ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostaria Siciliana

Page 49 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50  Next

Go down

Ostaria Siciliana  - Page 49 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 8/1/2022, 12:28

Gnječ wrote:

Ova mi je naj naj naj...!!!

Naučila bi tekst, al' mi je napulitano (pre)velik zalogaj..   :roll

Koja dobra vibra.. :love


Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 49 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 9/1/2022, 20:15

2015. godine bio je koncert u pulskoj areni. mogla si doći ulaz je bio gratis.

nisam na YT uspio naći ništa videa sa tog koncerta u areni jedino ovo u circolu neka konferencija dan poslije koncerta

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 49 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 10/1/2022, 07:58

Gnječ wrote:2015. godine bio je koncert u pulskoj areni. mogla si doći ulaz je bio gratis.

Nisam uopće ubrala info da je koncert, mimoišlo me.



& naška obrada
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 49 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 10/1/2022, 17:20

a šteta. evo ti onda fotka za uspomenu

Ostaria Siciliana  - Page 49 Renzo-10

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 49 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 10/1/2022, 19:27

Venus wrote:
Gnječ wrote:2015. godine bio je koncert u pulskoj areni. mogla si doći ulaz je bio gratis.

Nisam uopće ubrala info da je koncert, mimoišlo me.



& naška obrada

isto kao i jenu noć od alena vitasovića. samo što su ipak morali tražti dozvolu autora original skladbe Johna Hiatta

Pjesma
Jenu noć
Alen Vitasović

AUTORI
SKLADBA
John Hiatt
STIHOVI
Livio Morosin

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 49 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 10/1/2022, 20:14

Miša mu, tek sad vidim da Šinjorinu potpisuje Zoran Mišolongin u cijelosti. Pa da sam ja službeni hrvatski skladatelj, starom cimom bi se samozadavila od srama da od nekog skinem ovako pjesmu i sebi je pripišem. Dobar je stid kome ga je Bog dao.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 49 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 10/1/2022, 22:46

Venus wrote:Miša mu, tek sad vidim da Šinjorinu potpisuje Zoran Mišolongin u cijelosti. Pa da sam ja službeni hrvatski skladatelj, starom cimom bi se samozadavila od srama da od nekog skinem ovako pjesmu i sebi je pripišem. Dobar je stid kome ga je Bog dao.

a koga će pitati kad je skladatelj umro 2001. godine? ta je pjesma napisana 1958. kompozitor i autor je Renato Carosone poznati talijanski kantautor. možda je sada skladba public domain ako netko nije naslijedio autorska prava. ipak su morali staviti tko je pravi autor skladbe bez obzira što ga više nema među živima.

Alen Vitasović je ipak morao pitati i dobiti dozvolu od Jonha Hiatta jer je to njegova skladba inače bi krenule tužbe i advokati.

https://it.wikipedia.org/wiki/Renato_Carosone

https://it.wikipedia.org/wiki/%27O_sarracino/Caravan_petrol

jer evo Renzo Arbore piše tko je skadatelj i tko je tekstopisac:

Renzo Arbore L'Orchestra Italiana – O' Sarracino

Written By – Nisa (2), R. Carosone*
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 49 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 10/1/2022, 23:05

Gnječ wrote:
Venus wrote:Miša mu, tek sad vidim da Šinjorinu potpisuje Zoran Mišolongin u cijelosti. Pa da sam ja službeni hrvatski skladatelj, starom cimom bi se samozadavila od srama da od nekog skinem ovako pjesmu i sebi je pripišem. Dobar je stid kome ga je Bog dao.

a koga će pitati kad je skladatelj umro 2001. godine? ta je pjesma napisana 1958. kompozitor i autor je Renato Carosone poznati talijanski kantautor. možda je sada skladba public domain ako netko nije naslijedio autorska prava. ipak su morali staviti tko je pravi autor skladbe bez obzira što ga više nema među živima.

Alen Vitasović je ipak morao pitati i dobiti dozvolu od Jonha Hiatta jer je to njegova skladba inače bi krenule tužbe i advokati.

https://it.wikipedia.org/wiki/Renato_Carosone

https://it.wikipedia.org/wiki/%27O_sarracino/Caravan_petrol

jer evo Renzo Arbore piše tko je skadatelj i tko je tekstopisac:

Renzo Arbore L'Orchestra Italiana – O' Sarracino

Written By – Nisa (2), R. Carosone*

Pa da, trebao je navesti pravog autora, obraza radi.

Jedno je da je netko inspiracija za novu kreaciju, a drugo je bezobrazno kopirati i potpisati sebe.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 49 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 15/1/2022, 09:15

Jučer smo službeno ušli u razdoblje retrogradnog merkura kojeg i oni, koji ne poznaju astrologiju, već znaju iz zafrkancije jer konačno mogu bar nakratko odgovornost prebacit na nekog drugog. Ukratko, period kojeg obično obilježavaju komunikacijski nesporazumi, problemi s komunikacijskom tehnikom, otkazivanje putovanja i još puno toga, obilježit će povratak nekih starih "pajdaša" i nekad dragih ljudi koji će nas cimati da izmame našu reakciju. To je baš dobro jer ćemo moći vidjeti gdje smo, riješiti stare "dugove" do kraja, a neke bome i zauvijek otpratiti u arhivu bespuća povijesne zbiljnosti jer nikako više ne rezoniraju s nama. Prepoznat ćemo ih po "osjećaju" u središnjem dijelu tijela, ako nas nerviraju otpratimo ih s mirom. Vratim se još na ovu temu, sad gibam :)

Evo malo laganinija za subotnje jutro..

Ostaria Siciliana  - Page 49 Colazione-italiana-londra
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 49 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 16/1/2022, 18:55

Venus wrote:Jučer smo službeno ušli u razdoblje retrogradnog merkura kojeg i oni, koji ne poznaju astrologiju, već znaju iz zafrkancije jer konačno mogu bar nakratko odgovornost prebacit na nekog drugog. Ukratko, period kojeg obično obilježavaju komunikacijski nesporazumi, problemi s komunikacijskom tehnikom, otkazivanje putovanja i još puno toga, obilježit će povratak nekih starih "pajdaša" i nekad dragih ljudi koji će nas cimati da izmame našu reakciju. To je baš dobro jer ćemo moći vidjeti gdje smo, riješiti stare "dugove" do kraja, a neke bome i zauvijek otpratiti u arhivu bespuća povijesne zbiljnosti jer nikako više ne rezoniraju s nama. Prepoznat ćemo ih po "osjećaju" u središnjem dijelu tijela, ako nas nerviraju otpratimo ih s mirom. Vratim se još na ovu temu, sad gibam :)

Evo malo laganinija za subotnje jutro..


je, upravo živim taj retardirani merkur evo od nove godine sam za sve kriv. imam tucet prstiju koji upiru u mene i govore: kriv si!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 49 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 17/1/2022, 08:37

Gnječ wrote:
Venus wrote:Jučer smo službeno ušli u razdoblje retrogradnog merkura kojeg i oni, koji ne poznaju astrologiju, već znaju iz zafrkancije jer konačno mogu bar nakratko odgovornost prebacit na nekog drugog. Ukratko, period kojeg obično obilježavaju komunikacijski nesporazumi, problemi s komunikacijskom tehnikom, otkazivanje putovanja i još puno toga, obilježit će povratak nekih starih "pajdaša" i nekad dragih ljudi koji će nas cimati da izmame našu reakciju. To je baš dobro jer ćemo moći vidjeti gdje smo, riješiti stare "dugove" do kraja, a neke bome i zauvijek otpratiti u arhivu bespuća povijesne zbiljnosti jer nikako više ne rezoniraju s nama. Prepoznat ćemo ih po "osjećaju" u središnjem dijelu tijela, ako nas nerviraju otpratimo ih s mirom. Vratim se još na ovu temu, sad gibam :)

Evo malo laganinija za subotnje jutro..


je, upravo živim taj retardirani merkur evo od nove godine sam za sve kriv. imam tucet prstiju koji upiru u mene i govore: kriv si!

Tebi izgleda počeo nešto ranije  :kuku

Sutra je puna luna, tako da bi mogao biti ovih dana i buran izljev emocija. 

Trebamo postavit stroge granice onima koji nogom ruše naš plot, bezobzirno i s nepoštovanjem. Ako smo im bili i popustljivi, zbog razno raznih razloga, nema više.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 49 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by AlfaOmega 18/1/2022, 02:22

Ostaria Siciliana  - Page 49 9a781810

Pozz

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 49 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by darth_vader 18/1/2022, 06:47

Bome nije ni tebi lako u toj džungli...sve više cjenim ovu našu pripizdinu, samo se previše betonira, sve će tulavi Rvati salit u beton...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 49 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by AlfaOmega 18/1/2022, 12:44

Jbg, posa kojim se bavim traži da s vrimena na vrime positim Manhattansku džunglu. 
Ali hajd ni sve tak crno - predstavljam vam pizzu iz Grimaldija (brooklin style) koju je svojevrimeno Frank Sinatra proglasija najboljom.
Ostaria Siciliana  - Page 49 3abc5910

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 49 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 18/1/2022, 16:00

AlfaOmega wrote:Jbg, posa kojim se bavim traži da s vrimena na vrime positim Manhattansku džunglu. 
Ali hajd ni sve tak crno - predstavljam vam pizzu iz Grimaldija (brooklin style) koju je svojevrimeno Frank Sinatra proglasija najboljom.
Ostaria Siciliana  - Page 49 3abc5910

Zar na Manhattnu nema istarskog piva?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 49 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Noor 18/1/2022, 17:55

AlfaOmega wrote:Jbg, posa kojim se bavim traži da s vrimena na vrime positim Manhattansku džunglu. 
Ali hajd ni sve tak crno - predstavljam vam pizzu iz Grimaldija (brooklin style) koju je svojevrimeno Frank Sinatra proglasija najboljom.
Ostaria Siciliana  - Page 49 3abc5910
i kakvi su dojmovi?
ovak na slici za moj ukus je prepečena

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 49 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Noor 18/1/2022, 17:56

Gnječ wrote:

Zar na Manhattnu nema istarskog piva?
da probaju San Servolo, znali bi što je dobro pivo

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 49 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by AlfaOmega 18/1/2022, 18:54

Noor wrote:
i kakvi su dojmovi?
ovak na slici za moj ukus je prepečena
I ja više volim manje pečeno, ali za pečeniju je bila super. Meni je inače Handmade pan sa Garlic permesan sosom iz njihove poznate Domino's pizzerije nekaj najbolje što sam jeo. Pizza Hut mi je isto ok, sve ostalo prosjek.


Ali kad smo već kod pizza, ima u Tučepima jedan restoran, ne mogu mu se imena sitit. Što znaju sklepati pizzu sa morskim plodovima, to niko ne umi tak. B-)

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 49 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by AlfaOmega 18/1/2022, 18:54

Ma Bistro La Strada, to je taj.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 49 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Noor 18/1/2022, 19:59

AlfaOmega wrote:
Noor wrote:
i kakvi su dojmovi?
ovak na slici za moj ukus je prepečena
I ja više volim manje pečeno, ali za pečeniju je bila super. Meni je inače Handmade pan sa Garlic permesan sosom iz njihove poznate Domino's pizzerije nekaj najbolje što sam jeo. Pizza Hut mi je isto ok, sve ostalo prosjek.


Ali kad smo već kod pizza, ima u Tučepima jedan restoran, ne mogu mu se imena sitit. Što znaju sklepati pizzu sa morskim plodovima, to niko ne umi tak. B-)
pitanje svih pitanja...zašto domaća pizza okusom ni ne nalikuje ovim iz pizzerija? :D

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 49 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 18/1/2022, 20:13

Jao, pizza izgleda odlično..& ja volim pečenije rubove  :redface1

Noor, mislim da je ključna peć (krušna), a drugo moguće da je do posebne vrste brašna.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 49 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 49 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum