ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dnevnik snova

Page 18 of 27 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 22 ... 27  Next

Go down

dnevnik snova - Page 18 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Sat 15 Sep - 12:01

Moji su realisticni,boje uooce ni ne dozivljavam


Sanjala da se selimo u australiu :|

Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 18 Empty Re: dnevnik snova

Post by Eroo Thu 4 Oct - 11:29

Budite pozorni na sanje. Znam kad su bzv, a kad samo čekam kad  će se dogoditi.
To se s vremeno "natrenira". Ima neke sličnosti sa intuicijom. Dapače, znaju biti povezane te dvije pojave. Znao sam sjesti u auto i prevozit 150 km, jer sam u snovima vidio slike, koje se ni malo nisu sviđale. Naime, radilo se o mom projektu, koji je bio u fazi izvođenja. Poslije par sati "njuškanja" otkrijem skrivenu izvedbenu grešku koja je mogla imati katastrofalne posljedice...i slijedila je sanacija, naravno. Ovakvih slučjeva sam imao popriličan broj. Obično je bilo vezano uz katastrofične primjere, a kod toga mi je većinom pomagala intuicija(nemir, nemir, nemir...). Ili ovakav primjer: 180 nacrta veličine osrednje velikog  stola, pa kažem dajte mi nacrt br. 78, plus moje skice...nedostajao je ključni element i opet...katastrofično. Ili na pr. , radio sam za jedan biro u Austriji (objekat 52,000 m^2 ), Opet onaj prokleti nemir...Sjedam u auto i pravac Austrija(oni su radili nacrte prema mojim skicama). Tražim nacrt , i moje skice, opet je nedostajao jedan ključni element, koji je imao veze s mojom intuicijom i nemirom. 
Uvjeren sam da ovo imaju svi, ali samo neki tijekom vremena postanemo pozorni na ovakve pojave. Znate ono, kad imate osjećaj da vas netko promatra, okrenete se i vidi, stvarno...To je to, ustvari. :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74995
2016-07-22


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 18 Empty Re: dnevnik snova

Post by kic Thu 4 Oct - 11:45


u snu su ti se otkrivale greške u planovima koje bi uzrokovale veće posljedice?

ja sam jutros usnuo da galopiram na konju lijepo :D ta-ta ta-ta
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

dnevnik snova - Page 18 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Thu 4 Oct - 11:46

Ja mislim da je to podsvijest...imala sam i ja slicne stvari....podsvijest te alarmira....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 18 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Thu 4 Oct - 11:46

Ja sanjala da sam stala u macje govno.... :|
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 18 Empty Re: dnevnik snova

Post by mizantrop Thu 4 Oct - 13:29

Moxy wrote:Ja sanjala da sam stala u macje govno.... :|

baš gadno,meni se u javi često desi da stanem na pseće ili ljudsko govno(kad idem pišat u grmlje),inače noćas sanjo da ševim sestru od svoje cure koja mi u stvarnosti odbojna,vrag će ga znati tu simboliku.. scratch
mizantrop
mizantrop

Male
Posts : 300
2017-05-01


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 18 Empty Re: dnevnik snova

Post by Eroo Thu 4 Oct - 13:31

kic wrote:
u snu su ti se otkrivale greške u planovima koje bi uzrokovale veće posljedice?

ja sam jutros usnuo da galopiram na konju lijepo :D ta-ta ta-ta
I to je sasvim moguća opcija objašnjenja, ali 58. list nacrta.... Međutim, nemam nikakvo objašnjenje za intuiciju.
Za mene neki znate da sam po vokaciji projektant, pa vam mogu ispričati još jedan
primjer koji sam doživio i za koji nemam pravog objašnjenja.
Dolazim kući negdje oko 14 h. I znate kako to već ide, skidam se da obučem kućnu opremu.
Kad sam stigao do pola , oblačim se nazad, sjedam u auto i odem na objekt koji je bio u
fazi izgradnje. Kad tamo "kruška" s betonom spremna betonirti. Idem pogledati, kad imam šta i vidjeti.
Katastrofa...Jok, brate, nema betoniranja...Na tom objektu nisam imao tkzv. projektanski nadzor, niti sam inače slijedio
izgradnju. Zanimljivo mi je bilo to da uopće nisam razmišljao o tome kako sam i zašto promijenio odluku
i otišao na objekat, koji, kao što rekoh, uopće nisam pratio...
Kad sam gore spominjao onu vožnju 150 km...radilo se o tome da sam sanjao nekakave zidove iz plavog stirpora,
koji su se rušili upravo na mojem objektu. Nekoliko sati sam tražio i našao...plavi stiropor zakamufliran s cementnim mlijekom,
koji je trebao biti armirani beton. Rušenje objekta bi bilo neminovno...Tnx God, nije se desilo.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74995
2016-07-22


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 18 Empty Re: dnevnik snova

Post by Eroo Thu 4 Oct - 13:37

Moxy wrote:Ja mislim da je to podsvijest...imala sam i ja slicne stvari....podsvijest te alarmira....
Ima i filozofija koja kaže da je mozak zaseban entitet što je blizu i mome razmišljanju, kad su ovakve stvari u pitanju.
Mozak radi i bez naše volje. Možeš mu samo djelomično hibernirati rad, ito ako se potrudiš. Za vrijeme spavanja itako sam "melje".


Last edited by Eroo on Thu 4 Oct - 13:38; edited 1 time in total

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74995
2016-07-22


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 18 Empty Re: dnevnik snova

Post by kic Thu 4 Oct - 13:37


često dobijemo 'insight', ilit uvid, kad pustimo da podsvijest preuzme kolanje sviješću, i onda ona posloži ono - što pri davanju pažnje nismo registrirali-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

dnevnik snova - Page 18 Empty Re: dnevnik snova

Post by Eroo Thu 4 Oct - 13:49

Rekao bih da je uvid  nešto drugo...dođe na prelasku iz jave u san. Poznam to,ali od toga nikakve koristi nisam imao, za razliku od intuicije.
Uvid - konačno rješenje za dugotrajno rješavani problem -se ostvari (barem kod mene je takav slučaj)  dugotrajnim "maltretiranjem" mozga. Ono, ne odustaješ godinama dok god ne pronađeš optimalno rješenje(dogodi se klik!) . I da cirkus bude veći, obično se radilo rješenju, koje je tako jednostavno, da sam bio zaprepašten kako ga nisam odmah primijetio.U jednom trenutku sam pomislio da sa mnom nešto nije u redi, pa sam problem dao kolegama da ga riješe. Obično sam dobio odgovor kako to uopće nije moguće riješiti i slično...Kad bih pokazao rješenje, išlo je ono: "Pa da, jasno, jako jednostavno" i slično.
Dosta baljezganja za danas... :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74995
2016-07-22


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 18 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Thu 4 Oct - 15:48

Da,ali taj podsvjesni uvid dalje radi kod tebe na valovima intuicije,bar mislim....nasi mozgovi nas najbolje znaju,sta cemo napraviti ili bolje receno na sta cemo reagirati...


Pise u sanjarici da stajanje u ziv. izmwt znaci sreca u lutriji,pa cu sutra odigrat listic,ko ga jebe...ovo mi je vec 3. Glas da igram,pa cu pokusati,kako bude....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 18 Empty Re: dnevnik snova

Post by Eroo Thu 4 Oct - 18:49

PS:

U svakom slučaju ni "klik", kao ni intuicija, nisu voljni procesi. Dogode se bez naše volje
da se dogode. Možda je tako najbolje. :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74995
2016-07-22


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 18 Empty Re: dnevnik snova

Post by kic Fri 5 Oct - 8:02


lijepi filmovi, htio bih se vratiti u svijet snova..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

dnevnik snova - Page 18 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Fri 5 Oct - 8:55

Danas igram lotto...drzite mi fige!  :20
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 18 Empty Re: dnevnik snova

Post by kic Sat 6 Oct - 7:30


jesmo bogati moxy?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

dnevnik snova - Page 18 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Sat 6 Oct - 12:18

Sutra izvlacenje
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 18 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Sun 7 Oct - 11:48

želim ti da postaneš bogatašica !!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 18 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Sun 7 Oct - 11:50

ja sam noćas sanjala da su mi ispali neki zubi.. pročitala sam što to znači po sanjarici, ali mislim da je riječ o projekcijama iz zbilje.. već me mjesec dana boli zub kojem je izvađen živac.. ne znam što bi moglo biti osim da mi ga zubarica izvadi pa me strah otići
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 18 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Sun 7 Oct - 12:37

Ma ne moram bogatasica,dosta mi par tisucica! :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 18 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Sun 7 Oct - 15:01

nekidan sam sanjala da sam na nekoj nagradnoj igri dobila 4 tisuće kuna.. bila sa, sretna ko dijete.. u zbilji mi se pokvarila perilica  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 18 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest Sun 7 Oct - 20:42

Zamisli da moxy zbilja osvoji na lutriji
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 18 Empty Re: dnevnik snova

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 18 of 27 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 22 ... 27  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum