ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mali ustasa

Page 8 of 15 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Next

Go down

Mali ustasa - Page 8 Empty Re: Mali ustasa

Post by Guest Fri 9 Sep - 18:36

kaja_333 wrote:
Hooliganjetta wrote:
kaja_333 wrote:
bogomdani wrote:hool,gdi si ti vani?
Evo stari ja cu ti reci, u Mađarskoj s ciganima.
Oš mi doć razbit glavu, pravobraniteljice za djecu i pravnice?  :grin
Necu, dacu ti za burek i rakiju i mir s tobom.
Razija, jebo ga ti. Nisu svi izbosne.  :brukica

Guest
Guest


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 8 Empty Re: Mali ustasa

Post by kaya Fri 9 Sep - 18:38

S mitovima su ih nakljukali popovi i sada nakon 200 godina kljukanja oni naravno misle da je to istina .
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 8 Empty Re: Mali ustasa

Post by Guest Fri 9 Sep - 18:39

kaja_333 wrote:S mitovima su ih nakljukali popovi i sada nakon 200 godina kljukanja oni naravno misle da je to istina .
Ne znam ko je vise proveo u crkvi vremena, srbi ili hrvati i kome su vise kljukali cak i u yu :bless
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 8 Empty Re: Mali ustasa

Post by kaya Fri 9 Sep - 18:42

dzmrdz wrote:
kaja_333 wrote:S mitovima su ih nakljukali popovi i sada nakon 200 godina kljukanja oni naravno misle da je to istina .
Ne znam ko je vise proveo u crkvi vremena, srbi ili hrvati i kome su vise kljukali cak i u yu :bless
Ma vaši popovi su zlo živo , ni danas ne mogu izgovoriti Hrvatska. Naši su vise lovica, auto, malo huškanja na žene i to, jedino su žestoki antikomunisti.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 8 Empty Re: Mali ustasa

Post by max123 Fri 9 Sep - 18:42

dzmrdz wrote:
max123 wrote:
dzmrdz wrote:
max123 wrote:
...U Popovu do 1627. god. od 12 crkava katoličkih 7 je prešlo u pravoslavne ruke; sličnih pojava je bilo i u okolini Trebinja. Ima isto tako vesti o prelasku katolika u pravoslavlje u Sremu, oko Rume i Mitrovice. Glavni razlog za to bio je taj, što katoličko više sveštenstvo u većini nije smelo da živi pod Turcima, nego se zadržavalo mahom u susednim hrišćanskim zemljama...


http://www.rastko.rs/rastko-bl/istorija/corovic/istorija/6_6_l.html
Super. Evo ja verujem. Jel sada ovaj izvor validan ili nije davrazjasnimo posto kada sam ga ja koristio ispalo je da nije.
Btw meni je savrseno jasno da istorija nije crno bela niti kakvom je predstavljaju ali to vredi za sve
nemoj ti meni sad crnobela,najveci dio predaka danasnjih b-hercegovackih pravoslavaca su bili katolici.i da su to ostali danas bi bili Hrvati.vi,tj.vasi "istoricari" su sve okrenuli na drugi kalup i generacije "srba" nakljukaali sa mitovima i lazima.to je najbitnia poanta..
Haha...imas li ti dokaza za takvu smelu tvrdnju? Pa sta cemo sa silnim poturicama, jesu i oni svi hrvati?
Jesi siguran da je to bas tako? Samo ih ja znam u hr 5 koji su krsteni pravoslavci i srbi a od rata su hrvati i katolici...
jebe mi se za tih 5 "srba".poanta je da su njihovi preci prije 300 i kusur godina bili katolici.mogu oni danas se "pokatolcavat" i "poturcavat" na kvadrat.absolutno nebitno,preci im bili katolici i to je to.i da,najveci dio dan.muslimana bosne i hercegovine su u etnickom smislu Hrvati.to su bili i u prvoj jugoslaviji(pogledat kako su se muslimanski zastupnici izjasnjavali) i to su bili u NDH-aziji...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Mali ustasa - Page 8 Empty Re: Mali ustasa

Post by Guest Fri 9 Sep - 18:52

dzmrdz wrote:
Haha...imas li ti dokaza za takvu smelu tvrdnju? Pa sta cemo sa silnim poturicama, jesu i oni svi hrvati?
Jesi siguran da je to bas tako? Samo ih ja znam u hr 5 koji su krsteni pravoslavci i srbi a od rata su hrvati i katolici...
Ih, šta ima veze. Vidi našeg crvenkastog. Junačina samo takva.  :P  flower
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 8 Empty Re: Mali ustasa

Post by michaellcmacha Fri 9 Sep - 18:54

dzmrdz wrote:
Eroo wrote:
dzmrdz wrote:
Eroo wrote:
dzmrdz wrote:
A i tvoj narod je stavio mnoge u tu grobnicu. Nije tajna da se hercegovci tvoji dice ustaslukom poprilicno a i de facto su okrvavili ruke sirom ndh
Kako je tko mogao, ni manje ni više, kao i u prošlom ratu. U ratu se i inače ruke okrvavljuju,ta nije to derneg s pjevanjem i pucanjem, pobogu.
Pričaj nam malo o zadnjem ratu, toga se više sjećamo...
I tvoj odgovor na zlocine tvojih hercegovaca je sta tacno?
Koje zločine? U prošlom ratu u Hercegovini nije bilo ni jednog jedinog masovnog grobišta.Neki drugi su poznati po tome.
Nije to Hercegovcima u karakteru. Ne diraj ga i ne boj se...U suprotnom računaj na odgovor u prvoj prilici.
isli su zato na turneje u srem i slavoniju
Jbt ubili se srbi sami svuda...u knjizi od Tim Judah The Serbs, on kaze ovako...stabgod da se desilo prije 2sv rata izmedju Srba u Hevata ne moze da opravda ili objasni silinu i volumen pokolja nad Srbima od 41 pa nadalje..jel i on cetnik? Proguglaj ko je on
pa mnogo toga se dogodilo prije ww2, i to o opravdavanju se može svakako tumačiti... kao i silina i volumen... interesantno je da većina ljudi uopće ne razumije da je to što simo uz potporu voditeljice priča u stvari malo dotjerana i izmoderirana pripovjetka iz onog rata.... i takvih ima bezbroj... čak je u jednoj i jure francetić glavni lik u svojstvu posvojitelja... aj sad malo konkretno... selo perna od kud je dotični je za onog rata bilo četničko gnijezdo, i njegovi stanovnici su bili četnici, i početnici naravno. Ivan Mrak je s dosta uspjeha riješavao tu četničku problematiku, dok mu nisu razjebali postrojbu.... što se tiče konkretnog slučaja simo je vjerojatno išo s materom u selo, pa su naišli mrakovi i mater se dala u bijeg a ostavila malog simu.... četnik sava je potom ubio mater jer je ostavila dijete i jedno i drugo, a smrt je ono manje zadesila jer je mater dijete vjerojatno sakrila, a mali u prepasti nije znao reć gdje je sestra i tako je izgorila u kući... tkđ činjenično priča ne pije vodu jer su i voditeljica i simo ustvrdili da je tom prilikom više od pol sela poubijano, (zaklano, nabijano na bajunet i sl.), međutim i to ali i sva druga sela i na KORDUNU I NA BANIJI, su upravo po navodima ljudi iz tog kraja bili skoro pa 100% funkcionalni,a nakon rata unatoč značajnom broju ratnog mortaliteta život se nastavio dalje i sva su ta sela nastavila živjeti... sve do oluje jel.... a žive i nakon oluje samo u svojoj matici srbiji... znači nikakvog masovnog klanja i ubijanja nije bilo jer da je bilo onda ne bi ta sela opstala, ali bilo je osvete, u pravilu bezobzirne drugačija nije mogla ni biti, jer su ti srbi tamo svakakve hadučije izvodili....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 8 Empty Re: Mali ustasa

Post by michaellcmacha Fri 9 Sep - 18:57

Hooliganjetta wrote:
dzmrdz wrote:
Haha...imas li ti dokaza za takvu smelu tvrdnju? Pa sta cemo sa silnim poturicama, jesu i oni svi hrvati?
Jesi siguran da je to bas tako? Samo ih ja znam u hr 5 koji su krsteni pravoslavci i srbi a od rata su hrvati i katolici...
Ih, šta ima veze. Vidi našeg crvenkastog. Junačina samo takva.  :P  flower
on se prekrstio u žirovcu...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 8 Empty Re: Mali ustasa

Post by Guest Fri 9 Sep - 19:00

Glavno da je svojevoljno i dobrovoljno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 8 Empty Re: Mali ustasa

Post by michaellcmacha Fri 9 Sep - 19:04

Hooliganjetta wrote:Glavno da je svojevoljno i dobrovoljno.
a kako drugačije....
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 8 Empty Re: Mali ustasa

Post by Guest Fri 9 Sep - 19:08

A može biti i pod prinudom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 8 Empty Re: Mali ustasa

Post by jastreb Fri 9 Sep - 19:13

kaja_333 wrote:S mitovima su ih nakljukali popovi i sada nakon 200 godina kljukanja oni naravno misle da je to istina .
Ako su popovi ikoga kljukali posljednjih 200 godina,onda smo to mi.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 8 Empty Re: Mali ustasa

Post by Guest Fri 9 Sep - 19:13

michaellcmacha wrote:
dzmrdz wrote:
Eroo wrote:
dzmrdz wrote:
Eroo wrote:
Kako je tko mogao, ni manje ni više, kao i u prošlom ratu. U ratu se i inače ruke okrvavljuju,ta nije to derneg s pjevanjem i pucanjem, pobogu.
Pričaj nam malo o zadnjem ratu, toga se više sjećamo...
I tvoj odgovor na zlocine tvojih hercegovaca je sta tacno?
Koje zločine? U prošlom ratu u Hercegovini nije bilo ni jednog jedinog masovnog grobišta.Neki drugi su poznati po tome.
Nije to Hercegovcima u karakteru. Ne diraj ga i ne boj se...U suprotnom računaj na odgovor u prvoj prilici.
isli su zato na turneje u srem i slavoniju
Jbt ubili se srbi sami svuda...u knjizi od Tim Judah The Serbs, on kaze ovako...stabgod da se desilo prije 2sv rata izmedju Srba u Hevata ne moze da opravda ili objasni silinu i volumen pokolja nad Srbima od 41 pa nadalje..jel i on cetnik? Proguglaj ko je on
pa mnogo toga se dogodilo prije ww2, i to o opravdavanju se može svakako tumačiti... kao i silina i volumen... interesantno je da većina ljudi uopće ne razumije da je to što simo uz potporu voditeljice priča u stvari malo dotjerana i izmoderirana pripovjetka iz onog rata.... i takvih ima bezbroj... čak je u jednoj i jure francetić glavni lik u svojstvu posvojitelja... aj sad malo konkretno... selo perna od kud je dotični je za onog rata bilo četničko gnijezdo, i njegovi stanovnici su bili četnici, i početnici naravno. Ivan Mrak je s dosta uspjeha riješavao tu četničku problematiku, dok mu nisu razjebali postrojbu.... što se tiče konkretnog slučaja simo je vjerojatno išo s materom u selo, pa su naišli mrakovi i mater se dala u bijeg a ostavila malog simu.... četnik sava je potom ubio mater jer je ostavila dijete i jedno i drugo, a smrt je ono manje zadesila jer je mater dijete vjerojatno sakrila, a mali u prepasti nije znao reć gdje je sestra i tako je izgorila u kući... tkđ činjenično priča ne pije vodu jer su i voditeljica i simo ustvrdili da je tom prilikom više od pol sela poubijano, (zaklano, nabijano na bajunet i sl.), međutim i to ali i sva druga sela i na KORDUNU I NA BANIJI, su upravo po navodima ljudi iz tog kraja bili skoro pa 100% funkcionalni,a nakon rata unatoč značajnom broju ratnog mortaliteta život se nastavio dalje i sva su ta sela nastavila živjeti... sve do oluje jel.... a žive i nakon oluje samo u svojoj matici srbiji... znači nikakvog masovnog klanja i ubijanja nije bilo jer da je bilo onda ne bi ta sela opstala, ali bilo je osvete, u pravilu bezobzirne drugačija nije mogla ni biti, jer su ti srbi tamo svakakve hadučije izvodili....

E, aj sad uz duzno postovanje za to sto poznajes taj kraj bolje nego ja..zamisli sada da sam ja slozio takav scenarij kakav si ti upravo sada?
Pa ti si sada dao rekonstrukciju jednog dogadjaja da bi ti i FBI pozavidio.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 8 Empty Re: Mali ustasa

Post by kaya Fri 9 Sep - 19:15

jastreb wrote:
kaja_333 wrote:S mitovima su ih nakljukali popovi i sada nakon 200 godina kljukanja oni naravno misle da je to istina .
Ako su popovi ikoga kljukali posljednjih 200 godina,onda smo to mi.
A čime su nas kljukali? Osim sto sam prethodno rekla da su žestoki antikomunisti.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 8 Empty Re: Mali ustasa

Post by Guest Fri 9 Sep - 19:15

max123 wrote:
dzmrdz wrote:
max123 wrote:
dzmrdz wrote:
max123 wrote:
...U Popovu do 1627. god. od 12 crkava katoličkih 7 je prešlo u pravoslavne ruke; sličnih pojava je bilo i u okolini Trebinja. Ima isto tako vesti o prelasku katolika u pravoslavlje u Sremu, oko Rume i Mitrovice. Glavni razlog za to bio je taj, što katoličko više sveštenstvo u većini nije smelo da živi pod Turcima, nego se zadržavalo mahom u susednim hrišćanskim zemljama...


http://www.rastko.rs/rastko-bl/istorija/corovic/istorija/6_6_l.html
Super. Evo ja verujem. Jel sada ovaj izvor validan ili nije davrazjasnimo posto kada sam ga ja koristio ispalo je da nije.
Btw meni je savrseno jasno da istorija nije crno bela niti kakvom je predstavljaju ali to vredi za sve
nemoj ti meni sad crnobela,najveci dio predaka danasnjih b-hercegovackih pravoslavaca su bili katolici.i da su to ostali danas bi bili Hrvati.vi,tj.vasi "istoricari" su sve okrenuli na drugi kalup i generacije "srba" nakljukaali sa mitovima i lazima.to je najbitnia poanta..
Haha...imas li ti dokaza za takvu smelu tvrdnju? Pa sta cemo sa silnim poturicama, jesu i oni svi hrvati?
Jesi siguran da je to bas tako? Samo ih ja znam u hr 5 koji su krsteni pravoslavci i srbi a od rata su hrvati i katolici...
jebe mi se za tih 5 "srba".poanta je da su njihovi preci prije 300 i kusur godina bili katolici.mogu oni danas se "pokatolcavat" i "poturcavat" na kvadrat.absolutno nebitno,preci im bili katolici i to je to.i da,najveci dio dan.muslimana bosne i hercegovine su u etnickom smislu Hrvati.to su bili i u prvoj jugoslaviji(pogledat kako su se muslimanski zastupnici izjasnjavali) i to su bili u NDH-aziji...

Mozda si i ti Turcin a?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 8 Empty Re: Mali ustasa

Post by Guest Fri 9 Sep - 19:15

kaja_333 wrote:
jastreb wrote:
kaja_333 wrote:S mitovima su ih nakljukali popovi i sada nakon 200 godina kljukanja oni naravno misle da je to istina .
Ako su popovi ikoga kljukali posljednjih 200 godina,onda smo to mi.
A čime su nas kljukali? Osim sto sam prethodno rekla da su žestoki antikomunisti.

Kako koga, slabije zenske ali muske malo vise :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 8 Empty Re: Mali ustasa

Post by Guest Fri 9 Sep - 19:16

Ode sve kvragu....ja se cijeli orosim kad Kaja prijeti ljudima :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 8 Empty Re: Mali ustasa

Post by kaya Fri 9 Sep - 19:17

MaximusDecimusMiridije wrote:Ode sve kvragu....ja se cijeli orosim kad Kaja prijeti ljudima :)
:) 
Pa kom sam sad? Nisam nikom
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 8 Empty Re: Mali ustasa

Post by jastreb Fri 9 Sep - 19:17

kaja_333 wrote:
jastreb wrote:
kaja_333 wrote:S mitovima su ih nakljukali popovi i sada nakon 200 godina kljukanja oni naravno misle da je to istina .
Ako su popovi ikoga kljukali posljednjih 200 godina,onda smo to mi.
A čime su nas kljukali? Osim sto sam prethodno rekla da su žestoki antikomunisti.
Oooooooo,dugačka je to priča.

Kreni samo od biskupa Draškovića i Seljačke bune.  Najprije je tješio seljake kako se moraju strpjeti pa će im na drugom svijetu biti bolje,a kad su se pobunili urlao je da ih treba povješati kao pse i huškao je feudalce na njih.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 8 Empty Re: Mali ustasa

Post by jastreb Fri 9 Sep - 19:19

Hrvati su se počeli razvijati tek kad su se oslobodili okova klerikalizma.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 8 Empty Re: Mali ustasa

Post by kaya Fri 9 Sep - 19:19

jastreb wrote:
kaja_333 wrote:
jastreb wrote:
kaja_333 wrote:S mitovima su ih nakljukali popovi i sada nakon 200 godina kljukanja oni naravno misle da je to istina .
Ako su popovi ikoga kljukali posljednjih 200 godina,onda smo to mi.
A čime su nas kljukali? Osim sto sam prethodno rekla da su žestoki antikomunisti.
Oooooooo,dugačka je to priča.

Kreni samo od biskupa Draškovića i Seljačke bune.  Najprije je tješio seljake kako se moraju strpjeti pa će im na drugom svijetu biti bolje,a kad su se pobunili urlao je da ih treba povješati kao pse i huškao je feudalce na njih.
Pa rekao si 200 godina a sad si otišao u seljačku bunu..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 8 Empty Re: Mali ustasa

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 15 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum