ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 26/11/2016, 01:00

Sutra....

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 26/11/2016, 01:01


domaća zadaća odgođena xD
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 26/11/2016, 07:47

aben wrote:
Maria wrote:
aben wrote:

ako je maturiro 2004, unda imo, ča, trideset godin?


pojam "prolazi" je arbitraran. zd privatna skula imo 95 postotnu prolaznost na maturi. da se razumimo, to je argument za tebe jer još nisi uzela crvenu pilulu, u mojin ušoma to zvuči ovako; privatne skule efikasnije uništavaju učenike".

zar nisamja isto rekla ? sve dobre stvari su već izmišljene pa treba samo kopirati od drugih....moj braco ima isusove godine i mlađu seku :).)

nope, ti impliciroš da je privatna skula loša jer punpa prolaznost, a jo kontrirun i govorin da je loša jer doslovnije prati nametnuti centralnoplanski školski program. mi smo protiv privatnih skul iz rozličitih razlogov, jo iz provoga i postojećega, a ti iz krinoga i nepostojećega.


unda si ti mloda cura? aj kvragu, a jo mislin da is nekun gospojun ćakulun...

Ne kažem da su loše privatne škole, ali za sada se tek uvode, pa su elitističke i moraju podilaziti tržištu..jedan dan će ljudi upisivati djecu u školu koju je završio taj i taj naučnik, manager ili slično, te škole će imati svoj ugled, ta škola će ti otvarati vrata za dalje, danas se  upisuju  zato što se ne mogu svi upisati na ekonomski fakultet, pa se upisuju klonovi tog faxa, ili roditelji koji imaju puno novca i žele za svoju djecu neki elitni tretman...

Što se tiče uhljeba...pa novu vrijednost društvu donosi proizvodnja i izvoz...kako mi, kao država,  uglavnom uvozimo i ne proizvodimo, tko stvara novu vrijednost ? možda ti kopaš vinograd, i praviš sebi vino, ali kako ne sudjeluješ na tržištu, time i ne pridonosiš nikome, nego sebi..

A ja sam  tvoje godine već izračunala  :coffee
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 26/11/2016, 08:40

Maria wrote:
aben wrote:
Maria wrote:
aben wrote:

ako je maturiro 2004, unda imo, ča, trideset godin?


pojam "prolazi" je arbitraran. zd privatna skula imo 95 postotnu prolaznost na maturi. da se razumimo, to je argument za tebe jer još nisi uzela crvenu pilulu, u mojin ušoma to zvuči ovako; privatne skule efikasnije uništavaju učenike".

zar nisamja isto rekla ? sve dobre stvari su već izmišljene pa treba samo kopirati od drugih....moj braco ima isusove godine i mlađu seku :).)

nope, ti impliciroš da je privatna skula loša jer punpa prolaznost, a jo kontrirun i govorin da je loša jer doslovnije prati nametnuti centralnoplanski školski program. mi smo protiv privatnih skul iz rozličitih razlogov, jo iz provoga i postojećega, a ti iz krinoga i nepostojećega.


unda si ti mloda cura? aj kvragu, a jo mislin da is nekun gospojun ćakulun...

Ne kažem da su loše privatne škole, ali za sada se tek uvode, pa su elitističke i moraju podilaziti tržištu..jedan dan će ljudi upisivati djecu u školu koju je završio taj i taj naučnik, manager ili slično, te škole će imati svoj ugled, ta škola će ti otvarati vrata za dalje, danas se  upisuju  zato što se ne mogu svi upisati na ekonomski fakultet, pa se upisuju klonovi tog faxa, ili roditelji koji imaju puno novca i žele za svoju djecu neki elitni tretman...

Što se tiče uhljeba...pa novu vrijednost društvu donosi proizvodnja i izvoz...kako mi, kao država,  uglavnom uvozimo i ne proizvodimo, tko stvara novu vrijednost ? možda ti kopaš vinograd, i praviš sebi vino, ali kako ne sudjeluješ na tržištu, time i ne pridonosiš nikome, nego sebi..

A ja sam  tvoje godine već izračunala  :coffee
moraju podilaziti tržištu?
naravski da bi morale podilaziti tržistu, zoto bi i bile vridne. jel ti znoš ča znoči podilaziti tržištu? pa to znoči zadovoljiti klijenta!
ali ne, skule ne služu za znanje nego za signaliziranje.
http://econlog.econlib.org/archives/2011/11/the_magic_of_ed.html

tribo jasno razdvojiti skule s državno nametnutim programom namijenjene zbrinjavanju profesorskog kadra i i prodaji certifikata od potencijalnih ustanova za prodaju znanja.



ah koliko posla će biti oko tebe...novu vridnost ne stvara proizvodnja i izvoz neko svaka akivnost na slobodnom tržištu. ti si izjednočila sve ljude jedne države i unda to uzimoš ko jedinicu ekonomske aktivnoati, a istina je da je pojedinac jedinica ekonomije, i ako jedun pojedinac izveze uslugu drugome, i ov ga nagrodi, upravo je stvorena nova vridnost.

kako si izračunala moje godine?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 26/11/2016, 09:18

aben wrote:
ali ovo su ti krotki uradci, a ne knjige...ča će ti papir i olovka...
Imam pamćenje poput ribice :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 26/11/2016, 09:19

Maria wrote:
A ja sam  tvoje godine već izračunala  :coffee
Ehhh vi ekonomisti, ne možete bez računanja. Ja jednostavno pitam :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 26/11/2016, 09:19

samo plivoj, samo plivoj..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 26/11/2016, 09:27


skužio sam i ja za godine, neš si pisao o srednjoj i početku 90ih mislim..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 26/11/2016, 09:28

Ako me sjećanje ne vara :D, mislim da je rekao prije :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 26/11/2016, 09:33

Privatne škole podilaze tržištu u smislu da se prilagođavaju zahtjevima tržišta...a to tržište trenutno traži škole koje će bogati učenik lako završiti, jer mu je otac već osigurao budućnost i smatra da mu škola neće puno značiti..što se fakulteta tiče , zadovoljava se potražnja sa ekonomskim klonovima jer svi žele na ekonomiju... Rekla sam već kad se u društvu bude vrednovalo znanje onada će biti i važno koja škola to znanje daje, takve škole će se tražiti pa će se onda i one prilagoditi tržišti..

To kad se ti sa svojim susidom mijenjaš , on tebi malo vina ti njemu malo maslinovog ulja, za društvo ne znači ništa...to je trampa.. I kad ti netko učini odvjetničku uslugu a ti platiš opet se društvu ništa ne mijenja...Ostaje jednako bogato odnosno siromašno, samo država dobije pdv i javnobilježničku taksu...koliko si ti siromašniji, država i javni bilježnik su bogatiji , na nivou društva ništa se nije promijenilo...Ali kad javni bilježnik od e na skijanje i to potroši, društvo je osiromašilo.

Godine sam izračunala matematički..između 36-45 najveća je vjerojatnost 41 , iako s e po tvom stavu ne bi reklo :)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 26/11/2016, 09:37


ekonomija is a growing cake, not a eternal one..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 26/11/2016, 09:48

je, pa ni tajna.
inako je to orijentacijski broj, jo predložen drukčije praćenje, 
dite, mladić, čovik i starac.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 26/11/2016, 09:50

mativka wrote:
Maria wrote:
A ja sam  tvoje godine već izračunala  :coffee
Ehhh vi ekonomisti, ne možete bez računanja. Ja jednostavno pitam :)

mate uranila si, s obzirom da je jučerašnje veselo veče dugo trajalo :)

ma on je sam rekao to o školi , tu ima par varijanti , ali na kraju je svejedno , iako kako govori o sebi reklo bi se da ima 60...a kic da mu je prijatelj iz škole.)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 26/11/2016, 10:17

Maria wrote:Privatne škole podilaze tržištu u smislu da se prilagođavaju zahtjevima tržišta...a to tržište trenutno traži škole koje će bogati učenik lako završiti, jer mu je otac već osigurao budućnost i smatra da mu škola neće puno značiti..što se fakulteta tiče , zadovoljava se potražnja sa ekonomskim klonovima jer svi žele na ekonomiju... Rekla sam već kad se u društvu bude vrednovalo znanje onada će biti i važno koja škola to znanje daje, takve škole će se tražiti pa će se onda i one prilagoditi tržišti..


čekoj, unda ti jesi za ukidanje ministarstva školstva? čemu solidarno zadovoljavati potribe tržišta za klonovima?

To kad se ti sa svojim susidom mijenjaš , on tebi malo vina ti njemu malo maslinovog ulja, za društvo ne znači ništa...to je trampa.. I kad ti netko učini odvjetničku uslugu a ti platiš opet se društvu ništa ne mijenja...Ostaje jednako bogato odnosno siromašno, samo država dobije pdv i javnobilježničku taksu...koliko si ti siromašniji, država i javni bilježnik su bogatiji , na nivou društva ništa se nije promijenilo...Ali kad javni bilježnik od e na skijanje i to potroši, društvo je osiromašilo.

Godine sam izračunala matematički..između 36-45 najveća je vjerojatnost 41 , iako s e po tvom stavu ne bi reklo :)

zvučiš ko da si završila ekonomski fakultet- ekonomija nije zero sum game, ko ča ti je već kic reko.

naravski da se u opisanim slučajevima društvu stvor mijenja, imo dvo zadovoljna i bogatija člona. kad jo zaminin svoji šoldiu za odvjetničku uslugu, to je zoto ča tu uslugu smatran vridnijon od šoldov. odvjetnik moji šoldi smatra vridnijin od resursa koje uloži u tu uslugu, ergo, oba dvoje smo bogatiji nego ča smo bili prije razmjene. di će osobe trošiti svoje bogatstvo je irelevantno.

je, imun 37 godin, al kako si izračunala?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 26/11/2016, 10:19


ja izračuno 38, dam close..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48013
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 26/11/2016, 10:27

Maria wrote:
mativka wrote:
Maria wrote: iako kako govori o sebi reklo bi se da ima 60...a kic da mu je prijatelj iz škole.)
ne zun kako si to isčitala,
je, umoran san od financiranja uhljebov, i groda, i socijalistov i njihovih dobrih namjerov, i ogorčenje jest odlika storih, ali nis primjeti da pišen 60ogodišnjak, a kic još i manje.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 26/11/2016, 11:29

aben wrote:
kic wrote:
aben wrote:da, to je parafraza poznate izreke;
danas se u književnosti pisci skrivaju iza nedorečenosti, ne bi li dobili na dubini. jo to vidin ko kukavičluk, i netalentiranost. u slikarstvu su impresionisti slikali slike bez početka i kraja, da bi danas to kulminiralo u prikaz bez početka, sredine i kraja.


makes sense, ali enivej, meni je prirodno i jaca aspiracija za nesudjelovanjem u svijetu..
razmisli o preseljenju na otok, puštanju brade...i cigaretima...jebiga, ni zdravo ali se uklapa:(

i jo se toliko jedva čekun isključiti, da se bojin da mi bog ne usliši želju na neočekivan nočin:)
E zbog ovakvih postova, iako ne uzimam sve ozbiljno :) Ja ne vidim ogorčenost nego bodulsku grintavost:)

Kad bi trgovina između mene i tebe povećavala nacionalno bogatstvo mi bi cili dan trgovali makar sa istom bocom ulja i naša bi ekonomija cvala :) I  važno je  gdje se troši, kao što turisti nama donose dodatnu vrijednost, tako i mi kad odemo na skijanje u inozemstvo 
smanjujemo svoje ukupno bogatsvo...)
A važno je i za što se troši...:)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 26/11/2016, 12:23

Maria wrote:
aben wrote:
kic wrote:
aben wrote:da, to je parafraza poznate izreke;
danas se u književnosti pisci skrivaju iza nedorečenosti, ne bi li dobili na dubini. jo to vidin ko kukavičluk, i netalentiranost. u slikarstvu su impresionisti slikali slike bez početka i kraja, da bi danas to kulminiralo u prikaz bez početka, sredine i kraja.


makes sense, ali enivej, meni je prirodno i jaca aspiracija za nesudjelovanjem u svijetu..
razmisli o preseljenju na otok, puštanju brade...i cigaretima...jebiga, ni zdravo ali se uklapa:(

i jo se toliko jedva čekun isključiti, da se bojin da mi bog ne usliši želju na neočekivan nočin:)
E zbog ovakvih postova, iako ne uzimam sve ozbiljno :) Ja ne vidim ogorčenost nego bodulsku grintavost:)

Kad bi trgovina između mene i tebe povećavala nacionalno bogatstvo mi bi cili dan trgovali makar sa istom bocom ulja i naša bi ekonomija cvala :) I  važno je  gdje se troši, kao što turisti nama donose dodatnu vrijednost, tako i mi kad odemo na skijanje u inozemstvo 
smanjujemo svoje ukupno bogatsvo...)
A važno je i za što se troši...:)
moguće je da mi je relativno rano dopizdilo biti u grodu, ali ča ću sa. provo sun sve ča nudi grod, i drogu, i disko, i žinske, i kalelorgu, i korte, i kino i kafići, i kaufland i ostale benefite, i morin ti reći da se nišće od toga ne more miriti sa gljedanjen kako mi u vrtlu reste loboćika. 


nacionalno bogatstvo ne postoji, to je samo zbroj bogatstva pojedinaca neke nacije. kad englez na filipinima trguje s ogledalima u zamjenu za zloto, obadvi nacije su bogatije.
opet ti govorin, ne gljedoj granice, granice u ekonomije ne znoče nišće dobro. osnovna jedinica u ekonomiji je pojedinac.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 26/11/2016, 13:47

a je svi se prije ili poslije vrate u prirodu da ih izliječi, ili kao Indijanci da tamo umru :) Nije ovo grad u odnosu na Zagreb , a on opet u odnosu  na Beč..itd...je malo gužva ljeti ali imamo prostora... i prirodu..
Pojedinac je bio sam sebi homo economicus u kameno doba , kad je lovio plijen i što je ulovio bilo je njegovo...danas smo dijelovi šireg sustava čak ne samo nacionalnog nego i svjetskog i samo smo subjekti sustava:)
Ti raspoređuješ svoju plaću ali si ju dobio već umanjenu za četrdesetak posto doprinosa.) I onda sve što platiš ode još 25 posto pdvea...pa onda veliki dio na režije.. ...o kojem dijelu mi zapravo odlučujemo ?
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 26/11/2016, 14:28

Maria wrote:a je svi se prije ili poslije vrate u prirodu da ih izliječi, ili kao Indijanci da tamo umru :) Nije ovo grad u odnosu na Zagreb , a on opet u odnosu  na Beč..itd...je malo gužva ljeti ali imamo prostora... i prirodu..
Pojedinac je bio sam sebi homo economicus u kameno doba , kad je lovio plijen i što je ulovio bilo je njegovo...danas smo dijelovi šireg sustava čak ne samo nacionalnog nego i svjetskog i samo smo subjekti sustava:)
Ti raspoređuješ svoju plaću ali si ju dobio već umanjenu za četrdesetak posto doprinosa.) I onda sve što platiš ode još 25 posto pdvea...pa onda veliki dio na režije.. ...o kojem dijelu mi zapravo odlučujemo ?
je, imaju i gradovi prirodu, al je organizirona, u grodu moroš pojti u prirodu, na otoku jesi u prirodi.

ne postoji ekonomija di postoji samo jedun čovik. ne brkoj ekonomiju i ekonomiziranje. da bi postojala ekonomija, moro postojati bar dvoje ljudi, i želja jednog i drugog da dobije ono ča ov drugi imo.
činjenica jest da ta dvojica djeluju unutar nekoga sustava ki in nameće ograničenja i tako utječe na razinu njihovog osobnog bogatstva, a ko ča sun reko i bogatstva općenito, jer samo bogat čovik more trožiti usluge od svoje okoline, ali ne utječe na činjenicu da je povećanje bogatstva pojedinaca jednoko povećanju bogatstva zajednice.


pa, ne baš tako zo me i izboci režije iz jednadžbe, ali da, ni nan dopušteno zadržati sve plodove našega posla. po mon mišljenju, odlučujemo o premalom dijelu. zoto i širin radosnu vijest. kad bi manje ljudi imalo zablude o ekonomiji ko ti, prosperirali bi puno više. evo malo re radosne vijesti:



_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 26/11/2016, 19:38

aben wrote:
je, imaju i gradovi prirodu, al je organizirona, u grodu moroš pojti u prirodu, na otoku jesi u prirodi.

istina, kad sjednem n veče na tersu , okružena zelenilom, morem i nebom iznad osjećam se dijelom prirode..pa još noćni zvukovi i mirisi...tko to može platit.)

naravno da je u osnovi ekonomije razmjena dobara i usluga koja kreće od pojednca..on nešto nudi i nešto traži..zar sam ja to sporila ?
daje dio svog rada za dio tuđeg rada..ja samo tvrdim da je u okviru jedne države to preraspodjela dobara, kad platiš bilježniku ti si siromašniji on bogatiji, zajedno imate isto...
a sad ako si ti zaradio prodajući svoje ulje ti jesi nešto novo stvorio / proizveo si ulje)...ako prodaješ osiguranje što si novo stvorio , što povećava bogatsvo društva..ti to zoveš uhljeb?
imam osjećaj da ja u kupe ti u špade i nećemo se nikad sresti.ali stvarno ne vidim u kojim sam ja to zabludama....
.ja ne mogu zamisliti da svemir nema granica, kao i da društvo nema granica, ne zato što ih volim, nego zato što postoje..naravno da imamo slobodnu volju trošiti, pa tko bi to sporio uopće..
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum