ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kraj za Lumia telefone

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Kraj za Lumia telefone Empty Kraj za Lumia telefone

Post by Piglet 12/9/2016, 22:00

S Lumia telefonima Nokia je pokušala vratiti dio stare slave koje su imali na mobilnom tržištu, no na kraju je sve završilo debaklom

Dok su vodeći ljudi iz Nokije shvatili kako budućnost leži u telefonima s ekranima osjetljivim na dodir i modernim operativnim sustavima, a ne na mobilnim uređajima s hardverskim tipkovnicama i zastarjelim Symbianom, već su izgubili dominaciju koji su godinama imali na mobilnom tržištu. Kako bi u potpunosti preokrenuli kompaniju, iz Microsofta su doveli Stephena Elopa koji je Nokiju trebao odvesti u bolju budućnost, a dok je veliki broj analitičara i novinara govorio kako put prema oporavku vodi korištenjem operativnog sustava Android, Elop je riskirao i odlučio se za Microsoftov mobilni operativni sustav. Prve telefone s mobilnim Windowsima Nokia je predstavila pod Lumia brandom te su upravo Lumije trebale spasiti ovu kompaniju, no umjesto povratka na vrh, Nokia je na kraju prodana Microsoftu koji s Lumia telefonima također nije uspio ništa napraviti te je udio mobilni Windowsa na tržištu iz kvartala u kvartal bio sve manji.

Neki od razloga smanjenja prodaje ovih uređaju su spore nadogradnje Microsoftovog operativnog sustava, mala količina aplikacija, kao i nedostatak zanimljivih flagship uređaja te je jasno kako Microsoft trenutno ne može preokrenuti situacija na tržištu, barem ne s Lumia telefonima. Prema posljednjim glasinama, čini se kako se bliži kraj za ovaj brand te Microsoft do kraja godine namjerava prekinuti prodaju svih Lumia uređaja. Da je kraj za Lumije blizu moglo se naslutiti još i ranije jer Microsoft dugo nije predstavio novi smartphone te trenutno u prodaji nema previše pametnih telefona koji rade na Windowsima.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Piglet 12/9/2016, 22:01

No, kraj za Lumije ne mora značiti i kraj za Microsoftove pametne telefone jer već dugo vremena mrežom kruže glasine o Surface smartphoneu s kojim Microsoft namjerava pomrsiti račune Appleu, Samsungu i Googleu. Ova je kompanija napravila odličan posao sa Surface hibridima i prijenosnim računalom, zbog čega ljubitelji ove kompanije vjeruju kako bi i Surface Phone mogao odlično konkurirati na zasićenom mobilnom tržištu, no njegovo predstavljanje ne treba očekivati ove godine, možda tek krajem sljedeće godine.

http://zimo.dnevnik.hr/clanak/kraj-za-lumia-telefone-gasi-se-brand-koji-je-trebao-spasiti-nokiju---449864.html
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Piglet 12/9/2016, 22:10

Imam Nokiu 550 sa strane koju upalim sa vremena na vrijeme da provjerim jesu li razvili barem osnovne aplikacije na win store, ali uvijek qrac. Propali prije nego su uspjeli razviti ekosustav, velika šteta.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Brain32 12/9/2016, 22:17

WP je odličan, jedina zamjerka mi je kaj ne radi sa handsfree u mojem autu tako da idem na Android ali osim toga nemam zamjerki.
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Trinity 12/9/2016, 22:24

Istina, siromašniji su što se tiče aplikacija u odnosu na druge, ali inače i moj wp radi besprijekorno. cheers
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Piglet 12/9/2016, 22:39

Prednosti WP: optimizacija sustava, jednostavnost korištenja, tileovi su najfunkcionalniji početni zaslon za smartphone koji sam vidio, integracija sa microsoftovim servisima i windows računalima.

Mane ne treba nabrajati, čim nema aplikacija (a i onih koje ima, nisu redovito održavane i lošije su izvedene od android/ios pandana), smartphone kao takav gubi smisao i postaje opet "običan" telefon.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Serbinho-3 12/9/2016, 22:47

Fali im svima marketing a ne te gluposti oko kojih se lome.
Imam Iphone 6, koristim realno nista, cisti trend.
Ovi ostali se polomise, neke gluposti, kamera 42mpx i nista.
Marketing, pukli na istom i imas Iphone i Sljamsung.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Piglet 12/9/2016, 23:03

Ajde ti barem priznaš, tebi bi Lumia fino sjela jer smeće od baterije od 1800 mAh na iphone 6 teško da ćeš naći na Lumiji u odnosu na proporcije ekrana i hardver.

Nikad neću zaboraviti koliko sam se iživcirao kad sam morao koristiti iphone kao službeni, zatvoreni sustav sa smiješno malom baterijom i ograničenim ovlastima korisnika mogu prihvatiti samo "posebni" ljudi, da ne kažem nešto uvredljivije.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Trinity 12/9/2016, 23:04

Aplikacije na WP jesu siromašnije u odnosu na android/ios uređaje , meni najviše fali Hangouts, ali sve ostalo ima kao pravi smartphone. :)
Osim toga, samo klinci skidaju svaki klinac koji koriste par puta , mi ozbiljni smo orijentirani na svega par aplikacija u stvari. :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Piglet 12/9/2016, 23:59

Triny wrote:Aplikacije na WP jesu siromašnije u odnosu na android/ios uređaje , meni najviše fali Hangouts, ali sve ostalo ima kao pravi smartphone. :)
Osim toga, samo klinci skidaju svaki klinac koji koriste par puta , mi ozbiljni smo orijentirani na svega par aplikacija u stvari. :)
To ozbiljniji u pravilu znači nezahtjevniji i stariji korisnici poput mojih roditelja kojima je smartphone super za poslati mi sliku preko whatsappa i provjeriti TV raspored.

Istina je nešto drukčija, smartphone se može koristiti svakodnevno za najrazličitije svrhe koje uvelike olakšavaju život, a takve mogućnosti WP meni najčešće ne pruža jer ne postoje za njega aplikacije tipa Redomat, Tasker, AutoVoice, Arcgis, Signal, Yatse, Kore, Terminal, Perch, PhotoMath, Llama, mPošta itd. Lista je podugačka, osobito što se tiče zabave, informacija i multimedije.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Guest 13/9/2016, 00:53

za poslovne korisnike su najbolji Android mobiteli sa aplikacijama koje ne koriste https, ili imaju SHA1 SSL enkripciju
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by BB-8 13/9/2016, 08:45

Piglet wrote:Ajde ti barem priznaš, tebi bi Lumia fino sjela jer smeće od baterije od 1800 mAh na iphone 6 teško da ćeš naći na Lumiji u odnosu na proporcije ekrana i hardver.

Nikad neću zaboraviti koliko sam se iživcirao kad sam morao koristiti iphone kao službeni, zatvoreni sustav sa smiješno malom baterijom i ograničenim ovlastima korisnika mogu prihvatiti samo "posebni" ljudi, da ne kažem nešto uvredljivije.
jailbreak ftw

_________________
Kraj za Lumia telefone Attach13 Kraj za Lumia telefone Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by catabbath 13/9/2016, 08:58

Odlazi Lumia, dolazi Surcafephone, rebranding jedno te istog smeća. Nitko nezna koliko će milijardi dolara MS još upucati dok konačno ne shvati da korisnci ne žele metro - immersive ili kako im se već zove taj bezvezni design. Šteta samo šta su morali zasrati desktop windowse sa tim govnim i universal appsima koje nitko ne želi koristiti.


Last edited by dawson on 13/9/2016, 08:58; edited 2 times in total (Reason for editing : 123123)
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12395
2015-08-22


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Piglet 13/9/2016, 09:40

Dread_Pirate_Roberts wrote:
Piglet wrote:Ajde ti barem priznaš, tebi bi Lumia fino sjela jer smeće od baterije od 1800 mAh na iphone 6 teško da ćeš naći na Lumiji u odnosu na proporcije ekrana i hardver.

Nikad neću zaboraviti koliko sam se iživcirao kad sam morao koristiti iphone kao službeni, zatvoreni sustav sa smiješno malom baterijom i ograničenim ovlastima korisnika mogu prihvatiti samo "posebni" ljudi, da ne kažem nešto uvredljivije.
jailbreak ftw
Naravno. No ne možeš i dalje obrisati stock aplikacije jer su integrirane u sustav, ne možeš zaustavljati pozadinske procese i servise, slim verziju ios ne možeš samostalno napraviti, ukratko nećeš produžiti trajanje baterije nimalo putem jailbreaka.

Kad vidim kolege sa onim ciglama od powerbankova u jednoj i iphonima u drugoj ruci, to bude baš tragikomično.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by BB-8 13/9/2016, 09:52

argument ti priznam jedino ovaj za bateriju...mogu se i stock apps maknuti s ili bez jailbreak-anja...

_________________
Kraj za Lumia telefone Attach13 Kraj za Lumia telefone Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Piglet 13/9/2016, 09:58

Dread_Pirate_Roberts wrote:argument ti priznam jedino ovaj za bateriju...mogu se i stock apps maknuti s ili bez jailbreak-anja...
Kako bi izbrisao primjerice safari ili siri iz ios-a bez narušavanja stabilnosti?
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by BB-8 13/9/2016, 10:03

glup sam...eventualno ih se moze disejblat...brzi prsti od mozga...

_________________
Kraj za Lumia telefone Attach13 Kraj za Lumia telefone Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Piglet 13/9/2016, 10:18

Kažu da će iphone 7 imati 1900 mAh bateriju, jebote zar sam jedini ja koji bi radije imao 5 mm deblji mobitel za dvostruko dužu autonomiju? Da je barem izmjenjiva pa još nekako, ali ovako totalni deal-breaker već u startu, barem za mene.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by BB-8 13/9/2016, 10:22

slazem se...to s integriranom baterijom je sranje de luxe...

_________________
Kraj za Lumia telefone Attach13 Kraj za Lumia telefone Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Guest 13/9/2016, 10:30

zašto bi brisao safari ili siri?

netko je malo velik android fanboy čini se
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kraj za Lumia telefone Empty Re: Kraj za Lumia telefone

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum