ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bura odnijela fasadu škole u Splitu:

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Bura odnijela fasadu škole u Splitu: Empty Bura odnijela fasadu škole u Splitu:

Post by debotoijusto Sat 25 Feb - 15:15

SNAŽNI refuli bure nisu danas samo pričinili poteškoće pomorcima i otočanima, problema ima i u Splitu. Bura je tako otpuhala komad fasade na Zdravstvenoj školi. Zgrada je novijeg datuma, otvorena je u rujnu 2013. godine, a ovo je već drugi put da je fasada otpala. Škola je imala i dvije poplave. Ravnateljica škole Mirjana Kurtović krivi izvođača radova, Osijek Koteks.

"Prije godinu i pol već nam je otpala fasada, a evo i opet se dogodilo, i to po puno slabijem vjetru. Imali smo ludu sreću što je vikend i što nije bilo djece jer su komadi fasade letjeli na sve strane. Bili su vatrogasci, policija, gradske službe. Osnivač je također reagirao promptno. Pročelnik Tomislav Đonlić došao je s vještakom koji je konstatirao da je fasada nekvalitetno izvedena i da bi bilo najbolje da se cijela promijeni. Ne možemo znati na kojem će mjestu idući put doći do pucanja", kaže nam ravnateljica Zdravstvene škole.

Danas bi trebala završiti brzinska sanacija fasade tako da u ponedjeljak škola može primiti učenike, a za nekakvo potpunije rješenje trebat će pričekati neko vrijeme.

Inače, Osijek Koteks dao je garanciju na 10 godina za izvedene radove pa bi se šteta, a i zamjena fasade trebala od njih naplatiti.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/foto-bura-odnijela-fasadu-skole-u-splitu-imali-smo-ludu-srecu-sto-je-vikend-i-nije-bilo-djece/952868.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Bura odnijela fasadu škole u Splitu: Empty Re: Bura odnijela fasadu škole u Splitu:

Post by jastreb Sat 25 Feb - 16:53

Treba vidjeti tko je bio nadzorni.

Koliko znam ti se uhljebi uopće i ne pojavljuju na gradilištima,a ako se i pojave ,tobože konstatiraju da su svi radovi izvedeni po planovima i projektima,a nakon toga(ili prije) nađu se sa izvođačem radova u nekakvom restoranu i prime kakvu koverticu.

I to je glavni razlog što na objektima dolazi do ovakvih stvari.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Bura odnijela fasadu škole u Splitu: Empty Re: Bura odnijela fasadu škole u Splitu:

Post by jastreb Sat 25 Feb - 16:54

Izvođači "štede" na materijalu i onda se događa šta se događa. Ovdje ode toliko željeza manje,ondje toliko manje betonskih stupova.

Ljudi se igraju. Kontrole nema.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Bura odnijela fasadu škole u Splitu: Empty Re: Bura odnijela fasadu škole u Splitu:

Post by jastreb Sat 25 Feb - 16:56

Inače u kod onog hladnog vala u siječnju,vidjeli smo kako je bura u Dalmaciji(mislim baš u ST) otkidala fasade.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Bura odnijela fasadu škole u Splitu: Empty Re: Bura odnijela fasadu škole u Splitu:

Post by Guest Sat 25 Feb - 16:58

jastreb wrote:Izvođači "štede" na materijalu

Ovdje je izgleda riječ samo o "uštedi" na tiplanju ploča stiropora na fasadu nego su se one samo lijepile i eto belaja. U unutrašnjosti zemlje, kao recimo u Osijeku odakle je poduzeće koje je instaliralo izolacijsku fasadu to prolazi, ali na područjima gdje puše olujna bura očito ipak ne.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bura odnijela fasadu škole u Splitu: Empty Re: Bura odnijela fasadu škole u Splitu:

Post by Guest Sat 25 Feb - 16:59

jastreb wrote:Inače u kod onog hladnog vala u siječnju,vidjeli smo kako je bura u Dalmaciji(mislim baš u ST) otkidala fasade.

Prije par godina i u Rijeci ista slika.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bura odnijela fasadu škole u Splitu: Empty Re: Bura odnijela fasadu škole u Splitu:

Post by mutava baštarda Sat 25 Feb - 17:03

eno i požar nedavno u studentskom domu otkrio je kako su ovaj donji stiropor lijepili po pravilima, a ono iznad samo na fleke... Bura odnijela fasadu škole u Splitu: H20170222041065

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Bura odnijela fasadu škole u Splitu: Empty Re: Bura odnijela fasadu škole u Splitu:

Post by Guest Sat 25 Feb - 17:08

mutava baštarda wrote:eno i požar nedavno u studentskom domu otkrio je kako su ovaj donji stiropor lijepili po pravilima, a ono iznad samo na fleke... Bura odnijela fasadu škole u Splitu: H20170222041065

Onaj donji sloj je očito poslužio kao nosač za onaj gornji na kojemu je opterećenje manje. To su sve sitni trikovi pomoću koji se štedi na materijalu i tako u konačnici vara kupca.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bura odnijela fasadu škole u Splitu: Empty Re: Bura odnijela fasadu škole u Splitu:

Post by Guest Sat 25 Feb - 17:11



Komentar:

Matija Mijatović1 year ago

švabe su prije 30godina stavljale tiple u stiropor a ove naše gazdurine uvijek seru, a šta šta šta šta će ti to
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bura odnijela fasadu škole u Splitu: Empty Re: Bura odnijela fasadu škole u Splitu:

Post by Guest Sat 25 Feb - 17:12

speare_shaker wrote:
jastreb wrote:Izvođači "štede" na materijalu

Ovdje je izgleda riječ samo o "uštedi" na tiplanju ploča stiropora na fasadu nego su se one samo lijepile i eto belaja. U unutrašnjosti zemlje, kao recimo u Osijeku odakle je poduzeće koje je instaliralo izolacijsku fasadu to prolazi, ali na područjima gdje puše olujna bura očito ipak ne.
upravo tako...ugovore izvođači i tiplanje, a kod izvođenja to preskoče, pa razliku u džep.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bura odnijela fasadu škole u Splitu: Empty Re: Bura odnijela fasadu škole u Splitu:

Post by Guest Sat 25 Feb - 17:15

jastreb wrote:Treba vidjeti tko je bio nadzorni.

Koliko znam ti se uhljebi uopće i ne pojavljuju na gradilištima,a ako se i pojave ,tobože konstatiraju da su svi radovi izvedeni po planovima i projektima,a nakon toga(ili prije) nađu se sa izvođačem radova u nekakvom restoranu i prime kakvu koverticu.

I to je glavni razlog što  na objektima dolazi do ovakvih stvari.
pa, ne vidiš nadzora kad radiš na crno za sumnjive tipove
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bura odnijela fasadu škole u Splitu: Empty Re: Bura odnijela fasadu škole u Splitu:

Post by Guest Sat 25 Feb - 17:16

Noor wrote:upravo tako...ugovore oni i tiplanje, a kod uzvođenja to preskoče, pa razliku u džep.

A e. Standard procedure. Ili ugovore 5 tipli po ploči (na uglove i jednu u sredini), a onda utiplaju svaku drugu ili treću ploču sa po jednom tiplom pa i to uglavnom samo u donjem dijelu zgrade. Repertoar varanja je nepresušan.
Rijetki su oni pošteni majstori u kontinentalnom dijelu zemlje koji otvoreno kažu da oni to ne rade, jer je opće mišljenje kako je to u tom dijelu zemlje nepotrebno. Međutim, tamo gdje puše orkanska bura bez tiplanja jednostavno ne ide.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bura odnijela fasadu škole u Splitu: Empty Re: Bura odnijela fasadu škole u Splitu:

Post by jastreb Sat 25 Feb - 17:19

Noor wrote:
jastreb wrote:Treba vidjeti tko je bio nadzorni.

Koliko znam ti se uhljebi uopće i ne pojavljuju na gradilištima,a ako se i pojave ,tobože konstatiraju da su svi radovi izvedeni po planovima i projektima,a nakon toga(ili prije) nađu se sa izvođačem radova u nekakvom restoranu i prime kakvu koverticu.

I to je glavni razlog što  na objektima dolazi do ovakvih stvari.
pa, ne vidiš nadzora kad radiš na crno za sumnjive tipove
Pa Koteks baš i nije "sumnjivi tip". radi se o poznatoj građ.firmi.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Bura odnijela fasadu škole u Splitu: Empty Re: Bura odnijela fasadu škole u Splitu:

Post by Guest Sat 25 Feb - 17:24

jastreb wrote:
Noor wrote:
jastreb wrote:Treba vidjeti tko je bio nadzorni.

Koliko znam ti se uhljebi uopće i ne pojavljuju na gradilištima,a ako se i pojave ,tobože konstatiraju da su svi radovi izvedeni po planovima i projektima,a nakon toga(ili prije) nađu se sa izvođačem radova u nekakvom restoranu i prime kakvu koverticu.

I to je glavni razlog što  na objektima dolazi do ovakvih stvari.
pa, ne vidiš nadzora kad radiš na crno za sumnjive tipove
Pa Koteks baš i nije "sumnjivi tip". radi se o poznatoj građ.firmi.

ti radiš za koteks? spominjao si da znaš da se ti "uhljebi" uopće ne pojavljuju na gradilištima, pa to vjerujem tvrdiš iz prve ruke..ili?
nije posao ni dužnost nadzora da izvođača uči, u ovom slučaju, postavljati fasadu, niti ništa slično. svrha nadzora je da kontrolira da se izvođenje radova odvija prema dozvoli i projektu. točka!
za nedostatke pri izvođenju odgovoran je jedino izvođač. ne pričaj gluposti jastrebe.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bura odnijela fasadu škole u Splitu: Empty Re: Bura odnijela fasadu škole u Splitu:

Post by Guest Sat 25 Feb - 17:26

speare_shaker wrote:
Noor wrote:upravo tako...ugovore oni i tiplanje, a kod uzvođenja to preskoče, pa razliku u džep.

A e. Standard procedure. Ili ugovore 5 tipli po ploči (na uglove i jednu u sredini), a onda utiplaju svaku drugu ili treću ploču sa po jednom tiplom pa i to uglavnom samo u donjem dijelu zgrade. Repertoar varanja je nepresušan.
Rijetki su oni pošteni majstori u kontinentalnom dijelu zemlje koji otvoreno kažu da oni to ne rade, jer je opće mišljenje kako je to u tom dijelu zemlje nepotrebno. Međutim, tamo gdje puše orkanska bura bez tiplanja jednostavno ne ide.

ako investitor nabavi materijal, uključujući i tiple... ima da tiplaju i plaču, boli me đon :]
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bura odnijela fasadu škole u Splitu: Empty Re: Bura odnijela fasadu škole u Splitu:

Post by Guest Sat 25 Feb - 17:31

Noor wrote:ako investitor nabavi materijal, uključujući i tiple... ima da tiplaju i plaču, boli me đon :]

That's the spirit!  cheers
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bura odnijela fasadu škole u Splitu: Empty Re: Bura odnijela fasadu škole u Splitu:

Post by jastreb Sat 25 Feb - 17:51

Noor wrote:
jastreb wrote:
Noor wrote:
jastreb wrote:Treba vidjeti tko je bio nadzorni.

Koliko znam ti se uhljebi uopće i ne pojavljuju na gradilištima,a ako se i pojave ,tobože konstatiraju da su svi radovi izvedeni po planovima i projektima,a nakon toga(ili prije) nađu se sa izvođačem radova u nekakvom restoranu i prime kakvu koverticu.

I to je glavni razlog što  na objektima dolazi do ovakvih stvari.
pa, ne vidiš nadzora kad radiš na crno za sumnjive tipove
Pa Koteks baš i nije "sumnjivi tip". radi se o poznatoj građ.firmi.

ti radiš za koteks? spominjao si da znaš da se ti "uhljebi" uopće ne pojavljuju na gradilištima, pa to vjerujem tvrdiš iz prve ruke..ili?
nije posao ni dužnost nadzora da izvođača uči, u ovom slučaju, postavljati fasadu, niti ništa slično. svrha nadzora je da kontrolira da se izvođenje radova odvija prema dozvoli i projektu. točka!
za nedostatke pri izvođenju odgovoran je jedino izvođač. ne pričaj gluposti jastrebe.
Ma ne radim ja za Koteks,ali stvar je u tome da što je jača firma to nadzorni(koje nazvah uhljebima) uopće ne kontroliraju izvođenje radova,ili uglavnom obiđu bauštelu i ustanove da je sve OK.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Bura odnijela fasadu škole u Splitu: Empty Re: Bura odnijela fasadu škole u Splitu:

Post by Guest Sat 25 Feb - 18:01

jastreb wrote:
Noor wrote:
jastreb wrote:
Noor wrote:
jastreb wrote:Treba vidjeti tko je bio nadzorni.

Koliko znam ti se uhljebi uopće i ne pojavljuju na gradilištima,a ako se i pojave ,tobože konstatiraju da su svi radovi izvedeni po planovima i projektima,a nakon toga(ili prije) nađu se sa izvođačem radova u nekakvom restoranu i prime kakvu koverticu.

I to je glavni razlog što  na objektima dolazi do ovakvih stvari.
pa, ne vidiš nadzora kad radiš na crno za sumnjive tipove
Pa Koteks baš i nije "sumnjivi tip". radi se o poznatoj građ.firmi.

ti radiš za koteks? spominjao si da znaš da se ti "uhljebi" uopće ne pojavljuju na gradilištima, pa to vjerujem tvrdiš iz prve ruke..ili?
nije posao ni dužnost nadzora da izvođača uči, u ovom slučaju, postavljati fasadu, niti ništa slično. svrha nadzora je da kontrolira da se izvođenje radova odvija prema dozvoli i projektu. točka!
za nedostatke pri izvođenju odgovoran je jedino izvođač. ne pričaj gluposti jastrebe.
Ma ne radim ja za Koteks,ali stvar je u tome da što je jača firma to nadzorni(koje nazvah uhljebima) uopće ne kontroliraju izvođenje radova,ili uglavnom obiđu bauštelu i ustanove da je sve OK.
glupost! to nije istina. na koliko si takvih velikih gradilišta bio? i zašto sam ja uhljeb?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bura odnijela fasadu škole u Splitu: Empty Re: Bura odnijela fasadu škole u Splitu:

Post by mutava baštarda Sat 25 Feb - 18:07

jastreb wrote:
Noor wrote:
jastreb wrote:Treba vidjeti tko je bio nadzorni.

Koliko znam ti se uhljebi uopće i ne pojavljuju na gradilištima,a ako se i pojave ,tobože konstatiraju da su svi radovi izvedeni po planovima i projektima,a nakon toga(ili prije) nađu se sa izvođačem radova u nekakvom restoranu i prime kakvu koverticu.

I to je glavni razlog što  na objektima dolazi do ovakvih stvari.
pa, ne vidiš nadzora kad radiš na crno za sumnjive tipove
Pa Koteks baš i nije "sumnjivi tip". radi se o poznatoj građ.firmi.
Ja sam sam stavljao na dograđenu verandu. Otišao na internet i vidio kako se pravilno postavlja. Susjed koji se bavi samo tim poslom davao mi je savjete koji su totalno van pravila. Poslije sam još našao par meštara koji pojma nemaju. Stiropor je sada hit i masa građevinaca je s klasične fasade prešla na novo, a da pojma nemaju. Nakon 5,6 fasada nauče se..
U većim firmama ne mogu se pozivati na neznanje nego na uštedu u materijalu i vremenu.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Bura odnijela fasadu škole u Splitu: Empty Re: Bura odnijela fasadu škole u Splitu:

Post by jastreb Sat 25 Feb - 18:09

Noor wrote:  
glupost! to nije istina. na koliko si takvih velikih gradilišta bio? i zašto sam ja uhljeb?
Pa nisi ti uhljeb. Zar si ti nadzorni na građevini?

Nisam bio na nekim velikim gradilištima,već na normalnim (kuće sa apartmanima,stambeni objekti do 3 kata i sl.).

I gazda firme uvijek hoće uštedjeti na materijalu,ali glavni majstor ga ne sluša,jer hoće da sve bude kao u projektu.

nadzorni ili ne dolaze,ili kada dođu malo se muvaju po baušteli i odu,a javna je tajna da od izvođača dobiju kakav podstrek.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Bura odnijela fasadu škole u Splitu: Empty Re: Bura odnijela fasadu škole u Splitu:

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum