ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Page 1 of 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna Empty Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Guest Mon 30 Oct - 9:46

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna Croatia-government-budget-value

Suficit proračuna za prvih 8 mjeseci ove godine 1.764 milijarde kuna,a partija se sprema vratiti na vlast da nas spasi suficita,bože moj?:)


Također izdat trezorski zapis na 364 dana uz kamatu od 0.3% [url=http://www.mfin.hr/adminmax/docs/REZUL 24.10.2017...pdf]http://www.mfin.hr/adminmax/docs/REZUL%2024.10.2017...pdf[/url]
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Guest Mon 30 Oct - 9:47

deda na aparatima
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Guest Mon 30 Oct - 9:48

ali 11 mjesec prošle godine prema toj slici , minus 1,4milijarde kuna, 12 mjesec minus 3,2milijarde kuna.. nema baš turista u 11 i 12 mjesecu, pa ćemo opet biti u minusu ..

deda sretan
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Guest Mon 30 Oct - 9:52

meni je najzanimljivije ovo zaduženje od 0.3% kamate, što u prevodu znači, kada uzmemo u obzir inflaciju, da se država zadužuje po realno negativnoj kamatnoj stopi cca -1.5%, što će reći da kreditori državi plaćaju da se zadužuje:)


Last edited by Kserks_ on Mon 30 Oct - 9:56; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Guest Mon 30 Oct - 9:56

da, istina, odlična turistička sezona, rast bdpa od 3%..

i sada da država na takve odlične parametre odgovori snižavanjem poreza, RH bi postajal ugodno mjesto za život. .ali ovako naši uhljebi dižu poreze, te unatoč odličnim vijestima, ekipa se i dalje iseljava.. taman radiš , konačno dobiješ posao i malo skoči plaća, kada ono-... rastu trošarine na auta, brodove, raste cijena komunalija, raste pdv, porez na nekretnine je u blizini, trošarine na alkohol, gorivo, sve raste.. uglavnom.. na kraju tvoja realna plaća pada, jer ti država(čardak) mazne još veći dio.. ispada da radiš za državu na kraju.. država prisvaja cijeli rast bdpa

i onda se čude što se ljudi iseljavjau
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by RayMabus Mon 30 Oct - 9:56

Pinochet wrote:ali 11 mjesec prošle godine prema toj slici , minus 1,4milijarde kuna, 12 mjesec minus 3,2milijarde kuna.. nema baš turista u 11 i 12 mjesecu, pa ćemo opet biti u minusu ..

deda sretan
Točno
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Guest Mon 30 Oct - 10:16

Što je najbolje imamo suficit proračuna, Rast BDP,rast industrijske prizvodnje, rast maloprodaje, inflaciju, pad javnog duga, pad vanjskog duga, tekući račun platne bilance u plusu, rast ukupnih depozita, te stagnaciju ili pad ukupnih kredita..
rekli bi neki gotovo idealna situacija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Guest Mon 30 Oct - 10:21

I postajemo iz godinu u godinu sve veći net recipient iz eu proračuna.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Guest Mon 30 Oct - 10:32

Kserks_ wrote:Što je najbolje imamo suficit proračuna, Rast BDP,rast industrijske prizvodnje, rast maloprodaje, inflaciju, pad javnog duga, pad vanjskog duga, tekući račun platne bilance u plusu, rast ukupnih depozita, te stagnaciju ili pad ukupnih kredita..
rekli bi neki gotovo idealna situacija.
nije idealna situacija. ove gdoine su rasli svi mogući porezi. od poreza na plaće(većina novih HDZovih vlasti je digla prirez, to je pad plaće 100-200kn) zatim trošarine na auta, brodove, gorivo, duvan, alkohol, većina gradskih uhljeba je digla komunalije i vodu, poskupila struja, ukratko mogu se kladit da je rast državnih nameta nadigrao rast plaća... dakle iseljavanje se tim tempom može samo ubrzat

skočio PDV u restoranima i kafićima.. ja sam zbog toga srezao potrošnju u restoranima.. sada radim spizu doma..

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Guest Mon 30 Oct - 10:37

ukratko većina građana RH(osim članova čardaka kojima će rasti plaće u javnom sektoru a TrpaČina na državnu sisu se nastavlja) vjerojatno neće osjetit standard, ili će im standard biti niži
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Guest Mon 30 Oct - 10:40

Pinochet wrote:
Kserks_ wrote:Što je najbolje imamo suficit proračuna, Rast BDP,rast industrijske prizvodnje, rast maloprodaje, inflaciju, pad javnog duga, pad vanjskog duga, tekući račun platne bilance u plusu, rast ukupnih depozita, te stagnaciju ili pad ukupnih kredita..
rekli bi neki gotovo idealna situacija.
nije idealna situacija. ove gdoine su rasli svi mogući porezi. od poreza na plaće(većina novih HDZovih vlasti je digla prirez, to je pad plaće 100-200kn) zatim trošarine na auta, brodove, gorivo, duvan, alkohol, većina gradskih uhljeba je digla komunalije i vodu, poskupila struja, ukratko mogu se kladit da je rast državnih nameta nadigrao rast plaća... dakle iseljavanje se tim tempom može samo ubrzat

skočio PDV u restoranima i kafićima.. ja sam zbog toga srezao potrošnju u restoranima.. sada radim spizu doma..

ja ne idem u restorane otkada su počeli naplačivati pomfri i tavajolu:)

rađe doma na gradele, bar mista ima haha
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Guest Mon 30 Oct - 10:45

država uvela dodatne poreze na ekipu koja je zarađivala online, bilo radeći freelancer poslove, bilo od marketinga, online prodaje, game-ing streamanja itd..

jedina dobra mjera, jest pad poreza na dobit.. prije je bilo mislim 20%, sada je 12/18.. to bi moglo ić još niže
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Guest Mon 30 Oct - 10:47

Kserks_ wrote:
Pinochet wrote:
Kserks_ wrote:Što je najbolje imamo suficit proračuna, Rast BDP,rast industrijske prizvodnje, rast maloprodaje, inflaciju, pad javnog duga, pad vanjskog duga, tekući račun platne bilance u plusu, rast ukupnih depozita, te stagnaciju ili pad ukupnih kredita..
rekli bi neki gotovo idealna situacija.
nije idealna situacija. ove gdoine su rasli svi mogući porezi. od poreza na plaće(većina novih HDZovih vlasti je digla prirez, to je pad plaće 100-200kn) zatim trošarine na auta, brodove, gorivo, duvan, alkohol, većina gradskih uhljeba je digla komunalije i vodu, poskupila struja, ukratko mogu se kladit da je rast državnih nameta nadigrao rast plaća... dakle iseljavanje se tim tempom može samo ubrzat

skočio PDV u restoranima i kafićima.. ja sam zbog toga srezao potrošnju u restoranima.. sada radim spizu doma..

ja ne idem u restorane otkada su počeli naplačivati pomfri i tavajolu:)

rađe doma na gradele, bar mista ima haha

ove godine sam naučio kuvat i spremat spizu,  najviše zahvaljujući skoku PDVa od 25%.. večera u restoranu odmah poskupila za 15ak-20kn , i to ono, ti-cura-pizza-piće-manča(najjeftinija opcija još).. odjeba sam to, naučio doma spremat dosta jela..  pun kurac jeftinije

na zapadu ironično, malo tko zna kuvat, njima su porezi na hranu niski i općenito im je PDV niži(u americi se kreće od 0-5%) pa ekipi se ne isplati doma spremat, nego jedu vanka.. kod nas obrnuto, država je ubila tu potrošnju(deda na aparatima) sa porezima, jednostavno ljude prisiljava da štede , da se radi na crno, da se izbjegava plaćati poreze itd..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by RayMabus Mon 30 Oct - 11:04

Pa tko je više blesav plačat poreze ako ne mora

Ja sam dao otkaz jer plače neidu gore a sve poskupljuje

Evo taman s biroa produžio javljanje, 1600 kunića sjedne na račun svaki misec a ležin doma
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Guest Mon 30 Oct - 11:07

RayMabus wrote:Pa tko je više blesav plačat poreze ako ne mora

Ja sam dao otkaz jer plače neidu gore a sve poskupljuje

Evo taman s biroa produžio javljanje, 1600 kunića sjedne na račun svaki misec  a ležin doma
pa otome se radi.. gledaš raste bdp 3%, fali radne snage, ekonomski indikatori dobri, ti u najboljem slučaju u takvoj situaciji dobiješ 200-300 kuna veću plaću(na mizeriju od 4000kn recimo) i onda .. skuplji PDV u kafićima i restoranima.. skuplji nameti na auta.. skuplja struja. skuplja voda. skuplji duvan. skuplji alkohol. veći prirez. ovaj-onaj kurac.

instiktivno znaš da automatski tvoj rad i tvoju zaradu prisvaja netko drugi. tu si doslovno rob.. i to ne rob za "Privatnika" , nego koliko rob za državu, radiš da bi netko drugi ležao.

eh.. još pročitaš ovu pljačku oko Todorića i Agrokora i znaš da će se to tebi odbijati od plaće da se isplati.. ono pitaš se koji kurac?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by RayMabus Mon 30 Oct - 11:10

Znam ja to Yoda, zato više ni neradim, ležin doma i primam naknadu s biroa dok imam pravo još koji misec a onda laganini tu je još trideset tisuća kuna na kartici a do tada će iselit još najmanje sedamdeset tisuće ljudi iz Hrvatske
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Guest Mon 30 Oct - 11:18

eh sada.. da je normalna država.. recimo da imaš 4000kn plaću.. ove godine ti raste na 4300kn.. nije puno.,.. međutim, država odlučila zadržati PDV u turizmu na 13%, i usput spušta opći PDV na 20%.. odmah ti ta lova vrijedi više. zatim kaže država, nije fer da u RH su puno skuplja auta nego u njemačkoj , a siromašnija smo zemlja, pa onda snižava trošarine i namete na auta.. pada cijena auta. pa zatim, kaže "ok vrijeme je da spustimo trošarine na gorivo".. pada cijena goriva. mogu spustiti i cijenu struje i vode.. pa onda kažu lokalni uhljebi, aj spuštamo prirez na plaću.. pa onda država spusti porez na dohodak..itd

e onda bi to bio dobar rast i dobar početak. onda bi osjećao da ti raste standard, raste plaća, a troškovi života lagano padaju..

a kod nas sve obrnuto..

i zamisli da je još prošao porez na nekretnine, mislim da bi iz RH nastala tolika traktorijada gora nego u Kraini 95, da bi se Srbi rugali sa nama
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by RayMabus Mon 30 Oct - 11:20

Uvesti će oni i porez na nekretnine ali ne sad, samo su ga odgodili
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Guest Mon 30 Oct - 11:51

Kao da je drzava kriva da privatnici imaju dobiti 35milijardi kuna u 2016g. A ni lipe nisu povecali place..u normalnim ekonomijama bi se bar 20% te dobiti prelilo na place
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by RayMabus Mon 30 Oct - 11:54

Kserks_ wrote:Kao da je drzava kriva da privatnici imaju dobiti 35milijardi kuna u 2016g. A ni lipe nisu povecali place..u normalnim ekonomijama bi se bar 20% te dobiti prelilo na place
Iduće godine će morat useljavat robove
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna Empty Re: Suficit proračuna 1.8 milijardi kuna

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum