ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bozic

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Bozic - Page 4 Empty Re: Bozic

Post by Noor 26/12/2017, 12:42

medication wrote:Možeš li mi pliz napisati točan omjer u kojem staviš limunov sok i šećer?
Ja sam truba za ukrašavanje.
nemam točan omjer, nego na oko...znači, ocijedi jedan limun i dodaj postepeno šećer u prahu, žličicu po žličicu, miješaj i kad vidiš da je konzistencija takva nije tekuća, nego žitka...probaj 'pisati' po nečemu (tanjuru, npr)...ako ti se ipak razlijeva nekontrolirano, dodaj mrvicu šećera, pa probaj opet..i tako

Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Bozic - Page 4 Empty Re: Bozic

Post by medication 26/12/2017, 13:36

Super, thx!

Izbjegavam bjelanac u takvim receptima, jer ne volim baš okus...
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

Bozic - Page 4 Empty Re: Bozic

Post by Noor 26/12/2017, 14:00

medication wrote:Super, thx!

Izbjegavam bjelanac u takvim receptima, jer ne volim baš okus...
Ne možeš fulat, ako teče, podebljaj malo i tjt :)))
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Bozic - Page 4 Empty Re: Bozic

Post by Guest 27/12/2017, 06:51

Noor wrote:
metilda wrote:meni nije uspjela glazura.. umjesto bjeljanjka sam stavila vodu i razlijevala mi se...
misliš ova na medenjacima?
ja je radim od šećera u prahu i limunovog soka

Bozic - Page 4 Img-2013

ma ja sam do sada uvijek pravila glazuru po receptu s trećinom bjelanjka .. pa ti odmjeri trećinu  :D nije mi se dalo.. ali problem mi je vrećica.. imaš li ti neku posebnu vrećicu za pisanje? ja sam koristila vrećicu za zamrzavanje i očito mi je tekstura bila pretvrda jer mi je vrećica pukla i glazura se razlila pa sam napravila novu, rjeđu i zato mi je ispala onako blijeda .. čak se nije toliko ni razlijevala..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bozic - Page 4 Empty Re: Bozic

Post by Noor 27/12/2017, 09:05

metilda wrote:
Noor wrote:
metilda wrote:meni nije uspjela glazura.. umjesto bjeljanjka sam stavila vodu i razlijevala mi se...
misliš ova na medenjacima?
ja je radim od šećera u prahu i limunovog soka

Bozic - Page 4 Img-2013

ma ja sam do sada uvijek pravila glazuru po receptu s trećinom bjelanjka .. pa ti odmjeri trećinu  :D nije mi se dalo.. ali problem mi je vrećica.. imaš li ti neku posebnu vrećicu za pisanje? ja sam koristila vrećicu za zamrzavanje i očito mi je tekstura bila pretvrda jer mi je vrećica pukla i glazura se razlila pa sam napravila novu, rjeđu i zato mi je ispala onako blijeda .. čak se nije toliko ni razlijevala..
ma i ja radim s vrećicom...ovo sa limunom i šećerom se da napraviti baš taman konzistencija da fino možeš pisati
pukne ako ostane kakva grudica, pa stiskamo ko blesave :P
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Bozic - Page 4 Empty Re: Bozic

Post by Guest 27/12/2017, 11:25

a kao i u svemu ostalom, i za kolače treba puno strpljenja... meni se žurilo, prva tura glazure mi ispala dobra jer sam pravila istovremeno i gingerbread zvjezdice i medenjake pa mi ponestalo strpljenja...  :shy
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bozic - Page 4 Empty Re: Bozic

Post by veber 27/12/2017, 16:03

Ove godine bili filani lungići i mlinci. Experimentalno u jedan stavio češnjofku, jučer napravio kiselo zelje s češnjovkama. Vratio sam se korjenima, nedavno sam gledao emisiju gdje se za božuć jela krvavica, čak i u francuskoj.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Bozic - Page 4 Empty Re: Bozic

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum