ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dnevnik snova

Page 11 of 27 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 19 ... 27  Next

Go down

dnevnik snova - Page 11 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 30/4/2017, 11:35

mate wrote:Molim analizu :)
Toliko je san ostavio lijep osjećaj u meni. Sjedila sam u sobi, pomalo izgubljena u mislima, kad odjednom kroz prozor uleti veliki orao. Izrazito lijepih boja. Imao je veliki kljun kojeg sam se bojala, pa sam počela bježati od straha. Ali on je išao za mnom. Bila sam u panici sve do trenutka u kojem je sletio na moju ruku, rame. U tom trenutku osjetila sam neopisivu sigurnost, neraskidivu ljubav između mene i orla. Toliko sam se osjećala lijepo, ponosno.

Mogla bi razmisliti o tome da imaš više povjerenja u život. Benefit toga bi bio hrabrost i naposljetku ponos zbog prevladavanja strahova.

Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 11 Empty Re: dnevnik snova

Post by betty.boop 30/4/2017, 11:52

venus wrote:
enfant terrible wrote:samo isjecak :

stakor mi pokusao otet metlu, ja ju zgrabim natrag i otjeram njega u kukuruze


Odlučna i proaktivna akcija uspješno štiti od sebične štetočine.

tako sam si i ja to interpretirala, samo ne vidim ko bi mogao bit stetocina :/
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 11 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 30/4/2017, 12:21

Daj napiši nešto više o štakoru, izgled, veličinu, detalje gdje ste bili, u stanu, na poslu..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 11 Empty Re: dnevnik snova

Post by betty.boop 30/4/2017, 12:31

mali crni fluffy stakor

mjesto : cesta naspram moje kuce u cro

mislim da znam o kome je rijec, sad je ocito :)
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 11 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 30/4/2017, 13:23

Bravo :) ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 11 Empty Re: dnevnik snova

Post by betty.boop 10/5/2017, 09:07

sanjala sam kako me zovu sa starog radnog mjesta u ispomoc

kad sam dosla na lice mjesta, uvidjela sam i potvrdila da je tamo kaos zivi i da niko ne radi kako treba ... prolivena kava na slusalici telefona nikog ne smeta ...

shvatim kako je sreca sto sam otisla, da postedim zivce
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 11 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 10/5/2017, 10:03

Ja Sam noćas non Stop sanjala da kasnim na posao....ne znam isključiti alarm itd.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 11 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 10/5/2017, 20:12

To ja sanjam kad ispit imam. DDa kasnim... Budim se, vidm kasno je vec, ispit je krenuo
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 11 Empty Re: dnevnik snova

Post by kic 16/5/2017, 11:24


pad
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

dnevnik snova - Page 11 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 16/5/2017, 11:56

kic wrote:
pad
Pad se veoma često javlja u snovima, i to na nekoliko načina. Ovaj san se najčešće doživljava kao neprijatno iskustvo ili košmar. Ovakvo iskustvo u prvoj fazi sna veoma često prate i fizički simptomi, kao što su grčevi u mišićima. Pad je izraz nesigurnosti i gubitka kontrole u sopstvenom životu. Javlja sse sa osjećajem nesigurnosti. Ovakav san odraz je nezadovoljstva, izgubljenosti i pokušaja izbavljenja. U stvarnom životu pad bi mogao da bude veoma neprijatno iznenađenje. U snovima se najčešće pada niz stepenice, iz aviona, sa zgrade, planine, sa kreveta, i sl.
Pad u snu je metafora bazičnog straha koji se povezuje sa najbitnijim egzistencijalnim stvarima u životu. Uvijek se u tumačenju javlja u negativnom kontekstu uz modifikaciju u zavisnosti od svih ostalih detalja vezanih za san.
Kada pad u snu dugo traje, onda se to može odnositi na jedan duži period stagnacije ili nazadovanja u životu koje se tiče gotovo svih najbitnijih životnih polja.
Pad bez povrede simbolično predstavlja poteškoće i nezavidne situacije u životu, ali kratkoročno, i uz prevazilaženje. San u kome padnete, pa se podignete, predstavlja pobjedu nad životnim problemima.
Pad prilikom kojeg nastanu povrede predstavlja mogućnost štete i negativnog iskustva koje će se dogoditi u budućnosti.
Ako su u Vaš san uključene i neke druge osobe, onda se to najčešće odnosi na međuljudske odnose u kojima će se neprijatelj koji se javi, pobijediti.
Pad u vodu odnosi se na finansijsko posrtanje i stres, ali okolnosti, voda i ostali detalji sna, neophodni su za pravilnu interpretaciju i jasnije objašnjenje ovog materijalnog problema.
Kada je u pitanju pad sa zgrade, stepenica, kuće i slično, problemi su najčešće upravo finansijske prirode. Pad sa drveta, stijene (ili nečeg drugog vezanog za prirodu), odnosi se na probleme emotivne prirode.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 11 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 23/5/2017, 09:39

sanjala sam da mi je mama živa i da se dobro zabavlja.. a onda opet umre i ja sam sretna što joj mogu obući haljinu koju je zaželjela za pogreb a ja joj je nisam obukla jer se nisam snašla u tom trenutku...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 11 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 23/5/2017, 09:40

metilda wrote:sanjala sam da mi je mama živa i da se dobro zabavlja.. a onda opet umre i ja sam sretna što joj mogu obući haljinu koju je zaželjela za pogreb a ja joj je nisam obukla jer se nisam snašla u tom trenutku...
Značenje snova o mrtvim ljudima koji su živi je prilično očigledno. Kada sanjate ljude koji su zapravo mrtvi, to govori o tome koliko vam nedostaju i koliko vam je žao što su mrtvi. Želite da „ožive“ i da ih ponovo vidite.Ponekad je pojava mrtvih ljudi u vašim snovima vezana za činjenicu da nešto niste stigli da im kažete ili uradite zajedno sa njima dk ste bili živi i da strašno žalite zbog toga. Možda ste želeli da im kažete nešto, a nikada niste dobili priliku. Možda je to bio samo neko koga ste voleli i sada vam je potreban savet koji bi mogla da vam da samo ta osoba. U svakom slučaju, ovo su najčešći razlozi zašto mrtve osobe sanjamo kao žive.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 11 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 23/5/2017, 19:59

metilda wrote:često sanjam da letim.. najprije se u snu osjetim ushićeno što imam tu mogućnost a onda uživam u letu...  :)

Snovi u kojima letite su snovi koji spadaju u kategoriju lucidni snova. To znači da ste u vašem snu postali svjesni da sanjate. Obično, oni koji sanjaju ovakve snove, da lete, opisuju svoje snove kao uzbudljiva, vesela i oslobađajuća iskustva.
Ukoliko ste sanjali da letite sa lakoćom te da uživate u predjelima koje vidite dok letite to znači da se nalazite na vrhu situacije. Prerasli ste nešto. Isti san može da znači i da ste stekli novo i drugačije viđenje na neke stvari, možda ih gledate iz druge perspektive. Snovi o letenju i mogućnost da kontrolišete veš let u snu predstavlja vaš lični osjećaj moći.

U stvarnosti, mi ne možemo da letimo. Stoga, ovakvi snovi mogu predstavljati stvari koje su izvan vašeg fizičkog ograničenja. U svom umu, možete biti bilo ko i bilo šta. Zato, jedno od tumačenja ovoga sna kaže da su ovi snovi simbol jake volje i uma. Oni izražavaju osjećaj nepobjedljivosti, da ne postoji nešto što vi ne možete uraditi ili postići. Takvi snovi pružaju vam pravi osjećaj slobode.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 11 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 23/5/2017, 20:48

metilda wrote:drugi od tri sna koja često sanjam je penjanje uz stepenice do mjesta u kojem stanujem ali su stepenice negdje pri vrhu slomljene i moram do stana doći pentrajući se uz neke izbočine na zidu koje su tako uske da postoji mogućnost da se survam a uz to se bojim visine (i na javi) međutim, uvijek mi uspije proći to mjesto i doći do cilja.. u sljedećem snu s istom temom pomislim: uh, kako ću ja to opet prijeći...

Sanjati slomljene stepenice pune prepreka – u poslovima nailazite na teškoće. Ako u snu preskačete  prepreke isto će se dogoditi i na javi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 11 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 23/5/2017, 20:48

uspješno tumačim snove.. mukte..  Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 11 Empty Re: dnevnik snova

Post by kic 23/5/2017, 20:51


blago nami
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

dnevnik snova - Page 11 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 24/5/2017, 11:07

kic wrote:

blago nami
sanjati prazninu - dolaze vam dani za ozbiljnu zabrinutost i tugu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 11 Empty Re: dnevnik snova

Post by kic 24/5/2017, 11:15


ne čitaš
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

dnevnik snova - Page 11 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 24/5/2017, 17:59

kic wrote:
ne čitaš
ali internet sanjarice sve pogađaju.. malo sam testirala...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 11 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 27/5/2017, 20:09

Vec nekoliko dana ne prestaju me zaokupljati misli o snu koji je naisao i ostao uz mene poput nekog pecata. Moji su snovi uvijek male price i kao takve imaju jasnu radnju, pamtljiv kauzalni slijed s prodorom nadrealnih elemenata koji me cesto znaju alarmirati o njihovoj nestvarnosti. Prenijet cu ga, ne zato jer trazim njegovo tumacenje (nitko to ne moze uciniti osim nas samih buduci da svatko od nas ima vlastiti razvijen svijet simbola koji je nedohvatan drugim umovima), vec zato sto ne zelim da izblijedi poput mnogih drugih.

---
Mislim da sam sanjala grad moje duse. Bijah na proputovanju negdje u nordijskim zemljama. Nasla sam se u jednom gradu pored mora. Jos je bilo dosta hladno, ali zbog nacina na koji su ljudi govorili o hladnoci, shvatila sam da je proljece.. U daljini ugledala sam cudne stijene, ogromne stijene koje su se nadvijale nad morem s njegove tri strane. Pojasnjavala sam poznanici koju sam posjetila ondje kako mi te stijene nalikuju na ogromne okamenjene valove. Htjela sam im se pribliziti i fotografirati ih. Fascinantan prizor, no ubrzo su ih oblaci zakrilili. Nalazile su se nasuprotno od kopna i jednostavno izranjale iz morske vode. Ugledala sam svjetionik. Bio je nesto manji od naseg rijeckog, roskaste boje pa krenuh u njegovom smjeru (bio je daleko). Putem do njega, uocavala sam prekrasne prizore prirode, zatim niz kucica od kojih su neke bile i jarko obojane, svijetloputi klinci prolazili su na biciklima, no jedan crncic medju njima mahnuo mi je razdragano kao da je prepoznao da sam nova ovdje. Fotografirala sam sitnu kisu i suncevu svjetlost koja se pomaljala kroz oblake. Pomalo nadrealna obasjana maglica obujmila je okolne brodice, neka brdasca, stabla. Osjecala sam miris mora, studen na kozi i sve me je to cinilo iznimno radosnom. Da bih dosla do svjetionika pocesto sam se morala obracati ljudima ne bi li me bolje uputili kojim dijelovima puta proci. Razgovor je uvijek tekao na engleskom. Sjecam se da sam morala proci ogromnim brodom koji je zapravo bio knjiznica (a vodio ju je jedan Azijat kojem su me ostali zaposlenici uputili jer je tecno govorio engleski). Hodeci kroz knjiznicu dovoljno sam se priblizila svjetioniku i mirno ga fotografirala. No sada je bio crno-bijele boje, drugacijeg oblika i okruzen izvanjskim stepenicama (nalik onim protupozarnim). Zacudila sam se zasto je toliko promijenio izgled, pomislivsi da imaju dva svjetionika, pa sam nastavila koracati brodom. I ne sluteci, uz brod knjiznicu nastavljao se ribarski brod. Drzala sam fotoaparat priljubljen uz oko, nastojeci uslikati svjetionik iz razlicitih pozicija. Tada sam osjetila da se brod krece. Pojasnila sam jednom ribaru da sam zabunom dosla do njih i upitala ih bi li me mogli vratiti jer moram na kopno. Nisu mogli, imali su zakazane termine. Neko sam vrijeme promatrala more u tisini. Nije bilo ni traga panike, iako nisam znala kuda smo se uputili i koliko cemo dugo ostati na moru. Oblaci su bivali gusci i tamniji. U tom stanju opustenosti prenuo me je zvuk motora. Jedan se camcic pojavio u nasoj blizini. Ribar je, zapravo, zvao prijatelja da dodje po mene i odveze me natrag. Usavsi u camac zapoceo je najzanimljivi dio razgovora u ovom snu u kojem sam pojasnjavala kako mislim da ovaj grad izvire iz mog uma. Suputnik se smjeskao i upitao me otkud mi ta pomisao. Odgovorih mu da ga osjecam dijelom sebe. Svaki prizor, pa i onaj naizgled zlokoban, djeluje kao davno dogovorena buduca prica.. Rekoh mu da je ovaj grad zasigurno moj dom, iako zivim daleko, u jednom drugom lijepom gradu uz more. Nastavili smo razgovarati. Hrabrio me je da se doselim i s velikom odlucnoscu rekoh mu da hocu. Probudih se s mislju na Calvinove nevidljive gradove.



San ili sjecanje, mnogo je emocija koje me uvjeravaju da postoji i da se ondje odvija drugaciji tijek mojeg zivota. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 11 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 27/5/2017, 22:34

Jako lijepo napisano....tvoje pisanje me iz nekog razloga podsjeća na knjigu sto godina samoće....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 11 Empty Re: dnevnik snova

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 27 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 19 ... 27  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum