovo na neke dvi noge ko rašlje postavljeno ).

U svakom slučaju seljo beljo ga nije diga u zrak nego netko tko se razumi u miniranje.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 9k=
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by mentalitet 29/4/2022, 06:17

“Pozivam svakog hrvatskog građanina sa foruma koji stvarno želi pomoći Ukrajini da donira jednu plaću poput mene. Riječi su lake, dok je djelovati teško. Vrijeme je da se objave ovdje na forumu sa brojevima uplatnica ( broj moje uplatnice je 0)i pretvore u sredstva za Ukrajinu. Država se sastoji od svih nas i svatko mora osjećati da može biti dio rješenja”, napisao je mentalitet ovdje. Njegov prijedlog ce vjerojatno izazvati bijes medju forumskim puchanstvom pa ce veliki 'rvati uplatiti dvostruko vise to jest dvije place.Ako ste financijski u kurcu predlazem Velikim 'rvatima da prime u svoj dom izbjeglice,posebno banderase i tako osvjetlaju svoj tradicijsko fashistiichki obraz svojih obitelji. Podržavaje izbjeglica iz sukoba na bilo koji način, uključujući pružanje besplatnog smještaja, prijevoza iz ratnih područja, hrane, novca, lijekova i besplatne medicinske skrbi pokazat cete svoju humanost na djele.Kada mogu bugari mozete i vi.Mozete također donirati sredstva nevladinim organizacijama u Ukrajini koje nabavljaju vojnu opremu jer ce se iste brze obogatiti.Dragi moji forumashi pokazite svijetu da se ima i da se moze i da srbi puknu od muke,jer shta je to pokloniti 2 place u zamjenu za zadovoljstvo da vidite kako srbi pizde.Evo moja zemlja je vec odrijeshila kesu ii uvozii 5 miliona ukrajiinaca shto me neizmjerno raduje jer ce biti pichke ko salate.Posebno apeliramna katoliichke vjernike kao shto su Ero (on ce siigurno uplatiti tri place) Miridjija koji je nezaposlen ali ce uplatiti 5 socijala ii mortalka koja ce ako treba maznuti lemoznu sa crkvenog oltara i velikodushno pokloniiti ukrajincima dokazujuci tako svoju pripadnost fustashtvu i vjeri pa taman to bili i pravoslaci troprstashi.Nadam se da cete uvaziiti moj apel da ne ispadne da Ukrajiiinu podrzavate samo na forumskim rijechima..Za dom spremni i u katolichku vjeru .Slava UKRAJIINI .

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5060
2020-07-05


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 29/4/2022, 06:21

Ja san to već napravija odavno kad san uplatija dici Ukrajine tisuću kuna da dođu na more. Sad ne radin. Iman 50 kuna u ladici.

2015 godina dakle odma po izbijanju rata tamo u Donbasu.

Ivica Pirić na more dovodi ukrajinsku djecu


– Pedesetero djece dovest ćemo na Makarsko primorje, to su sve djeca, koja su stradala u ratnim zbivanjima u Ukrajini

https://www.vecernji.hr/sport/ivica-piric-na-more-dovodi-ukrajinsku-djecu-998254
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by mentalitet 29/4/2022, 06:24

RayMabus wrote:Ja san to već napravija odavno kad san uplatija dici Ukrajine tisuću kuna da dođu na more. Sad ne radin. Iman 50 kuna u ladici.

2015 godina dakle odma po izbijanju rata tamo u Donbasu.

Ivica Pirić na more dovodi ukrajinsku djecu


– Pedesetero djece dovest ćemo na Makarsko primorje, to su sve djeca, koja su stradala u ratnim zbivanjima u Ukrajini

https://www.vecernji.hr/sport/ivica-piric-na-more-dovodi-ukrajinsku-djecu-998254


Svaka chast Rej.ti si pravi Hrvat.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5060
2020-07-05


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 29/4/2022, 06:31

mentalitet wrote:
RayMabus wrote:Ja san to već napravija odavno kad san uplatija dici Ukrajine tisuću kuna da dođu na more. Sad ne radin. Iman 50 kuna u ladici.

2015 godina dakle odma po izbijanju rata tamo u Donbasu.

Ivica Pirić na more dovodi ukrajinsku djecu


– Pedesetero djece dovest ćemo na Makarsko primorje, to su sve djeca, koja su stradala u ratnim zbivanjima u Ukrajini

https://www.vecernji.hr/sport/ivica-piric-na-more-dovodi-ukrajinsku-djecu-998254


Svaka chase Rej.ti si pravi Hrvat.
Je al ne doniram ti ja baš onako kako si ti napisa pa nekim udrugama na neviđeno.

Ovo je Ivica Pirić i bilo u novinama i na tv a znan tko je i onda rekoh ajd nek imaju za gorivo nek se bar maknu od toga svega da in nije sve traumatično u djetinstvu. I sad opet se zasralo sve i to još xy puta gore.

Nema ti u mene na neviđeno. Zna san ja i po tri tisuće kuna dat al ono provjerim sve i mobitel i popričan direktno s tim i tim da vidin malo i onda kad vidin da će to ić baš tamo di ja želim, onda mi nije problem dat i poslat ako imam.

Nisan ti ja baš naivan s lovon. Od mene će teško netko ižicat i lipe ako ja neću. Al ako ja želim onda sve provjerin i mobitel i direktno toga kome triba doć lova. Od mene pare na neko kenjkanje i pričice za malu dicu nećeš vidit. Ja to provjerim sto puta sve jel to i oće li baš doć tamo di ja oću. Ako nije to NEMA ŠANSE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 29/4/2022, 06:37

Ovo je sad ipak puno različito od onoga u Donbasu kad je to počelo 2014 jer ono je ipak bija ograničeni sukob pa je nekako to bilo manje i lakše a ovo ti je koliko čitam kažu pet pa sedam miljona ljudi u izbjeglištvu...mislin to su cifre ...ne može to pojedinac il tako nešto pa ćeš ti organizirat pa eto....ovo moraju države organizirat jer ovo je previše.

To je masa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 29/4/2022, 06:56

MDMiridije wrote:

Mi8 od neki dan....ovaj ljudi, nije snimak bas za svakoga.
zašto.... nemojte biti osjetljivi...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 29/4/2022, 07:16

Moldavske vlasti odbile su ponudu Ukrajine za preuzimanje odcijepljene regije Pridnjestrovlje koju podupire Rusija.
Ovog tjedna dogodio se niz neobjašnjivih napada u Pridnjestrovlju, teritoriju u istočnom dijelu Moldavije koji graniči s Ukrajinom, na kojem se nalaze ruske “mirovne snage”. To je izazvalo strah od pokušaja uvlačenja Pridnjestrovlja, a time i Moldavije, u rat u susjednoj Ukrajini.
Ukrajina je u stanju riješiti problem Pridnjestrovlja “u tren oka”, ali prvo moldavske vlasti moraju zatražiti pomoć, rekao je prekjučer Oleksij Arestovič, savjetnik ukrajinskog predsjednika Volodimira Zelenskog. Kao odgovor, moldavske vlasti odlučno su odbacile bilo kakvu mogućnost vojnog rješavanja problema na svom teritoriju.

Zakon o posebnom statusu Pridnjestrovlja jasno kaže da se sukob može riješiti političkim sredstvima i samo mirnim rješenjima koja isključuju vojne akcije, navodi se u priopćenju moldavskog ureda za reintegraciju. Ipak, predsjednica Moldavije Maia Sandu rekla je da je njezinoj zemlji potrebna jača vojska. “Kako bi se osjećali sigurno, Moldavija, čak i kao neutralna zemlja, mora više ulagati u svoje oružane snage, rekla je Sandu jučer, naglašavajući da njezinoj zemlji treba funkcionalna i moderna vojska sposobna odgovoriti na izazove vremena, prenosi moldavski Deschide.
“Možemo intervenirati tek nakon službenog zahtjeva jer je Pridnjestrovlje još uvijek službeni teritorij koji pripada Moldaviji. Ako bude potrebno, problem Pridnjestrovlja možemo riješiti u tren oka”, rekao je Arestovič 26. travnja. Ukrajinski dužnosnik je također naveo da je, osim Ukrajine, susjedna Rumunjska još jedna zemlja koja može pomoći Moldaviji u slučaju moguće vojne agresije proruskih separatista. “U Pridnjestrovlju je oko 1600 ruskih vojnika, plus takozvana vojska regije, još 5000-7000 njih. Moldavija bi mogla imati velikih problema ako bi ih napali iz Pridnjestrovlja. Najbolje što Moldavija može učiniti u ovom slučaju bilo bi potražiti pomoć od Ukrajine ili Rumunjske. Kažem Rumunjska jer je to zapravo isti narod. Mnogo je Moldavaca koji se ne bi složili sa mnom, imaju stav da su poseban narod, ali jezik je sigurno isti. Sigurno je da su bliski Rumunjima”, rekao je Arestovič, a prenio ga je najveći rumunjski portal Hotnews. Komentirao je i prijetnje Moskve Moldaviji. Prema njegovim riječima, visoki ruski dužnosnici već su pokazali da im je cilj okupacija Republike Moldavije.

Glasnogovornik Kremlja Dmitrij Peskov nazvao je Arestovičeve komentare “provokacijom”. Danas je vlada poluautonomnog Pridnjestrovlja zabranila let dronovima iznad svog teritorija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 29/4/2022, 07:17

dzango wrote:
marcellus wrote:A, vratila se glupa pička koja si misli da je intelektualka

ko adrian mole (13 3/4), "ja jesam intelektualac ali nisam baš jako pametan"
U čemu je fora sa ovim vređanjem forumašice?
to u svakom slučaju lakše podnosi, neg da joj ti podvališ kitomira prek pepea... a možda i ne...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 29/4/2022, 07:47

Razmišljam zašto je oni reptitor u Moladaviji šta su ga minali onako građen na rašlje a u osnovi to je i isto tamo teška ravnica i onda moraju radit ko Ajfelov toranj tako da dobije na visini jer nigdi brda nema tu.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Mold-1650988146
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 29/4/2022, 07:56

Poprilično ravno a posebno ovo Prdnjestovlje. Ovaj moldavski dio Moldavije još i ima neke brežuljke a tamo po sredini izgleda da in je ono od 429 metara i najviši vrh u državi al u svakom slučaju Prdnjestovlje je šta se tiče zemljopisa livada.
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Detailed-physical-map-of-moldova
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 29/4/2022, 08:28

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 27815310
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 29/4/2022, 08:31

Preko vode do slobode. :^0 lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 29/4/2022, 08:36

Razmišljam nešto o ovoj Moldaviji međutim očekujem da će 9.05 Putin proglasiti kraj specijalne operacije u Ukrajini a objavit rat Ukrajini jer mu fali ročnika ( čitaj topovskog mesa ) za postizanje vojnih ciljeva u Ukrajini a onda će ova priča s Moldavijom i oko nje postat još više zanimljivija.

Barem meni jer volim mozgalice a već vidim nešto.

Ideja koju predlažu Ukri Moldaviji da to Prdnjestovlje sklepaju al prvo mora Moldavija odlučiti u osnovi bi stvorilo veliku Rumunjsku.

Već vidim Mađare i Bugare kako se polako al sigurno okreću Rusiji tj blokiraju sve Bidenove agende ovamo. Ovim dvijema nacijama velika Rumunjska ne pada na pamet. To je nešto ko Srbima velika Albanija. Ne dolazi u obzir.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici 29/4/2022, 08:51

violator wrote:Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 27815310
koji je ovo k i kakve veze ima sa temom?
Otvori temu jezične sličnosti i razlike Ukr,, RU, hr jezika

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21187
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 29/4/2022, 08:54

RayMabus wrote:Preko vode do slobode. :^0 lol!

Lijepi su ti bili oni citati sinoc/jutros.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 29/4/2022, 08:55

AssadNaPodmornici wrote:
violator wrote:Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 27815310
koji je ovo k i kakve veze ima sa temom?
Otvori temu jezične sličnosti i razlike Ukr,, RU, hr jezika

Nope. Ovo je upravo ondje gdje treba biti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici 29/4/2022, 08:58

Ja određujem šta ima gdje biti. Otvori ispod temu jezične sličnosti, inače brišem takve postove

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21187
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 29/4/2022, 09:00

AssadNaPodmornici wrote:Ja određujem šta ima gdje biti. Otvori ispod temu jezične sličnosti, inače brišem takve postove

A ti brisi. Onda opet na temi o koroni pljuj po represivnim mjerama. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum