ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Page 13 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by Regoč Sun 29 Jul - 0:53

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 MV5BYzcwOWUyZmItMzg4Ny00MzY2LTgyMTAtZDMwYzcyYTJmNDlmXkEyXkFqcGdeQXVyNTA2NTExODE@._V1_SX1777_CR0,0,1777,999_AL_

Regoč

Posts : 35954
2015-08-21


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by Hektorović Sun 29 Jul - 0:53

aben wrote:sve točno,
ali irelevantno za stav "volimo da se mrzimo";


srbi su odvratan norod kulturoški, ko neka zajednica kamiondžija, i želiti ih ća osebe je znak duševnog zdrovlja.

Epi je govorio o popularnosti ovih Srpsko-Hrvatskih tema... nikad toliko žara i pisanja kad se radi o rivalstvu i sukobima sa Talijanima ili Mađarima... Prije 100 godina istina vjerojatno bi bilo drugačije...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by veber Sun 29 Jul - 0:54

Speare Shaker wrote:Majko mila...
Gle, ja ti govorim notorne stvari poput one kako nema niti jednog ozbiljnog nalaza koji bi potvrdio masovni dolazak Slavena na ove prostore, kao što ga i nema i nikada ga nije ni bilo, a ti tražiš da ti prezentiram dokaze kako je to prihvaćeno u modernoj povijesnoj znanosti?
I još ne sa wiki!
Pa daj se uozbilji jebote.
Cijela ta pizdarija oko masovne seobe Slavena je nastala iz političkih razloga u razdoblju kada je panslavizam bio jako popularan, a povjesničari su inače poznati po manjku istraživanja i sklonosti prepisivanja jedni od drugih, a također i po nedostatku kreativnosti u tumačenju poznatih nalaza.
znači nema linkova na neke relevantne podatke?
wiki me ne zanima. jednom sam napisao tamo iz zajebancije da je cezar 44 prk pokrenuo pohod na parte i nitko nije reagirao, pa sam obrisao d ne dovodim ljude u zabludu.

ok, slaveni su tu oduvijek, samo su se selili; goti, vizigoti, ostrogoti, vandali, normani, huni. slaveni su stameno držali svoje teritorije ne od stoljeća sedmog već 227 stoljeća prije.

i kako to da u svojim haranjima vizigoti nisu zatukli slavene na ovim prostorima, a zatukli su rimljane.

to kaj se tebi sviđa njegova teorija to je drugi par cipela.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by Guest Sun 29 Jul - 1:07

veber wrote:
Speare Shaker wrote:Majko mila...
Gle, ja ti govorim notorne stvari poput one kako nema niti jednog ozbiljnog nalaza koji bi potvrdio masovni dolazak Slavena na ove prostore, kao što ga i nema i nikada ga nije ni bilo, a ti tražiš da ti prezentiram dokaze kako je to prihvaćeno u modernoj povijesnoj znanosti?
I još ne sa wiki!
Pa daj se uozbilji jebote.
Cijela ta pizdarija oko masovne seobe Slavena je nastala iz političkih razloga u razdoblju kada je panslavizam bio jako popularan, a povjesničari su inače poznati po manjku istraživanja i sklonosti prepisivanja jedni od drugih, a također i po nedostatku kreativnosti u tumačenju poznatih nalaza.
znači nema linkova na neke relevantne podatke?
wiki me ne zanima. jednom sam napisao tamo iz zajebancije da je cezar 44 prk pokrenuo pohod na parte i nitko nije reagirao, pa sam obrisao d ne dovodim ljude u zabludu.

ok, slaveni su tu oduvijek, samo su se selili; goti, vizigoti, ostrogoti, vandali, normani, huni. slaveni su stameno držali svoje teritorije ne od stoljeća sedmog već 227 stoljeća prije.

i kako to da u svojim haranjima vizigoti nisu zatukli slavene na ovim prostorima, a zatukli su rimljane.

to kaj se tebi sviđa njegova teorija to je drugi par cipela.

Majko mila...
Jel' ti mene zajebavaš?
Dakle, nema ni govora o tome da su Slaveni ovdje oduvijek, to sam ti već najmanje jednom napisao.
Prastanovnici ovih prostora su ovdje ne oduvijek nego samo jako dugo, oko 22 000 godina i oni nisu bili Slaveni oduvijek, nego su se kasnije poslavenili.
Primili su slavenski jezik, kulturu, vladajuću hijerarhiju u razdoblju kada se struktura vlasti i društva zapadnog dijela carstva praktički raspala, a slavenski vladari su od njih primili kršćanstvo, doduše kako sam već rekao iz jasnih političkih razloga jer inače ne bi mogli dobiti politički legitimitet za svoju vlast i nove posjede.
Ostalo neću komentirati jer nema veze sa vezom i izlazi iz tvoje pogrešne premise da su Slaveni ovdje oduvijek.
Svi su se naravno selili, ali ponavljam, na ovim prostorima nije bilo masovne seobe stanovništva što je dokazano genetskim istraživanjima po muškoj liniji. Kako je bilo na drugim područjima, to je druga priča.
Meni se ta teorija niti sviđa niti ne sviđa, podatke iz genetskih istraživanja prihvaćam kao činjenicu na kojoj treba graditi reintepretaciju pisane povijesti ovih prostora, a intepretacije su tu da se usklađuju sa činjenicama, jer se činjenice ne trebaju usklađivati sa ničim, dovoljno je samo da su činjenice.
Inače, kada bih htio obrnuti pilu naopako onda bih od tebe zahtjevao podatke o arheološkim nalazima koji potvrđuju teoriju o masovnoj seobi Slavena na ove prostore u vremenskom okviru o kojem govorimo. Na što naravno ne bi mogao odgovoriti jer takvih nalaza nema i nikada ih nije ni bilo.
Pa na čemu je onda službena mainstream povijest gradila svoje teze o masovnoj seobi Slavena na ove prostore?
Očito na političkim očekivanjima svojih financijera, a to već ulazi u kategoriju za koju je Nada Klaić svojevremeno rekla da je još njen djed nazvao povjesničarima punih gaća.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by aben Sun 29 Jul - 1:18

Hektorović wrote:
aben wrote:sve točno,
ali irelevantno za stav "volimo da se mrzimo";


srbi su odvratan norod kulturoški, ko neka zajednica kamiondžija, i želiti ih ća osebe je znak duševnog zdrovlja.

Epi je govorio o popularnosti ovih Srpsko-Hrvatskih tema... nikad toliko žara i pisanja kad se radi o rivalstvu i sukobima sa Talijanima ili Mađarima... Prije 100 godina istina vjerojatno bi bilo drugačije...

je, al un izjednačava. jo ne zun je li hrvati posjećuju srbske forume i volu li i tamo da se mrzu- ako da, njegova primjedba stoji,
ali ka oni dojdu srbovati vode, unda se takovo ča ne more reći, jednostavno ni isto.
ali epikur ne govori o forumu, un govori generalno.

jo točno morin zamisliti epikura u budućnosti ako nas islam pregazi kako dociro kako se mi i muslimani volima mrziti

to je ot autodestruktivni refleks

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by aben Sun 29 Jul - 1:26

Speare Shaker wrote:
veber wrote:
Speare Shaker wrote:Majko mila...
Gle, ja ti govorim notorne stvari poput one kako nema niti jednog ozbiljnog nalaza koji bi potvrdio masovni dolazak Slavena na ove prostore, kao što ga i nema i nikada ga nije ni bilo, a ti tražiš da ti prezentiram dokaze kako je to prihvaćeno u modernoj povijesnoj znanosti?
I još ne sa wiki!
Pa daj se uozbilji jebote.
Cijela ta pizdarija oko masovne seobe Slavena je nastala iz političkih razloga u razdoblju kada je panslavizam bio jako popularan, a povjesničari su inače poznati po manjku istraživanja i sklonosti prepisivanja jedni od drugih, a također i po nedostatku kreativnosti u tumačenju poznatih nalaza.
znači nema linkova na neke relevantne podatke?
wiki me ne zanima. jednom sam napisao tamo iz zajebancije da je cezar 44 prk pokrenuo pohod na parte i nitko nije reagirao, pa sam obrisao d ne dovodim ljude u zabludu.

ok, slaveni su tu oduvijek, samo su se selili; goti, vizigoti, ostrogoti, vandali, normani, huni. slaveni su stameno držali svoje teritorije ne od stoljeća sedmog već 227 stoljeća prije.

i kako to da u svojim haranjima vizigoti nisu zatukli slavene na ovim prostorima, a zatukli su rimljane.

to kaj se tebi sviđa njegova teorija to je drugi par cipela.

Majko mila...
Jel' ti mene zajebavaš?
Dakle, nema ni govora o tome da su Slaveni ovdje oduvijek, to sam ti već najmanje jednom napisao.
Prastanovnici ovih prostora su ovdje ne oduvijek nego samo jako dugo, oko 22 000 godina i oni nisu bili Slaveni oduvijek, nego su se kasnije poslavenili.
Primili su slavenski jezik, kulturu, vladajuću hijerarhiju u razdoblju kada se struktura vlasti i društva zapadnog dijela carstva praktički raspala, a slavenski vladari su od njih primili kršćanstvo, doduše kako sam već rekao iz jasnih političkih razloga jer inače ne bi mogli dobiti politički legitimitet za svoju vlast i nove posjede.
Ostalo neću komentirati jer nema veze sa vezom i izlazi iz tvoje pogrešne premise da su Slaveni ovdje oduvijek.
Svi su se naravno selili, ali ponavljam, na ovim prostorima nije bilo masovne seobe stanovništva što je dokazano genetskim istraživanjima po muškoj liniji. Kako je bilo na drugim područjima, to je druga priča.
Meni se ta teorija niti sviđa niti ne sviđa, podatke iz genetskih istraživanja prihvaćam kao činjenicu na kojoj treba graditi reintepretaciju pisane povijesti ovih prostora, a intepretacije su tu da se usklađuju sa činjenicama, jer se činjenice ne trebaju usklađivati sa ničim, dovoljno je samo da su činjenice.
Inače, kada bih htio obrnuti pilu naopako onda bih od tebe zahtjevao podatke o arheološkim nalazima koji potvrđuju teoriju o masovnoj seobi Slavena na ove prostore u vremenskom okviru o kojem govorimo. Na što naravno ne bi mogao odgovoriti jer takvih nalaza nema i nikada ih nije ni bilo.
Pa na čemu je onda službena mainstream povijest gradila svoje teze o masovnoj seobi Slavena na ove prostore?
Očito na političkim očekivanjima svojih financijera, a to već ulazi u kategoriju za koju je Nada Klaić svojevremeno rekla da je još njen djed nazvao povjesničarima punih gaća.
ali, to ni nova spoznaja, i reinterpretirana je nojmanje od  '97. godine

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by Guest Sun 29 Jul - 1:36

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:
Speare Shaker wrote:Majko mila...
Gle, ja ti govorim notorne stvari poput one kako nema niti jednog ozbiljnog nalaza koji bi potvrdio masovni dolazak Slavena na ove prostore, kao što ga i nema i nikada ga nije ni bilo, a ti tražiš da ti prezentiram dokaze kako je to prihvaćeno u modernoj povijesnoj znanosti?
I još ne sa wiki!
Pa daj se uozbilji jebote.
Cijela ta pizdarija oko masovne seobe Slavena je nastala iz političkih razloga u razdoblju kada je panslavizam bio jako popularan, a povjesničari su inače poznati po manjku istraživanja i sklonosti prepisivanja jedni od drugih, a također i po nedostatku kreativnosti u tumačenju poznatih nalaza.
znači nema linkova na neke relevantne podatke?
wiki me ne zanima. jednom sam napisao tamo iz zajebancije da je cezar 44 prk pokrenuo pohod na parte i nitko nije reagirao, pa sam obrisao d ne dovodim ljude u zabludu.

ok, slaveni su tu oduvijek, samo su se selili; goti, vizigoti, ostrogoti, vandali, normani, huni. slaveni su stameno držali svoje teritorije ne od stoljeća sedmog već 227 stoljeća prije.

i kako to da u svojim haranjima vizigoti nisu zatukli slavene na ovim prostorima, a zatukli su rimljane.

to kaj se tebi sviđa njegova teorija to je drugi par cipela.

Majko mila...
Jel' ti mene zajebavaš?
Dakle, nema ni govora o tome da su Slaveni ovdje oduvijek, to sam ti već najmanje jednom napisao.
Prastanovnici ovih prostora su ovdje ne oduvijek nego samo jako dugo, oko 22 000 godina i oni nisu bili Slaveni oduvijek, nego su se kasnije poslavenili.
Primili su slavenski jezik, kulturu, vladajuću hijerarhiju u razdoblju kada se struktura vlasti i društva zapadnog dijela carstva praktički raspala, a slavenski vladari su od njih primili kršćanstvo, doduše kako sam već rekao iz jasnih političkih razloga jer inače ne bi mogli dobiti politički legitimitet za svoju vlast i nove posjede.
Ostalo neću komentirati jer nema veze sa vezom i izlazi iz tvoje pogrešne premise da su Slaveni ovdje oduvijek.
Svi su se naravno selili, ali ponavljam, na ovim prostorima nije bilo masovne seobe stanovništva što je dokazano genetskim istraživanjima po muškoj liniji. Kako je bilo na drugim područjima, to je druga priča.
Meni se ta teorija niti sviđa niti ne sviđa, podatke iz genetskih istraživanja prihvaćam kao činjenicu na kojoj treba graditi reintepretaciju pisane povijesti ovih prostora, a intepretacije su tu da se usklađuju sa činjenicama, jer se činjenice ne trebaju usklađivati sa ničim, dovoljno je samo da su činjenice.
Inače, kada bih htio obrnuti pilu naopako onda bih od tebe zahtjevao podatke o arheološkim nalazima koji potvrđuju teoriju o masovnoj seobi Slavena na ove prostore u vremenskom okviru o kojem govorimo. Na što naravno ne bi mogao odgovoriti jer takvih nalaza nema i nikada ih nije ni bilo.
Pa na čemu je onda službena mainstream povijest gradila svoje teze o masovnoj seobi Slavena na ove prostore?
Očito na političkim očekivanjima svojih financijera, a to već ulazi u kategoriju za koju je Nada Klaić svojevremeno rekla da je još njen djed nazvao povjesničarima punih gaća.
ali, to ni nova spoznaja, i reinterpretirana je nojmanje od  '97. godine

Pa to u biti i ja govorim, precizan vremenski okvir nije posebno bitan. Posebno u onom dijelu kadam sam rekao da više nema ozbiljnog povjesničara koji podupire tu tezu o masovnom preseljenju Slavena na ova područja u vremenskom okviru o kojem je riječ. Jednostavno zato jer ne postoje niti su ikad postojali arheološki nalazi koji bi tu tezu potvrdili.
Inače se to kulturološko oblikovanje odvijalo po top-down metodi, slično kao u Engleskoj kada je William I (normanski) Osvajač pobjedio u bici kod Hastingsa Harolda II Saksonca i sjeo na englesko prijestolje.
Tada je na dvor kao službeni uveo tadašnji francuski (normanski) jezik i današnji engleski je puno sličniji tadašnjem francuskom (normanskom) nego tadašnjem engleskom jeziku.
Jezik se sa dvora polako selio na niže razine.
Svejedno, to nikada nije jednosmjerna ulica i uvijek se dio sadržaja prenese i obrnutim hijerarhijskim redoslijedom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by Guest Sun 29 Jul - 13:21

Noor wrote:
Fénix wrote:
Noor wrote:
Speare Shaker wrote:
Noor wrote:
mile, jesi ponovio čas istorije?!
jel sad jasno zasto srbija nema more?

Grci ne priznaju povijesno pravo Srbije na njihovo more zato jer su bili dio Dušanovog carstva?
gdje sve oni nemaju povijesno pravo, to nisu istine :))
Haha, evo sve je prštilo kroz povijest u onom rimskom dijelu Europe od njihovih picana na krunu Engleza, Francuza, Španjolaca, Belgije, Nizozemske itd.

Vladavina obitelji Habsburg gotovo cijelom Europom kroz 800 godina je samo mit. :)
a jesi znao da je Isus srpskog porijekla?
da, da...mati mu bila srpkinja :)
Ne, ali prije 8-9 godina sam čuo da su Srbi narod kojeg izraelski narod čeka da se pojave i povedu ih u nešto. Zaboravio sam o čemu se sve točno radi, ali se sjećam da je u tome briljirao Miroljub Petrović. :D :D :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by Guest Sun 29 Jul - 13:25

tre wrote:Ako ćeš tako onda je Vatikan za sada jedini pravni sljednik po onome što je Katarina Kosača ostavila u oporuci Vatikanu zajedno sa svojim žezlom bosanske kraljice.
E pa to. Sad se treba odlučiti: kraljica Katarina, tj. Vatikan, Neum kao osmanlijska enklava ili Austrija ili pravo Hrvata koji tamo žive. I ne, ne govorim o međunarodnom pravu, već o nekom stotom pravu, nešto slično kao onom 'pravu' prve bračne noći u Europi i smanlijskom carstvu, pravu na harač itd. koji je eto iz nečije glave se u ljudskom životu manifestirao kao 'pravo'.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by Guest Sun 29 Jul - 13:26

Hektorović wrote:I Nijemcima je 41 falio prostora... danas pak imaju potrebu za trpanjem kako bi napunili ovo što imaju...
U manje od 80 godina se došlo od kolonija i širenja do sužavanja i homoliberalne trpačine.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by epikur37 Sun 29 Jul - 13:32

aben wrote:
Hektorović wrote:
aben wrote:to je skroz nepošteno, 
oni agresivno širu svoj životni prostor, jezik i kulturu, a unda kad im jeben mater unda sun jednok kako i oni?

ni ni čudo da će vas pregaziti muslimani; "jebiga, i evropljani su činili zločine u križarskin ratu"

Mah, Srbi su gotova priča... njihova šansa je prošla. Demografski ima da budu sretni ako za 30 godina zadrže išta južno od Niša... Da ne govorim koliko imaju izraženo iseljavanje, nizak prirodni priraštaj, gerijatrijsko stanovništvo...

Sve što je problem HR, samo 3x jače jer nemaju Turizam.
sve točno,
ali irelevantno za stav "volimo da se mrzimo";


srbi su odvratan norod kulturoški, ko neka zajednica kamiondžija, i želiti ih ća osebe je znak duševnog zdrovlja.

Al oni su napast i dokm ti spavaš oni već ruju.

Zato je najbolja stvar koju možeš učiniti, ujutro kad se digneš prvo srbima jebat mater, pa pomalo prijonit na posao.

Svaki dan, čisto poradi sebe ponoviti, pa si onda miran da su oni govna.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by Regoč Sun 29 Jul - 14:02

epikur37 wrote:
aben wrote:
Hektorović wrote:
aben wrote:to je skroz nepošteno, 
oni agresivno širu svoj životni prostor, jezik i kulturu, a unda kad im jeben mater unda sun jednok kako i oni?

ni ni čudo da će vas pregaziti muslimani; "jebiga, i evropljani su činili zločine u križarskin ratu"

Mah, Srbi su gotova priča... njihova šansa je prošla. Demografski ima da budu sretni ako za 30 godina zadrže išta južno od Niša... Da ne govorim koliko imaju izraženo iseljavanje, nizak prirodni priraštaj, gerijatrijsko stanovništvo...

Sve što je problem HR, samo 3x jače jer nemaju Turizam.
sve točno,
ali irelevantno za stav "volimo da se mrzimo";


srbi su odvratan norod kulturoški, ko neka zajednica kamiondžija, i želiti ih ća osebe je znak duševnog zdrovlja.

Al oni su napast i dokm ti spavaš oni već ruju.

Zato je najbolja stvar koju možeš učiniti, ujutro kad se digneš prvo srbima jebat mater, pa pomalo prijonit na posao.

Svaki dan, čisto poradi sebe ponoviti, pa si onda miran da su oni govna.
Ne, trjeba tako s muslimanima.

_________________
ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by Guest Sun 29 Jul - 16:06

Traže žurno pokretanje tužbe

Bošnjački pokret i A-SDA razočarani početkom gradnje Pelješkoga mosta i zabrinuti ponašanjem Neumljana

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 Bosnjacki_pokret_peljeski_most
Iz Bošnačkog pokreta i A-SDA razočarani ponašanjem Neumljana u vezi gradnje Pelješkog mosta


Najavljeni početak izgradnje „Pelješkog mosta“ predstavlja grubi nasrtaj na suverenitet države Bosne i Hercegovine, jednostrani čin kojim se narušava njen teritorijalni integritet i akt suprotan međunarodnom pravu čiji epilog, nedvojbeno, podrazumijeva urgentnu reakciju nadležnih bh. organa radi zaštite prava naše zemlje na neometan pristup otvorenom moru (međunarodnim vodama).


Istaknuto je to danas na press-konferenciji Stranke demokratske aktivnosti (A-SDA) i Bošnjačkog pokreta BiH (BPBiH) u Sarajevu, a povodom najave zvaničnog početka gradnje „Pelješkog mosta“, trenutno najvećeg infrastrukturnog projekta u Hrvatskoj, koji već duže vrijeme zaokuplja pažnju bosanskohercegovačke, hrvatske i šire javnosti, prenosi Fena.


Ekspert za prava mora Nešad Alikadić ocijenio je kako je Jadransko more za BiH kao pomorsku zemlju neodvojiv dio njene stvarnosti, podsjećajući na primjer R Slovenije koja je u arbitražnom postupku uspješno obranila pravo na pristup međunarodnim vodama, pozivajući se na Konvenciju UN-a o pravu mora.


Taj primjer bi, smatra Alikadić, morala slijediti i BiH te poduzeti odlučne korake pred nadležnim međunarodnim sudom, odnosno pokrenuti tužbu kako bi zaštitila pravo koje joj pripada u skladu s međunarodnim instrumentima i mehanizmima.


- Na ulazu u tjesnac se ne može graditi nikakva građevina koja ometa po vertikali i širini prolaz plovila - kazao je pozivajući se na odredbe međunarodnog prava, te ostavljajući mogućnost da se, umjesto mosta, pristupi gradnji tunela.


Mišljenja je i da je u ovom trenutku neophodno urgentno podnijeti tužbu kako bi se zaustavila izgradnja „nelegalne barijere“, a nakon toga i zahtjev Međunarodnom sudu za pravo mora u Hamburgu da razriješi spor kako bi BiH bio osiguran koridor do otvorenog mora, odnosno za sigurnu i slobodnu plovidbu.


Zastupnik u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine BiH (PSBiH) Jasmin Emrić je u tom kontekstu podsjetio da je u ovom domu u dva navrata razmatrana predmetna problematika te da je u vezi s tim usvojena odgovarajuća deklaracija, kojom se jasno podcrtavaju sva prava koja u pogledu pristupa otvorenom moru pripadaju BiH.


Konstatirao je kako, nažalost, od izvršnih vlasti - Predsjedništva BiH i Vijeća ministara BiH još nema nikakve informacije o tome što su poduzeli na tom planu, uz uvjerenje da će BiH iskoristiti sva prava koja joj stoje na raspolaganju u skladu s Konvencijom UN-a o pravu mora i tako zaštiti vlastiti suverenitet i teritorijalni integritet.


Emrić je najavio da je u vezi s razmatranim pitanjima pokrenuta inicijativa za sazivanje hitne sjednice Zastupničkog doma PSBiH.


Predsjednik Bošnjačkog pokreta Sejfudin Tokić kazao je kako se u ovom slučaju radi "o činu političke agresije na državu BiH".


- Konsternirani smo šutnjom desetina ministara, raznih predsjednika na okolnost da se Bosni i Hercegovini oduzima pravo na slobodan/nesmetan pristup otvorenom moru - kazao je.


Na pitanja u fokusu press-konferencije osvrnuli su se i književnik, publicista i novinar Nermin Biser i potpredsjednik Kongesa Bošnjaka Svijeta Ahmed Sejdić, izražavajući zabrinutost ponašanjem lokalne zajednice u Neumu koja se ne oglašava, iako se radi o pitanju od vitalnog interesa za taj dio BiH, te sumnju da se u ovom slučaju ne radi o „nekom obliku političke trgovine“.


Sudionici press-konferencije pozvali su sve probosanske snage i međunarodnu zajednicu da adekvatno reagiraju, a Europsku uniju da se drži načela koje sama proklamira, kao i Vladu i Veleposlanstvo NR Kine "da ne dozvole da kompanija te zemlje ulazi u poslove koji pravno nisu definirani".


Istovremeno, pozvali su hrvatsku javnost i vladu da "odustanu od jednostranog čina kojim se na najneposredniji način destabiliziraju prilike unutar BiH i regiji kao cjelini".


Na press-konferenciji je prezentiran Zaključak Predsjedništva BiH iz 2007. godine koji je potpisao tadašnji predsjedavajući Nebojša Radmanović, a u kojoj je konstatirano da je prije početka gradnje „Pelješkog mosta“ ili postizanja odgovarajućeg sporazuma neophodno riješiti pitanje granice na moru između Bosne i Hercegovine i R Hrvatske.


Usto, prezentiran je i Zbornik radova sa simpozija pod nazivom „Odbranimo prava BiH kao pomorske države“.


Rečeno je i kako Ugovor o granici iz 1999. godine, kao ni zaključak Komisije koja predlaže visinu mosta, a na koji se poziva hrvatska strana, nikada nisu ratificirani, odnosno usvojeni od nadležnih državnih institucija BiH.


Kako je ranije najavljeno, Hrvatske autoceste (HAC) u ponedjeljak, 30. srpnja će u posao izgradnje Pelješkog mosta uvesti kinesku kompaniju "China Road and Bridge Corporation" (CRBC), čime će i zvanično početi radovi na izgradnji Pelješkog mosta


Hrvatski mediji prenose kako će tog dana kineski izvođač na gradilištu mosta postaviti ploču s osnovnim podacima o projektu, odnosno da će u Stonu predstavnici Hrvatskih cesta zastupništvu CRBC-a predati svu potrebnu dokumentaciju, te otvoriti dnevnik radova i potpisati zapisnik o uvođenju kineskog konzorcija u posao.

Hahahaha, Ćevapi otišli totalno u 100 pizdi materina. :^0  I dalje ništa ne razumiju, ali ovo sa zabrinutošću oko Hrvata u Neumu je vrh vrhova, a da ne govorim o Kinezima i EUSSR-u. Pa svi žele graditi, samo Ćevapi imaju teritorijalne i fašističke pretenzije na Dalmaciju i Jadran u rangu Slovenaca.

Natjecanje između Ćevapa tko će biti veća gluperda i retard, prebolesno. lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by flumen Mon 30 Jul - 9:53

evo stigao i taj 30. Srpanj...ima li stogod na gradilistu?

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by Noor Mon 30 Jul - 15:14

pregovaraju s kooperantima...još se ne zna tko će radit projekte

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by T. Mon 30 Jul - 15:17

Tako rade prave firme...

_________________
ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 Unname11
T.
T.

Posts : 17113
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by flumen Mon 30 Jul - 15:21

znaci - tresla se brda...

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by Noor Mon 30 Jul - 15:45

pa, potpis ugovora i uvođenje u posao ne znači da će se odmah krenuti s nekim spektakularnim aktivnostima...
navodno je promijenjen raster stupova u glavnom projektu, pa treba izvršiti dodatna geomehanička ispitivanja nosivosti dna, čak 14 novih bušotina i na osnovu rezultata napraviti izvedbene projekte, a za njih je predviđeno vrijeme izrade sljedećih 6 mjeseci..

no, prije svega će trebat srušit ona dva stupa iz 2007., a i to iziskuje neko vrijeme....
po mojoj procjeni, okom vidljiv napredak radova moći će se vidjeti tek negdje sredinom 2019.
naravno, ako ne bude nekih nepredvidivih fizičkih uvjeta, a kod ovakvih kompleksnih inženjerskih građevina ništa nije isključeno.

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by flumen Mon 30 Jul - 15:54

Noor wrote:pa, potpis ugovora i uvođenje u posao ne znači da će se odmah krenuti s nekim spektakularnim aktivnostima...
navodno je promijenjen raster stupova u glavnom projektu, pa treba izvršiti dodatna geomehanička ispitivanja nosivosti dna, čak 14 novih bušotina i na osnovu rezultata napraviti izvedbene projekte, a za njih je predviđeno vrijeme izrade sljedećih 6 mjeseci..

no, prije svega će trebat srušit ona dva stupa iz 2007., a i to iziskuje neko vrijeme....
po mojoj procjeni, okom vidljiv napredak radova moći će se vidjeti tek negdje sredinom 2019.
naravno, ako ne bude nekih nepredvidivih fizičkih uvjeta, a kod ovakvih kompleksnih inženjerskih građevina ništa nije isključeno.
ima milijardu kineza, a jos nisu ni poceli busiti :(

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA - Page 13 Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 13 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum