ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje...

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Empty Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje...

Post by T. 29/5/2018, 09:01

24.05.2018. | 23:20


'Najgore rasističke uvrede sam doživjela u Hrvatskoj!', tvrdi turistkinja iz Švedske koja je bila na odmoru u Makarskoj


Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... 9906709

Piše R. N.
Foto Screenshoot YouTube

Tina Sharon je prekrasna mlada djevojka crne puti. Vlogerica je koja objavljuje videa sa svojih putovanja, a na Instagramu dijeli i modne savjete. Kako se vidi iz profila na YouTubeu dolazi iz Švedske. 
Bila je i u Hrvatskoj koju je nahvalila, međutim na YouTube je postavila video u kojem, osim što hvali našu obalu, kaže i da joj u Hrvatskoj i nije bilo tako ugodno jer je osjetila rasizam. I to rasizam, kaže, koji nije osjetila nigdje drugdje na svijetu. Koliko se vidi iz njenog Instagram profila Tina je odmor provela u Makarskoj. 
- Bila sam u Hrvatskoj i to je bilo odlično iskustvo. Ali bilo je neugodnih situacija, i o tome će biti riječi u ovom videu. To je bio moj prvi dolazak u Hrvatsku. Hrvatska je nevjerojatno lijepa. Moja sestra je tu bila prije, njoj se jako svidjelo, a iman i prijateljicu koja je rodom iz Bosne i Hercegovine i rekla je da ide u Hrvatsku. Stoga sam i ja predložila da idem s njom - priča Tina i navodi da je prvi rasistički incident bio u kozmetičkom salonu koji je imao i solarij. 
- Na recepciji su sjedila dva ili tri muškarca. Nakon što smo izašli prijateljica mi je rekla da su to prokleti rasisti. Pitala sam se jesam li što propustila jer nisam razumjela što govore. 
Prijateljica mi je rekla da su mi muškarci preporučili da idem u solarij, komentiravši moju boju kože. I onda su se smijali. I onda sam se trudila to sve zaboraviti i odlučila sam da mi to neće pokvariti odmor. Nisam htjela da mi ti komentari pokvare sve - priča Tina koja je svoj video nazvan "Rasizam u Hrvatskoj" postavila 2016. godine, ali je tek sad izronio na nekim forumskim i Facebook raspravama. 
Drugi incident se dogodio već sljedeći dan. 
- Šetali smo prema plaži. Ispred nas je bila grupa glasnih mladića. I kad smo došli do tih mladića jedan je nešto rekao. A moja prijateljica, koja je porijeklom iz Bosne, se samo okrenula prema njemu i u nekom kontekstu spomenula mu majku.
Samo sam razumjela riječ "mama". Odmah sam pomislila ako je spomenula njegovu majku sigurno je nešto loše rekao.
  Prijateljica mi je rekla da je taj mladić rekao da idemo na plažu iako se od nas već jedna dobro ispržila, misleći na boju moje kože - kaže Sharon koja u videu do u detalje prepričava incident. No, navodi da joj nije bilo do svađe, ali da su joj ti incidenti pokvarili raspoloženje. 
- Bilo mi je neugodno. I onda sam došla na plažu, okrenula se oko sebe i vidjela sam da sam jedina crnkinja tamo okružena tisućama bijelaca. Bilo mi je jako neugodno. To što sam doživjela od tih mladića nisam doživjela nikad prije - kaže među ostalim lijepa Sharon koja poručuje svima da budu više tolerantni.
Za kraj navodi i da joj ti mladići nisu uspjeli ukrasti odmor i pokvariti joj uživanje u ljepotama Jadrana.

https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/548120/39najgore-rasisticke-uvrede-sam-dozivjela-u-hrvatskoj39-tvrdi-turistkinja-iz-svedske-koja-je-bila-na-odmoru-u-makarskoj
_______________________________________________________________________________________________

ovi šveđani ko da su cijepljeni protiv humora...
T.
T.

Posts : 17110
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Empty Re: Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje...

Post by RayMabus 29/5/2018, 09:05

Bezveze, pa prošlo lito ovdje se kupala cila obitelj crnaca pa smo ih komentirali iz zajebancije ali nitko ništa tj ljudi se normalno kupali

Crnci nisu baš česta pojava ovdje na plažama pa ljudi bulje u njih
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Empty Re: Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje...

Post by T. 29/5/2018, 09:10

ona dolazi iz švedske ...
tamo je fašizam crncu reći da je crn, ženskoj da je ženska, pederu da je peder itd. ...
tamo moraš kazati suprotno od onoga što tvoje oči vide i sve ok...

_________________
Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Unname11
T.
T.

Posts : 17110
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Empty Re: Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje...

Post by RayMabus 29/5/2018, 09:14

Nije to samo Švedska , imam ja rodicu američko hrvatskog podrijetla koja živi u Švicarskoj  mlađa od mene dvije godine a ženska tipična bjelkinja plave oči crvena kosa bijela put ... ono čisti arijevci

Prođe neki crnjo kraj nas ja kažem da evo nigera pošto ona zna malo hrvatski ali joj je engleski jezik taj kojim inače priča plus njemački 

Da ja nesmin reči da je on Nigger

Ja je gledam pa pitam Zašto 

Da to nevalja da to nije dobro 

Mene uvatija smij
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Empty Re: Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje...

Post by epikur37 29/5/2018, 09:20

trpat švedima još....koje pizde.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Empty Re: Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje...

Post by RayMabus 29/5/2018, 09:20

Ovi prolazi kraj nas a ja njoj naglas Evo jedan niger

Ova koluta očima propala u zemlju 

On proša i onda ona meni počela objašnjavati 

A šta ti je u biti niger je crnjo kod njih i normalno ovi prolazi kraj mene a ja njemu u facu da crnjo 

Srića pa ono rečenica na hrvatski samo taj niger pošto nisam zna oće li razumit riječ crnac
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Empty Re: Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje...

Post by epikur37 29/5/2018, 09:22

epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Empty Re: Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje...

Post by vuksadinare 29/5/2018, 09:26

...vec iz pocetka price skuzio sam da ova crnkinja mulja...i da je cilj otracati hrvatsku...ako je bilo iu nekog dobacivanja to ej vise bilo iz sale..jer jebe se ljudima jesi crnkinaj ili nisi...dobro ej netko napisoa ovdje..cjepljeni od sale..a najjace mi ej bilo ono na pcoetku..'prokleti rasisti'.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99101
2015-09-08


Back to top Go down

Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Empty Re: Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje...

Post by Yehudim 29/5/2018, 09:28

Totenkopf wrote:ona dolazi iz švedske ...
tamo je fašizam crncu reći da je crn, ženskoj da je ženska, pederu da je peder itd. ...
tamo moraš kazati suprotno od onoga što tvoje oči vide i sve ok...

  Nije samo to eć je narod takav, zatucan i bahat, glup.  Nisu uživo vidili crnca, tko zna kada, pa bulje i dobacuju, smijulje se na očigled.

Ako neki stranac progovori hrvatski, odmah počne opće narodno veselje, svi se sjate i komeniraju naglasak ( makar to bio Njemac, Šved, Englez

a šta je još gore takvi seljoberi ne znaju bekniti neki strani jezik...........ma ni svoj ne znaju kako triba.

    O tome se radi. 

   Dok nisam dobro govorio Njemački, nitko od toga ( od Njemaca ) nije radio sprdnju već bi me fino ispravili i ispričali se rekavši

 - dobro je, ja ne znam niti riječi tvoga jezika - ili sl. Razlika je kultorološka a stvar postae još gora jer se dio mularije doista loži na 

 nacionalnu, rasnu  i religijsku mržnju prema svim drugima

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Empty Re: Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje...

Post by RayMabus 29/5/2018, 09:29

Onda sam ja njoj objasnija da mi ovdje ne pričamo engleski a da smo tako naučili iz filmova i da ih tako svi zovu

Onda i ona shvatila pa onda šta će puno sad tupit

Ali ju kolpalo

Niger

Ovoj se kosa digla na glavi
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Empty Re: Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje...

Post by catabbath 29/5/2018, 09:29

Totenkopf wrote:24.05.2018. | 23:20

okrenula se oko sebe i vidjela sam da sam jedina crnkinja tamo okružena tisućama bijelaca. Bilo mi je jako neugodno.

Podhitno kulturno obogatiti makarske plaže tamnoputim Šveđanima da curi ne bude neugodno.

_________________
Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12400
2015-08-22


Back to top Go down

Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Empty Re: Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje...

Post by vuksadinare 29/5/2018, 09:30

Yehudim wrote:
Totenkopf wrote:ona dolazi iz švedske ...
tamo je fašizam crncu reći da je crn, ženskoj da je ženska, pederu da je peder itd. ...
tamo moraš kazati suprotno od onoga što tvoje oči vide i sve ok...

  Nije samo to eć je narod takav, zatucan i bahat, glup.  Nisu uživo vidili crnca, tko zna kada, pa bulje i dobacuju, smijulje se na očigled.

Ako neki stranac progovori hrvatski, odmah počne opće narodno veselje, svi se sjate i komeniraju naglasak ( makar to bio Njemac, Šved, Englez

a šta je još gore takvi seljoberi ne znaju bekniti neki strani jezik...........ma ni svoj ne znaju kako triba.

    O tome se radi. 

   Dok nisam dobro govorio Njemački, nitko od toga ( od Njemaca ) nije radio sprdnju već bi me fino ispravili i ispričali se rekavši

 - dobro je, ja ne znam niti riječi tvoga jezika - ili sl. Razlika je kultorološka a stvar postae još gora jer se dio mularije doista loži na 

 nacionalnu, rasnu  i religijsku mržnju prema svim drugima
nisu vijdlei crnce?..pa danas imas crnce na svakom kutu...nariocito ljeti na obali...i ne samo crnaca...nasi ljudi nisu neki rasisti vise oni od toga sprdaju i prodaju salu...nego sto su zlonamjerni..jbg..ne znaju da mnogi nece dobro to shvatiti ili su cjepljeni od ajmo rec crnog humora
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99101
2015-09-08


Back to top Go down

Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Empty Re: Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje...

Post by Guest 29/5/2018, 09:31

Jedini rasizam u cijelo priči je ova rečenica i vrlo,vro je zabrinjavajuća:

Bilo mi je neugodno. I onda sam došla na plažu, okrenula se oko sebe i vidjela sam da sam jedina crnkinja tamo okružena tisućama bijelaca. Bilo mi je jako neugodno.



A i ne znam zašto potreba žena(te prijateljice) da tako hejeterski(rasisitički) govori o svome narodu, koje je to oboljenje?Kad god čitam neke vijesti o RH na nekom portalu, nađe se par lapača u komentarima koje se natječu koja će napisati hejterskiji komentar prema Hrvatima i Hrvatskoj.



Ekipa vi ste se toliko navikli da nas se pljuje na rasističkim osnovama, da nitko nije reagirao na autorasizam prijateljice s kojim je prožeta cijela priča.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Empty Re: Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje...

Post by vuksadinare 29/5/2018, 09:33

Metuzalem wrote:Jedini rasizam u cijelo priči je ova rečenica i vrlo,vro je zabrinjavajuća:

Bilo mi je neugodno. I onda sam došla na plažu, okrenula se oko sebe i vidjela sam da sam jedina crnkinja tamo okružena tisućama bijelaca. Bilo mi je jako neugodno.



A i ne znam zašto potreba žena(te prijateljice) da tko hejeterski(rasisitički) govori o svome narodu, koje je to oboljenje?



Ekipa vi ste se toliko navikli da nas se pljuje na rasističkim osnovama, da nitko nije reagirao na autorasizam prijateljice s kojim je prožeta cijela priča.
...ma glupaca..pazi ovo..vidjela nekakve likove u kutu i odmah rekla ovoj 'vidi to su prokleti rasisti' :) ...sigurno je među tom ekipom bio netko tko ej znogirao u vezi :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99101
2015-09-08


Back to top Go down

Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Empty Re: Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje...

Post by catabbath 29/5/2018, 09:34

vuksadinare wrote:.jbg..ne znaju da mnogi nece dobro to shvatiti ili su cjepljeni od ajmo rec crnog humora

Isina tamo na zapadu u nekim zemljama je crni humor = verbalni delikt. I sad oni to pokušavaju siliti na nas normalne umisto da se prilagode domaćinima a ne obratno.

_________________
Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12400
2015-08-22


Back to top Go down

Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Empty Re: Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje...

Post by Guest 29/5/2018, 09:35

Sad hoće mi tko objasniti, kako se manifestira korištenja solarija na onoliku količinu melanina na koži?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Empty Re: Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje...

Post by RayMabus 29/5/2018, 09:35

Metuzalem wrote:Jedini rasizam u cijelo priči je ova rečenica i vrlo,vro je zabrinjavajuća:

Bilo mi je neugodno. I onda sam došla na plažu, okrenula se oko sebe i vidjela sam da sam jedina crnkinja tamo okružena tisućama bijelaca. Bilo mi je jako neugodno.



A i ne znam zašto potreba žena(te prijateljice) da tako hejeterski(rasisitički) govori o svome narodu, koje je to oboljenje?Kad god čitam neke vijesti o RH na nekom portalu, nađe se par lapača u komentarima koje se natječu koja će napisati hejterskiji komentar prema Hrvatima i Hrvatskoj.



Ekipa vi ste se toliko navikli da nas se pljuje na rasističkim osnovama, da nitko nije reagirao na autorasizam prijateljice s kojim je prožeta cijela priča.
Ma koga boli kurac za nju 

Možda nam je i napravila uslugu pa će manje crnaca dolaziti u Hrvatsku 

Goni ih u pičku materinu

Pun mi je kurac turista opčenito još mi samo ovi tribaju doč solit pamet
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Empty Re: Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje...

Post by vuksadinare 29/5/2018, 09:35

catabbath wrote:
vuksadinare wrote:.jbg..ne znaju da mnogi nece dobro to shvatiti ili su cjepljeni od ajmo rec crnog humora

Isina tamo na zapadu u nekim zemljama je crni humor = verbalni delikt. I sad oni to pokušavaju siliti na nas normalne umisto da se prilagode domaćinima a ne obratno.
...pa ja se prilagođavam domacinu gdje dođem..a ne domacin meni niti to trazim.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99101
2015-09-08


Back to top Go down

Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Empty Re: Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje...

Post by catabbath 29/5/2018, 09:37

vuksadinare wrote:...pa ja se prilagođavam domacinu gdje dođem..a ne domacin meni niti to trazim.. :)

Upravo tako. I zato tko joj ljubi švedskotursku mater, ne ode drugi put u Turksu na plažu, tamo joj neće biti neugodno.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12400
2015-08-22


Back to top Go down

Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Empty Re: Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje...

Post by vuksadinare 29/5/2018, 09:37

inace meni osobno cini s ed aje ovo placenicki clanak i da od ovog vise od pola nije istina....nekom ocito smeta turizam u makarskoj...i u hrvatskoj..ovo mi pari kao naruceni neoliberalno-ljevicarski clanak u kojem ima podosta nelogicnosti
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99101
2015-09-08


Back to top Go down

Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje... Empty Re: Makarska: rasistički ispadi naspram švedske turistkinje...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum