ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Page 1 of 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Empty ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by Eroo 26/7/2018, 05:52

MEGAPROJEKT
OTKRIVAMO: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Evo što će se dogoditi prvog dana, a zatim i prvih mjeseci: Sve će zapravo započeti - rušenjem


ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Pelje%C5%A1ki%20most

Pelješki most, ilustracija


https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/otkrivamo-za-cetiri-dana-krece-gradnja-peljeskog-mosta-evo-sto-ce-se-dogoditi-prvog-dana-a-zatim-i-prvih-mjeseci-sve-ce-zapravo-zapoceti-rusenjem/7654269/
Eroo
Eroo

Posts : 74399
2016-07-22


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by kic 26/7/2018, 06:34


Pelješki most
dužina: 2440 m
širina: 23,6 m
visina: 55 m
visina pilona: 36 do 124 m
promjer pilona: 2 i 2,5 m
visina stupova: 37,9 do 53,4 m
visina pilota iznad mosta: 40 m
najveća visina od dna mora do vrha pilota: 220 m
najveći raspon mosta: 285 m
dubina mora ispod mosta: 28 m
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by T. 26/7/2018, 07:48

aj fala kikiju više...
rusi su višestruko veći, duži i kompliciraniji krimski most spucali u 2 godine...
a mi o ovome pizdimo 20 godina...

_________________
ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Unname11
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by kic 26/7/2018, 07:49


ide pomalo..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by Guest 26/7/2018, 07:51

wireless mouse m330 wrote:aj fala kikiju više...
rusi su višestruko veći, duži i kompliciraniji krimski most spucali u 2 godine...
a mi o ovome pizdimo 20 godina...

O nizinskoj pruzi Rijeka-Zagreb još puno dulje, a da se o kanalu Dunav-Sava (Vukovar-Šamac) niti ne govori.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by flumen 26/7/2018, 08:22

hocemo Kineze B-)

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by debotoijusto 26/7/2018, 13:22

 Prema dostupnim informacijama, prvo se očekuje rušenje dvaju stupova napravljenih tijekom gradnje “prvog” mosta

ne samo da su 2x dobili izbore na nevidljivim radovima nego su za buduca pokoljenja ostavili trosak sanacije nevidljivih radova
i opet pobjede...gradjani HR imaju gadan problem percepcije , moguce da IQ ima veze s tom pojavom
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by AssadNaPodmornici 26/7/2018, 21:55

a šta si očekiva kolega, da će HDZ i ekipa izgraditi nešto, kvalitetno , pošteno i u roku

a što se tiče općenito gradnje mosta -neka ga grade - dubrovnik i dubrovačka županija od turizma, uplate milijarde kuna zagrebu svake godine u proračun, da se duborvnik osamostali kao država mogao bi od zarade od turizma izgraditi most do italije.. tako da je red da dobije neki kvazi most, da nemoramo preko bosne svaki put

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by AssadNaPodmornici 26/7/2018, 21:55

iako je neum lipo misto.. ali sam popizdio tamo par puta, cijene veće nego u dubrovniku, what a fuck they were thinking?

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by Noor 26/7/2018, 22:07

skupo cemo svi mi platiti kineze, sjetit cete se sto sam vam rekla.....

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by AssadNaPodmornici 26/7/2018, 22:19

Moguće ali što kada mi sami nismo kurca sposobni izgraditi.. Ili nešto razjebemo ili pokrademo ili oboje.. Ja bih isto išao na kineze

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by veber 27/7/2018, 00:17

AssadNaPodmornici wrote:a što se tiče općenito gradnje mosta -neka ga grade - dubrovnik i dubrovačka županija od turizma, uplate milijarde kuna zagrebu svake godine u proračun, da se duborvnik osamostali kao država mogao bi od zarade od turizma izgraditi most do italije.. tako da je red da dobije neki kvazi most, da nemoramo preko bosne svaki put
ma uplate kurčine, a ne milijarde. da ne dobiju iz proračuna mogli bi se jebat.
po turizmu i proizvodnji najača je istra
po proizvodnji i turizmu zagrebačka županija.

zg i istra i maju 320 dana popunjenost hotelskih smještaja. samo zagreb ima više kreveta nego cijela dalmacija. no u zagrebu se radi 12mj u godini, a u dalmaciji 3. a to kaj ti vidiš hrpu turista, to nikaj ne znači ako ne troše. pogotovo ovi s kruzera. priče za malu djecu i dalmatinske fantazije. još da izdvoje devizne doznake iz prihoda turizma još bi bilo poraznije za dalmaciju.

ovi s kruzera nikaj ne troše. zemu lunch paket na brodu i uništavaju stradun, malo tko od njih nekaj potroši.

ali nitko se u dalmaciji ne potrudi imat održivi turizam cijele godi, asti gospe, a ko bu radija.

u čakovcu ne postoji szona niti u varaždinu niti u istri. njemačka i austrijska skijališta rade cijelu godinu, ljeti se šećeš po prirodi razgledavaš sela, ode u toplice i tako to...

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by veber 27/7/2018, 00:19

a kaj se tiče mosta. glupost ga je gradit. bačen novac. ugledat se na skandinavski model.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by Noor 27/7/2018, 04:29

AssadNaPodmornici wrote:Moguće ali što kada mi sami nismo kurca sposobni izgraditi.. Ili nešto razjebemo ili pokrademo ili oboje.. Ja bih isto išao na kineze
tek ovo sada s njima je plodna podloga za krađu
zato je tako i ispalo
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by Guest 27/7/2018, 04:50

Noor wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Moguće ali što kada mi sami nismo kurca sposobni izgraditi.. Ili nešto razjebemo ili pokrademo ili oboje.. Ja bih isto išao na kineze
tek ovo sada s njima je plodna podloga za krađu
zato je tako i ispalo

Nemoj me ranom zorom bacati u očaj.....  scratch
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by T. 27/7/2018, 05:19

Noor wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Moguće ali što kada mi sami nismo kurca sposobni izgraditi.. Ili nešto razjebemo ili pokrademo ili oboje.. Ja bih isto išao na kineze
tek ovo sada s njima je plodna podloga za krađu
zato je tako i ispalo
Aha...
To ćemo tek vidjeti...
'Tvoje' smo već vidjeli, zato i.nisu prošli...
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by Noor 27/7/2018, 05:25

T. wrote:
Noor wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Moguće ali što kada mi sami nismo kurca sposobni izgraditi.. Ili nešto razjebemo ili pokrademo ili oboje.. Ja bih isto išao na kineze
tek ovo sada s njima je plodna podloga za krađu
zato je tako i ispalo
Aha...
To ćemo tek vidjeti...
'Tvoje' smo već vidjeli, zato i.nisu prošli...
ti se inače u to razmeš ko marica u krivi :D
ja sam neutralni promatrač, nema tu 'mojih'
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by abraham 27/7/2018, 05:31

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Map%201

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14025
2014-04-14


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by abraham 27/7/2018, 05:35

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Storab%C3%A4ltbron
ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Little_Belt_Bridge2
ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA 4679065119_bf99e75d3b_b

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14025
2014-04-14


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by Noor 27/7/2018, 05:40

Stiglo sedam ponuda za gradnju pristupnih cesta.
Na natječaj za gradnju pristupnih cesta mostu Pelješac, dionice Duboka - Sparagovići (Zaradeže), stiglo je sedam ponuda.

Procijenjena vrijednost radova je 482 milijuna kuna bez PDV-a, a taj iznos nadmašuju dvije pristigle ponude. Najnižu je poslao Integral inženjering iz Laktaša, BiH - 321 milijun kuna.
To je najveća građevinska tvrtke u Republici Srpskoj, a nedavno je dobila posao podizvođača radova na gradnji pruge Dugo Selo-Križevci.
Tvrtka China Road and Bridge Corporation, dio kineskog konzorcija koji će graditi most, dala je najskuplju ponudu od 647 milijuna kuna. B-)
Kinezi su na natječaju za gradnju mosta bili najjeftiniji s ponudom od 2,08 milijardi kuna.

Strabag se, pošto je izgubio na natječaju za gradnju mosta i nakon što mu je odbijena žalba Državnoj komisiji za kontrolu postupaka javne nabave (DKOM), kao i zahtjev Upravnom sudu za zabranu radova na mostu dok se ne riješi tužba protiv odluke DKOM-a, javio na natječaj za pristupne ceste s iznosom od 478 mil. kuna.

Pristupne ceste žele graditi i grčke tvrtke Aktor i J&P Avax, francuski Colas te hrvatski GP Krk udružen sa sarajevskim Euro-Asfaltom
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA Empty Re: ZA ČETIRI DANA KREĆE GRADNJA PELJEŠKOG MOSTA

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum