ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Page 3 of 12 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by RayMabus 30/10/2017, 12:26

RayMabus wrote:
Kserks_ wrote:Manja te orocena ,zbog toga sto su debili :cleanteeth
A odakle misliš da ti banka ima financirat štednju ako istodobno nedaš lovu da može vrtit

Viš tvoja logika je ovo Stavit ću deset tisuća kuna štednju a onda s tekućeg računa te iste banke vaditi pare i stavljati u čarapu

GLUPANE

U INTERESU TI JE DA TI TVOJA BANKA IMA KEŠA
Najdraži ste mi likovi, znam ja takvih dosta

S jedne strane stavili bi na štednju a onda u istoj toj banci s kartice odmah čim dođe plača vade do lipe jer šta ću ja njima ostavit i pet kuna

DEBILČINO

RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by RayMabus 30/10/2017, 12:28

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:
Kserks_ wrote:Manja te orocena ,zbog toga sto su debili :cleanteeth
A odakle misliš da ti banka ima financirat štednju ako istodobno nedaš lovu da može vrtit

Viš tvoja logika je ovo Stavit ću deset tisuća kuna štednju a onda s tekućeg računa te iste banke vaditi pare i stavljati u čarapu

GLUPANE

U INTERESU TI JE DA TI TVOJA BANKA IMA KEŠA
Najdraži ste mi likovi, znam ja takvih dosta

S jedne strane stavili bi na štednju a onda u istoj toj banci s kartice odmah čim dođe plača vade do lipe jer šta ću ja njima ostavit i pet kuna

DEBILČINO
I onda vi to stavite u čarapu i kao eto vi ste pametni

Zajebali ste banku

KRETENI OBIČNI
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by RayMabus 30/10/2017, 12:33

Moja banka je PBZ

Imam deset tisuća kuna na štednji

I 25 tisuća kuna na kartici, prije je bilo i pedeset tisuća do koji misec unazad

Vadim koliko mi triba

Oću da imaju keša

Gubim ako izvadim i stavim u čarapu

Uzeo sam im Keš koji im treba da mogu baratat s njime
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by RayMabus 30/10/2017, 12:35

Sad ima 25 tisuća na toj kartici

Pa nek imaju, koji će mi kurac da to izvadim i stavim u čarapu

Samo sam njih oštetio a i sebe pošto imam štednju tamo
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by RayMabus 30/10/2017, 12:39

I kad ovakvi ko ja budu to trošili a oće jer vide inflacija neće više biti 2% na štednju nego 1% pa i niže jer im se ne isplati jer nemaju keša za poslovanje
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by RayMabus 30/10/2017, 12:40

RayMabus wrote:I kad ovakvi ko ja budu to trošili a oće jer vide inflacija neće više biti 2% na štednju nego 1% pa i niže jer im se ne isplati jer nemaju keša za poslovanje
Pa ćeš fino i ti izvadit tu štednju jer ti je 1% MALO

IDIOTE
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Guest 30/10/2017, 12:41

Popij koji normabel.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by RayMabus 30/10/2017, 12:43

Kserks_ wrote:Popij koji normabel.
popit ćeš ti i ostali normabel kad zbog nedostatka keša banka štednju spusti na 1%

Ima odma da vadiš to i trošiš
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Guest 30/10/2017, 12:44

mamin sin wrote:
Kserks_ wrote:Pa debili su..ili oroci lovu ili je makni sa racuna,a ne da na tvome kesu banka zaraduje 5-10%, a tebi karina

kamo ćeš maknuti novac s računa?


i od kud ti da na tvom novcu banka zarađuje 5-10%? to su opet neke tvoje teorije zavjre i fantazije
To su iznosi koje banka naplati prilikom posudivanja mog novca..btw pokazao si da nisi jak u razumjevanju najjednostavnijih procesa u ekonomiji..tako da..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by RayMabus 30/10/2017, 12:44

RayMabus wrote:
Kserks_ wrote:Popij koji normabel.
popit ćeš ti i ostali normabel kad zbog nedostatka keša banka štednju spusti na 1%

Ima odma da vadiš to i trošiš
To će ti biti otprilike krajem iduće ili početkom 2019 godine
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Guest 30/10/2017, 12:47

RayMabus wrote:
Kserks_ wrote:Popij koji normabel.
popit ćeš ti i ostali normabel kad zbog nedostatka keša banka štednju spusti na 1%

Ima odma da vadiš to i trošiš
naprotiv,banka smanjuje kamatu,jer vide da ekipa daje novac banci iz cisto altruistickih pobuda.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Guest 30/10/2017, 12:50

70 milijardi kuna mrtvog kapitala..propustena dobit 1.5milijardu kuna godisnje..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Guest 30/10/2017, 12:59

Kserks_ wrote:
mamin sin wrote:
Kserks_ wrote:Pa debili su..ili oroci lovu ili je makni sa racuna,a ne da na tvome kesu banka zaraduje 5-10%, a tebi karina

kamo ćeš maknuti novac s računa?


i od kud ti da na tvom novcu banka zarađuje 5-10%? to su opet neke tvoje teorije zavjre i fantazije
To su iznosi koje banka naplati prilikom posudivanja mog novca..btw pokazao si da nisi jak u razumjevanju najjednostavnijih procesa u ekonomiji..tako da..

tvoj novac je tvoje privatno vlasništvo

banka ne investira tvoj novac ukoliko ga nisi oročio, potpisao ugovor

...tako da... širiš teorije zavjere

pri izdavanju kredita banke ne posuđuju novac štediša, nego stvaraju novi novac ex-nihilo, Bundesbanka to ima jako dobro objašnjeno na njihovim stranicama / katalozima, ako razumiješ Njemački
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Guest 30/10/2017, 13:05

Book money created only by transactions between banks and non-banks

In terms of volume, the majority of the money supply is made up of book money, which is created through transactions between banks and domestic customers. Sight deposits are an example of book money: sight deposits are created when a bank settles transactions with a customer, ie it grants a credit, say, or purchases an asset and credits the corresponding amount to the customer's bank account in return. This means that banks can create book money just by making an accounting entry: according to the Bundesbank's economists, ""this refutes a popular misconception that banks act simply as intermediaries at the time of lending – ie that banks can only grant credit using funds placed with them previously as deposits by other customers"".

https://www.bundesbank.de/Redaktion/EN/Topics/2017/2017_04_25_how_money_is_created.html


https://www.bundesbank.de/Redaktion/EN/Downloads/Publications/Monthly_Report_Articles/2017/2017_04_money_creation_process.pdf?__blob=publicationFile



evo, našao sam ti na engleskom, pa čitaj ako te zanima
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Leviathan2 30/10/2017, 13:13

strucnjaci, dobro deda kaze, a i joda rekao drugim rjecima, drzava u suficitu
a narod u deficitu, da bi cardak imao vise love i da bi im ostalo mora se otet od naroda
eto vam porezi i drzava
zelite gospodare, 
harac rajo harac, 
koji kurac je u dnrh napredovao osim novih poreza?

_________________
Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Leviathan2 30/10/2017, 13:14

i nabijem na kurac sve zagovaratelje poreza cheers

_________________
Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Kermit 30/10/2017, 13:18

Poslije agrokora bit će u još većem suficitu, osim toga bilance radi ista osoba kao i za dotičnu tvrtku, a jedan od razloga je što hitniji ulazak u eurozonu, a svi znamo kako je to završilo u Grčkoj...
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Leviathan2 30/10/2017, 13:25

asilovski wrote:Poslije agrokora bit će u još većem suficitu, osim toga bilance radi ista osoba kao i za dotičnu tvrtku, a jedan od razloga je što hitniji ulazak u eurozonu, a svi znamo kako je to završilo u Grčkoj...
tocno u sridu :D

_________________
Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Guest 30/10/2017, 13:59

mamin sin wrote:
Kserks_ wrote:
mamin sin wrote:
Kserks_ wrote:Pa debili su..ili oroci lovu ili je makni sa racuna,a ne da na tvome kesu banka zaraduje 5-10%, a tebi karina

kamo ćeš maknuti novac s računa?


i od kud ti da na tvom novcu banka zarađuje 5-10%? to su opet neke tvoje teorije zavjre i fantazije
To su iznosi koje banka naplati prilikom posudivanja mog novca..btw pokazao si da nisi jak u razumjevanju najjednostavnijih procesa u ekonomiji..tako da..

tvoj novac je tvoje privatno vlasništvo

banka ne investira tvoj novac ukoliko ga nisi oročio, potpisao ugovor

...tako da... širiš teorije zavjere

pri izdavanju kredita banke ne posuđuju novac štediša, nego stvaraju novi novac ex-nihilo, Bundesbanka to ima jako dobro objašnjeno na njihovim stranicama / katalozima, ako razumiješ Njemački
naravno da banka posuđuje novac štedišta. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by RayMabus 30/10/2017, 17:27

Kserks_ wrote:
RayMabus wrote:
Kserks_ wrote:Popij koji normabel.
popit ćeš ti i ostali normabel kad zbog nedostatka keša banka štednju spusti na 1%

Ima odma da vadiš to i trošiš
naprotiv,banka smanjuje kamatu,jer vide da ekipa daje novac banci iz cisto altruistickih pobuda.
Hmmm ako si mislio na ovo neoroćeno onda se varaš

Banka neživi od tvoje štednje, kad bi svi stavili na štednju onda kamata pada, zakon ponude i potražnje

Imaš održive kamate zato što hrpa ljudi neoroćuje pare a ima ih na kartici
.
To će se sad promijeniti u ovih godinu dana
.
Netko će potrošiti a netko oročiti

Tada slijedi pad kamata na štednju jer se bankama neisplati davati toliku proviziju na tako veliku masu love a nema neoroćenog keša ko prije u opticaju

Onda ćete vi shvatiti da vam se ne isplati ni štedit pa ćete to podignut da vam ne propadne
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by RayMabus 30/10/2017, 17:37

Dat ću ti primjer društva od sto ljudi koji svi štede a nitko ni lipe na kartici od neke banke tj nema neoroćene love u opticaju da ta banka ima zaradu

OK svi štede, banka nema onu čistu zaradu od neoroćene love koju preko kartica drži kod sebe, pada zarada banke, moraju uskladit poslovanje npr manje plaće zaposlenima ili još jednostavnije smanjit kamatu na štednju za npr 0,2% taman toliko da di na rubu isplativosti pa oni koji gledaju svaku lipu izvuću i to i onda potroše jer im u čarapi lova samo propada
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna - Page 3 Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 12 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum