ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 4 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 4 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 26/11/2016, 19:38

aben wrote:
je, imaju i gradovi prirodu, al je organizirona, u grodu moroš pojti u prirodu, na otoku jesi u prirodi.

istina, kad sjednem n veče na tersu , okružena zelenilom, morem i nebom iznad osjećam se dijelom prirode..pa još noćni zvukovi i mirisi...tko to može platit.)

naravno da je u osnovi ekonomije razmjena dobara i usluga koja kreće od pojednca..on nešto nudi i nešto traži..zar sam ja to sporila ?
daje dio svog rada za dio tuđeg rada..ja samo tvrdim da je u okviru jedne države to preraspodjela dobara, kad platiš bilježniku ti si siromašniji on bogatiji, zajedno imate isto...
a sad ako si ti zaradio prodajući svoje ulje ti jesi nešto novo stvorio / proizveo si ulje)...ako prodaješ osiguranje što si novo stvorio , što povećava bogatsvo društva..ti to zoveš uhljeb?
imam osjećaj da ja u kupe ti u špade i nećemo se nikad sresti.ali stvarno ne vidim u kojim sam ja to zabludama....
.ja ne mogu zamisliti da svemir nema granica, kao i da društvo nema granica, ne zato što ih volim, nego zato što postoje..naravno da imamo slobodnu volju trošiti, pa tko bi to sporio uopće..

Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 4 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 26/11/2016, 20:23

Što se tiče uhljeba...pa novu vrijednost društvu donosi proizvodnja i izvoz...kako mi, kao država,  uglavnom uvozimo i ne proizvodimo, tko stvara novu vrijednost ? možda ti kopaš vinograd, i praviš sebi vino, ali kako ne sudjeluješ na tržištu, time i ne pridonosiš nikome, nego sebi..



To kad se ti sa svojim susidom mijenjaš , on tebi malo vina ti njemu malo maslinovog ulja, za društvo ne znači ništa...to je trampa.. I kad ti netko učini odvjetničku uslugu a ti platiš opet se društvu ništa ne mijenja...Ostaje jednako bogato odnosno siromašno, samo država dobije pdv i javnobilježničku taksu...koliko si ti siromašniji, država i javni bilježnik su bogatiji , na nivou društva ništa se nije promijenilo...Ali kad javni bilježnik od e na skijanje i to potroši, društvo je osiromašilo.




zablude su boldane.
novu vridnost društvu ne stvara proizvodnja i izvoz nego proizvodnja razmjenjivih pojava. sa aspekta stvaranja vridnosti, apsolutno je irelevantno oćeš li ti proizvod izvesti ili razmijeniti unutar granic. također, vridnost društvu donosi puno rozličitih stvori, a nekad i potpuno međusobno isključive suprotne stvori, jer se društvo sastoji od rozličith pojedinaca. 


druga zabluda je da mi ne proizvodimo, i opet taj merkantilistički pristup. "naše društvo" nije u lošoj poziciji ako je pretežno uvozno. ono je u boljoj poziciji. dakle, mi itekako nešto proizvodimo, jer da ne proizvodimo, niko nan ne bi hoti nišće uvesti.

treta zabluda, treti bold je ogroman, i pokaživo temeljno nerazumjevanje;
odvjetnik nije bogatiji koliko sun jo siromašniji, novac nije jedina vridnost, pravni savjet, zdrovlje, drva, masaža i internet broadband su također vridnosti. 

četvrti bold, zabluda, je opet merkantilizam. 


naravno da je u osnovi ekonomije razmjena dobara i usluga koja kreće od pojednca..on nešto nudi i nešto traži..zar sam ja to sporila ?
daje dio svog rada za dio tuđeg rada..ja samo tvrdim da je u okviru jedne države to preraspodjela dobara, kad platiš bilježniku ti si siromašniji on bogatiji, zajedno imate isto...
a sad ako si ti zaradio prodajući svoje ulje ti jesi nešto novo stvorio / proizveo si ulje)...ako prodaješ osiguranje što si novo stvorio , što povećava bogatsvo društva..ti to zoveš uhljeb?
imam osjećaj da ja u kupe ti u špade i nećemo se nikad sresti.ali stvarno ne vidim u kojim sam ja to zabludama....
.ja ne mogu zamisliti da svemir nema granica, kao i da društvo nema granica, ne zato što ih volim, nego zato što postoje..naravno da imamo slobodnu volju trošiti, pa tko bi to sporio uopće..

pa da, ti spominješ bogatstvo društva, nacionalno bogatstvo, i niječeš da se ono poveća kad se poveća bogatstvo jednog njegovog člana .

prerasodjela dobara nije razmjena dobara. preraspodjela je stavljanje viška sa strane, i onda dijeljenje po nekon ključu. danas se raspodjela pojavljuje samo u dvo oblika, državna raspodjela pri kojoj se otima jednim građanima i doije drugima, i dobrotvorna, di ljudi doju svoje viškove nekoj agenciji koja ih tada dijeli preraspodjeljuje hoće.

odvjetnik i jo nemomo isto, da imomo isto, mi ne bi ušli u razmjenu. un nakon razmjene imo ča un želi, a jo ča jo želin, i oboje smo bogatiji. tako ekonomije restu. ekonomija nije zero sum game.
za ulje je potpuno isto, moreš umisto pravnog savjeta, sigurnosti, ulja, drkanja, usluga kopiranja ključov, konzultacija....staviti bilu ku uslugu tj proizvod, priroda stvori se ne minjo.


eto, to bi bile tvoje kupe, disected.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 4 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 26/11/2016, 20:48


pogledah Philomenu, prvi put čujem da su human interest stories za weak minded people? ali oke film..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 4 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 26/11/2016, 20:57

kic wrote:
pogledah Philomenu, prvi put čujem da su human interest stories za weak minded people? ali oke film..
zvuči ko parafraza great minds discuss ideas, average minds discuss events, small ones people.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 4 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 26/11/2016, 22:44


tako nekako valjda..

diskutiranje o idejama dovodi do uopćavanja, pa onda i gaze ljude, a partikularnosti čine život, događaje i ljude..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 4 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 26/11/2016, 23:00

kic wrote:
tako nekako valjda..

diskutiranje o idejama dovodi do uopćavanja, pa onda i gaze ljude, a partikularnosti čine život, događaje i ljude..
e, ali ovisi do kojih idejov se dojde, jel tako:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 4 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 26/11/2016, 23:09


a je, ali uvijek se vraćam na knjige no, uvijek bih slušao kako je teško pamtit ta ruska, francuska ili neka strana imena, i nazive, ali meni je to davalo na snazi uvijek u priči, ono što je striking..

glede ideologija, došao sam do jednog pogleda zbog kojeg one nisu više tako snažne, kao nekad, jer su ugl jednosmjerne, imaju jednu verziju povijesti, i budućnosti, i ne mrdaju.. a sve što je jednobojno, je staromodno..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 4 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 26/11/2016, 23:18

okej su ideologije, ako su na slobodnom tržištu:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 4 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 26/11/2016, 23:19


odi u k :D!
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 4 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 26/11/2016, 23:26

k..rpe?

i grin:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 4 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 26/11/2016, 23:29


i ja.. dosta pameti, čovjek je i pao zbog znanja..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 4 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/11/2016, 17:44



nedilja, vunka daži, žena rodi koloč, noge u zrok i komedija od dvi ure, 
fuck, yeah!
:))

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 4 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 27/11/2016, 17:48


a ja ispunjavam porezni obrazac..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 4 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/11/2016, 17:56

kic wrote:
a ja ispunjavam porezni obrazac..
možda je srića zero sum game?
:)

a, ča se to ne čini u prvin misecu?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 4 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 27/11/2016, 18:05


za 2015. imam pravo na neki mali povrat, ali za 16' bi mogao dobiti jos jednu placu cak kak racunam, pa da se uvjerim da stvarno to funkcionira..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 4 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/11/2016, 18:15

alii se još more dobiti povrat za 2015? ne verujen



inače, par misli o povratu poreza. sustav je pokvaren do srži. ideja je daj ti šoldi vamo, pa ćemo ti mi vrotiti ako si preploti, ča je rasipanje resursa somo po sebi.
slična stvor je i s oslobođenjem poreza na prvu nekretninu, ukidaju olakšicu, da bi je vrotili krez subvencije. šoldi moraju projti krez njihove ruke.
jer, čemu bi svi ti službenici inače služili?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 4 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 27/11/2016, 20:10


mogu, mislim, ne bi mi dali obrazac inače?

da povrat je neka triska: we're the bosses, clear?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 4 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/11/2016, 20:18

a ne zun..na obrascu piše godina?
samo ti predoj, triba in sve uzesti:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 4 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 27/11/2016, 20:33


svaku lipu :p

kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 4 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 27/11/2016, 20:48

jo te ljude ne razumin...na svoje oči je vidi kako socijalizam ubijo somu bit čovika - kreativnost..

...i unda imo obraza reći da je kastro dobar revolucionar, (lako diže mase na ubijanje) ali je loš ka dojde jutro (nakon ubijanja) i kad tribo pokrenuti mase na normalan život. 

slavuji ne pivaju u zatočeništvu, moj žižek.


jo sebi pokušavan dočarati njihovu poziciju, pokušavan ih razumiti, i koliko god se muči, ne morin.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 4 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 27/11/2016, 20:50


a i komentari ispod klipa su ??

trebao bi biti zaboravljen, kako bi komunizam opet mogli prodati sutra, in short :)
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 4 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum