ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kraj za Lumia telefone

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 2 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Guest Tue 13 Sep - 10:30

zašto bi brisao safari ili siri?

netko je malo velik android fanboy čini se

Guest
Guest


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 2 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by BB-8 Tue 13 Sep - 10:35

ja bi maknuo siri...

_________________
Kraj za Lumia telefone - Page 2 Attach13 Kraj za Lumia telefone - Page 2 Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 2 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Guest Tue 13 Sep - 10:37

Nek se drže gume, tu su tata mata.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 2 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Piglet Tue 13 Sep - 10:40

Inače, podjele iphone-android me neodoljivo podsjećaju na HDZ-SDP, prepucavanje tko je manje loš, a letvica je svake godine sve niže.

Smiješno mi je što ljudi kritike na račun mobitela (koje zapravo idu na adresu developera i proizvođača) uzimaju jako osobno, vjerujem da se taj psihološki moment može dobro istražiti. Valjda je mobitel vrlo osobna stvar, gleda ga se često, glanca, stavljaju se dizajnirane maskice, čuva razne bilješke i tajne, drži kod srca ili prepona sa ostalim dragocjenostima itd  :D
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 2 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Guest Tue 13 Sep - 10:42

Pa kad su pametniji od vlasnika.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 2 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Piglet Tue 13 Sep - 10:48

deda ultimate nemesis wrote:zašto bi brisao safari ili siri?

netko je malo velik android fanboy čini se
Rekao sam primjerice :coffee 

Nego, makni barem Stocks, Tips, Podcasts, Weather, Health, Game Center, News i gomilu drugog smeća kad si već toliko vezan za Siri ili Safari.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 2 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Piglet Tue 13 Sep - 11:06

Android je isto smeće, velika fragmentacija sustava, različiti proizvođači sa različitim hardverom uvjetuju da je optimizacija jednaka nuli.

Google nametljiv i napasan sa uvjetima korištenja i pozadinskim servisima, proizvođači guraju svoja sranja (osobito Samsung sa TouchWizom), aplikacije sve veće i memorijski zahtjevnije i na kraju se dobije takva kaša koju ni pas ne bi pojeo. Tko ne zna ili ne želi rootati, dobije poluproizvod koji na svakom mobitelu doduše radi, ali na nijednom ne radi dobro.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 2 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by kic Tue 13 Sep - 11:14

Google vlada svijetom, još malo i čipiranje-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 2 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by jastreb Tue 13 Sep - 11:33

Eh,čime si ljudi zamaraju.

Sačekaš dvije godine i kupiš za 100 ojrića,ono za što su bedaci netom prije davali cijele plaće.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 2 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Serbinho-3 Tue 13 Sep - 12:51

Piglet wrote:Ajde ti barem priznaš, tebi bi Lumia fino sjela jer smeće od baterije od 1800 mAh na iphone 6 teško da ćeš naći na Lumiji u odnosu na proporcije ekrana i hardver.

Nikad neću zaboraviti koliko sam se iživcirao kad sam morao koristiti iphone kao službeni, zatvoreni sustav sa smiješno malom baterijom i ograničenim ovlastima korisnika mogu prihvatiti samo "posebni" ljudi, da ne kažem nešto uvredljivije.

Pokusavas da nametnes ljudima nesto, klasican Balkanac.

Trend je takav, ljudi imaju ili Iphone ili Sljamsung.

Kupuju MINI, kosta toliko, gde bi ti pronasao da za te pare ne vredi, jer Skoda Super nudi vise, ali za "posebne" ljude moze da prodje.

Kupi sta zelis, koga briga, usput ne naturaj ostalima i ne spustaj, pljujes sam na sebe.

Otkacili bi te ovde posle ti recenice, jer se vidi da nemas kulturu, nivo takodje.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26513
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 2 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Piglet Tue 13 Sep - 13:09

Serbinho-3 wrote:
Piglet wrote:Ajde ti barem priznaš, tebi bi Lumia fino sjela jer smeće od baterije od 1800 mAh na iphone 6 teško da ćeš naći na Lumiji u odnosu na proporcije ekrana i hardver.

Nikad neću zaboraviti koliko sam se iživcirao kad sam morao koristiti iphone kao službeni, zatvoreni sustav sa smiješno malom baterijom i ograničenim ovlastima korisnika mogu prihvatiti samo "posebni" ljudi, da ne kažem nešto uvredljivije.

Pokusavas da nametnes ljudima nesto, klasican Balkanac.

Trend je takav, ljudi imaju ili Iphone ili Sljamsung.

Kupuju MINI, kosta toliko, gde bi ti pronasao da za te pare ne vredi, jer Skoda Super nudi vise, ali za "posebne" ljude moze da prodje.

Kupi sta zelis, koga briga, usput ne naturaj ostalima i ne spustaj, pljujes sam na sebe.

Otkacili bi te ovde posle ti recenice, jer se vidi da nemas kulturu, nivo takodje.
Kao što rekoh, psihološki fenomen.

Jesi se baš jako uvrijedio kad sam kritizirao brend mobitela koji igrom slučaja imaš i ti jer je takav trend, onako si malo zacrvenio u licu i priljubio ga još bliže srcu?
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 2 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Serbinho-3 Tue 13 Sep - 13:16

Ne rise!
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26513
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 2 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Piglet Tue 13 Sep - 13:19

Uf, jako osobno si to doživio. Nisam te vidio ovako ljutog još otkad su ti kritizirali odabir gaća kojima si se hvalio.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 2 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Trinity Tue 13 Sep - 15:25

je
Piglet wrote:
Triny wrote:Aplikacije na WP jesu siromašnije u odnosu na android/ios uređaje , meni najviše fali Hangouts, ali sve ostalo ima kao pravi smartphone. :)
Osim toga, samo klinci skidaju svaki klinac koji koriste par puta , mi ozbiljni smo orijentirani na svega par aplikacija u stvari. :)
To ozbiljniji u pravilu znači nezahtjevniji i stariji korisnici poput mojih roditelja kojima je smartphone super za poslati mi sliku preko whatsappa i provjeriti TV raspored.

Istina je nešto drukčija, smartphone se može koristiti svakodnevno za najrazličitije svrhe koje uvelike olakšavaju život, a takve mogućnosti WP meni najčešće ne pruža jer ne postoje za njega aplikacije tipa Redomat, Tasker, AutoVoice, Arcgis, Signal, Yatse, Kore, Terminal, Perch, PhotoMath, Llama, mPošta itd. Lista je podugačka, osobito što se tiče zabave, informacija i multimedije.
Da, aplikacije koje se tiču zabave i multimedije , a kojih u stvari ima najviše baš ono olakšavaju život. :)
Nabrojao si 12-ak aplikacija i kažeš da ih ima još ohoho. Čisto sumnjam da ih sve koristiš svakodnevno.
Netko voli isprobavati nove stvari, samo ne znam koliko ima smisla naskidati aplikacija koje koristiš jednom u mjesec-dva. Bez njih možeš.
Slično k'o i s desktop app, sve ti zanimljivo, sve zgodno, pa skidaš, isprobavaš,pa vidiš da ti u stvari ne treba, a onda ti se neda to deinstalirati pa se samo gomilaju. Na kraju koristiš samo ono što ti stvarno treba jer si shvatio koliko si vremena izgubio na igranje.
Ok, netko uživa u tome, ali ako je nekome dovoljan i običan mobitel, neka ga.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 2 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Piglet Tue 13 Sep - 16:53

Triny wrote:je
Piglet wrote:
Triny wrote:Aplikacije na WP jesu siromašnije u odnosu na android/ios uređaje , meni najviše fali Hangouts, ali sve ostalo ima kao pravi smartphone. :)
Osim toga, samo klinci skidaju svaki klinac koji koriste par puta , mi ozbiljni smo orijentirani na svega par aplikacija u stvari. :)
To ozbiljniji u pravilu znači nezahtjevniji i stariji korisnici poput mojih roditelja kojima je smartphone super za poslati mi sliku preko whatsappa i provjeriti TV raspored.

Istina je nešto drukčija, smartphone se može koristiti svakodnevno za najrazličitije svrhe koje uvelike olakšavaju život, a takve mogućnosti WP meni najčešće ne pruža jer ne postoje za njega aplikacije tipa Redomat, Tasker, AutoVoice, Arcgis, Signal, Yatse, Kore, Terminal, Perch, PhotoMath, Llama, mPošta itd. Lista je podugačka, osobito što se tiče zabave, informacija i multimedije.
Da, aplikacije koje se tiču zabave i multimedije , a kojih u stvari ima najviše baš ono olakšavaju život. :)
Nabrojao si 12-ak aplikacija i kažeš da ih ima još ohoho. Čisto sumnjam da ih sve koristiš svakodnevno.
Netko voli isprobavati nove stvari, samo ne znam koliko ima smisla naskidati aplikacija koje koristiš jednom u mjesec-dva. Bez njih možeš.
Slično k'o i s desktop app, sve ti zanimljivo, sve zgodno, pa skidaš, isprobavaš,pa vidiš da ti u stvari ne treba, a onda ti se neda to deinstalirati pa se samo gomilaju. Na kraju koristiš samo ono što ti stvarno treba jer si shvatio koliko si vremena izgubio na igranje.
Ok, netko uživa u tome, ali ako je nekome dovoljan i običan mobitel, neka ga.
Koja je brojka potrebna da bi se uspostavila kvalitativna razlika između dva sustava kad jedan postaje više koristan? Nemam ništa protiv WP, imam ga doma, samo kažem da bi Microsoft mogao ponuditi veću novčanu stimulaciju developerima da smanji razliku u broju i kvaliteti aplikacija, nije da im fali para.

Evo još 10 aplikacija koje svakodnevno koristim, a nema ih na WP, možda budu još nekome korisne. Stavit ću ti ovaj put linkove da vidiš da su to zaista aplikacije za svakodnevnu upotrebu koje sigurno klinci ne skidaju iz zabave:

- Kartice
- Zangi
- Define
- Loko vožnja
- Cogi
- Flynx
- SMS Parking
- Pushbullet
- HERE WeGo

i moram spomenuti - Rezultati (dobro, nju i klinci koriste).






Last edited by Piglet on Tue 13 Sep - 16:57; edited 1 time in total
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 2 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Guest Tue 13 Sep - 16:55

Za koju firmu ti delaš? Koliko sam skužila, prodaješ smartphonove.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 2 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Piglet Tue 13 Sep - 16:59

Za Microsoft, ali zapravo sabotiram sustav iznutra kao što su radili HDZovi domoljubi u KP B-)
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 2 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by n_razbojnik Tue 13 Sep - 17:19

Piglet wrote:
Evo još 10 aplikacija koje svakodnevno koristim, a nema ih na WP, možda budu još nekome korisne. Stavit ću ti ovaj put linkove da vidiš da su to zaista aplikacije za svakodnevnu upotrebu koje sigurno klinci ne skidaju iz zabave:

- Kartice
- Zangi
- Define
- Loko vožnja
- Cogi
- Flynx
- SMS Parking
- Pushbullet
- HERE WeGo

i moram spomenuti - Rezultati (dobro, nju i klinci koriste).




svaka čast, ajd da se nešto korisno nađe na ovom podforumu

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 2 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Guest Tue 13 Sep - 18:08

imaš Nokia HERE mape na WP 8.1 kao aplikaciju, a imaš ih i na WP 10 u sklopu Microsoftove nativne Maps aplikacije, karte koje ona koristi su Nokijine

što se tiče ovih drugih aplikacija to nije do Microsofta nego do onih koji programiraju aplikacije, čini se da ljudi koji pišu Javu za android ne znaju pisati .NET ili C# za Windows platformu

parking možeš plaćati i putem SMSa, ne vidim zašto je tolika prednost aplikacija, što se tiče ostalih oblika plaćanja, ako aplikacije ne koriste HTTPS ili SHA2/3 SSL enkripciju onda ih je bolje ne koristiti, sigurnije je koristiti web browser


Last edited by deda ultimate nemesis on Tue 13 Sep - 18:12; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 2 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Guest Tue 13 Sep - 18:12

Dread_Pirate_Roberts wrote:ja bi maknuo siri...
imaš i android telefona koji su tanki i izrađeni od aluminija, ako ti se ne sviđa iOS čemu onda kupovati iPhone
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 2 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Guest Tue 13 Sep - 18:17

Piglet wrote:
Triny wrote:je
Piglet wrote:
Triny wrote:Aplikacije na WP jesu siromašnije u odnosu na android/ios uređaje , meni najviše fali Hangouts, ali sve ostalo ima kao pravi smartphone. :)
Osim toga, samo klinci skidaju svaki klinac koji koriste par puta , mi ozbiljni smo orijentirani na svega par aplikacija u stvari. :)
To ozbiljniji u pravilu znači nezahtjevniji i stariji korisnici poput mojih roditelja kojima je smartphone super za poslati mi sliku preko whatsappa i provjeriti TV raspored.

Istina je nešto drukčija, smartphone se može koristiti svakodnevno za najrazličitije svrhe koje uvelike olakšavaju život, a takve mogućnosti WP meni najčešće ne pruža jer ne postoje za njega aplikacije tipa Redomat, Tasker, AutoVoice, Arcgis, Signal, Yatse, Kore, Terminal, Perch, PhotoMath, Llama, mPošta itd. Lista je podugačka, osobito što se tiče zabave, informacija i multimedije.
Da, aplikacije koje se tiču zabave i multimedije , a kojih u stvari ima najviše baš ono olakšavaju život. :)
Nabrojao si 12-ak aplikacija i kažeš da ih ima još ohoho. Čisto sumnjam da ih sve koristiš svakodnevno.
Netko voli isprobavati nove stvari, samo ne znam koliko ima smisla naskidati aplikacija koje koristiš jednom u mjesec-dva. Bez njih možeš.
Slično k'o i s desktop app, sve ti zanimljivo, sve zgodno, pa skidaš, isprobavaš,pa vidiš da ti u stvari ne treba, a onda ti se neda to deinstalirati pa se samo gomilaju. Na kraju koristiš samo ono što ti stvarno treba jer si shvatio koliko si vremena izgubio na igranje.
Ok, netko uživa u tome, ali ako je nekome dovoljan i običan mobitel, neka ga.
Koja je brojka potrebna da bi se uspostavila kvalitativna razlika između dva sustava kad jedan postaje više koristan? Nemam ništa protiv WP, imam ga doma, samo kažem da bi Microsoft mogao ponuditi veću novčanu stimulaciju developerima da smanji razliku u broju i kvaliteti aplikacija, nije da im fali para.

Evo još 10 aplikacija koje svakodnevno koristim, a nema ih na WP, možda budu još nekome korisne. Stavit ću ti ovaj put linkove da vidiš da su to zaista aplikacije za svakodnevnu upotrebu koje sigurno klinci ne skidaju iz zabave:

- Kartice
- Zangi
- Define
- Loko vožnja
- Cogi
- Flynx
- SMS Parking
- Pushbullet
- HERE WeGo

i moram spomenuti - Rezultati (dobro, nju i klinci koriste).




a Irud te ebo..ovakvog fanboya ili hejtboya dugo ne vidjeh... lol!

Prvo,uzmi bilo koji smart imas i dobro se istzriskaj po glavi,posto ti ne koristi nicemu...a sad mala poduka argumentima i cnijenicama-.-.

Broj WP aplikacija..

jos prije gdinu dvije ih je bilo par stotisuca..tu i najzahtjevnbija dama moze pronaci sto pozeli.,.naravno ako uopce zna sto joj treba,...dakle damo,.navali na WP store..

idemo dalje...

baterija..ehmmm..ja imam Lumiju 640XL dual sim,koja ima bateriju od 3000 mAh...zahtjevan foun,velika i baterija..

ukratko seres ko grlica...

poduka gotova..ceka seusvajanje masivnog gradiva... lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone - Page 2 Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum