ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sve je manje nezaposlenih

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Sve je manje nezaposlenih  Empty Sve je manje nezaposlenih

Post by RayMabus 28/5/2018, 20:34

Eto ima i dobrih vijesti kad s 32 tisuće padneš na 27 tisuća u godinu dana

https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/548646/zanati-su-na-cijeni-donosimo-godisnju-analizu-trzista-rada-u-splitu-i-okolici-evo-koja-zanimanja-su-trenutno-najtrazenija-a-za-kojima-bi-uskoro-mogla-nastati-prava-pomama
RayMabus
RayMabus

Posts : 175451
2014-04-11


Back to top Go down

Sve je manje nezaposlenih  Empty Re: Sve je manje nezaposlenih

Post by veber 28/5/2018, 20:35

u njemačkoj

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Sve je manje nezaposlenih  Empty Re: Sve je manje nezaposlenih

Post by RayMabus 28/5/2018, 20:38

Pa i kod nas, 5500 manje prijavljenih na zavodu nego prošle godine u SD županiji

Odlično
RayMabus
RayMabus

Posts : 175451
2014-04-11


Back to top Go down

Sve je manje nezaposlenih  Empty Re: Sve je manje nezaposlenih

Post by Yehudim 28/5/2018, 20:39

RayMabus wrote:Eto ima i dobrih vijesti kad s 32 tisuće padneš na 27 tisuća u godinu dana

https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/548646/zanati-su-na-cijeni-donosimo-godisnju-analizu-trzista-rada-u-splitu-i-okolici-evo-koja-zanimanja-su-trenutno-najtrazenija-a-za-kojima-bi-uskoro-mogla-nastati-prava-pomama


  Toliko ih je manje na birou jer ih je 5 000 pošlo vani a 1 000 se zaposlilo na privremeno preko sezone

 Statistika je kurva

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Sve je manje nezaposlenih  Empty Re: Sve je manje nezaposlenih

Post by Trinity 28/5/2018, 20:39

A zaposlenih? Isto manje?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Sve je manje nezaposlenih  Empty Re: Sve je manje nezaposlenih

Post by RayMabus 28/5/2018, 20:47

Samo pada brojka iz godine u godinu 

Svake godine par tisuća ljudi na zavodu manje
RayMabus
RayMabus

Posts : 175451
2014-04-11


Back to top Go down

Sve je manje nezaposlenih  Empty Re: Sve je manje nezaposlenih

Post by veber 28/5/2018, 20:48

italija je blizu, a ni njemačka nije daleko.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Sve je manje nezaposlenih  Empty Re: Sve je manje nezaposlenih

Post by RayMabus 28/5/2018, 21:04

Fali ljudi, ne samo za rad u turizmu nego i šljakerski poslovi kad u Njemačkoj za isti posal tri do četiri puta veća plaća
RayMabus
RayMabus

Posts : 175451
2014-04-11


Back to top Go down

Sve je manje nezaposlenih  Empty Re: Sve je manje nezaposlenih

Post by Guest 28/5/2018, 21:45

od ovih nezaposlenih , njih 30 000 -njih 80% radi na crno i zarađuje odlično.

ovih 20% , dakle pravnih nezaposlenih je svega nekoliko tisuća - to su ljudi - koji jednostavno ne žele raditi- jer tko hoće u Splitu ljeti može naći posao - posla ima koliko god hoćeš. Ako želiš raditi bolji posao, onda se već pripremiš na zimu  - tipa usavršiš engleskih, učiš novi jezik, učiš konobarit, kuvat,postavljat knauf, mornarske poslove itd, i onda si spreman za sezonu. tko hoće , posla zaista ima, a tko je malo inteligentiji i voljan učiti, može bez problema naći i dobro plaćen posao..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sve je manje nezaposlenih  Empty Re: Sve je manje nezaposlenih

Post by Guest 28/5/2018, 21:48

IamOneofYou wrote:od ovih nezaposlenih , njih 30 000 -njih 80% radi na crno i zarađuje odlično.

ovih 20% , dakle pravnih nezaposlenih je svega nekoliko tisuća - to su ljudi - koji jednostavno ne žele raditi- jer tko hoće u Splitu ljeti može naći posao - posla ima koliko god hoćeš. Ako želiš raditi bolji posao, onda se već pripremiš na zimu  - tipa usavršiš engleskih, učiš novi jezik, učiš konobarit, kuvat,postavljat knauf, mornarske poslove itd, i onda si spreman za sezonu. tko hoće , posla zaista ima, a tko je malo inteligentiji i voljan učiti, može bez problema naći i dobro plaćen posao.. evo ja.. u ova 3 dana.. 350€:D hahahaha ... kada se sjećam da sam prije 3-4godine radio cijeli mjesec za 400-500eura i trpio sranja od "hrvatskih poduzetnika"(nakon hrvatske države najveća gamad)..
svi rade na crno, zaposleni, nezaposleni.


prosječna plaća 6200kn, nadodaj na to bar 1000kn na ruke...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sve je manje nezaposlenih  Empty Re: Sve je manje nezaposlenih

Post by Guest 28/5/2018, 21:50

pa da, evo ja iman ugovor od 1.6, već radim većinu 5og mjeseca, a ugovor - na minimalcu :D :D :D :D :D :D

a lova, naravno, zna se koliko će ići.. dnevnica koja je jebačka + mancha.. i tako hrrrrpetina ljudi koje znam..

tko je pametan.. prekvalifikacija u konobare, kuvare, mornare na jahatama , skipere, jedriličare, bookere, vodiče.. to su sve poslovi gdje možeš mjesečno izaći sa 2000€ minimalno do više..

u 4-5 mjeseci zaradiš, 8000-10000€(minimalno) možeš ostatak godine dignuti noge u zrak
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sve je manje nezaposlenih  Empty Re: Sve je manje nezaposlenih

Post by RayMabus 28/5/2018, 21:54

Tko je pametan bježi od sezonskih poslova 

Cilo lito radiš onda ostatak godine vataš zjake i čekaš novo lito
RayMabus
RayMabus

Posts : 175451
2014-04-11


Back to top Go down

Sve je manje nezaposlenih  Empty Re: Sve je manje nezaposlenih

Post by Guest 28/5/2018, 21:58

RayMabus wrote:Tko je pametan bježi od sezonskih poslova 

Cilo lito radiš onda ostatak godine vataš zjake i čekaš novo lito
bereš masline,trišnje, radi oko kuće,u kući, treniraj neki kurac, poševi štagod...i tako to..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sve je manje nezaposlenih  Empty Re: Sve je manje nezaposlenih

Post by Guest 28/5/2018, 21:58

RayMabus wrote:Tko je pametan bježi od sezonskih poslova 

Cilo lito radiš onda ostatak godine vataš zjake i čekaš novo lito
why not? prvo u sezoni se ubiješ... recimo da si mornar na jahti, gdje na boljoj jahti imaš dnevnicu 100€ (+jebačku manču) , asu ti radiš 24sata, i imaš slobodno .. možda 0 dana mjesečno..

međutim ti kada ti zavriš sezona , u 4 mjeseca, ti si stavio 15 000€u džep.. ili 110 000kn.. to ti je kao da si radio cijelu godinu za preko 9000kn mjesečno.. a radio si 4mjeseca..

ti doslovno netrebaš zimi ništa radiit.. trošiš pare, spavaš do podne, igraš igrice po cijeli dan, popodne odeš u teretanu, predvečer na balun, a navečer prčiš curu.. imaš para, nežicaš nikoga.. itd..

ili naravno, zimi se pripremaš za iduću sezonu.. upisuješ jezik, novi tečaj, ili radiš na nekoj baušteli na crno, recimo ideš sa frendom postavljati knauf.. naučiš postavljat knauf, i dobijaš 250kn dan itd,,. pa radiš mjesec dana.. pa neradiš itd.. pa tako..

meni se bolje satrati 4mjeseca, zaraditi pare, i onda sve 4noge u zrak..

kako rekoh kada sam prije par godina, radio gadne poslove , 8h dnevno(a bilo je prekovremenih neplaćenih), za 400-500€ , a neki RH gazda kapitalist ti sere i soli pamet, doslovno ti dođe da mu sve porazbijaš.. to je dno, i tako raditi cijeli život.. bolje se ubiti od posla 4mjeseca, nakesat se para, i onda sve 4 u zrak
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sve je manje nezaposlenih  Empty Re: Sve je manje nezaposlenih

Post by RayMabus 28/5/2018, 22:00

Metuzalem wrote:
RayMabus wrote:Tko je pametan bježi od sezonskih poslova 

Cilo lito radiš onda ostatak godine vataš zjake i čekaš novo lito
bereš masline,trišnje, radi oko kuće,u kući, treniraj neki kurac, poševi štagod...i tako to..
Ma nije to nego nisam tip za radit u turizmu plus neposnosim vrućine  , ubije me to, iscrpi plus nevolim te turističke poslove
RayMabus
RayMabus

Posts : 175451
2014-04-11


Back to top Go down

Sve je manje nezaposlenih  Empty Re: Sve je manje nezaposlenih

Post by Guest 28/5/2018, 22:01

A poslova ima.. evo vozači UBERA, tko ima auto od 2012, moja je procjena da će moći izlaziti mjesečno.. aj 6mjesec sa 1000€čistog profita, 7 i 8 mjesec, sa 2000 €svaki mjesec, 9 mjesec neka bude 1000€ .-..

6000€ , 45 000kn.. to ti je kao da cijelu godinu radiš za 4000kn(*12mjeseci)=48 000kn
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sve je manje nezaposlenih  Empty Re: Sve je manje nezaposlenih

Post by Guest 28/5/2018, 22:02

RayMabus wrote:
Metuzalem wrote:
RayMabus wrote:Tko je pametan bježi od sezonskih poslova 

Cilo lito radiš onda ostatak godine vataš zjake i čekaš novo lito
bereš masline,trišnje, radi oko kuće,u kući, treniraj neki kurac, poševi štagod...i tako to..
Ma nije to nego nisam tip za radit u turizmu plus neposnosim vrućine  , ubije me to, iscrpi plus nevolim te turističke poslove
viruj mi, kada se liti ubiješ od posla cili dan, zaspeš ko zaklan, nesmeta ti vrućina.. vrućina ti samo smeta kada si nezaposlen i kada ništa neradiš i kada se ne umaraš.. kada recimo konobariš po danu 12h, pa se vratiš doma sa 100€čiste zrade, viruj mi zaspeš ko zaklan
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sve je manje nezaposlenih  Empty Re: Sve je manje nezaposlenih

Post by RayMabus 28/5/2018, 22:14

Možda dogodine 

 Sve je manje nezaposlenih  1f602 

Nevidim se u tim sezonskim poslovima, radije bi vanka
RayMabus
RayMabus

Posts : 175451
2014-04-11


Back to top Go down

Sve je manje nezaposlenih  Empty Re: Sve je manje nezaposlenih

Post by RayMabus 28/5/2018, 22:25

Ja imam jednu šemu koja se zove : zakopati se negdje dvije godine

Znači oću se zakopati negdje dvije godine i onda tražim gdje ću se zakopati 

Imaj u vidu da ja pratim buduće događaje i onda ovako prođu dvije godine do tog vremenskog cilja tj ja se zakopan 

Odem u Njemačku i onda se zakopan na dvi godine u nekom poslu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175451
2014-04-11


Back to top Go down

Sve je manje nezaposlenih  Empty Re: Sve je manje nezaposlenih

Post by Guest 28/5/2018, 22:27

RayMabus wrote:Ja imam jednu šemu koja se zove : zakopati se negdje dvije godine

Znači oću se zakopati negdje dvije godine i onda tražim gdje ću se zakopati 

Imaj u vidu da ja pratim buduće događaje i onda ovako prođu dvije godine do tog vremenskog cilja tj ja se zakopan 

Odem u Njemačku i onda se zakopan na dvi godine u nekom poslu
taman kad pukne kriza, nije ti dobar plan.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sve je manje nezaposlenih  Empty Re: Sve je manje nezaposlenih

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum