ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Obmane i laži - četiri Pavla?!

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by papa_ratzi 11/6/2014, 14:55

Patriot_1 wrote:
Sranje,,kroz gusto granje!Što je tu zanimljivo,,okultisto?De ti po svom,,točku po točku napiši što je diskutabilno glede Pavla,,a ja ću te pobiti ,,u svim segmentima!
Ja sam ipak studirao teologiju ,za razliku od tebe koji si učio ,,iz lokve duhovne!

Znači imamo i (polu)teologa na forumu. Objasni nam razlike između pavlovskih i deuteropavlovskih spisa.

papa_ratzi

Posts : 13
2014-06-11


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Patriot_1 11/6/2014, 15:41

papa_ratzi wrote:
Patriot_1 wrote:
Sranje,,kroz gusto granje!Što je tu zanimljivo,,okultisto?De ti po svom,,točku po točku napiši što je diskutabilno glede Pavla,,a ja ću te pobiti ,,u svim segmentima!
Ja sam ipak studirao teologiju ,za razliku od tebe koji si učio ,,iz lokve duhovne!

Znači imamo i (polu)teologa na forumu. Objasni nam razlike između pavlovskih i deuteropavlovskih spisa.
Efežanima, Kološanima, 2 Solunjanima,,,deuteropavlovske jer ih on nije pisao vlastoručno već netko od njegovih učenika,,a on je diktirao,,tad je već slabo vidio,valjda je to jedini razlog!
Čemu posprdan ton,,???
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by papa_ratzi 11/6/2014, 17:20

Patriot_1 wrote:Efežanima, Kološanima, 2 Solunjanima,,,deuteropavlovske jer ih on nije pisao vlastoručno već netko od njegovih učenika,,a on je diktirao,,tad je već slabo vidio,valjda je to jedini razlog!

Nadodaj poslanice Titu i Timoteju. Da, slabo je vidio jer je po svoj prilici bio mrtav u vrijeme pisanja navedenih poslanica.

Čemu posprdan ton,,???

Pa nisi završio faks, kaj ne? Dakle nema sprdnje i omalovažavanja, kao u tvojem postu upućenom von Starhenbergu. Malo poniznosti, samoprijegora, introspekcije, velikodušnosti i ljubavi ti ne bi škodilo.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=d2smz_1L2_0
papa_ratzi
papa_ratzi

Posts : 13
2014-06-11


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Patriot_1 11/6/2014, 19:27

papa_ratzi wrote:
Patriot_1 wrote:Efežanima, Kološanima, 2 Solunjanima,,,deuteropavlovske jer ih on nije pisao vlastoručno već netko od njegovih učenika,,a on je diktirao,,tad je već slabo vidio,valjda je to jedini razlog!

Nadodaj poslanice Titu i Timoteju. Da, slabo je vidio jer je po svoj prilici bio mrtav u vrijeme pisanja navedenih poslanica.

Čemu posprdan ton,,???

Pa nisi završio faks, kaj ne? Dakle nema sprdnje i omalovažavanja, kao u tvojem postu upućenom von Starhenbergu. Malo poniznosti, samoprijegora, introspekcije, velikodušnosti i ljubavi ti ne bi škodilo.
Titu i Timoteju poslanice spadaju po pastoralne,,,
Bolji teolozi tvrde da ih je diktirao,dakle nije bio mrtav!To tvrdi samo par anonimaca!Ozbiljni teolozi ne!

Nisam završio,nisam ni morao,ta nisam ja svećenik nego laik koji je prije svega išao na fax da bi stekao nešto znanja,no nisam znao da će početi rat,valjalo je branit domovinu!Ti o poniznosti,,,ljubavi,,,uhhh!Ja i dotični smo se prepucavali tada,sad su naši odnosi korektni,gnozu smatram "teologijom"  zloga!No,njegova je stvar hoće li slijediti nju ili Pvala i ostale Apostole!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by papa_ratzi 12/6/2014, 12:52

Patriot_1 wrote:Titu i Timoteju poslanice spadaju po pastoralne,,,

Da, i? Sve navedene poslanice spadaju pod deuteropavlovske spise, sveukupno ih je 6: 2 Sol, Kol, Ef, 1 i 2 Tim, Tit.

Bolji teolozi tvrde da ih je diktirao,dakle nije bio mrtav!To tvrdi samo par anonimaca!Ozbiljni teolozi ne!

:D :D evo sam ih poredao po vjerojatnosti - s jedne strane spektra je uvjerenje od 50:50% da je 2 Sol Pavlov spis.
S druge strane 90% kritičkih znanstvenika odbacuje autorstvo Tit i Tim.
A za recimo jednu poslanicu Efežanima (!) čak 80% današnjih bibličara smatra da ju je napisao kakav Pavlov učenik ("škola").

Ti o poniznosti,,,ljubavi,,,uhhh!

Da, ja. Čak da sam i crni đavao opet bi se ponizan čovjek zapitao ima li istine u mojim riječima ... jer Bog progovara i po našim prijateljima ali i neprijateljima.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=d2smz_1L2_0
papa_ratzi
papa_ratzi

Posts : 13
2014-06-11


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Sefirot 12/6/2014, 12:57

papa_ratzi wrote:
Patriot_1 wrote:Efežanima, Kološanima, 2 Solunjanima,,,deuteropavlovske jer ih on nije pisao vlastoručno već netko od njegovih učenika,,a on je diktirao,,tad je već slabo vidio,valjda je to jedini razlog!

Nadodaj poslanice Titu i Timoteju. Da, slabo je vidio jer je po svoj prilici bio mrtav u vrijeme pisanja navedenih poslanica.

Čemu posprdan ton,,???

Pa nisi završio faks, kaj ne? Dakle nema sprdnje i omalovažavanja, kao u tvojem postu upućenom von Starhenbergu. Malo poniznosti, samoprijegora, introspekcije, velikodušnosti i ljubavi ti ne bi škodilo.

 :D  ovo su, upravo patriot i još jedna fundamentalka, uz druge klevete, rekli za mene. Ovo je interesantno kad netko tko o tome ne zna kaže upravo njemu  :D

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Sefirot 12/6/2014, 12:58

Patriot_1 wrote:
papa_ratzi wrote:
Patriot_1 wrote:Efežanima, Kološanima, 2 Solunjanima,,,deuteropavlovske jer ih on nije pisao vlastoručno već netko od njegovih učenika,,a on je diktirao,,tad je već slabo vidio,valjda je to jedini razlog!

Nadodaj poslanice Titu i Timoteju. Da, slabo je vidio jer je po svoj prilici bio mrtav u vrijeme pisanja navedenih poslanica.

Čemu posprdan ton,,???

Pa nisi završio faks, kaj ne? Dakle nema sprdnje i omalovažavanja, kao u tvojem postu upućenom von Starhenbergu. Malo poniznosti, samoprijegora, introspekcije, velikodušnosti i ljubavi ti ne bi škodilo.
Titu i Timoteju poslanice spadaju po pastoralne,,,
Bolji teolozi tvrde da ih je diktirao,dakle nije bio mrtav!To tvrdi samo par anonimaca!Ozbiljni teolozi ne!

Nisam završio,nisam ni morao,ta nisam ja svećenik nego laik koji je prije svega išao na fax da bi stekao nešto znanja,no nisam znao da će početi rat,valjalo je branit domovinu!Ti o poniznosti,,,ljubavi,,,uhhh!Ja i dotični smo se prepucavali tada,sad su naši odnosi korektni,gnozu smatram "teologijom"  zloga!No,njegova je stvar hoće li slijediti nju ili Pvala i ostale Apostole!

A to su teolozi rekli točno koji i zbog čega? Mogu li ti teolozi svoje izjave potkrijepiti činjenicama ili je to samo na temelju vjerovanja?

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Patriot_1 12/6/2014, 14:48

papa_ratzi wrote:
Patriot_1 wrote:Titu i Timoteju poslanice spadaju po pastoralne,,,

Da, i? Sve navedene poslanice spadaju pod deuteropavlovske spise, sveukupno ih je 6: 2 Sol, Kol, Ef, 1 i 2 Tim, Tit.

Bolji teolozi tvrde da ih je diktirao,dakle nije bio mrtav!To tvrdi samo par anonimaca!Ozbiljni teolozi ne!

:D :D evo sam ih poredao po vjerojatnosti - s jedne strane spektra je uvjerenje od 50:50% da je 2 Sol Pavlov spis.
S druge strane 90% kritičkih znanstvenika odbacuje autorstvo Tit i Tim.
A za recimo jednu poslanicu Efežanima (!) čak 80% današnjih bibličara smatra da ju je napisao kakav Pavlov učenik ("škola").

Ti o poniznosti,,,ljubavi,,,uhhh!

Da, ja. Čak da sam i crni đavao opet bi se ponizan čovjek zapitao ima li istine u mojim riječima ... jer Bog progovara i po našim prijateljima ali i neprijateljima.
Ti si ponizan?Osoba koja prihvaća druge i voli ih,bez obzira koliko su intelektualno ili teološki inferniornijei?Možeš li sa sigurnošću reći da si Bogu važniji od mene?da u Njegovim očima više vrijediš?Čemu averzija?Zbog vjerske razlike?Niti si ti neki Rimokatolik,niti ja!Uostolom,Sveto pismo nas uči:

1. Ako jezike čovječije i anđeoske govorim, a ljubavi nemam, onda sam kao zvono koje ječi, ili kimval koji zveči.

2. I ako imam dar proroštva i znam sve tajne i sve znanje, i ako imam svu vjeru da i gore premještam, a ljubavi nemam, ništa sam.

3. I ako razdam sve imanje svoje, i ako predam tijelo svoje da se sažeže, a ljubavi nemam, ništa mi ne koristi.

4. Ljubav dugo trpi, blagotvorna je, ljubav ne zavidi, ljubav se ne gordi, ne nadima se,

5. Ne čini što ne pristoji, ne traži svoje, ne razdražuje se, ne misli o zlu,

6. Ne raduje se nepravdi, a raduje se istini,

7. Sve snosi, sve vjeruje, svemu se nada, sve trpi.

8. Ljubav nikad ne prestaje, dok će proroštva nestati, jezici će zamuknuti, znanje će prestati.

9. Jer djelimično znamo, i djelimično prorokujemo;

10. A kada dođe savršeno, onda će prestati što je djelimično.

11. Kad bijah dijete, kao dijete govorah, kao dijete mišljah, kao dijete razmišljah; a kada sam postao čovjek odbacio sam što je djetinjsko.

12. Jer sad vidimo kao u ogledalu, u zagonetki, a onda ćemo licem u lice; sad znam djelimično, a onda ću poznati kao što bih poznat.

13. A sad ostaje vjera, nada, ljubav, ovo troje; ali od njih najveća je ljubav.

Toga u tebe nema,,,frenda!Imaš problem,ne samnom nego sa Bogom!
Osobno mislim,(a pročitao sam toga dosta od dobrih teologa,,)da je Pavao napisao sve poslanice,pa i ove pastoralne,i one "deuteropavlovske",,jedino te tri nije vlastoručno pisao,diktirao ih je.A ti misli i vjeruj što hoćeš!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by papa_ratzi 12/6/2014, 15:10

Patriot_1 wrote:
Ti si ponizan?

Nisam. Ali ne mari za mene, nego razmisli jesi li ti ponizan. ("Čak da sam i crni đavao opet bi se ponizan čovjek ...", jel)

Osoba koja prihvaća druge i voli ih,bez obzira koliko su intelektualno ili teološki inferniornijei?

Trudim se. Na racionalnoj a sve više i na emotivnoj razini ne pravim razlike među ljudima, po bilo kojoj osnovi.

Možeš li sa sigurnošću reći da si Bogu važniji od mene?

Mogu sa sigurnošću reći da Bogu nisam važniji od tebe.

da u Njegovim očima više vrijediš?

Ne vrijedim.

Čemu averzija?

Kakva averzija?

Zbog vjerske razlike?

Ponovit ću: referirao sam se na tvoje pljucanje von Starhemberga.
Mogu ponoviti ovo još nekoliko puta dok ne sjedne, nije bed.

Niti si ti neki Rimokatolik

Kako znaš? Privatna objava?

niti ja!

Ti znaš najbolje za sebe, valjda.

Uostolom,Sveto pismo nas uči:

1. Ako jezike čovječije i anđeoske govorim, a ljubavi nemam, onda sam kao zvono koje ječi, ili kimval koji zveči.

2. I ako imam dar proroštva i znam sve tajne i sve znanje, i ako imam svu vjeru da i gore premještam, a ljubavi nemam, ništa sam.

3. I ako razdam sve imanje svoje, i ako predam tijelo svoje da se sažeže, a ljubavi nemam, ništa mi ne koristi.

4. Ljubav dugo trpi, blagotvorna je, ljubav ne zavidi, ljubav se ne gordi, ne nadima se,

5. Ne čini što ne pristoji, ne traži svoje, ne razdražuje se, ne misli o zlu,

6. Ne raduje se nepravdi, a raduje se istini,

7. Sve snosi, sve vjeruje, svemu se nada, sve trpi.

8. Ljubav nikad ne prestaje, dok će proroštva nestati, jezici će zamuknuti, znanje će prestati.

9. Jer djelimično znamo, i djelimično prorokujemo;

10. A kada dođe savršeno, onda će prestati što je djelimično.

11. Kad bijah dijete, kao dijete govorah, kao dijete mišljah, kao dijete razmišljah; a kada sam postao čovjek odbacio sam što je djetinjsko.

12. Jer sad vidimo kao u ogledalu, u zagonetki, a onda ćemo licem u lice; sad znam djelimično, a onda ću poznati kao što bih poznat.

13. A sad ostaje vjera, nada, ljubav, ovo troje; ali od njih najveća je ljubav.

Toga u tebe nema,,,frenda!

Rado bi i sudio druge?

Imaš problem,ne samnom nego sa Bogom!

Strašan si. :D

Osobno mislim,(a pročitao sam toga dosta od dobrih teologa,,)

Prave knjige u ruke, i manje "osobno mislim". Jer:

A ti misli i vjeruj što hoćeš!

moj je izvor vjerojatno najveći autoritet po pitanju Novog Zavjeta, dobitnik 30-ak počasnih doktorata od strane katoličkih i protestantskih sveučilišta diljem svijeta: Dr. Raymond E. Brown. Knjigu koja mi je služila kao izvor možeš kupiti u Kršćanskoj sadašnjosti.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=d2smz_1L2_0
papa_ratzi
papa_ratzi

Posts : 13
2014-06-11


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Patriot_1 12/6/2014, 16:08

papa_ratzi wrote:
Patriot_1 wrote:
Ti si ponizan?

Nisam. Ali ne mari za mene, nego razmisli jesi li ti ponizan. ("Čak da sam i crni đavao opet bi se ponizan čovjek ...", jel)

Osoba koja prihvaća druge i voli ih,bez obzira koliko su intelektualno ili teološki inferniornijei?

Trudim se. Na racionalnoj a sve više i na emotivnoj razini ne pravim razlike među ljudima, po bilo kojoj osnovi.

Možeš li sa sigurnošću reći da si Bogu važniji od mene?

Mogu sa sigurnošću reći da Bogu nisam važniji od tebe.

da u Njegovim očima više vrijediš?

Ne vrijedim.

Čemu averzija?

Kakva averzija?

Zbog vjerske razlike?

Ponovit ću: referirao sam se na tvoje pljucanje von Starhemberga.
Mogu ponoviti ovo još nekoliko puta dok ne sjedne, nije bed.

Niti si ti neki Rimokatolik

Kako znaš? Privatna objava?

niti ja!

Ti znaš najbolje za sebe, valjda.

Uostolom,Sveto pismo nas uči:

1. Ako jezike čovječije i anđeoske govorim, a ljubavi nemam, onda sam kao zvono koje ječi, ili kimval koji zveči.

2. I ako imam dar proroštva i znam sve tajne i sve znanje, i ako imam svu vjeru da i gore premještam, a ljubavi nemam, ništa sam.

3. I ako razdam sve imanje svoje, i ako predam tijelo svoje da se sažeže, a ljubavi nemam, ništa mi ne koristi.

4. Ljubav dugo trpi, blagotvorna je, ljubav ne zavidi, ljubav se ne gordi, ne nadima se,

5. Ne čini što ne pristoji, ne traži svoje, ne razdražuje se, ne misli o zlu,

6. Ne raduje se nepravdi, a raduje se istini,

7. Sve snosi, sve vjeruje, svemu se nada, sve trpi.

8. Ljubav nikad ne prestaje, dok će proroštva nestati, jezici će zamuknuti, znanje će prestati.

9. Jer djelimično znamo, i djelimično prorokujemo;

10. A kada dođe savršeno, onda će prestati što je djelimično.

11. Kad bijah dijete, kao dijete govorah, kao dijete mišljah, kao dijete razmišljah; a kada sam postao čovjek odbacio sam što je djetinjsko.

12. Jer sad vidimo kao u ogledalu, u zagonetki, a onda ćemo licem u lice; sad znam djelimično, a onda ću poznati kao što bih poznat.

13. A sad ostaje vjera, nada, ljubav, ovo troje; ali od njih najveća je ljubav.

Toga u tebe nema,,,frenda!

Rado bi i sudio druge?

Imaš problem,ne samnom nego sa Bogom!

Strašan si. :D

Osobno mislim,(a pročitao sam toga dosta od dobrih teologa,,)

Prave knjige u ruke, i manje "osobno mislim". Jer:

A ti misli i vjeruj što hoćeš!

moj je izvor vjerojatno najveći autoritet po pitanju Novog Zavjeta, dobitnik 30-ak počasnih doktorata od strane katoličkih i protestantskih sveučilišta diljem svijeta: Dr. Raymond E. Brown. Knjigu koja mi je služila kao izvor možeš kupiti u Kršćanskoj sadašnjosti.
Za mene je on,,liberalni teolog,,a do takvih držim ko do lanjskog snijega!
Za katoličke tradicionaliste Brownovo učenje ostaje kontroverzno jer smatraju da je zanijekao nepogrešivost cijeloga Svetoga pisma i doveo u pitanje povijesnu točnost brojnih članaka vjere.[2] Na sebe je osobito navukao gnjev konzervativaca svojim umjerenim stavovima kada je doveo u pitanje povijesnu dokazivost Isusova djevičanskog začeća.[1] Smatrali su ga umjerenim bibličarom[3], jer se protivio doslovnom tumačenju proširenom među mnogim kršćanskim fundamentalistima, a s druge se strane – za razliku od mnogih drugih teologa – nije mnogo udaljavao od tradicionalnog katoličkog učenja.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by papa_ratzi 12/6/2014, 16:25

Patriot_1 wrote:
Za mene je on,,liberalni teolog,,a do takvih držim ko do lanjskog snijega!
Za katoličke tradicionaliste Brownovo učenje ostaje kontroverzno jer smatraju da je zanijekao nepogrešivost cijeloga Svetoga pisma i doveo u pitanje povijesnu točnost brojnih članaka vjere.[2] Na sebe je osobito navukao gnjev konzervativaca svojim umjerenim stavovima kada je doveo u pitanje povijesnu dokazivost Isusova djevičanskog začeća.[1] Smatrali su ga umjerenim bibličarom[3], jer se protivio doslovnom tumačenju proširenom među mnogim kršćanskim fundamentalistima, a s druge se strane – za razliku od mnogih drugih teologa – nije mnogo udaljavao od tradicionalnog katoličkog učenja.

1) Po običaju nisi ništa shvatio, a vjerojatno ni ovo što si kopirao.

2) On nije liberalni teolog ... katolički tradicionalisti? Konzervativci i "povijesna dokazivost"? Čovjek nije fundamentalist, i to je sve. Međutim ->

3) Važno je za ovu priču samo to da, kao jedan od najcjenjenijih stručnjaka za ovo područje, popisuje one koji podržavaju tezu o Pavlovom autorstvu poslanica koje spominjemo, kao i one koji tvrde da su autori njegovi učenici. I iz toga slijede zaključci koje sam ti naveo.
Recimo, kod tumačenja poslanice Efežanima, odmah u startu kaže: "DATUM: Ako je poslanicu napisao Pavao, onda 60-ih godina. Ako je pseudonimna (oko 80 posto današnjih bibličara), onda 90-ih godina."
I vidi vraga, boldanu tvrdnju NITKO ne spori.


Last edited by papa_ratzi on 12/6/2014, 16:27; edited 2 times in total (Reason for editing : greška)

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=d2smz_1L2_0
papa_ratzi
papa_ratzi

Posts : 13
2014-06-11


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Patriot_1 12/6/2014, 16:35

papa_ratzi wrote:
Patriot_1 wrote:
Za mene je on,,liberalni teolog,,a do takvih držim ko do lanjskog snijega!
Za katoličke tradicionaliste Brownovo učenje ostaje kontroverzno jer smatraju da je zanijekao nepogrešivost cijeloga Svetoga pisma i doveo u pitanje povijesnu točnost brojnih članaka vjere.[2] Na sebe je osobito navukao gnjev konzervativaca svojim umjerenim stavovima kada je doveo u pitanje povijesnu dokazivost Isusova djevičanskog začeća.[1] Smatrali su ga umjerenim bibličarom[3], jer se protivio doslovnom tumačenju proširenom među mnogim kršćanskim fundamentalistima, a s druge se strane – za razliku od mnogih drugih teologa – nije mnogo udaljavao od tradicionalnog katoličkog učenja.

1) Po običaju nisi ništa shvatio, a vjerojatno ni ovo što si kopirao.

2) On nije liberalni teolog ... katolički tradicionalisti? Konzervativci i "povijesna dokazivost"? Čovjek nije fundamentalist, i to je sve. Međutim ->

3) Važno je za ovu priču samo to da, kao jedan od najcjenjenijih stručnjaka za ovo područje, popisuje one koji podržavaju tezu o Pavlovom autorstvu poslanica koje spominjemo, kao i one koji tvrde da su autori njegovi učenici. I iz toga slijede zaključci koje sam ti naveo.
Recimo, kod tumačenja poslanice Efežanima, odmah u startu kaže: "DATUM: Ako je poslanicu napisao Pavao, onda 60-ih godina. Ako je pseudonimna (oko 80 posto današnjih bibličara), onda 90-ih godina."
I vidi vraga, boldanu tvrdnju NITKO ne spori.
"Na sebe je osobito navukao gnjev konzervativaca svojim umjerenim stavovima kada je doveo u pitanje povijesnu dokazivost Isusova djevičanskog začeća.!"
"Konzervativci",,,oni koji vjeruju Pismu?Jel on to sumnja u djevičansko začeće?A ako da(a da),,ma nabijem ga,,,muljator i lažni prorok!Laže li u jednom,lažov je u svemu!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by papa_ratzi 12/6/2014, 17:25

Patriot_1 wrote:Jel on to sumnja u djevičansko začeće?

Ne sumnja, samo je izrazio skepsu u mogućnost da će se ikada moći povijesno dokazati Marijino djevičansko začeće Isusa Krista.
Uostalom, evo sa linka koji si (posredno) ti dao:

Raymond Edward Brown (born May 22, 1928, New York, N.Y.—died Aug. 8, 1998, Redwood City, Calif.), American theologian who was a highly regarded Roman Catholic biblical scholar. His rigorous examination of the Gospels resulted in the publication of such works as the two-volume The Gospel According to John (1966, 1970), The Birth of the Messiah (1977), and The Death of the Messiah (1994) as well as more than 35 other books.

Brown’s centrist stance sometimes angered conservative Catholics, especially in 1971, when he questioned whether Mary’s virginal conception of Jesus could ever be proven historically.

http://www.britannica.com/EBchecked/topic/81611/Raymond-Edward-Brown

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=d2smz_1L2_0
papa_ratzi
papa_ratzi

Posts : 13
2014-06-11


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by papa_ratzi 12/6/2014, 17:29

Patriot_1 wrote:A ako da(a da),,ma nabijem ga,,,muljator i lažni prorok!Laže li u jednom,lažov je u svemu!

Khm ... B-)

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=d2smz_1L2_0
papa_ratzi
papa_ratzi

Posts : 13
2014-06-11


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Patriot_1 12/6/2014, 20:54

papa_ratzi wrote:
Patriot_1 wrote:A ako da(a da),,ma nabijem ga,,,muljator i lažni prorok!Laže li u jednom,lažov je u svemu!

Khm ... B-)
"Povjesno dokazati".....bez veze,kako se može povjesno dokazati začeće po Svetom Duhu?Ja kontam da on sumnja u djevičansko začeće!E tu mi se gade,,,takvi teolozi!
Zar se čudo uopće može racionalizirati?Ja pomislih da on tvrdi da se ono nije dogodilo,,,zato ga nazvah lažovom!Uostalom,tko to,i na temelju kojih dokaza može tvrditi da Pavao nije napisao(ili bar diktirao) sve poslanice koje njemu pripisujemo?Da "napisao njegov učenik" ,,a kakti Pavao već bio mrtav????Čovječe,onda je taj učenik,obični lažov!
Jer ,potpisivati se u ime mrtve osobe,kao da on to piše,to je užasna laž!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Patriot_1 12/6/2014, 21:07

papa_ratzi wrote:
Patriot_1 wrote:Jel on to sumnja u djevičansko začeće?

Ne sumnja, samo je izrazio skepsu u mogućnost da će se ikada moći povijesno dokazati Marijino djevičansko začeće Isusa Krista.
Uostalom, evo sa linka koji si (posredno) ti dao:

Raymond Edward Brown (born May 22, 1928, New York, N.Y.—died Aug. 8, 1998, Redwood City, Calif.), American theologian who was a highly regarded Roman Catholic biblical scholar. His rigorous examination of the Gospels resulted in the publication of such works as the two-volume The Gospel According to John (1966, 1970), The Birth of the Messiah (1977), and The Death of the Messiah (1994) as well as more than 35 other books.

Brown’s centrist stance sometimes angered conservative Catholics, especially in 1971, when he questioned whether Mary’s virginal conception of Jesus could ever be proven historically.

http://www.britannica.com/EBchecked/topic/81611/Raymond-Edward-Brown
"Ovo je napisao Pavao,,ovo nije,ova poslanica je napisana iza njegove smrti,ovu je pisao neki njegov učenik(a lažno se predstavljao,kao Pavao),",neš ti učenika!
Sve su to špekulacije!Evo,s ove vremenske distance,mi neznamo niti točnu godinu Isusova rođenja,što je puno važniji datum,da bi znali kad je koje poslanica napisana!
Dakle,sve su poslanice Pavlove,možda čak i Hebrejima,tu nemam stav,,,,a neki mudraci nek mudruju koliko hoće!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by papa_ratzi 13/6/2014, 14:43

Patriot_1 wrote:Ja kontam da on sumnja u djevičansko začeće!

Ne sumnja, to bi ipak bilo previše i Crkva takav stav ne bi tolerirala.

Uostalom,tko to,i na temelju kojih dokaza može tvrditi da Pavao nije napisao(ili bar diktirao) sve poslanice koje njemu pripisujemo?Da "napisao njegov učenik" ,,a kakti Pavao već bio mrtav????Čovječe,onda je taj učenik,obični lažov!
Jer ,potpisivati se u ime mrtve osobe,kao da on to piše,to je užasna laž!

Ma kakva laž, ljudi u starini često nisu bili tako precizni glede autorstva; radi se o tretiranju Pavla kao autoriteta koji stoji iza određene poslanice. Opravdanje za ovakvo što imaš u Starom Zavjetu, knjige Zakona su napisane 750 godina iza Mojsija ali su pripisane njemu (bio je veliki zakonodavac), Psalmi su jelte Davidovi Psalmi pa makar imali u naslovu ime kakvog drugog autora, Knjiga Mudrosti se pripisuje Salomonu makar je dotični otegnuo papke kojih 800 godina ranije, na Izaijine knjige ne treba ni trošiti riječi, itd. itd. (Daniel, Baruh, uh .. :D).
Pitaš za kriterije određivanja autentičnosti: unutarnji podaci, oblik, stil, rječnik, misli (teologija) ... u raspravu su uvučeni i kompjuterski programi. Možemo o svemu tome detaljnije.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=d2smz_1L2_0
papa_ratzi
papa_ratzi

Posts : 13
2014-06-11


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by papa_ratzi 13/6/2014, 14:54

Patriot_1 wrote:!Evo,s ove vremenske distance,mi neznamo niti točnu godinu Isusova rođenja,što je puno važniji datum,da bi znali kad je koje poslanica napisana!

Ako ćemo vjerovati Mateju i Luki, onda je Jesus rođen negdje cca 3 godine prije Krista. :D

Dakle,sve su poslanice Pavlove,možda čak i Hebrejima,tu nemam stav,,,,a neki mudraci nek mudruju koliko hoće!

Vidim odvagnuo si sve dokaze pro et contra, pravi si bibličar. :p


Last edited by papa_ratzi on 13/6/2014, 14:55; edited 1 time in total (Reason for editing : t)

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=d2smz_1L2_0
papa_ratzi
papa_ratzi

Posts : 13
2014-06-11


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Patriot_1 13/6/2014, 18:29

papa_ratzi wrote:
Patriot_1 wrote:!Evo,s ove vremenske distance,mi neznamo niti točnu godinu Isusova rođenja,što je puno važniji datum,da bi znali kad je koje poslanica napisana!

Ako ćemo vjerovati Mateju i Luki, onda je Jesus rođen negdje cca 3 godine prije Krista. :D

Dakle,sve su poslanice Pavlove,možda čak i Hebrejima,tu nemam stav,,,,a neki mudraci nek mudruju koliko hoće!

Vidim odvagnuo si sve dokaze pro et contra, pravi si bibličar. :p
3-7 se smatra!
Njihova tumačenja su obične špekulacije!Nitko nemože sa sigurnošću reć da ,,,to i to nije napisao Pavao,,samo zbog stila!
A vidim,,ti i dalje ideš istim stilom,ironija,posprdljivost,stav sa visoka,,pravi si kršćanin,nema što,,,Pavao,isti taj o kom razglabamo piše da trebamo sa ljubavlju prihvaćati one koji su materijalno,duhovno ili intelektualno siromašniji(u crkvi dakako)!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by papa_ratzi 15/6/2014, 14:06

Patriot_1 wrote:3-7 se smatra!

Teza da je rođen 2-3 godine prije K. ima najviše argumenata.

Njihova tumačenja su obične špekulacije!Nitko nemože sa sigurnošću reć da ,,,to i to nije napisao Pavao,,samo zbog stila!

O jebote, kako sad samo zbog stila, pogledaj što sam napisao: "unutarnji podaci, oblik, stil, rječnik, misli (teologija) ... u raspravu su uvučeni i kompjuterski programi", kako sad "samo zbog stila"?!
Lijenčino.

A vidim,,ti i dalje ideš istim stilom,ironija,posprdljivost,stav sa visoka,,pravi si kršćanin,nema što,,,Pavao,isti taj o kom razglabamo piše da trebamo sa ljubavlju prihvaćati one koji su materijalno,duhovno ili intelektualno siromašniji(u crkvi dakako)!

O jebote led, "posprdljivost" je samo u tvojoj glavi. "Bog me voli", ponovi si to svako jutro pa nećeš u svakom mojem upisu vidjeti "stav s visoka".
Bokić :p

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=d2smz_1L2_0
papa_ratzi
papa_ratzi

Posts : 13
2014-06-11


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Patriot_1 15/6/2014, 14:09

papa_ratzi wrote:
Patriot_1 wrote:3-7 se smatra!

Teza da je rođen 2-3 godine prije K. ima najviše argumenata.

Njihova tumačenja su obične špekulacije!Nitko nemože sa sigurnošću reć da ,,,to i to nije napisao Pavao,,samo zbog stila!

O jebote, kako sad samo zbog stila, pogledaj što sam napisao: "unutarnji podaci, oblik, stil, rječnik, misli (teologija) ... u raspravu su uvučeni i kompjuterski programi", kako sad "samo zbog stila"?!
Lijenčino.

A vidim,,ti i dalje ideš istim stilom,ironija,posprdljivost,stav sa visoka,,pravi si kršćanin,nema što,,,Pavao,isti taj o kom razglabamo piše da trebamo sa ljubavlju prihvaćati one koji su materijalno,duhovno ili intelektualno siromašniji(u crkvi dakako)!

O jebote led, "posprdljivost" je samo u tvojoj glavi. "Bog me voli", ponovi si to svako jutro pa nećeš u svakom mojem upisu vidjeti "stav s visoka".
Bokić :p
Ovo boldano,,niš posebno,samo špekulacije!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 4 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum