ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Obmane i laži - četiri Pavla?!

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Patriot_1 23/5/2014, 09:58

speare_shaker wrote:
Patriot_1 wrote:
Jbt , do koje granice ide tvoje muljanje od tumačenja.Nije to nikakav podnaslov ;" Savao je pristao da se Stjepan smakne.

Imaš li ti uopće Bibliju ili se sa tekstovima tog književnog djela upoznaješ jedino preko internetskih linkova?
Naravno da je boldano podnaslov, to zna svatko tko je Bibliju imao u rukama.
To nije dio samoga teksta NZ ili konkretno Djela apostolskih koji je napisao Luka kao najvjerojatniji autor, nego je taj dio integralnog teksta NZ dodan od strane urednika Biblije.
Lukin tekst u ovoj glavi počinje sa rečenicom: "U onaj dan navali velik progon na Crkvu u Jeruzalemu."

Patriot1 wrote:
Savao je pak pustošio Crkvu: ulazio je u kuće, odvlačio muževe i žene i predavao ih u tamnicu."Što je onda i ovo boldano ,podnaslov?

Naravno da nije, a ja to nigdje i nikad nisam ni tvrdio.
No, ponavljam pitanja koja sam postavio ranije, premda znam da na njih nećeš biti sposoban dati konkretne odgovore.
Spominje li se igdje u ovom tekstu direktna Pavlova odgovornost za Stjepanovu smrt?
Ne spominje.
Spominje li se igdje Pavlova odgovornost za bilo čiju smrt?
Ne spominje.
Spominje li se u tekstu bilo koje konkretno ime pripadnika rane Crkve?
Ne spominje, niti jedno jedino.
Zaključak je jasan, galerija  ;) ga vidi, a ti slobodno nastavi sa svojim ad hominem tiradama, jer za ništa bolje od toga ionako na nethaerovom forumu odavno dokazano nisi sposoban, zbog čega si tamo uostalom i baniran kojih trista milijuna puta.
Wannabe teolože.  ;)
U tkz "Zagrebačkoj Bibliji" izdanje Kršćanske Sadašnjosti jasno je da je dio teksta a ne naslov!Isto je i sa prevodom Duda - Fućak!I laiku  je jasno da su naslovi tiskani kurizivom!Pogledaj opet i ne glumi mudraca!Šarić=A Savao je bio pristao na ubojstvo njegovo. U onaj dan nastade veliko progonstvo Crkve u Jerusalemu. Svi se razasuše po krajevima judejskim i samarijskim osim apostola.Jeruzalemska:
[url=http://biblija.biblija-govori.hr/glava.php?prijevod=sve&knjiga=Djela apostolska&glava=8#1]apostolska 8,1[/url]Savao je pristao da se Stjepan smakne. U onaj dan navali velik progon na Crkvu u Jeruzalemu. Svi se osim apostola raspršiše po krajevima judejskim i samarijskim.
[url=http://biblija.biblija-govori.hr/glava.php?prijevod=sve&knjiga=Djela apostolska&glava=9#1]apostolska 9,1[/url]Savao pak, sveudilj zadahnut prijetnjom i pokoljem prema učenicima Gospodnjim, pođe k velikomu svećeniku,
[url=http://biblija.biblija-govori.hr/glava.php?prijevod=sve&knjiga=Djela apostolska&glava=9#2]Djela apostolska 9,2[/url]zaiska od njega pisma za sinagoge u Damasku, da sve koje nađe od ovoga Puta, muževe i žene, okovane dovede u Jeruzalem.
U Djelima 9 vidimo koju je imao funkciju!Dakle,,napišeš pola posta ad hominem a mene optužuješ za takvo pisanje!Savao je hvatao kršćane okolo,čak do Sirije,dovodio ih u Jeruzalem gdje su mnogi bili ubijani(Primjer Stjepana to dokazuje) i nije kriv?

Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Guest 23/5/2014, 11:47

Patriot_1 wrote:
U tkz "Zagrebačkoj Bibliji" izdanje Kršćanske Sadašnjosti jasno je da je dio teksta a ne naslov!Isto je i sa prevodom Duda - Fućak!

Nije dio intergralnog Lukinog teksta niti u jednoj katoličkoj Bibliji, pa tako niti u ovoj koju ti spominješ, a također niti u Jeruzalemskoj, koju ja koristim.
Pazi, ovo su elementarne stvari i neznanjem o njima ti si pokazao krajnje domete svoga radikalnog teološkog neznanja.
A galerija sve vidi.  ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Patriot_1 23/5/2014, 11:57

speare_shaker wrote:
Patriot_1 wrote:
U tkz "Zagrebačkoj Bibliji" izdanje Kršćanske Sadašnjosti jasno je da je dio teksta a ne naslov!Isto je i sa prevodom Duda - Fućak!

Nije dio intergralnog Lukinog teksta niti u jednoj katoličkoj Bibliji, pa tako niti u ovoj koju ti spominješ, a također niti u Jeruzalemskoj, koju ja koristim.
Pazi, ovo su elementarne stvari i neznanjem o njima ti si pokazao krajnje domete svoga radikalnog teološkog neznanja.
A galerija sve vidi.  ;)
Ma nemoj!Jesi li ti pismen?Teološki sigurno nisi!Koliko godina si studirao teologiju?Otkud izvlačiš ove nebuloze?Dao sam ti prepis teksta iz nekoliko katoličkih prevoda koji jasno ukazuje na to što tvrdim,,jer to piše,,"Savao je pristao da se Stjepan smakne. U onaj dan navali velik progon na Crkvu u Jeruzalemu. Svi se osim apostola raspršiše po krajevima judejskim i samarijskim.",,a to je tebi naslov??? bounce Stih iza toga je DRUGI ,,a ovo je bio prvi u tom poglavlju!Ne blamiraj se više pred galerijom!Pavao sam kaže da je ,,hvatao,vezao,progonio,dovodio pred sud kršćane!Što ti sad bulazniš?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Guest 23/5/2014, 12:47

Patriot_1 wrote:
Ma nemoj!Jesi li ti pismen?Teološki sigurno nisi!Koliko godina si studirao teologiju?Otkud izvlačiš ove nebuloze?Dao sam ti prepis teksta iz nekoliko katoličkih prevoda koji jasno ukazuje na to što tvrdim,,jer to piše,,"Savao je pristao da se Stjepan smakne.

Pa piše, ali ne kao sastavni dio integralnog Lukinog teksta, nego kao podnaslov kasnije umetnut od urednika Biblije.
Kontaš?
Ili da budem još jednostavni, Luka gore boldano nije napisao nego su taj dio naknadno umetnuli urednici Biblije.
Sad kontaš?
Ma vraga ti crnog kontaš, badava ti kakti formalno teološko obrazovanje, ako ga uopće imaš, kada o teologiji evidentno nemaš pojma s pojmom...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Patriot_1 23/5/2014, 13:53

speare_shaker wrote:
Patriot_1 wrote:
Ma nemoj!Jesi li ti pismen?Teološki sigurno nisi!Koliko godina si studirao teologiju?Otkud izvlačiš ove nebuloze?Dao sam ti prepis teksta iz nekoliko katoličkih prevoda koji jasno ukazuje na to što tvrdim,,jer to piše,,"Savao je pristao da se Stjepan smakne.

Pa piše, ali ne kao sastavni dio integralnog Lukinog teksta, nego kao podnaslov kasnije umetnut od urednika Biblije.
Kontaš?
Ili da budem još jednostavni, Luka gore boldano nije napisao nego su taj dio naknadno umetnuli urednici Biblije.
Sad kontaš?
Ma vraga ti crnog kontaš, badava ti kakti formalno teološko obrazovanje, ako ga uopće imaš, kada o teologiji evidentno nemaš pojma s pojmom...
A tko ti je rekao da je to umetnuto?Izvor?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Guest 23/5/2014, 22:02

Patriot_1 wrote:
A tko ti je rekao da je to umetnuto?Izvor?

Ti si evidentno toliko snažno teološki potkovan da vjerojatno i uredničke komentare na marginama u Bibliji smatraš dijelom izvornog teksta iste.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by kingkong 23/5/2014, 22:10

speare_shaker wrote:
Patriot_1 wrote:
Jbt , do koje granice ide tvoje muljanje od tumačenja.Nije to nikakav podnaslov ;" Savao je pristao da se Stjepan smakne.

Imaš li ti uopće Bibliju ili se sa tekstovima tog književnog djela upoznaješ jedino preko internetskih linkova?
Naravno da je boldano podnaslov, to zna svatko tko je Bibliju imao u rukama.
To nije dio samoga teksta NZ ili konkretno Djela apostolskih koji je napisao Luka kao najvjerojatniji autor, nego je taj dio integralnog teksta NZ dodan od strane urednika Biblije.
Lukin tekst u ovoj glavi počinje sa rečenicom: "U onaj dan navali velik progon na Crkvu u Jeruzalemu."

Patriot1 wrote:
Savao je pak pustošio Crkvu: ulazio je u kuće, odvlačio muževe i žene i predavao ih u tamnicu."Što je onda i ovo boldano ,podnaslov?

Naravno da nije, a ja to nigdje i nikad nisam ni tvrdio.
No, ponavljam pitanja koja sam postavio ranije, premda znam da na njih nećeš biti sposoban dati konkretne odgovore.
Spominje li se igdje u ovom tekstu direktna Pavlova odgovornost za Stjepanovu smrt?
Ne spominje.
Spominje li se igdje Pavlova odgovornost za bilo čiju smrt?
Ne spominje.
Spominje li se u tekstu bilo koje konkretno ime pripadnika rane Crkve?
Ne spominje, niti jedno jedino.
Zaključak je jasan, galerija  ;) ga vidi, a ti slobodno nastavi sa svojim ad hominem tiradama, jer za ništa bolje od toga ionako na nethaerovom forumu odavno dokazano nisi sposoban, zbog čega si tamo uostalom i baniran kojih trista milijuna puta.
Wannabe teolože.  ;)
Pitanje; što hoćeš time dokazati da Pavao nije bio zločinac...ili ne razumijem..

_________________
Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by kingkong 23/5/2014, 22:24

speare_shaker wrote:
Imaš li ti uopće Bibliju ili se sa tekstovima tog književnog djela upoznaješ jedino preko internetskih linkova?
Naravno da je boldano podnaslov, to zna svatko tko je Bibliju imao u rukama.
To nije dio samoga teksta NZ ili konkretno Djela apostolskih koji je napisao Luka kao najvjerojatniji autor, nego je taj dio integralnog teksta NZ dodan od strane urednika Biblije.
Lukin tekst u ovoj glavi počinje sa rečenicom: "U onaj dan navali velik progon na Crkvu u Jeruzalemu."
I opet netočno.

Podnaslov glasi:

"Savao je pristao da se Stjepan smakne.
Savao progonitelj
U onaj dan navali velik progon na Crkvu u Jeruzalemu. Svi se osim apostola raspršiše po krajevima judejskim i samarijskim. (2) Bogobojazni su ljudi pokopali Stjepana i održali veliko žalovanje za njim. (3) Savao je pak pustošio Crkvu: ulazio je u kuće, odvlačio muževe i žene i predavao ih u tamnicu.
Propovijedanje u Samariji"










Dakle; podnaslov je pod italikom..a rečenica "Savao je pristao da se Stjepan smakne"..je posljednja rečenica odlomka nakon koje kreće novi podnaslov. Tako je u najrazličitijim prijevodima Biblija od one Jeruzalemske do one u prijevodu Kaštelan-Duda-Fućak.
A ti sad možeš izmišljati što god želiš. No, to je činjenično stanje.

_________________
Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Guest 23/5/2014, 22:24

kingkong wrote:
Pitanje; što hoćeš time dokazati da Pavao nije bio zločinac...ili ne razumijem..

Ne tvrdim ja da on nije bio zločinac, nego samo da za tu tvrdnju nema jasnog i nedvosmislenog dokaza unutar Biblije pa su tvrdnje o Pavlu kao notornom zločincu u najmanju ruku dvojbene ako ne i jednostavno promašene. Pogotovo se to odnosi na sudbinu Stjepana koja se nikako ne može jasno povezati sa ulogom odnosno odgovornošću Pavla u svemu tome.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Guest 23/5/2014, 22:30

kingkong wrote:
Dakle; podnaslov je pod italikom..a rečenica "Savao je pristao da se Stjepan smakne"..je posljednja rečenica odlomka nakon koje kreće novi podnaslov. Tako je u najrazličitijim prijevodima Biblija od one Jeruzalemske do one u prijevodu Kaštelan-Duda-Fućak.
A ti sad možeš izmišljati što god želiš. No, to je činjenično stanje.

Činjenično stanje je da boldana rečenica ne spada u izvorni Lukin tekst Djela, i naknadno je umetnuta od strane urednika Biblije, pa je ti nazovi kako hoćeš. Možeš naslovom glave, a možeš i podnaslovom, sasvim svejedno.
Ista jednostavno ne predstavlja jasan dokaz o ulozi Pavla u smrti Stjepana jer ne slijedi iz izvornog teksta niti jednog od autora novozavjetnih tekstova, nego stav uredništva zasnovan na njihovoj intepretaciji ponašanja Pavla u vrijeme kada je još očito djelovao kao ostrašćeni pravovjerni židov.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by kingkong 23/5/2014, 22:32

speare_shaker wrote:
kingkong wrote:
Pitanje; što hoćeš time dokazati da Pavao nije bio zločinac...ili ne razumijem..

Ne tvrdim ja da on nije bio zločinac, nego samo da za tu tvrdnju nema jasnog i nedvosmislenog dokaza unutar Biblije pa su tvrdnje o Pavlu kao notornom zločincu u najmanju ruku dvojbene ako ne i jednostavno promašene. Pogotovo se to odnosi na sudbinu Stjepana koja se nikako ne može jasno povezati sa ulogom odnosno odgovornošću Pavla u svemu tome.
Ako se dalje čita NZ...onda možeš vrlo lako doći do onih odlomaka gdje se može vidjeti da je Pavao bio omražen od prvobitne kršćanske zajednice; i nisu mu vjerovali kad se obratio od svoga zla. Ali kasnije su njegova djela pokazala da je uistinu postao drugi čovjek. Sasvim sigurno je imao određenu odgovornost i ulogu u progonu kršćana..nije li i sam potvrdio da je bio revan poslužitelj zakona...

_________________
Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Guest 23/5/2014, 22:51

kingkong wrote:
Sasvim sigurno je imao određenu odgovornost i ulogu u progonu kršćana..nije li i sam potvrdio da je bio revan poslužitelj zakona...

Što nije valjan odnosno jasan i nedvosmislen dokaz da je bio i ubojica odnosno notorni zločinac.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Patriot_1 23/5/2014, 23:14

speare_shaker wrote:
kingkong wrote:
Sasvim sigurno je imao određenu odgovornost i ulogu u progonu kršćana..nije li i sam potvrdio da je bio revan poslužitelj zakona...

Što nije valjan odnosno jasan i nedvosmislen dokaz da je bio i ubojica odnosno notorni zločinac.
Pa što si ti stekao dojam da ja i king to tvddimo?On ih je smatrao krivovjercima,hereticima,Božjim protivnicima,sotonskim slugama,lovio ih ko bjesne pse i bio sretan kad je na njima bila izvršena egzekucija,bilo kamenovanjem ili na neki drugi način!Jel se oko toga (bar ) možemo složiti?
A onda se odnekud pojavio Isus:"Savle,zašto me progoniš?"(točnije,,"ako njih progoniš,mene progoniš")--"Tko si ti?":"Ja sam onaj kojeg progoniš,ako njih progoniš!"
Zašto njemu to reče?A ne svakom progonitelju,,za mene je enigma!Valjda zato jer je imao iskrene pobude a lošu spoznaju!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Guest 23/5/2014, 23:25

Patriot_1 wrote:
On ih je smatrao krivovjercima,hereticima,Božjim protivnicima,sotonskim slugama,lovio ih ko bjesne pse i bio sretan kad je na njima bila izvršena egzekucija,bilo kamenovanjem ili na neki drugi način!

Pa ako je i bio sretan zbog smrti takvih koji su pogubljeni, to ne znači da je bio direktno odgovoran za nasilni završetak njihovog života odnosno da je odobrio ili čak naredio egzekuciju nekoga od njih ili još gore, da ju je sam izvršio. Za tako nešto ipak ne postoje jasni i nedvosmisleni dokazi u novozavjetnim tekstovima pa tako ni u Djelima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Patriot_1 23/5/2014, 23:47

speare_shaker wrote:
Patriot_1 wrote:
On ih je smatrao krivovjercima,hereticima,Božjim protivnicima,sotonskim slugama,lovio ih ko bjesne pse i bio sretan kad je na njima bila izvršena egzekucija,bilo kamenovanjem ili na neki drugi način!

Pa ako je i bio sretan zbog smrti takvih koji su pogubljeni, to ne znači da je bio direktno odgovoran za nasilni završetak njihovog života odnosno da je odobrio ili čak naredio egzekuciju nekoga od njih ili još gore, da ju je sam izvršio. Za tako nešto ipak ne postoje jasni i nedvosmisleni dokazi u novozavjetnim tekstovima pa tako ni u Djelima.
Ejjj spare,,pa ne budi naivan!Oni koji su odveli ranjenike iz Vukovarske bolnice ,,nisu odgovorni,iako su ih osobno odveli na Ovčaru ali nisu pucali!Po tebi!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Guest 23/5/2014, 23:51

Patriot_1 wrote:
Ejjj spare,,pa ne budi naivan!Oni koji su odveli ranjenike iz Vukovarske bolnice ,,nisu odgovorni,iako su ih osobno odveli na Ovčaru ali nisu pucali!Po tebi!

Povlačiš pogrešne usporedbe.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Patriot_1 24/5/2014, 09:56

speare_shaker wrote:
Patriot_1 wrote:
Ejjj spare,,pa ne budi naivan!Oni koji su odveli ranjenike iz Vukovarske bolnice ,,nisu odgovorni,iako su ih osobno odveli na Ovčaru ali nisu pucali!Po tebi!

Povlačiš pogrešne usporedbe.
A ti pak,nikada nemožeš priznati da nemaš pravo!
Eh,,,da mi je 10% tvoje samouvjerenosti,,samo 10!100% nebih nikad želio bit,,,samouvjeren!Jer sam čovjek i kao takav,nisam nepogrešiv!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by papa_ratzi 11/6/2014, 12:58

"Baur put his finger squarely on the problem: There are four different “Pauls” in the New Testament, not one, and each is quite distinct from the others. New Testament scholars today are generally agreed on this point."

:)

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=d2smz_1L2_0
papa_ratzi
papa_ratzi

Posts : 13
2014-06-11


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by kingkong 11/6/2014, 13:25

Guest wrote:
kingkong wrote:
Sasvim sigurno je imao određenu odgovornost i ulogu u progonu kršćana..nije li i sam potvrdio da je bio revan poslužitelj zakona...

Što nije valjan odnosno jasan i nedvosmislen dokaz da je bio i ubojica odnosno notorni zločinac.
A što se tebi dogodilo s nickom...da si sad tek gost?!  :O

Nije bio ubojica ali je posredno sudjelovao u ubojstvu...na taj način bi mogli danas suučesnike osloboditi krivnje...gle; kako god okreneš Savao je prije svog obraćenja bio progonitelj, mrzitelj i mučitelj kršćana...i to nedvojbeno pokazuje Pismo...a svojim preobraćenjem postaje Pavao..i jedan od najvećih kršćanskih pronositelja Radosne vijesti...i to je činjenica. Amen.   B-)

_________________
Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by oldie 11/6/2014, 13:45

kingkong wrote:A što se tebi dogodilo s nickom...da si sad tek gost?!  :O

Nije bio ubojica ali je posredno sudjelovao u ubojstvu...na taj način bi mogli danas suučesnike osloboditi krivnje...gle; kako god okreneš 
ispisao se sa foruma (vjerojatno su mu neki dopizdili)...šteta!

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by papa_ratzi 11/6/2014, 14:55

Patriot_1 wrote:
Sranje,,kroz gusto granje!Što je tu zanimljivo,,okultisto?De ti po svom,,točku po točku napiši što je diskutabilno glede Pavla,,a ja ću te pobiti ,,u svim segmentima!
Ja sam ipak studirao teologiju ,za razliku od tebe koji si učio ,,iz lokve duhovne!

Znači imamo i (polu)teologa na forumu. Objasni nam razlike između pavlovskih i deuteropavlovskih spisa.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=d2smz_1L2_0
papa_ratzi
papa_ratzi

Posts : 13
2014-06-11


Back to top Go down

Obmane i laži - četiri Pavla?! - Page 3 Empty Re: Obmane i laži - četiri Pavla?!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum