ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji - Page 4 Empty Re: Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji

Post by aben 17/8/2015, 23:33

Mativka wrote:
aben wrote:pa, ka mislim zbog djelovanja ministarstva školstva. njih držim posebno odgovornima.
da, intelektualci su najkrivlji.

Slažem se! Od samih početaka nas uče ne razmišljati. Tj. razmišljati u danim nam okvirima. Srednja obvezna. I tu se već nastoji oblikovati osoba u skladu s propisanim pravilima..., društvenim uvjerenjima...itd.
pa, ja mislin da je za većinu učenika važnije samo pamtiti podatke a ne trošiti resurse na razvoj kritičkog mišljenja

https://aramaxima.wordpress.com/2015/01/20/rote-learning-rocks-critical-thinking-sucks/


al u načelu se slažen.

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji - Page 4 Empty Re: Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji

Post by aben 17/8/2015, 23:36

Mativka wrote:
aben wrote:
to je uvijek pokušaj socijalista da ti uzmu novac. uvijek.
kad neko pokušava loviti u mutnome, onda mora prvo smisliti par bullshit deviza, ka promjena svijesti, dostojan život pravo na posao i slično. te kovanice nemaju značenje, al imaju funkciju, emocionalnu reakciju koja te instant odvaja od tvog novca.

Svi su na neki način lovci u mutnom. Koja je razlika između njih? Kod građana je mjerilo življenje...

kod građana je mjerilo koji oni odrede da je mjerilo, ništa više, ništa manje.
ja nisan lovac u mutnon, odma na početku san ti reka da su moji motivi da te privolin na stranu svjetla, stranu slobode i noncoerciona, i to marljivo radin.


Last edited by aben on 17/8/2015, 23:40; edited 1 time in total

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji - Page 4 Empty Re: Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji

Post by Guest 17/8/2015, 23:37

aben wrote:
Mativka wrote:
aben wrote:pa, ka mislim zbog djelovanja ministarstva školstva. njih držim posebno odgovornima.
da, intelektualci su najkrivlji.

Slažem se! Od samih početaka nas uče ne razmišljati. Tj. razmišljati u danim nam okvirima. Osnovna obvezna. I tu se već nastoji oblikovati osoba u skladu s propisanim pravilima..., društvenim uvjerenjima...itd.
pa, ja mislin da je za većinu učenika važnije samo pamtiti podatke a ne trošiti resurse na razvoj kritičkog mišljenja

https://aramaxima.wordpress.com/2015/01/20/rote-learning-rocks-critical-thinking-sucks/


al u načelu se slažen.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji - Page 4 Empty Re: Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji

Post by Guest 17/8/2015, 23:43

Ja to u svojoj biti i jesam. Sama činjenica da uvažavam svakog govornika, ipak nešto govori o meni?! Volim kritička promišljanja, različita mišljenja. Jednom si napisao da ne volim knjige. Ja ne volim , čitanje istih knjiga, bez obzira na broj. Volim šarenilo i stvaranje osobnog mišljenja. Identitet ....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji - Page 4 Empty Re: Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji

Post by Painkiller 17/8/2015, 23:44

Mativka wrote:
Painkiller wrote:Samo cvilite bezveze. 

Pa nije bezveze. Odlazi ti obitelj. Ti očito nisi iz Slavonije. Moji svi prijatelji su nakon faxa završili u ZG-u. Obitelj mi ode van. Nije baš bezveze....
Ja sam od svuda i od nigdje... veći od stvarnosti i triput ružniji :-)
Kažu neki  Slavonci da sam Slavonac, iako sam rodom s druge strane Save. Prošli vikend Lega dobio sina u Osijeku. Ubili smo se. Ti Slavnoci mogu popit, al ne dam se ni ja...
Dva tjedna prije u Soljanima bio kod tetka i tetke. Svake godine se okupimo tamo odasvud ... Švicarska, Austrija, Hrvatska, BiH.
Uredno doprinosim prosperitetu Slavonije. U ova dva mjeseca sam potrošio preko 5000 kn u Slavoniji...
Poznam na stotine Slavonaca. Desetak njih su mi bliski prijatelji,... bliže i daljnje i još daljne rodbinske veze imam valjda sa 10% Slavonaca. Kad bi malo dublje istražili možda smo i neki rođaci u 10-om koljenu :-)

Situacija nije beveze, cvilež je bezvezna.
Vraćam se na pitanje - koja je razlika biti npr. iz Bošnjaka a raditi u Osijeku, Zagrebu, Beču ili Munchenu?
Imam puno prijatelja i rođaka i u Zg i okolici. Ne viđamo se baš tu puno - ne stigne se, posao, djeca, obveze,... Ali se nalazimo diljem Europe i Hrvatske, Bosne, Hercegovine,...

Kažeš da su ti prijatelji završili u ZG... Uvjeravam te, da bi isto bilo i da su završili u Vinkovcima, Osijeku, Sl. Brodu, Županji...
Život dodnosi neke obveze, pa se ljudi rjeđe viđaju. Ali sam primijetio još nešto... često broj posjeta rodnom mjestu, ako je čvojek otišao malo dalje od kuće, ne ovisi toliko o udaljenosti ako je ona manja od 1000 km.
Da se vratimo na npr. gore spomenute Bošnjake... Ako netko iz Bošnjaka živi i radi u Slavonskom Brodu, Zagrebu, Mariboru, Beču ili Frankfurtu ... u prosjeku jednak broj puta posjećuje rodno mjesto.

_________________
Faster than a bullet / Terrifying scream
Enraged and full of anger / He's half man and half machine
"Painkiller" [Judas Priest]
Painkiller
Painkiller

Male
Posts : 170
2014-04-27


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji - Page 4 Empty Re: Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji

Post by aben 17/8/2015, 23:48

Mativka wrote:Ja to u svojoj biti i jesam. Sama činjenica da uvažavam svakog govornika, ipak nešto govori o meni?! Volim kritička promišljanja, različita mišljenja. Jednom si napisao da ne volim knjige. Ja ne volim , čitanje istih knjiga, bez obzira na broj. Volim šarenilo i stvaranje osobnog mišljenja. Identitet ....

pa da, govori dosta o tebi. recimo, šta imaš uvažavati crvenkastog? to je potpuno nepotrebno. ili recimo nekog socijalistu? ti pokušavaš uvažavati te osobe, al oni su ti niko i ništa, slova na ekranu, to nisu osobe, to su stavovi. i sad dolazi najvažnije, stavove ne moš relativizirati, bar ne sve stavove. neki su jednostavno pogrešni. neke knjige su glupe, i pametno ih je izbjegavati jer postoji opasnost da poglupi...ma ne, samo možemo izgubiti vrijeme koje smo mogli utrošiti na nešto dobro.  šarenilo ne uključuje svako smeće.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji - Page 4 Empty Re: Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji

Post by Guest 17/8/2015, 23:49

Painkiller wrote:Ja sam od svuda i od nigdje...

To je ono što čini razliku. Ja sam iz Slavonije. I ona nije samo godišnji odmor....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji - Page 4 Empty Re: Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji

Post by Guest 17/8/2015, 23:51

U krivu si. Ono je ključ spoznaje.  ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji - Page 4 Empty Re: Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji

Post by Guest 17/8/2015, 23:51

iknarovdje wrote:stos e toliko ljudi iz slavonije iselilo ili?

I previše...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji - Page 4 Empty Re: Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji

Post by aben 17/8/2015, 23:51

Mativka wrote:U krivu si. Ono je ključ spoznaje.  ;)
koje?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji - Page 4 Empty Re: Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji

Post by Guest 17/8/2015, 23:56

aben wrote:
Mativka wrote:U krivu si. Ono je ključ spoznaje.  ;)
koje?

Svoje spoznaje. Osobne. Bez smeća (iskustva), ne bi znao što je čistina....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji - Page 4 Empty Re: Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji

Post by aben 18/8/2015, 00:02

Mativka wrote:
aben wrote:
Mativka wrote:U krivu si. Ono je ključ spoznaje.  ;)
koje?

Svoje spoznaje. Osobne. Bez smeća (iskustva), ne bi znao što je čistina....
ma ok, nisan ja protiv upoznavanja s neprijateljima, dapače, ono šta vidin ka opasnost je šta ti to nazivaš šarenilom, šta ne etiketiraš smeće smećem. jedan piketty je temeljito pročitan od strane slobodnih ljudi, al i temeljito popljucan od njih. 

oni nas gazu, a ti in daješ epitete šarenila- to su obični lopovi i treba ih tako nazvati. pogledaj ovo, i reci mi kolko radiš za njih...http://danporezneslobode.manjiporezi.hr
pogle šta meni piše


[size=30]Za državu radite do 15. srpnja.[/size]
[size=30]To je 195 dana u godini![/size]

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji - Page 4 Empty Re: Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji

Post by crvenkasti 18/8/2015, 00:05

Većina od nas sumnjičavo lebdi izmedju šutljivog bunta i brbljive pokornosti.


Khalil Gibran
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji - Page 4 Empty Re: Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji

Post by Guest 18/8/2015, 00:09

aben wrote:ma ok, nisan ja protiv upoznavanja s neprijateljima, dapače, ono šta vidin ka opasnost je šta ti to nazivaš šarenilom, šta ne etiketiraš smeće smećem. 

Ako je nešto smeće, ne znači da iz njega ne možeš izvuči pouku. A kada to i uspiješ, barem sam ja zahvalna na tome. Jer smeće nije za sve smeće. A ja uvažavam svačije mišljenje. Za mene je to uvijek šarenilo.. u kojem svaki pojedinac nađe svoju boju....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji - Page 4 Empty Re: Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji

Post by Painkiller 18/8/2015, 00:10

Mativka wrote:
Painkiller wrote:Ja sam od svuda i od nigdje...

To je ono što čini razliku. Ja sam iz Slavonije. I ona nije samo godišnji odmor....
Ja bih volio da sam iz Slavonije, tj. da živim u Slavoniji. Ima jedno 10-ak mjesta između kojih bi teško izabrao - da mogu. Ali na žalost, ne mogu si priuštiti da živim u Slavoniji.
Možda jednog dana. Pa živim i radim gdje si to mogu priuštiti - a Slavoniju uvjek rado posjećujem.

_________________
Faster than a bullet / Terrifying scream
Enraged and full of anger / He's half man and half machine
"Painkiller" [Judas Priest]
Painkiller
Painkiller

Male
Posts : 170
2014-04-27


Back to top Go down

Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji - Page 4 Empty Re: Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji

Post by Guest 18/8/2015, 00:11

crvenkasti wrote:Većina od nas sumnjičavo lebdi izmedju šutljivog bunta i brbljive pokornosti.


Khalil Gibran

Njega inače jako volim :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji - Page 4 Empty Re: Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji

Post by Guest 18/8/2015, 00:13

iknarovdje wrote:pa zato i je manje nezaposlenih valjda,ili odselili ili ih maknuli sa lsita onako diskretno da poptrave prosjek

Da, to je prava istina...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji - Page 4 Empty Re: Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji

Post by aben 18/8/2015, 00:13

Mativka wrote:
aben wrote:ma ok, nisan ja protiv upoznavanja s neprijateljima, dapače, ono šta vidin ka opasnost je šta ti to nazivaš šarenilom, šta ne etiketiraš smeće smećem. 

Ako je nešto smeće, ne znači da iz njega ne možeš izvuči pouku. A kada to i uspiješ, barem sam ja zahvalna na tome. Jer smeće nije za sve smeće. A ja uvažavam svačije mišljenje. Za mene je to uvijek šarenilo.. u kojem svaki pojedinac nađe svoju boju....
naravski, pouka iz ove teme bi bila 

ceterum censeo zavod za zapošljavanje esse deledam

i eto jedne šare manje

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji - Page 4 Empty Re: Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji

Post by Guest 18/8/2015, 00:14

Painkiller wrote:
Mativka wrote:
Painkiller wrote:Ja sam od svuda i od nigdje...

To je ono što čini razliku. Ja sam iz Slavonije. I ona nije samo godišnji odmor....
Ja bih volio da sam iz Slavonije, tj. da živim u Slavoniji. Ima jedno 10-ak mjesta između kojih bi teško izabrao - da mogu. Ali na žalost, ne mogu si priuštiti da živim u Slavoniji.
Možda jednog dana. Pa živim i radim gdje si to mogu priuštiti - a Slavoniju uvjek rado posjećujem.

Tu su dragi ljudi. Za gosta je stol uvijek pun, i osmijeha....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji - Page 4 Empty Re: Zavod za zapošljavanje: Manje nezaposlenih u Slavoniji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum