ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zašto sam “pogriješio”?

Go down

Zašto sam “pogriješio”? Empty Zašto sam “pogriješio”?

Post by Eroo 30/1/2020, 15:43

Zašto sam “pogriješio”?
26. siječnja 2020
Zašto sam “pogriješio”? Sutalo-1

Kada sam u Dnevniku Televizije Herceg Bosne čestitao rukometnoj reprezentaciji Hrvatske na pobjedi nad Norveškom i plasmanu u finale Europskog rukometnog prvenstva- pogriješio sam. Rekao sam: “Herceg-Bosna je, pardon Hrvatska, u finalu Europskog rukometnog prvenstva…”. Umjesto strane (francuske) riječi “pardon”, trebao sam uporabiti hrvatsku- “ispričavam se” ili “oprostite”. Jezikoslovci, naime, preporučuju, kada god imate odgovarajuću riječ u vlastitom jeziku da bi ste iskazali neku misao, ne koristite tuđu, stranu.
Piše: Milan Šutalo, Hrvatski Medijski Servis


https://hms.ba/zasto-sam-pogrjesio-u-dnevniku-rtv-herceg-bosne/

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74951
2016-07-22


Back to top Go down

Zašto sam “pogriješio”? Empty Re: Zašto sam “pogriješio”?

Post by crvenkasti 30/1/2020, 15:50

Eroo wrote:Zašto sam “pogriješio”?
26. siječnja 2020
Zašto sam “pogriješio”? Sutalo-1

Kada sam u Dnevniku Televizije Herceg Bosne čestitao rukometnoj reprezentaciji Hrvatske na pobjedi nad Norveškom i plasmanu u finale Europskog rukometnog prvenstva- pogriješio sam. Rekao sam: “Herceg-Bosna je, pardon Hrvatska, u finalu Europskog rukometnog prvenstva…”. Umjesto strane (francuske) riječi “pardon”, trebao sam uporabiti hrvatsku- “ispričavam se” ili “oprostite”. Jezikoslovci, naime, preporučuju, kada god imate odgovarajuću riječ u vlastitom jeziku da bi ste iskazali neku misao, ne koristite tuđu, stranu.
Piše: Milan Šutalo, Hrvatski Medijski Servis


https://hms.ba/zasto-sam-pogrjesio-u-dnevniku-rtv-herceg-bosne/


Kaos i u zadruzi:

Odmah nakon rasprave za crnim stolom, Edis Fetić počeo je da ubeđuje Draganu Mitar u svoju stranu priče.

Naime, nakon što se potegla priča oko njihove iskrenosti u vezi, Edis je tvrdio da je njegova podrška i sestra, Dragani ispričale informacije koje je pogrešno razumela.
- Ja kažem da ti je moja sestra ispričakla, ali ti to nisi shvatila, to je laž što ti je ona ispričala. Nisi trebala da izneseš, zbog tebe ja ispadam... - pričao je Edis.
- Ti hoćeš da kažeš da si ti birao između gospođe i mene... Hoćeš zaštitu? Ja govorim sve transparentno, ali ja ne osuđujem tebe za to! Ja znam tvoj mozak, ja sam imala to kod kuće. Ti si sebičan - odgovorila je Dragana.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28800
2014-04-17


Back to top Go down

Zašto sam “pogriješio”? Empty Re: Zašto sam “pogriješio”?

Post by Sora 30/1/2020, 15:51

A ocete li  vi na opancima odnesti tu Herceg Bosnu u hrvatsku ?

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Zašto sam “pogriješio”? Empty Re: Zašto sam “pogriješio”?

Post by Stanojko 30/1/2020, 15:51

:)

_________________
Zašto sam “pogriješio”? Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Zašto sam “pogriješio”? Empty Re: Zašto sam “pogriješio”?

Post by Eroo 30/1/2020, 16:12

Sora wrote:A ocete li  vi na opancima odnesti tu Herceg Bosnu u hrvatsku ?
23% ćemo velikodušno prepusti vama. Srbi se s ovim također slažu. :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74951
2016-07-22


Back to top Go down

Zašto sam “pogriješio”? Empty Re: Zašto sam “pogriješio”?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum