ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Treća Jugoslavija

Page 1 of 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Treća Jugoslavija Empty Treća Jugoslavija

Post by RayMabus 1/5/2020, 18:13

Region kao treća Jugoslavija

https://www.zadarskilist.hr/clanci/02052019/u-regiji-se-krije-treca-jugoslavija

Treća Jugoslavija Tihomir-dujmovic-regija-kao-treca-jugoslavija



Na svu sreću korona je usporila planove iz Berlina.

https://slobodnadalmacija.hr/kolumne/njemacka-uz-pomoc-srbije-obnavlja-jugoslaviju-479542
RayMabus
RayMabus

Posts : 175878
2014-04-11


Back to top Go down

Treća Jugoslavija Empty Re: Treća Jugoslavija

Post by epikur37 1/5/2020, 18:18

opet počinju.....

epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Treća Jugoslavija Empty Re: Treća Jugoslavija

Post by RayMabus 1/5/2020, 18:23

Počeli su , počeli su. Samo puno Hrvata spava il ih boli kurac pa se slabo prati da pod pojmom region se krije treća Jugoslavija u kojoj je Hrvatska neki njen rubni zapadni dio.

Nisu one Njemačke investicije u Srbiji tek tako nego ih stavljaju pod ekonomsku zavisnost jer su Srbiju označili kao centralnu državu za prodor na Balkan.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175878
2014-04-11


Back to top Go down

Treća Jugoslavija Empty Re: Treća Jugoslavija

Post by Serbinho-3 1/5/2020, 19:20

RayMabus wrote:

Nisu one Njemačke investicije u Srbiji tek tako nego ih stavljaju pod ekonomsku zavisnost jer su Srbiju označili kao centralnu državu za prodor na Balkan.



Nisu oni krivi, sto ste im potrčali a da vam nisu nista dali i kasnije vas zaboravili.

Neka se trkaju sa Kinezima u Srbiji, ko je jaci sa ekonomijom lol!
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26431
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Treća Jugoslavija Empty Re: Treća Jugoslavija

Post by Serbinho-3 1/5/2020, 19:28

Nema nista od Treće Jugoslavije.

Ljudi su različiti, svako ima svoje poglede na situaciju.

Burna prošlost.

Faktor destabilnosti na sve strane, koji ce se prodati za sendvič.

Tako su Jugu i spakovali u kutiju, tako sto su prvi izdali oni, koji

su druge tamnicili zbog iste.

Dovoljno takvih imas kod sebe a zamisli nekakvu Jugu.

Srbija privlači dosta investicija, ekonomski ce druge ostaviti, tako

da i tu nemas vise logike da budu sa ostalima.

Najverivatnije se sa Etihad-om prekida suvlasništvo Air Serbia, kako

bi ista krenula sirom Kine da leti, jer ovako mora biti feeder Etihadu

preko Abu Dhabi-a.

Mogu u fudbalu ili sportu neku sporednu Adriatic Ligu, ali neka puste

ljude da imaju svoj mir, kao da nisu vec dosta propatili zbog 

kojekakvih Jugoslavija...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26431
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Treća Jugoslavija Empty Re: Treća Jugoslavija

Post by IL Risorto 1/5/2020, 19:29

RayMabus wrote:Počeli su , počeli su. Samo puno Hrvata spava il ih boli kurac pa se slabo prati da pod pojmom region se krije treća Jugoslavija u kojoj je Hrvatska neki njen rubni zapadni dio.

Nisu one Njemačke investicije u Srbiji tek tako nego ih stavljaju pod ekonomsku zavisnost jer su Srbiju označili kao centralnu državu za prodor na Balkan.
Glupost.Srbija i BiH su turski i ruski interesni prostor.Njemačka jedino što može posisat preostalu perspektivnu radnu snagu.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Treća Jugoslavija Empty Re: Treća Jugoslavija

Post by Guest 1/5/2020, 19:32

epikur37 wrote:opet počinju.....


Jebi ga ... proaktali te.

Ali ti si ionako drugi politicki narod ... je l' ... kakti herceg-bosanski Hrvat.

S adresom stalnog prebivalista u Zadru.

Prc Milojko .... skuzaaaaj!

drunken
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Treća Jugoslavija Empty Re: Treća Jugoslavija

Post by IL Risorto 1/5/2020, 19:36

Jugoslavija bi bila moguća,ali tek kad bi se demografska slika ex yu republika dobrano multikulturalizirala stanovništvom zemalja trećeg svijeta.

Uglavnom,previše je preuranjeno razmišljati o nečem takvom,jer naše republikice nemaju potencijal apsorbirati i naturalizirat migrante koji i onako nemaju namjeru zadržat se ovdje.
Ako ništa,barem sam dobio inspiraciju za jedan projekt koji se nikako ne bi svidio ovima iz Galaktičke Federacije. :cleanteeth

Jugoslavija bi mogla bit pilot projekt za jedan malo veći. :roll Moram zamolit Crni Koncil za odobrenje eksperimentiranja za ovo područje. :tw
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Treća Jugoslavija Empty Re: Treća Jugoslavija

Post by RayMabus 1/5/2020, 19:40

Nema ništa od treće Jugoslavije.

....

Ima. Projelt je u toku.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175878
2014-04-11


Back to top Go down

Treća Jugoslavija Empty Re: Treća Jugoslavija

Post by IL Risorto 1/5/2020, 19:49

RayMabus wrote:Nema ništa od treće Jugoslavije.

....

Ima. Projelt je u toku.
Pa imalo bi kad bi nešto takvo imalo smisla,međutim nema neke opravdanosti za stvaranje nečeg takvog.
Neki neojugonostalgični sentiment starijih generacija nije opravdan razlog.
Međutim,ipak treba ostavit prostor za neka kulturna povezivanja,jer unatoč šovinistima,postoje ljudi koji teže približavanju,jer ipak imamo nekih dodirnih točki,zajedničko nasljeđe.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Treća Jugoslavija Empty Re: Treća Jugoslavija

Post by epikur37 1/5/2020, 19:53

Ako i nema šanse za trećom jugoslavijom...treba je nekako izmisliti jer, inače...mi sami po sebi gubimo smisao.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Treća Jugoslavija Empty Re: Treća Jugoslavija

Post by RayMabus 1/5/2020, 19:58

epikur37 wrote:Ako i nema šanse za trećom jugoslavijom...treba je nekako izmisliti jer, inače...mi sami po sebi gubimo smisao.
Ja ne gubim. Napredak se ne može zaustaviti. 

Ja sam u nekom drugom filmu od lokalnih toreva za mase.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175878
2014-04-11


Back to top Go down

Treća Jugoslavija Empty Re: Treća Jugoslavija

Post by IL Risorto 1/5/2020, 20:00

epikur37 wrote:Ako i nema šanse za trećom jugoslavijom...treba je nekako izmisliti jer, inače...mi sami po sebi gubimo smisao.
Kako to misliš ? Koji smisao bi to bio ?
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Treća Jugoslavija Empty Re: Treća Jugoslavija

Post by Guest 1/5/2020, 20:04

סמאל wrote:Jugoslavija bi bila moguća,ali tek kad bi se demografska slika ex yu republika dobrano multikulturalizirala stanovništvom zemalja trećeg svijeta.

Uglavnom,previše je preuranjeno razmišljati o nečem takvom,jer naše republikice nemaju potencijal apsorbirati i naturalizirat migrante koji i onako nemaju namjeru zadržat se ovdje.
Ako ništa,barem sam dobio inspiraciju za jedan projekt koji se nikako ne bi svidio ovima iz Galaktičke Federacije. :cleanteeth

Jugoslavija bi mogla bit pilot projekt za jedan malo veći. :roll Moram zamolit Crni Koncil za odobrenje eksperimentiranja za ovo područje. :tw

Kaj si ti na nekoj muslimanskoj drogi?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Treća Jugoslavija Empty Re: Treća Jugoslavija

Post by epikur37 1/5/2020, 20:06

סמאל wrote:
epikur37 wrote:Ako i nema šanse za trećom jugoslavijom...treba je nekako izmisliti jer, inače...mi sami po sebi gubimo smisao.
Kako to misliš ? Koji smisao bi to bio ?

Pa kao da Hrvatska nema smisla ni samostojnosti, već jedino kao otpor prema Jugoslaviji. Zato je potrebno stalno pepetuirati Jugoslaviju kao tu drugost u čijem kontraplanu Hrvatska postaje vidljiva.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Treća Jugoslavija Empty Re: Treća Jugoslavija

Post by IL Risorto 1/5/2020, 20:10

RayMabus wrote:
epikur37 wrote:Ako i nema šanse za trećom jugoslavijom...treba je nekako izmisliti jer, inače...mi sami po sebi gubimo smisao.
Ja ne gubim. Napredak se ne može zaustaviti. 

Ja sam u nekom drugom filmu od lokalnih toreva za mase.
Misli globalno,djeluj lokalno. :cleanteeth

Recimo uzmeš jedan eksperiment iz zabave,napraviš model mali prototip koji bi ti služio kao pilot projekt za nešto više.


Svi znamo povijest Jugoslavije i prve i druge,kako je nastal,poslije nestala,kako prva,tako i ona druga.Svi učesnici imaju svoje viđenje toga i kakve zasluge,krivnje,heorje,žrtve,sve je stvar perspektive.
E sad,ajde ti od nečeg takvog stvori kompaktnu cjelinu.
Ja imam viziju kako bi jedna nova Jugoslavija mogla nastat ii opstat,ali samo ako bi se našlo dovoljno pobornika i zagovornika iste,te kad bi imao platformu preko koje bi progurao takvu ideju.
O tome bi se mogao napisat cijeli elaborat.
No nova Jugoslavija trebala proždrijeti prizemne etno nacionalističke i religijske razlike,stvoriti tako jaku i privlačnu alternativu a za to bi opet trebalo iscenirat okolnosti koje bi dovele do toga da ta alternativa bude prihvatljiva svima.
Ukratko,da ne duljim.U novoj Jugoslaviji slavenstvo kao integralni čimbenik a slavensko rodnovjerje kao alternativa semitskim monoteističkim religijama.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Treća Jugoslavija Empty Re: Treća Jugoslavija

Post by IL Risorto 1/5/2020, 20:11

Sovak wrote:
סמאל wrote:Jugoslavija bi bila moguća,ali tek kad bi se demografska slika ex yu republika dobrano multikulturalizirala stanovništvom zemalja trećeg svijeta.

Uglavnom,previše je preuranjeno razmišljati o nečem takvom,jer naše republikice nemaju potencijal apsorbirati i naturalizirat migrante koji i onako nemaju namjeru zadržat se ovdje.
Ako ništa,barem sam dobio inspiraciju za jedan projekt koji se nikako ne bi svidio ovima iz Galaktičke Federacije. :cleanteeth

Jugoslavija bi mogla bit pilot projekt za jedan malo veći. :roll Moram zamolit Crni Koncil za odobrenje eksperimentiranja za ovo područje. :tw

Kaj si ti na nekoj muslimanskoj drogi?
Bože sačuvaj,pa ja bih prvi islam zakonski zabranio kao opasnu ideologiju poput nacizma.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Treća Jugoslavija Empty Re: Treća Jugoslavija

Post by IL Risorto 1/5/2020, 20:14

epikur37 wrote:
סמאל wrote:
epikur37 wrote:Ako i nema šanse za trećom jugoslavijom...treba je nekako izmisliti jer, inače...mi sami po sebi gubimo smisao.
Kako to misliš ? Koji smisao bi to bio ?

Pa kao da Hrvatska nema smisla ni samostojnosti, već jedino kao otpor prema Jugoslaviji. Zato je potrebno stalno pepetuirati Jugoslaviju kao tu drugost u čijem kontraplanu Hrvatska postaje vidljiva.
Pa sad,Hrvate jedino može objediniti neki antagonist,to ne mora nužno bit Jugoslavija,može i Austrougarska,ali ti uvijek imaš određen postotak Hrvata autošovinistkog sentimenta,nekad su to bili mađaroni,nekad srbofili a danas soroševci.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Treća Jugoslavija Empty Re: Treća Jugoslavija

Post by RayMabus 1/5/2020, 20:20

סמאל wrote:
RayMabus wrote:
epikur37 wrote:Ako i nema šanse za trećom jugoslavijom...treba je nekako izmisliti jer, inače...mi sami po sebi gubimo smisao.
Ja ne gubim. Napredak se ne može zaustaviti. 

Ja sam u nekom drugom filmu od lokalnih toreva za mase.
Misli globalno,djeluj lokalno. :cleanteeth

Recimo uzmeš jedan eksperiment iz zabave,napraviš model mali prototip koji bi ti služio kao pilot projekt za nešto više.


Svi znamo povijest Jugoslavije i prve i druge,kako je nastal,poslije nestala,kako prva,tako i ona druga.Svi učesnici imaju svoje viđenje toga i kakve zasluge,krivnje,heorje,žrtve,sve je stvar perspektive.
E sad,ajde ti od nečeg takvog stvori kompaktnu cjelinu.
Ja imam viziju kako bi jedna nova Jugoslavija mogla nastat ii opstat,ali samo ako bi se našlo dovoljno pobornika i zagovornika iste,te kad bi imao platformu preko koje bi progurao takvu ideju.
O tome bi se mogao napisat cijeli elaborat.
No nova Jugoslavija trebala proždrijeti prizemne etno nacionalističke i religijske razlike,stvoriti tako jaku i privlačnu alternativu a za to bi opet trebalo iscenirat okolnosti koje bi dovele do toga da ta alternativa bude prihvatljiva svima.
Ukratko,da ne duljim.U novoj Jugoslaviji slavenstvo kao integralni čimbenik a slavensko rodnovjerje kao alternativa semitskim monoteističkim religijama.
Mislim da nije bitno jer je život prekratak a neki procesi previše dugi da bi običnim ljudima bili zanimljivi kao projekti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175878
2014-04-11


Back to top Go down

Treća Jugoslavija Empty Re: Treća Jugoslavija

Post by epikur37 1/5/2020, 20:21

סמאל wrote:
epikur37 wrote:
סמאל wrote:
epikur37 wrote:Ako i nema šanse za trećom jugoslavijom...treba je nekako izmisliti jer, inače...mi sami po sebi gubimo smisao.
Kako to misliš ? Koji smisao bi to bio ?

Pa kao da Hrvatska nema smisla ni samostojnosti, već jedino kao otpor prema Jugoslaviji. Zato je potrebno stalno pepetuirati Jugoslaviju kao tu drugost u čijem kontraplanu Hrvatska postaje vidljiva.
Pa sad,Hrvate jedino može objediniti neki antagonist,to ne mora nužno bit Jugoslavija,može i Austrougarska,ali ti uvijek imaš određen postotak Hrvata autošovinistkog sentimenta,nekad su to bili mađaroni,nekad srbofili a danas soroševci.

Mislim da nacionalni smisao, državnost i plan treba graditi na paradigmi ZA a ne PROTIV.

Kako god to možda izgledalo ali do sada je to u glavnom išlo dobro. Hrvatska je imala afirmativne ciljeve i svojim programom ih slijedila.

Sad smo malo u zrakopraznom prostoru nakon ostvarenja strateških ciljeva, sad treba osmišljavati nanovo a pokloopila se i kriza EU i evo recesija...


epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Treća Jugoslavija Empty Re: Treća Jugoslavija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum