ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

obiteljski život u antifašističkoj istri

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Empty Re: obiteljski život u antifašističkoj istri

Post by prckov Fri 5 Jul - 15:15

Gnječ wrote:Svi koji mi zviždite možete 
a jel zvizde za tobom 
sigurno radi cipelica  :D

prckov

Posts : 34112
2014-04-19


Back to top Go down

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Empty Re: obiteljski život u antifašističkoj istri

Post by jastreb Fri 5 Jul - 15:19

Gnječ wrote:Dr. Franjo Tuđman u svom govoru početkom devedesetih  u Pazinu tamošnjim je građanima zaprijetio: "Svi koji mi zviždite možete odseliti!"
Koliko je meni znano odselila je samo Hrvatska ptica.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Empty Re: obiteljski život u antifašističkoj istri

Post by marcellus Fri 5 Jul - 15:21

Gnječ wrote:
marcellus wrote:
Gnječ wrote:Dr. Franjo Tuđman u svom govoru početkom devedesetih  u Pazinu tamošnjim je građanima zaprijetio: "Svi koji mi zviždite možete odseliti!"

Pa odselili su, 95., sve pet

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 48365235_2010215805693914_2645158688456704000_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQl4uzc_VTpImpAm-B9YAr9Dl7qB3zHyNAb2dvAzkOWdy6338M3L7oL-kD8M0YU7vzs&_nc_ht=scontent.fzag2-1


Čovik bi reka da se, ipak, nismo odselili :)


ae vi ste više za slobu nego za franju

_________________
obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Empty Re: obiteljski život u antifašističkoj istri

Post by Guest Fri 5 Jul - 15:22

marcellus wrote:
Gnječ wrote:
marcellus wrote:
Gnječ wrote:Dr. Franjo Tuđman u svom govoru početkom devedesetih  u Pazinu tamošnjim je građanima zaprijetio: "Svi koji mi zviždite možete odseliti!"

Pa odselili su, 95., sve pet

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 48365235_2010215805693914_2645158688456704000_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQl4uzc_VTpImpAm-B9YAr9Dl7qB3zHyNAb2dvAzkOWdy6338M3L7oL-kD8M0YU7vzs&_nc_ht=scontent.fzag2-1


Čovik bi reka da se, ipak, nismo odselili :)


ae vi ste više za slobu nego za franju

mi smo vajk za slobodu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Empty Re: obiteljski život u antifašističkoj istri

Post by marcellus Fri 5 Jul - 15:27

Gnječ wrote:
marcellus wrote:
Gnječ wrote:
marcellus wrote:
Gnječ wrote:Dr. Franjo Tuđman u svom govoru početkom devedesetih  u Pazinu tamošnjim je građanima zaprijetio: "Svi koji mi zviždite možete odseliti!"

Pa odselili su, 95., sve pet

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 48365235_2010215805693914_2645158688456704000_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQl4uzc_VTpImpAm-B9YAr9Dl7qB3zHyNAb2dvAzkOWdy6338M3L7oL-kD8M0YU7vzs&_nc_ht=scontent.fzag2-1


Čovik bi reka da se, ipak, nismo odselili :)


ae vi ste više za slobu nego za franju

mi smo vajk za slobodu.

vi ste više za teške droge i kurvarluk

_________________
obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Empty Re: obiteljski život u antifašističkoj istri

Post by prckov Fri 5 Jul - 15:29

Gnječ wrote:
marcellus wrote:
Gnječ wrote:
marcellus wrote:
Gnječ wrote:Dr. Franjo Tuđman u svom govoru početkom devedesetih  u Pazinu tamošnjim je građanima zaprijetio: "Svi koji mi zviždite možete odseliti!"

Pa odselili su, 95., sve pet




Čovik bi reka da se, ipak, nismo odselili :)


ae vi ste više za slobu nego za franju

mi smo vajk za slobodu.
ma ne seri 
ti si vajk samo za kurca
ostalo je sve sporedno
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-19


Back to top Go down

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Empty Re: obiteljski život u antifašističkoj istri

Post by prckov Fri 5 Jul - 15:31

marcellus wrote:
Gnječ wrote:
marcellus wrote:
Gnječ wrote:
marcellus wrote:

Pa odselili su, 95., sve pet




Čovik bi reka da se, ipak, nismo odselili :)


ae vi ste više za slobu nego za franju

mi smo vajk za slobodu.

vi ste više za teške droge i kurvarluk
geho je vise za kurvaluk
njega kita smiri ko najbolja droga  :^0
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-19


Back to top Go down

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Empty Re: obiteljski život u antifašističkoj istri

Post by Šandor Winnetou Fri 5 Jul - 16:11

marcellus wrote:
epikur37 wrote:antifašisti su narkomani

narkomani su uglavnom antifašisti
nisu svi narkomani antife ali su sve antife narkomani B-)

_________________
obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Empty Re: obiteljski život u antifašističkoj istri

Post by Guest Fri 5 Jul - 16:28

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 1
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Empty Re: obiteljski život u antifašističkoj istri

Post by marcellus Fri 5 Jul - 17:06

Gnječ wrote:obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 1

:^0 :^0 :^0

_________________
obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Empty Re: obiteljski život u antifašističkoj istri

Post by Regoč Fri 5 Jul - 17:13

Gnječ wrote:
Što tebe čudi? Pa talijanske partizane su u većem broju činili kršćanski socijalisti nego komunisti.

_________________
obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Empty Re: obiteljski život u antifašističkoj istri

Post by Guest Fri 5 Jul - 17:59

Regoč wrote:
Gnječ wrote:
Što tebe čudi? Pa talijanske partizane su u većem broju činili kršćanski socijalisti nego komunisti.

di si ti ubra da se ja čudim ustašo rahitičnog mozga?

Antifašizam, pokret protiv fašizma i nacizma, koji se od sred. 1930-ih pojavio u gotovo svim eur. zemljama, i koji je u različitim oblicima otpora okupljao različite političke stranke (demokrate, liberale, socijaliste, komuniste, demokršćane i dr.). U Istri se, međutim, pojavio već 1919., istodobno s nastankom prvih faš. organizacija i bio je vjerojatno jedan od prvih u Europi. Pokret nije bio jedinstven čak ni kao formalna grupa politički aktivnih građana.

Od druge pol. 1920-ih osnivaju se tajne antifaš. organizacije: hrvatsko-slov. TIGR te tal. organizacije Italia libera i Giustizia e Libertà, među čije su se antifašiste uključili i neki bivši fašisti, socijalreformisti i demokrati, koji su poslije ubojstva gl. tajnika tal. Socijalističke partije Giacoma Matteottija shvatili svoju veliku zabludu. Tal. su komunisti sve do početka II. svj. rata bili slaba oporba faš. režimu, posebice nakon mnogobrojnih policijskih provala. Organizacija TIGR nastala je nakon uvedbe diktature 1926. te u vrijeme zabranjivanja hrv. i slov. društava 1927. Mnogobrojne su se manje autonomne tajne organizacije Trsta, Gorice i Istre uspjele zbližiti te organizirati razmjerno dobro razgranatu tajnu antifaš. organizaciju: dok je tršćanska Borba zagovarala terorizam kao metodu antifaš. borbe, slov. (gorički) TIGR vodio je više politiku okupljanja domoljuba, iako se i on priklonio militantnim istupima. Član TIGR-a V. Gortan osuđen je i strijeljan 1929. poslije oružane akcije, te postao simbol otpora fašizmu.

i tako...

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Empty Re: obiteljski život u antifašističkoj istri

Post by Guest Fri 5 Jul - 19:28



@Gnječ wrote:
Dr. Franjo Tuđman u svom govoru početkom devedesetih u Pazinu tamošnjim je građanima zaprijetio: "Svi koji mi zviždite možete odseliti!"

by jastreb Today at 09:19

Koliko je meni znano odselila je samo Hrvatska ptica
============================================================
Mislish na onu ..ve ptichice sa gore spustile se na more..Prvo su medjedi otishli pa onda srbi a za njima i hrvati...Bog te jebo 500 tisuca hrvata protjerano perfidnim metodama i nikom nishta..Ma samo nek je "moj" moze pishat i srat po meni ...moze mi jebat zenu ...kcerku...ma moze sve...svoji smo,,,isukrsta ti koja logika..U Porechu sam radio sezonski i moram priznati da su uvijek bili fer i na civiliziranom nivou..Shta god da si tamo radio samostalno a posebno ako se radilo o slikarstvu idesh pred komisiju pa pred njima pokazesh svoju vjeshtinu...ako vide da nemash pojma i da preprodajesh tudje ...uzmu ti sve a tebe shupiraju..Neki se prijetili Zagrebom...na svoje usi sam chuo kad mu gradonachelnik Porecha veli,,,ma mozesh se zaliti bogu ocu i Mriji zajedno sa Isusom...mi smo ovdje gospodari i svoji na svome..Mozda je to bio caca od Gnjecha ...tko ce znati...ali Istrijani su oduvijek bili i ostali njaciviliziraniji dio bivshe YU..Koliko sam vidio dosta purgera je pobjego iz Zegeja pod najezdom sanchocerosa..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Empty Re: obiteljski život u antifašističkoj istri

Post by jastreb Fri 5 Jul - 20:08

frka wrote:


Mislish na onu ..ve ptichice sa gore spustile se na more..
Ne. U Istri su 91.digli u zrak spomenik "Hrvatska ptica" kojeg su postavili neki veliki Hrvati,a koji sa Istrom,a ni sa Hrvatskom nije imo veze. Gnjec ce mozda unat nesto o tome. Hrvatski mediji su ta incidente pokusali zataskati.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Empty Re: obiteljski život u antifašističkoj istri

Post by Eroo Fri 5 Jul - 20:19

frka wrote:

@Gnječ wrote:
Dr. Franjo Tuđman u svom govoru početkom devedesetih  u Pazinu tamošnjim je građanima zaprijetio: "Svi koji mi zviždite možete odseliti!"

by jastreb Today at 09:19

Koliko je meni znano odselila je samo Hrvatska ptica
============================================================
Mislish na onu ..ve ptichice sa gore spustile se na more..Prvo su medjedi otishli pa onda srbi a za njima i hrvati...Bog te jebo 500 tisuca hrvata protjerano perfidnim metodama i nikom nishta..Ma samo nek je "moj" moze pishat i srat po meni ...moze mi jebat zenu ...kcerku...ma moze sve...svoji smo,,,isukrsta ti koja logika..U Porechu sam radio sezonski i moram priznati da su uvijek bili fer i na civiliziranom nivou..Shta god da si tamo radio samostalno a posebno ako se radilo o slikarstvu idesh pred komisiju pa pred njima pokazesh svoju vjeshtinu...ako vide da nemash pojma i da preprodajesh tudje ...uzmu ti sve a tebe shupiraju..Neki se prijetili Zagrebom...na svoje usi sam chuo kad mu gradonachelnik Porecha veli,,,ma mozesh se zaliti bogu ocu i Mriji zajedno sa Isusom...mi smo ovdje gospodari i svoji na svome..Mozda je to bio caca od Gnjecha ...tko ce znati...ali Istrijani su oduvijek bili i ostali njaciviliziraniji dio bivshe YU..Koliko sam vidio dosta purgera je pobjego iz Zegeja pod najezdom sanchocerosa..
Prodavali ste svoju priču Beogradu, dok ste mogli, sad to jednostavno ne prolazi više.
Znaš onu priču o pastiru koji je tri dana zaredom seljacima vikao(lagao)  "Vuk, vuk..." . Seljaci uvijek uredno
dolazili u pomoć. Kad se vuk stvarno pojavio, vikanje mu nije  pomoglo, jer mu seljaci nisu
vjerovali. I odoše ovce u 'elać...Dakle, samo nastavi vikati. Možeš skupa sa Sorom i Gnječom u tercetu. :)
Eroo
Eroo

Posts : 74792
2016-07-22


Back to top Go down

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Empty Re: obiteljski život u antifašističkoj istri

Post by catabbath Fri 5 Jul - 20:23

jastreb wrote:
frka wrote:


Mislish na onu ..ve ptichice sa gore spustile se na more..
Ne. U Istri su 91.digli u zrak spomenik "Hrvatska ptica" kojeg su postavili neki veliki Hrvati,a koji sa Istrom,a ni sa Hrvatskom nije imo veze. Gnjec ce mozda unat nesto o tome. Hrvatski mediji su ta incidente pokusali zataskati.

Pa sjećam se ja bio sam mali, ne vidim šta se tu točno zataškalo. Autor ptice je bio HDZov umjetnik Šime Vidulin, ljubavnik od Vesne Girardi. U to vrijeme je bila fora: koja ptica najviše letu? Hrvatska ptica B-)
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Empty Re: obiteljski život u antifašističkoj istri

Post by Guest Fri 5 Jul - 20:43

jastreb wrote:
frka wrote:


Mislish na onu ..ve ptichice sa gore spustile se na more..
Ne. U Istri su 91.digli u zrak spomenik "Hrvatska ptica" kojeg su postavili neki veliki Hrvati,a koji sa Istrom,a ni sa Hrvatskom nije imo veze. Gnjec ce mozda unat nesto o tome. Hrvatski mediji su ta incidente pokusali zataskati.

prvi i zadnji pokušaj ustašizacije Istre od strane tuđmanovih ustaških okupatora miniran je odmah u temelju na božić 1992. godine. ustaška se ptica razletjela u tisuću komada. Amen
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Empty Re: obiteljski život u antifašističkoj istri

Post by jastreb Fri 5 Jul - 20:44

catabbath wrote:
jastreb wrote:
frka wrote:


Mislish na onu ..ve ptichice sa gore spustile se na more..
Ne. U Istri su 91.digli u zrak spomenik "Hrvatska ptica" kojeg su postavili neki veliki Hrvati,a koji sa Istrom,a ni sa Hrvatskom nije imo veze. Gnjec ce mozda unat nesto o tome. Hrvatski mediji su ta incidente pokusali zataskati.

Pa sjećam se ja bio sam mali, ne vidim šta se tu točno zataškalo. Autor ptice je bio HDZov umjetnik Šime Vidulin, ljubavnik od Vesne Girardi. U to vrijeme je bila fora: koja ptica najviše letu? Hrvatska ptica B-)
Da,to se i ja sjećam. Uglavnom nije se previše čačkalo oko toga. Tek šture vijesti,a ptica se više nije vratila.  Uglavnom se o tome pričalo po Istri.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Empty Re: obiteljski život u antifašističkoj istri

Post by Guest Fri 5 Jul - 20:47

jastreb wrote:
catabbath wrote:
jastreb wrote:
frka wrote:


Mislish na onu ..ve ptichice sa gore spustile se na more..
Ne. U Istri su 91.digli u zrak spomenik "Hrvatska ptica" kojeg su postavili neki veliki Hrvati,a koji sa Istrom,a ni sa Hrvatskom nije imo veze. Gnjec ce mozda unat nesto o tome. Hrvatski mediji su ta incidente pokusali zataskati.

Pa sjećam se ja bio sam mali, ne vidim šta se tu točno zataškalo. Autor ptice je bio HDZov umjetnik Šime Vidulin, ljubavnik od Vesne Girardi. U to vrijeme je bila fora: koja ptica najviše letu? Hrvatska ptica B-)
Da,to se i ja sjećam. Uglavnom nije se previše čačkalo oko toga. Tek šture vijesti,a ptica se više nije vratila.  Uglavnom se o tome pričalo po Istri.

ha jebiga, ustaše mislile da je s nama istrijanima lako. e nije lako. imamo mi još eksploziva i artiljerije...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Empty Re: obiteljski život u antifašističkoj istri

Post by jastreb Fri 5 Jul - 20:51

Gnječ wrote:
jastreb wrote:
frka wrote:


Mislish na onu ..ve ptichice sa gore spustile se na more..
Ne. U Istri su 91.digli u zrak spomenik "Hrvatska ptica" kojeg su postavili neki veliki Hrvati,a koji sa Istrom,a ni sa Hrvatskom nije imo veze. Gnjec ce mozda unat nesto o tome. Hrvatski mediji su ta incidente pokusali zataskati.

prvi i zadnji pokušaj ustašizacije Istre od strane tuđmanovih ustaških okupatora  miniran je odmah u temelju na božić  1992. godine. ustaška se ptica razletjela u tisuću komada. Amen
 Ali ni Centrala vama nije ostala dužna.

Istarski pjevači (osim Cetinskog) su uglavnom nekako bojkotirani. Jedino se Vitasović uspio probiti,ali tada je imao hitove. Kasnije ga je ocat zel pod svoje.

MIK je na HRT-u bojkotiran,dok su razni drugorazredni tamburaški festivali prenošeni tutta forza.

Franci Blašković i KUD Idijoti nisu mogli naći mjesto na TV-u,a iskakali su na hrvatskoj rock sceni ohoho.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Empty Re: obiteljski život u antifašističkoj istri

Post by jastreb Fri 5 Jul - 20:53

Gnječ wrote:

 
ha jebiga, ustaše mislile da je s nama istrijanima lako. e nije lako. imamo mi još eksploziva i artiljerije...
Mislio si sve će biti tako
Istrijani ne daju se lako
Ne damo ti Tuđmane ni centa
Pule,Poreč ,nanke Savičenta...

Mislim,sada malo oponašate Knin.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

obiteljski život u antifašističkoj istri - Page 3 Empty Re: obiteljski život u antifašističkoj istri

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum