ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Molitva

Page 44 of 54 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 49 ... 54  Next

Go down

Molitva - Page 44 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 21 Oct - 21:15

I sjecam se dharme,divna osoba je bila.... :x

Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 44 Empty Re: Molitva

Post by Adriano50 Fri 21 Oct - 21:18

Zagy wrote:Sotona je samo baba roga
Nije. U Bibliji ne pise da je Sotona nekoga ubio, niti da trazi vjecne kazne,niti da je za nekoga odredio pakao.. Najslicniji opisu Sotone je zidovski SZ Bog Jahve jocolor
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Molitva - Page 44 Empty Re: Molitva

Post by Adriano50 Fri 21 Oct - 21:21

Adriano50 wrote:
Zagy wrote:Sotona je samo baba roga
Nije. U Bibliji ne pise da je Sotona nekoga ubio, niti da trazi vjecne kazne,niti da je za nekoga odredio pakao.. Najslicniji opisu Sotone je zidovski SZ Bog Jahve jocolor
Sotona cak nije ni potopio svijet Opcim potopom. To je ucinio Bog koji navodno voli gresnike.
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Molitva - Page 44 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 21 Oct - 21:22

Ne kužiš šta sam htjela reći

I njušim ogorčenost a to ne volim....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 44 Empty Re: Molitva

Post by Adriano50 Fri 21 Oct - 21:27

Zagy wrote:Ne kužiš šta sam htjela reći

I njušim ogorčenost a to ne volim....
Pa normalno da sam ogorcen kad Sotonu krive kao nastanak i pocetak praiskonskog zla,a zidovski Bog sam kaze" Ja Jahve stvaram zlo i donosim nesrecu" Krscani se jos dan-danas batragaju oko toga,odakle i od koga potjece zlo .Ogorcen sam na nepravdu koju je zakuhao onaj zidovski budalas Jahve,a pripisana je jadnom Sotoni.. drunken
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Molitva - Page 44 Empty Re: Molitva

Post by Adriano50 Fri 21 Oct - 21:34

Zagy wrote:Ne kužiš šta sam htjela reći

I njušim ogorčenost a to ne volim....
Ti nisi ogorcena kad savrseno i apsolutno pravedan Bog po krscanskoj verziji dolazi na ideju razapeti svog nevinoga Sina da spasi gresnu bagru?
Taj mora da je sisao s uma! jocolor
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Molitva - Page 44 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 21 Oct - 21:36

Nisam ogorčena

Po knjigama piše svašta a ja nekako samo svom osjećaju vjerujem
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 44 Empty Re: Molitva

Post by Adriano50 Fri 21 Oct - 21:39

Zagy wrote:Nisam ogorčena

Po knjigama piše svašta a ja nekako samo svom osjećaju vjerujem
Pa ok,ti si zensko,ja imam razloga ne samo za ogorcenost negi i za strah.. Mogao bi taj krcanski Bog doci na ideju da mojim raspecem spasava ISIL ovce od kazne koju im je odredio..Nikad ne znam sto tom budalasu moze pasti na pamet!
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Molitva - Page 44 Empty Re: Molitva

Post by Adriano50 Fri 21 Oct - 21:42

Zagy wrote:Ne kužiš šta sam htjela reći

I njušim ogorčenost a to ne volim....
Jedino cime sam ogorcen,je spoznaja da tolik broj ljudi moze vjerovati u religijske bedastoce i idiotarije..
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Molitva - Page 44 Empty Re: Molitva

Post by Guest Sat 22 Oct - 10:34

metilda wrote:a posebno da nakon smrti nema ničega jer neće biti lako ako ima...

Matej 26,24   

„Sin čovječji ide, istina, kao što je pisano za njega; ali teško čovjeku, koji izda Sina čovječjega, bolje bi bilo tome čovjeku, da se nije rodio."
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 44 Empty Re: Molitva

Post by Guest Sat 22 Oct - 10:46

38. Sigurno je da se Job može žaliti Bogu zbog nerazumljive i naizgled nepravedne patnje prisutne u svijetu. U svojoj boli on ovako vapi: »O, kada bih znao kako ću ga naći, do njegova kako doprijeti prijestolja… Rad bih znati što bi meni odvratio i razumjeti riječ što bi je rekao. Zar mu treba snage velike za raspru?... Zbog toga pred njime sav ustravljen ja sam, i što više mislim, jače strah me hvata. U komade Bog mi je srce smrvio, užasom me svega prožeo Svesilni« (23,3. 5-6. 15-16). Često nam nije dano znati razlog zbog kojeg Bog usteže svoju ruku namjesto da intervenira. Uostalom, on nam ne brani da vapimo, poput Isusa na križu: »Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio?« (Mt 27,46). Moramo stalno ponavljati to pitanje u razgovoru i molitvi pred njegovim licem: »Ta dokle, Gospodaru sveti i istiniti!« (Otk 6,10). Sveti Augustin daje odgovor vjere na to naše trpljenje: »Si comprehendis, non est Deus« – Ako bi ga razumio, tada to ne bi bio Bog.(35) Naš protest nije izazov upućen Bogu, niti znači da smatramo kako je u zabludi, slab ili ravnodušan. Vjernik nipošto ne može misliti da je On nemoćan ili da »spava« (usp. 1 Kr 18,27). Naprotiv, taj je naš vapaj, kao i kod Isusa na križu, najdublji i najradikalniji način potvrđivanja svoje vjere u njegovu najvišu moć. Usprkos tome što ne shvaćaju svijet koji ih okružuje i zbunjenost koju taj svijet u njima pobuđuje, kršćani, naime, nastavljaju vjerovati u »dobrostivost i čovjekoljublje… Boga« (Tit 3,4). Uronjeni kao i svi drugi ljudi u dramatičnu složenost povijesnih zbivanja, oni ostaju nepokolebljivi u sigurnosti da je Bog Otac i da nas ljubi, čak i kada njegova tišina ostaje za nas nerazumljiva.


http://w2.vatican.va/content/benedict-xvi/hr/encyclicals/documents/hf_ben-xvi_enc_20051225_deus-caritas-est.html
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 44 Empty Re: Molitva

Post by Guest Sat 22 Oct - 11:16

Smrt, dakle, simbolizira čin “odvajanja od starog” i time predstavlja mogućnost oslobođenja. Zato svaki čovjek, prema Tibetancima, treba naučiti umirati, učiniti da u njemu umru iluzije i neznanje. Na taj način, oslobođena svijest može susresti svoju pravu prirodu ili Veliko savršenstvo. Kada se to dogodi, ciklusi rađanja i umiranja se zaustavljaju, a čovjek dostiže besmrtnost i nirvanu....
Četrdesetdevet dana bardoa označava velike i male cikluse života kroz koje svijest mora dosegnuti određenu razinu razvoja. Svako opisano prijelazno stanje predstavlja mogućnost da Spoznavatelj suočavanjem prepozna Istinu i oslobodi se novih rođenja ili, ukoliko u tome ne uspije, proces se nastavlja, a njegova svijest silazi u sve niža područja egzistencije, sve bliže ponovnom rođenju u tijelu.

http://atma.hr/bardo-thodol-tibetanska-knjiga-mrtvih/



Zaboravila sam spomenuti Tibetansku knjigu mrtvih koju sam također pročitala. Prema Ščerbatskom, a i u spomenutom tekstu razvidno je da i u budizmu postoji određena vrsta „kazne“ za počinjene pogreške tijekom žiota, a ta kazna je ponovno rođenje, ili kako piše u tekstu „niže područje egzistencije“. Novo rađanje koje je doktrina budizma nije dakle nagrada kako se uobičajeno smatra na zapadu čiji korijeni nisu u istočnjačkim filozofijama, nego „kazna“ za življenje u iluziji i neznanju. Ja to ne bih nazvala shizoidnom deklaracijom nego jednom od najstarijih filozofija svijeta i poštivam je kao takvu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 44 Empty Re: Molitva

Post by Adriano50 Sat 22 Oct - 18:19

metilda wrote:
metilda wrote:a posebno da nakon smrti nema ničega jer neće biti lako ako ima...

Matej 26,24   
„Sin čovječji ide, istina, kao što je pisano za njega; ali teško čovjeku, koji izda Sina čovječjega, bolje bi bilo tome čovjeku, da se nije rodio."
Ovo insinuira da je Isus razapet zbog necije izdaje,a ne zbog toga sto je to Bozji plan..Sad bi netko kao trebao biti "kriv" za Isusovo raspece?zar ne?Trazenjem krivca medju ljudima,zamagljuje se cinjenica da je to genijalni plan Isusovog  Oca...ustvari Isusa samog.. lol!
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Molitva - Page 44 Empty Re: Molitva

Post by Adriano50 Sat 22 Oct - 18:31

metilda wrote:
Smrt, dakle, simbolizira čin “odvajanja od starog” i time predstavlja mogućnost oslobođenja. Zato svaki čovjek, prema Tibetancima, treba naučiti umirati, učiniti da u njemu umru iluzije i neznanje. Na taj način, oslobođena svijest može susresti svoju pravu prirodu ili Veliko savršenstvo. Kada se to dogodi, ciklusi rađanja i umiranja se zaustavljaju, a čovjek dostiže besmrtnost i nirvanu....
Četrdesetdevet dana bardoa označava velike i male cikluse života kroz koje svijest mora dosegnuti određenu razinu razvoja. Svako opisano prijelazno stanje predstavlja mogućnost da Spoznavatelj suočavanjem prepozna Istinu i oslobodi se novih rođenja ili, ukoliko u tome ne uspije, proces se nastavlja, a njegova svijest silazi u sve niža područja egzistencije, sve bliže ponovnom rođenju u tijelu.
http://atma.hr/bardo-thodol-tibetanska-knjiga-mrtvih/



Zaboravila sam spomenuti Tibetansku knjigu mrtvih koju sam također pročitala. Prema Ščerbatskom, a i u spomenutom tekstu razvidno je da i u budizmu postoji određena vrsta „kazne“ za počinjene pogreške tijekom žiota, a ta kazna je ponovno rođenje, ili kako piše u tekstu „niže područje egzistencije“. Novo rađanje koje je doktrina budizma nije dakle nagrada kako se uobičajeno smatra na zapadu čiji korijeni nisu u istočnjačkim filozofijama, nego „kazna“ za življenje u iluziji i neznanju. Ja to ne bih nazvala shizoidnom deklaracijom nego jednom od najstarijih filozofija svijeta i poštivam je kao takvu.
I ja postujem svaku filozofiju,pa i krscansku,ali se u tom slucaju treba ispravno postaviti prema filozofijama. To su promisljanja ljudi o zivotu nakon smrti i nijedna se od tih filozofija ne zasniva na znanju niti osobnom iskustvu.Ako su svi narodi imali svoje mitove o postanku,zasto ne bi imali i svoje mitove o zagrobnom zivotu?Zasto bi krscanski religijski koncept bio logicniji i istinitiji od tibetanskog,grckog,ili egipatskog?Upravo je u tome stvar: I krscani uvidjaju da su to ljudske filozofije,ali su spremni glavu dati da je njihova filozofija bogom dana i jedina ispravna i istinita. jocolor
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Molitva - Page 44 Empty Re: Molitva

Post by Guest Sun 23 Oct - 12:01

jesi li pročitao Tibetansku knjigu mrtvih? Ako nisi de pročitaj pa ćemo je prokomentirati. Što se kršćanstva tiče preporučujem samo dvije knjige, zapravo jednu: Ratzingerov Uvod u kršćanstvo i link koji sam stavila - encikliku Deus Caritas est. 
Ja poštujem iskustva tibetanaca i budista koji su doživjeli da ljudska svijest 49 dana luta kroz različite nivoe svijesti ne bi li dosegla nirvanu i očito je da oni imaju praktična iskustva o tome inače ne bi pisali o tome i molitve koje se mole za to vrijeme ne bi tisućljećima prelazile iz generacije u generaciju.. no kažem, ja slijedim jednu sasvim drugačiju filozofiju koja je zadovoljila sve moje logičke nedoumice. No opet kažem, svatko slijedi ono što zadovoljava njegove potrebe, bilo fizičke bilo psihičke...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 44 Empty Re: Molitva

Post by Adriano50 Sun 23 Oct - 15:00

metilda wrote:jesi li pročitao Tibetansku knjigu mrtvih? Ako nisi de pročitaj pa ćemo je prokomentirati. Što se kršćanstva tiče preporučujem samo dvije knjige, zapravo jednu: Ratzingerov Uvod u kršćanstvo i link koji sam stavila - encikliku Deus Caritas est. 
Ja poštujem iskustva tibetanaca i budista koji su doživjeli da ljudska svijest 49 dana luta kroz različite nivoe svijesti ne bi li dosegla nirvanu i očito je da oni imaju praktična iskustva o tome inače ne bi pisali o tome i molitve koje se mole za to vrijeme ne bi tisućljećima prelazile iz generacije u generaciju.. no kažem, ja slijedim jednu sasvim drugačiju filozofiju koja je zadovoljila sve moje logičke nedoumice. No opet kažem, svatko slijedi ono što zadovoljava njegove potrebe, bilo fizičke bilo psihičke...
Odakle ti ideja da tibetanci i budisti imaju prakticna iskustvabi da su dozivjeli da ljudska svijest 49 dana luta kroz razlicite nivoe svijesti,ne bi li dosegla nirvanu?Zar stvarno ne mozes sagledati religiju u kontekstu vremena u kojem je nastala? Zaista se ne mozes pomiriti sa cinjenicom da je sve to netko izmislio,odnosno da je sadrzaj tibetanske religije nastao u necijoj masti i da nema veze sa stvarnim iskusvima,a jos manje sa istinom? bom
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Molitva - Page 44 Empty Re: Molitva

Post by Adriano50 Sun 23 Oct - 15:07

metilda wrote:jesi li pročitao Tibetansku knjigu mrtvih? Ako nisi de pročitaj pa ćemo je prokomentirati. Što se kršćanstva tiče preporučujem samo dvije knjige, zapravo jednu: Ratzingerov Uvod u kršćanstvo i link koji sam stavila - encikliku Deus Caritas est. 
Ja poštujem iskustva tibetanaca i budista koji su doživjeli da ljudska svijest 49 dana luta kroz različite nivoe svijesti ne bi li dosegla nirvanu i očito je da oni imaju praktična iskustva o tome inače ne bi pisali o tome i molitve koje se mole za to vrijeme ne bi tisućljećima prelazile iz generacije u generaciju.. no kažem, ja slijedim jednu sasvim drugačiju filozofiju koja je zadovoljila sve moje logičke nedoumice. No opet kažem, svatko slijedi ono što zadovoljava njegove potrebe, bilo fizičke bilo psihičke...
Bas ti je logika jaca strana: dakle,po tvom misljenju da  tibetanci nemaju stvarna iskustva, ne bi pisali o tome?  kako ti razmisljas i kako donosis zakljucke,u tom bi slucaju i Grci nuzno trebali imati iskustva sa bogovima s Olimpa,i Egipcani iskustva sa Bogom Ra i zagrobnim zivotom kakvim ga opisuju egipcani..Svojm logikom,nisi se odmakla dalje od svojevremene Kingove tvrdnje-da iza religija moraju stajati realni dogadjaji-jer nije moguce da bi netko sadrzaj religije tek tako izmislio..Uz stotinjak razlicitih religija,to je izjava koja pripada  u knjigu rekorda! jocolor
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Molitva - Page 44 Empty Re: Molitva

Post by Guest Sun 23 Oct - 19:51

Adriano50 wrote:
metilda wrote:jesi li pročitao Tibetansku knjigu mrtvih? Ako nisi de pročitaj pa ćemo je prokomentirati. Što se kršćanstva tiče preporučujem samo dvije knjige, zapravo jednu: Ratzingerov Uvod u kršćanstvo i link koji sam stavila - encikliku Deus Caritas est. 
Ja poštujem iskustva tibetanaca i budista koji su doživjeli da ljudska svijest 49 dana luta kroz različite nivoe svijesti ne bi li dosegla nirvanu i očito je da oni imaju praktična iskustva o tome inače ne bi pisali o tome i molitve koje se mole za to vrijeme ne bi tisućljećima prelazile iz generacije u generaciju.. no kažem, ja slijedim jednu sasvim drugačiju filozofiju koja je zadovoljila sve moje logičke nedoumice. No opet kažem, svatko slijedi ono što zadovoljava njegove potrebe, bilo fizičke bilo psihičke...
Odakle ti ideja da tibetanci i budisti imaju prakticna iskustvabi da su dozivjeli da ljudska svijest 49 dana luta kroz razlicite nivoe svijesti,ne bi li dosegla nirvanu?Zar stvarno ne mozes sagledati religiju u kontekstu vremena u kojem je nastala? Zaista se ne mozes pomiriti sa cinjenicom da je sve to netko izmislio,odnosno da je sadrzaj tibetanske religije nastao u necijoj masti i da nema veze sa stvarnim iskusvima,a jos manje sa istinom? bom


jesi pročitao knjigu? očito nisi pa ne sudi unaprijed...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 44 Empty Re: Molitva

Post by Adriano50 Sun 23 Oct - 20:01

metilda wrote:
Adriano50 wrote:
metilda wrote:jesi li pročitao Tibetansku knjigu mrtvih? Ako nisi de pročitaj pa ćemo je prokomentirati. Što se kršćanstva tiče preporučujem samo dvije knjige, zapravo jednu: Ratzingerov Uvod u kršćanstvo i link koji sam stavila - encikliku Deus Caritas est. 
Ja poštujem iskustva tibetanaca i budista koji su doživjeli da ljudska svijest 49 dana luta kroz različite nivoe svijesti ne bi li dosegla nirvanu i očito je da oni imaju praktična iskustva o tome inače ne bi pisali o tome i molitve koje se mole za to vrijeme ne bi tisućljećima prelazile iz generacije u generaciju.. no kažem, ja slijedim jednu sasvim drugačiju filozofiju koja je zadovoljila sve moje logičke nedoumice. No opet kažem, svatko slijedi ono što zadovoljava njegove potrebe, bilo fizičke bilo psihičke...
Odakle ti ideja da tibetanci i budisti imaju prakticna iskustvabi da su dozivjeli da ljudska svijest 49 dana luta kroz razlicite nivoe svijesti,ne bi li dosegla nirvanu?Zar stvarno ne mozes sagledati religiju u kontekstu vremena u kojem je nastala? Zaista se ne mozes pomiriti sa cinjenicom da je sve to netko izmislio,odnosno da je sadrzaj tibetanske religije nastao u necijoj masti i da nema veze sa stvarnim iskusvima,a jos manje sa istinom? bom


jesi pročitao knjigu? očito nisi pa ne sudi unaprijed...
Nije nuzno raspravljati o sadrzaju knjige..Po nicemu se ne slaze sa krscanskim konceptom,zagrobnog zivota..Nije mi jasno sto te toliko impresioniralo?
Stvar je u tome sto se uzasavas uzeti u obzir da je tibetanska knjiga mrtvih izmisljena i nastala u necijoj masti kao i krscanstvo.Sad se vadis na to da je ja nisam procitao..Niti ne moram citati  ludorije nekog tibetanskog budalasa  koji je izmislio koncept zagrobnog zivota.. drunken
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Molitva - Page 44 Empty Re: Molitva

Post by Adriano50 Sun 23 Oct - 20:09

metilda wrote:jesi li pročitao Tibetansku knjigu mrtvih? Ako nisi de pročitaj pa ćemo je prokomentirati. Što se kršćanstva tiče preporučujem samo dvije knjige, zapravo jednu: Ratzingerov Uvod u kršćanstvo i link koji sam stavila - encikliku Deus Caritas est. 
Ja poštujem iskustva tibetanaca i budista koji su doživjeli da ljudska svijest 49 dana luta kroz različite nivoe svijesti ne bi li dosegla nirvanu i očito je da oni imaju praktična iskustva o tome inače ne bi pisali o tome i molitve koje se mole za to vrijeme ne bi tisućljećima prelazile iz generacije u generaciju.. no kažem, ja slijedim jednu sasvim drugačiju filozofiju koja je zadovoljila sve moje logičke nedoumice. No opet kažem, svatko slijedi ono što zadovoljava njegove potrebe, bilo fizičke bilo psihičke...
Uopce me ne zanima sadraj tibetanske knjige mtvih..Bit je svega da je u smislu istinitosti nejobicnija idiotarija. Tibetanci imaju iskustva sa zagrobnim zivotom kao i muslimani sa 72 djevice koje ih cekaju u raju.. lol!
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Molitva - Page 44 Empty Re: Molitva

Post by Guest Sun 23 Oct - 20:43

pretpostavljam da onda nisi pročitao ni Egipatsku knjigu mrtvih ni Gilgameš ni B-Gitu ni Vede - pa kako možeš uopće pisati o nečemu što uopće ne poznaješ? toliki drevni narodi imaju svoje poimanje smrti i zagrobnog života a ti to jednim potezom tipkovnice, tolika tisućljeća razmišljanja, odbaciš kao smeće...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 44 Empty Re: Molitva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 44 of 54 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 49 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum