ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Molitva

Page 43 of 54 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 48 ... 54  Next

Go down

Molitva - Page 43 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 21 Oct - 19:59

Zagy wrote:Kako ti znas da njoj neće biti lako ima?

Taj sistem straha i zastrašivanja ne prolazi valjda više ni kod djece....samo kod labilnih osoba.....

pa s obzirom na to koliko se izruguje molitvi neće joj biti lako susresti se s Kraljem Kraljeva.. zašto bih je zastrašivala, samo joj želim svako dobro...

Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 43 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 21 Oct - 20:03

Adriano50 wrote:
Pomalo cudan zakljucak,s obzirom da je RH 92% katolicka zemlja.. Valjda usljed vasih molitvi za dobrobit hrvatske i Hrvata, Bog zna da je najbolje za Hrvate iseliti iz hrvatske..Nemamo vise mjesta kamo stavljati sve te dobrote kojima nas taj vas Bog daruje.. Bilo bi super da prestanete moliti.. jocolor

evo, zaboravih spomenuti i to da nam je u temelje države kroz zakonodavstvo ugrađeno pravo na ubojstvo.. država koja u svojim temeljima ima ugrađeno pravo da čovjek može nekažnjeno ubiti čovjeka mora propasti ili propadati dok stanovništvo ne upadne u potpuni očaj.. pa se ti možeš smijati tome, ali to je tako. Peta zapovijed je Ne ubij! i onaj tko je prekrši ili dopusti da se krši snosi i materijalne i duhovne posljedice.. i to je jedan od razloga zašto nam je domovina u rasulu.. a ne možeš nam zabraniti da molimo, kao što ni mi tebe ne možemo natjerati da moliš...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 43 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 21 Oct - 20:05

Licemjerno joj želiš svako dobro a u sebi se raduješ dobije li zasluženu kaznu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 43 Empty Re: Molitva

Post by Adriano50 Fri 21 Oct - 20:09

metilda wrote:
Zagy wrote:Kako ti znas da njoj neće biti lako ima?

Taj sistem straha i zastrašivanja ne prolazi valjda više ni kod djece....samo kod labilnih osoba.....

pa s obzirom na to koliko se izruguje molitvi neće joj biti lako susresti se s Kraljem Kraljeva.. zašto bih je zastrašivala, samo joj želim svako dobro...
 Vjerojatno nikad ne uzimas u obzir i mogucnost da je krscane netko zaglupio,talambasanjem o tome da nisu osobno odgovorni za svoje grijehe nego je Isus otkupio svojom smrcu njihove grijehe..Mogla bi i ti biti iznenadjena kad dodjes pred Kralja Kraljeva.Nije uvijek dobro pouzdati se u religijske bedastoce.. jocolor
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Molitva - Page 43 Empty Re: Molitva

Post by Trinity Fri 21 Oct - 20:13

Zagy wrote:Kako ti znas da njoj neće biti lako ima?

Taj sistem straha i zastrašivanja ne prolazi valjda više ni kod djece....samo kod labilnih osoba.....
Pusti, kad više nemaju kud, onda se time služe. Takav je bio Samson i onaj ludi Patriot.
Opće je poznato da je ljudima najlakše manipulirati ako im nabiješ osjećaj krivnje i strah.
Na tome se temelji metildina religija.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Molitva - Page 43 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 21 Oct - 20:17

Zagy wrote:Licemjerno joj želiš svako dobro a u sebi se raduješ dobije li zasluženu kaznu

odakle ti da se u sebi radujem? to si besramno izmislila.. ne tako davno ovdje sam bila napadnuta sa svih strana kad sam objašnjavala da je svaki, ama baš svaki čovjek bez obzira na rasu, spol, vjeru, naciju - Božje dijete i da je Krist došao spasiti svakog čovjeka.. dakle, da ne duljim.. jedno je raspravljati a drugo izmišljati da bi se opravdao vlastiti stav..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 43 Empty Re: Molitva

Post by Maria Fri 21 Oct - 20:17

metilda wrote:
Alice wrote:
A usporedba s Isusom je hereza , prevelika i za ateiste  :coffee

vratimo se temi molitve.. znaš li ti da svaki čovjek može biti Majka Božja?

pročitala sam prvih deset stranica , ne znam kad je Haso ušao u priču pirat

a vjerojatno može, samo nijedna to ne može postati nevina:)
uglavnom vjerujem  da molitva pomaže nekim ljudima kao što im pomaže i tableta za glavu, ali da ona stvarno pomaže svi bi bili zdravi, bogati i vječnii..i ne bi ih glava bolila:)
svidio mi se jedan post na početku, da se sad ne vraćam, koji govori da je sve oko nas zadano i nema odstupanja od te zadanosti, u cijelom svemiru ništa ne kasni ni sekundu na milijardu godina, tako je vjerojatno i s nama, možda idemo prema nekom cilju a možda je smisao samo u kretanju ..

A ja sam Metilda iz najhrvatskijeg  grada  :pp
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Molitva - Page 43 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 21 Oct - 20:18

Triny wrote:
Zagy wrote:Kako ti znas da njoj neće biti lako ima?

Taj sistem straha i zastrašivanja ne prolazi valjda više ni kod djece....samo kod labilnih osoba.....
Pusti, kad više nemaju kud, onda se time služe. Takav je bio Samson i onaj ludi Patriot.
Opće je poznato da je ljudima najlakše manipulirati ako im nabiješ osjećaj krivnje i strah.
Na tome se temelji metildina religija.

evo, upravo objasnih (po tko zna koji put) na čemu se temelji moja religija, ali po običaju ti zaboravljaš ono što ti ne odgovara...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 43 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 21 Oct - 20:20

Alice wrote:
metilda wrote:
Alice wrote:
A usporedba s Isusom je hereza , prevelika i za ateiste  :coffee

vratimo se temi molitve.. znaš li ti da svaki čovjek može biti Majka Božja?

pročitala sam prvih deset stranica , ne znam kad je Haso ušao u priču pirat

a vjerojatno može, samo nijedna to ne može postati nevina:)
uglavnom vjerujem  da molitva pomaže nekim ljudima kao što im pomaže i tableta za glavu, ali da ona stvarno pomaže svi bi bili zdravi, bogati i vječnii..i ne bi ih glava bolila:)
svidio mi se jedan post na početku, da se sad ne vraćam, koji govori da je sve oko nas zadano i nema odstupanja od te zadanosti, u cijelom svemiru ništa ne kasni ni sekundu na milijardu godina, tako je vjerojatno i s nama, možda idemo prema nekom cilju a možda je smisao samo u kretanju ..

A ja sam Metilda iz najhrvatskijeg  grada  :pp

pa svašta si objasnila o tabletama a nisi odgovorila na moje jednostavno pitanje... očekivano..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 43 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 21 Oct - 20:21

metilda wrote:
Zagy wrote:Licemjerno joj želiš svako dobro a u sebi se raduješ dobije li zasluženu kaznu

odakle ti da se u sebi radujem? to si besramno izmislila.. ne tako davno ovdje sam bila napadnuta sa svih strana kad sam objašnjavala da je svaki, ama baš svaki čovjek bez obzira na rasu, spol, vjeru, naciju - Božje dijete i da je Krist došao spasiti svakog čovjeka.. dakle, da ne duljim.. jedno je raspravljati a drugo izmišljati da bi se opravdao vlastiti stav..

Nisam nista izmislila.....znam ja vrlo dobro ljudsku narav....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 43 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 21 Oct - 20:24

Zagy wrote:
metilda wrote:
Zagy wrote:Licemjerno joj želiš svako dobro a u sebi se raduješ dobije li zasluženu kaznu

odakle ti da se u sebi radujem? to si besramno izmislila.. ne tako davno ovdje sam bila napadnuta sa svih strana kad sam objašnjavala da je svaki, ama baš svaki čovjek bez obzira na rasu, spol, vjeru, naciju - Božje dijete i da je Krist došao spasiti svakog čovjeka.. dakle, da ne duljim.. jedno je raspravljati a drugo izmišljati da bi se opravdao vlastiti stav..

Nisam nista izmislila.....znam ja vrlo dobro ljudsku narav....

dabome da si svojom pretpostavkom o mojim mislima izmislila i napisala ono što ja navodno mislim.. svi se mi možemo hvaliti da poznajemo ljudsku narav, ali ne poznajemo zapravo ni sami sebe.. a što da ja sad ulazim u ad hominem raspravu o tvojim psihijatrijskim kompetencijama .. bilo bi baš bezveze, zar ne?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 43 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 21 Oct - 20:29

Nemaš na osnovu čega....uostalom ja sam dovoljno iskrena da priznam svaku svoju gresku i problem na kojem radim....pošto mrzim licemjerje....

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 43 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 21 Oct - 20:31

Ti si uvjerena da poslije smrti dolazi sud?

Znas da ona u to ne vjeruje ali joj želiš svako dobro jer će joj trebati?

Meni je ovo krajnje licemjerna izjava indirektno kazana "gorit ćeš u paklu ali i zasluzujes,trep trep,lazni smiješak!"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 43 Empty Re: Molitva

Post by Maria Fri 21 Oct - 20:38

kakav bi to Bog bio koji nam je dao slobodnu volju da donosimo odluke pa i krive ,  a onda nas u vječnosti kažnjavao za ono što smo griješili u svom kratkom životu ?
Ja ne mogu odgovoriti na tvoje pitanje, jer ne znam što misliš, ja bih to protumačila u smislu da je svaka majka božja , jer je njezino dijete za nju sve..bog :)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Molitva - Page 43 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 21 Oct - 20:41

Ja vjerujem samo u ljubav i vjerujem da samo ona iza nas ostaje....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 43 Empty Re: Molitva

Post by Trinity Fri 21 Oct - 20:56

metilda wrote:
Zagy wrote:Kako ti znas da njoj neće biti lako ima?

Taj sistem straha i zastrašivanja ne prolazi valjda više ni kod djece....samo kod labilnih osoba.....

pa s obzirom na to koliko se izruguje molitvi neće joj biti lako susresti se s Kraljem Kraljeva.. zašto bih je zastrašivala, samo joj želim svako dobro...
Klasična šizoidna deklaracija.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Molitva - Page 43 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 21 Oct - 21:05

curke, ispričavam se što ste čekale moj odgovor, imala sam nekih obiteljskih obveza.. odgovorit ću vam svima zajedno jednim postom.. kad sam počela pisati na iskonu 2004. bili su na njemu jako aktivni fazlija, jivashakti, dharma i još nekoliko likova kojima se nadimka ne mogu sjetiti čiji je temelj vjerovanja bila B-Gita.. radilo se o hinduizmu  budizmu, nauku sai-babe i tako – vjerovanjima koja su proizašla iz Veda...puno toga mi se činilo nelogičnim u tim vjerovanjima pa sam sa naoružala masom knjiga tog sadržaja – naravno najprije pročitala Mahabharatu kojoj je B-Gita dio, izučavala dostupne web stranice, izučavala Ščerbatskog, Osha i što sam više to proučavala činilo mi se sve nelogičnijim i nelogičnijim...zaključila sam da ta religija mene uopće ne zanima i da nema nikakve potrebe gubiti vrijeme na čitanje te literature kad je neću usvojiti kao svoj životni stil.. ali sam istodobno prestala replicirati tim likovima.. ili kritizirati njihova vjerovanja jer nisam mogla ući u njihov misaono religiozni sklop... recimo, najsmješnije mi je bilo hare krisna pranje kipića u mlijeku dok nisam shvatila da je to čin najčistije poniznosti pred bogom u kojeg oni vjeruju.. njima njihovo, meni moje... zašto se vi uopće trsite ismijati moje vjerovanje ako vam do njega uopće nije stalo? zato od sada neću ni komentirati vaše komentare jer je to igra gluhih telefona.. moje iskustvo je moje iskustvo.. pa kad ga triny i nazove shizoidnom deklaracijom to samo govori o tome da ona tu religijsku materiju uopće ne razumije... u njen ad hominem način neću ulaziti...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 43 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 21 Oct - 21:08

Tako treba ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 43 Empty Re: Molitva

Post by Adriano50 Fri 21 Oct - 21:12

Alice wrote:kakav bi to Bog bio koji nam je dao slobodnu volju da donosimo odluke pa i krive ,  a onda nas u vječnosti kažnjavao za ono što smo griješili u svom kratkom životu ?
Ja ne mogu odgovoriti na tvoje pitanje, jer ne znam što misliš, ja bih to protumačila u smislu da je svaka majka božja , jer je njezino dijete za nju sve..bog :)
Koji bi roditelj iz ljubavi kao mogucnost slobodnog izbora svom djetetu ponudio i opcije koje je odredio kaznjavati vjecnom kaznom? Da je takvu " slobodu izbora" rezirao sam Sotona,bilo bi vrlo logicno..
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Molitva - Page 43 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 21 Oct - 21:14

Sotona je samo baba roga
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 43 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 21 Oct - 21:15

I sjecam se dharme,divna osoba je bila.... :x
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 43 Empty Re: Molitva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 43 of 54 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 48 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum