ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 5 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 5 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 27/11/2016, 20:50


a i komentari ispod klipa su ??

trebao bi biti zaboravljen, kako bi komunizam opet mogli prodati sutra, in short :)

kic
Admin

Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 5 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/11/2016, 20:58

kic wrote:
a i komentari ispod klipa su ??

trebao bi biti zaboravljen, kako bi komunizam opet mogli prodati sutra, in short :)
a nis ih bi prečito, 
ima svega, a ov mi se svidi

Capitalism did not defeat communism. Capitalism is natural. Communism is forced and that is what failed.

 a moguće..ali kako ih ni stroh da sljedeći put njihova dica neće ugroditi kosti u revoluciju, one way or another?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 5 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 27/11/2016, 21:11


all death is certain haha

svi hoće promjenu, samo što instinkt rušenje first ima privlačniju snagu..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 5 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/11/2016, 21:29

kic wrote:
all death is certain haha

svi hoće promjenu, samo što instinkt rušenje first ima privlačniju snagu..

ma je, ali i socijalisti rodu, i oni valjo imaju čakoli, a ako trošu ko blesavi unda imaju za izgubiti ta mesta na kojima trošu...

ne, ne. sve sun bližje da rečin ča mislin o njihovoj sposobnosti da izračunaju ča je dobro za njih some.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 5 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 27/11/2016, 22:00


ako nisi čitao, nj završni argument o dobrim namjerama'n'shit komunista vs fašista..

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/alaindebenoist/pdf/evil_twins.pdf
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 5 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/11/2016, 22:52

kic wrote:
ako nisi čitao, nj završni argument o dobrim namjerama'n'shit komunista vs fašista..

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/alaindebenoist/pdf/evil_twins.pdf

hoti sun izdvojiti citat, pa dvo, pa tri..pa sun vidi da je celi tekst zapravo

common fucking sense.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 5 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 27/11/2016, 22:57


da, kad naletiš na normalne odgovore i objašnjenja, onda se sjetim one Cioranove, kako su revolucije sublimati loše literature..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 5 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/11/2016, 23:38

kic wrote:
da, kad naletiš na normalne odgovore i objašnjenja, onda se sjetim one Cioranove, kako su revolucije sublimati loše literature..

čovik implicira da revulucionari čitaju? ne zun bi li mu verovo, ali ako čitaju, spot on!

ka planiroš preminiti svoj avatar? svaki put kad preletin očima, pomislin na albansku zastavu, a kako su snizili poreze za biznis, za deset godin će nan dolaziti na ljetovanje u skupe resorte, ko česi i poljaci:(

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 5 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 27/11/2016, 23:40


haha vidio sam tu vijest, Albanci ftw, još danas se sjećam kako mi je netko govorio da su zemljišta tamo uz more superjeftina i da bi trebalo baciti oko..

meni je traženje avatara ritual i bitno, ne može tak e
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 5 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/11/2016, 23:55

kic wrote:
haha vidio sam tu vijest, Albanci ftw, još danas se sjećam kako mi je netko govorio da su zemljišta tamo uz more superjeftina i da bi trebalo baciti oko..

meni je traženje avatara ritual i bitno, ne može tak e
bi sun u albaniji. samo na prvi pogled, mislin da imaju nekoliko osobina zbog kojih će nas prešišati( a ča ustvari ni loša stvor da se oni razvijaju, nego je loša ča se i mi ne razvijamo isnjima).

prvo ča posjetitelja ubode u oko je enterprize spirit. ti ljudi su u stanju imati dvadeset benziskih postaja na kilometru ceste. ovo nije preuveličavanje. na ulazu u tiranu, recimo na nekih deset kilometri imaju jedno dvisto  malih salona nmještaja. to pokaživo njihovu volju za natjecanjem, njihovu kompetitivnost i neustrašivost na tržištu.
drugo je ratio siromaštvo/grandioznost.  nemo boljeg incentiva za stvaranje bogatstva od siromaštva, pogotovo ako su ti oči velike ko njihove.
a treto je njihova sposobnost da planiraju dugoročno, koju deriviran iz kuća koje grodu; do itijedna nemo krov nego zahrđalu armaturu koja strši iz ploče i stupova, koja je ostavljena za buduću gradnju.

ekomomski, we ll be overrun in 10 years.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 5 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 28/11/2016, 00:11


bah, čak me i ne šokira to više kao što bi nekad..

odoh u depri sad spat..

as always :D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 5 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 28/11/2016, 00:24

grin i jo.
čak i sedma od devete je tu i tamo morala na utičnicu:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 5 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 28/11/2016, 10:22

aben wrote:
treta zabluda, treti bold je ogroman, i pokaživo temeljno nerazumjevanje;
odvjetnik nije bogatiji koliko sun jo siromašniji, novac nije jedina vridnost, pravni savjet, zdrovlje, drva, masaža i internet broadband su također vridnosti. 
Ne slažem se s ničim, ali se neću ponavljati, ti imaš svoje mišljenje , ja svoje...Ne vidim kako sam bogatija , ako platim bilježniku  sve što platim, ovjere potpisa, takse i slično...Ako smo bogatiji sa svakom radnjom što radimo, kupovanjem stvari , usluga i slično, na kraju ako propadnemo, a mogli bi uz preveliku potrošnju, nismo propali zbog siromaštva nego bogatstva :)

Povrat poreza nije toliko nelogična stvar kako ti misliš, nitko ne zna koja će biti tvoja godišnja aktivnost, da li ćeš raditi u više firmi, da li ćeš dobiti otkaz, nešto iznajmiti i slično...jedino bi se trebali novci ranije vraćati a i to je nemoguće kad dođe stotine tisuća zahtjeva.
Ja uvijek imam problema s ljudima oko tog poreza, misle da im automatski pripada i ne mogu shvatiti da ako su radili cijelu godinu nemaju povrat, ako su radili kraće mogli bi  imati :)
Iako ne shvaćam toliku buku oko toga uglavnom sitnjavora -)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 5 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 28/11/2016, 12:03

Maria wrote:
aben wrote:
treta zabluda, treti bold je ogroman, i pokaživo temeljno nerazumjevanje;
odvjetnik nije bogatiji koliko sun jo siromašniji, novac nije jedina vridnost, pravni savjet, zdrovlje, drva, masaža i internet broadband su također vridnosti. 
Ne slažem se s ničim, ali se neću ponavljati, ti imaš svoje mišljenje , ja svoje...Ne vidim kako sam bogatija , ako platim bilježniku  sve što platim, ovjere potpisa, takse i slično...Ako smo bogatiji sa svakom radnjom što radimo, kupovanjem stvari , usluga i slično, na kraju ako propadnemo, a mogli bi uz preveliku potrošnju, nismo propali zbog siromaštva nego bogatstva :)

Povrat poreza nije toliko nelogična stvar kako ti misliš, nitko ne zna koja će biti tvoja godišnja aktivnost, da li ćeš raditi u više firmi, da li ćeš dobiti otkaz, nešto iznajmiti i slično...jedino bi se trebali novci ranije vraćati a i to je nemoguće kad dođe stotine tisuća zahtjeva.
Ja uvijek imam problema s ljudima oko tog poreza, misle da im automatski pripada i ne mogu shvatiti da ako su radili cijelu godinu nemaju povrat, ako su radili kraće mogli bi  imati :)
Iako ne shvaćam toliku buku oko toga uglavnom sitnjavora -)

sigh..
odgovoriti ću ti večeras, da dobro oblikujen rečenice, jer želin da uvidiš magnitudu zablude.

a za povrat, i tu si u golemoj zabludi. i jo sun u zabludi ako mislin da ću te izvući iz zablude govoreći ti da si u zabludi, ali i cant help myself:)
ni poanta koliki je povrat, ni kolika je stopa, ni nerazumjevanje socijalistov kad stiču uvjete za povrat a kad ne, nego činjenica da ti oni prvo uzmu, pa unda eventualno vrotu, namisto da porezno razdoblje projde, ti sun ispuniš poreznu prijavu i plotiš, ako imoš ča. kakov crni povrat, razumiš?

ali, jo ne verujen da postoji osoba koja zno brojati do sto a koja ne zno zoč se u socijalističkin državami tako rodi: bruto ploća naruke je ubojica socijalizma.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 5 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 28/11/2016, 14:01

polako.. uzmi si vremena.)
nemoj se previše mučiti, ja nisam nikakav faktor pa moje zablude nikome ne škode:)
nema više plaće na ruke..što nije u redu , zašto bi moja plaća prvo trebala ići u banku ?
I onda mi oni naplate svoje naknade , a daju mi kamate u promilima :)
Ti možeš biti dužan državi i država tebi..to je dvostran odnos :)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 5 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 28/11/2016, 17:31


žene su neizlječive :D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 5 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 28/11/2016, 18:43

žene su neizlječive :D

a ti bi mogo i malo pomoći, gljedoš me kako se mučin i ne pružoš ruku...


polako.. uzmi si vremena.)
nemoj se previše mučiti, ja nisam nikakav faktor pa moje zablude nikome ne škode:)
nema više plaće na ruke..što nije u redu , zašto bi moja plaća prvo trebala ići u banku ?
I onda mi oni naplate svoje naknade , a daju mi kamate u promilima :)
Ti možeš biti dužan državi i država tebi..to je dvostran odnos :)


ma ni mučenje, gušt je:)
ni bitno jesi li faktor, veliki ciljevi se obavljaju isto ko i moli- jedun po jedun.

ni poanta je li ploća gre na banku ili na ruke, bitno da je bruto. kad se ploća isplaćuje bruto, unda nemo povrata poreza. kako je svaki povrat po definiciji rasipanje resursa, ča misliš, koji je razlog da se ne uvede isplata bruto ploće?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 5 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 28/11/2016, 19:52

znači ti predlažeš da dobijemo plaću s porezom, pa na kraju godine platimo godišnji porez ? istina...onda ne bi bilo povrata poreza , nego bi obračun bio točan i konačan...
ali država ne bi čekala godinu dana, nego radije uzima akontaciju, a kome bi i ostalo na kraju godine za platiti porez  ?
Jedino bi trebali obračunati kamate na povrat, ako ih već uzimaju na zakašnjenje..

E sad, koliko te razumijem , ti si protiv poreza, privatno školstvo, zdravstvo pa neka plati tko treba...pa možda bi bilo i dobro, da svi rade na ekonomskom principu, ovako veliki dio novca ide u sivu zonu, pa bi možda sve bilo jeftinije i kbvalitetnije a država da se brine samo za nemoćne :)
jel to dobro ?
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 5 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 28/11/2016, 19:54

kic wrote:
žene su neizlječive :D
slušaj ti trebaš biti neutralan, ili blago meni naklonjen :)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 5 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 28/11/2016, 20:07

Maria wrote:znači ti predlažeš da dobijemo plaću s porezom, pa na kraju godine platimo godišnji porez ? istina...onda ne bi bilo povrata poreza , nego bi obračun bio točan i konačan...
ali država ne bi čekala godinu dana, nego radije uzima akontaciju, a kome bi i ostalo na kraju godine za platiti porez  ?
Jedino bi trebali obračunati kamate na povrat, ako ih već uzimaju na zakašnjenje..

E sad, koliko te razumijem , ti si protiv poreza, privatno školstvo, zdravstvo pa neka plati tko treba...pa možda bi bilo i dobro, da svi rade na ekonomskom principu, ovako veliki dio novca ide u sivu zonu, pa bi možda sve bilo jeftinije i kbvalitetnije a država da se brine samo za nemoćne :)
jel to dobro ?
malo je nespretno reći da se ploće isplaćuju "s porezom". radnik dobije onoliko koliko se dogovorio s poslodavcen, a kasnije "kupuje" usluge od države poput zdravstvenog, mirovinskog, etc. 
problem ovog sustava nije ča bi ljudi sve potrošili i više ne bi imali za porez, nego bi se jovila svijest građanov da ipak oni ploćaju besplatno zdravstvo, školstvo...
to ni nišće revolucionarno, na zapadu se tako posluje oduvika. 


ako me uvatiš na nojrealnijij nogami, moro bi reći da jo nis protiv porezov. jo sun protiv poreza većeg od 5 %, protiv progresivnih stopa poreza di bogati ploćaju po višoj stopi, protiv državnog zdravstva i školstva i brige o nemoćnima. ne zun ča su ti nemoćni skrivili da ih tako hladno izručuješ državi?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 5 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 28/11/2016, 20:22

ne ja se baš brinem za nemoćne koji ne mogu platiti:)
 Radnik ionako dogovara bruto plaću, poslodavac nema ništa s porezom..on ovisi o osobnim odbicima.)
Iako ima poslodavaca ,koji određuju plaću u neto iznosu, jer misle da tako imaju bolju kontrolu..pa im onda dva ista radnika različito koštaju..
u tom slučaju, radnici odjave djecu, pa na kraju godine dobiju povrat poreza na njih :)

poreza mora biti, ali mene smeta , i  najviše smeta manipulacija, sa kompliciranim poreznim sustavom želi se zamagliti koliko se ustvari uzima...a reforme služe da nam se uzme još više a da mislimo manje.)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 5 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum