ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mali ustasa

Page 1 of 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Go down

Mali ustasa Empty Mali ustasa

Post by Guest 9/9/2016, 02:30



Molio bih vas da pogledate DO KRAJA i ignorisete voditeljku, malo je teatralna.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mali ustasa Empty Re: Mali ustasa

Post by Eroo 9/9/2016, 07:44

Ne možemo se dogovoriti ni šta i kako se zbivalo u ratu kojeg pamti ova generacija. 
Kome se onda uopće da slušati partizanske propagandne priče?
Evo sam odslušao tek  prvih par rečenica i nisam mogao dalje. Poratno sam dijete
i s te strane na događanja u WW2 gledam s poprilične  distance i s velikom dozom
empatije spram nevino stradalih žrtava.
Ne može se rat svesti na zlu sudbinu jedne osobe, ili tu sudbinu onda provlačiti kao
razlog i opravdanje za kasnije vlastite zločine. Smisao ovakvih emisija kao gore služi
upravo tome. Danas se u Srbiji više govori o WW2 nego o zadnjem ratu.
Razlog je više nego očigledan: Želi se oprati obraz, a to nije moguće na taj način. 
Kažeš, "ignorišite voditeljku, malo je teatralna"? Teatralnost je tu u  funkciji širenje
mržnje, to se ne može spreviditi. Ne bi me čudilo da je cijeli propagandni show završila
 s ubistvom "porodice Zec" i "starog svata".
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Mali ustasa Empty Re: Mali ustasa

Post by Sora 9/9/2016, 07:47

Ratna prica i nije loše za pogledati
Podsjetilo me na La bella vita , rat u ocima djeteta
U svakomm slucaju trebali bi vidjeti filmoc ovi koji glume ustase

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Mali ustasa Empty Re: Mali ustasa

Post by Sora 9/9/2016, 07:54

ero nisi pogledso do kraja
Covjrk je realan i na puno mjesta o ustasama govori kao o svojim spasiteljima
Naime, ono najbitniJe iz filma jest poruka osim o zlocinima i o dibrim djelima . Ustasa.
Ne treba zatvarati oci pred onim sto nam se ne dopada. Srbi su bilo zrtve u ustaskim pogromima i to je povijesna istuna.
Znaju je dakle i drugi.
Gledala sam sjecnja IRSKOG PISCA BUTLERA O USTASAMA, NDH , NACIZMU ..
ne bi ti ero mogao reci da je Irac snimio prpoagandu. Jer nije. Lijepo je povezao VATIKAN I NJEGOVO SIDJELOVANJE U USTASKIM ZLOCINIMA I KASNIJE SPASAVSNJE Glavesina.
Zbog tog jer je zidovsko zlato kod njih zavrsilo.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Mali ustasa Empty Re: Mali ustasa

Post by Sora 9/9/2016, 07:59

Inace slazem se s erom da rat nije sudbina jedne osobe ili porodice.
Jos kad bi se manje isticali samo dogadaji u 1945. A vise govorilo o tome sto je prethodilo 45.toj imao bi ti ero pravo komentirati.
Jebena hercegovacka povijest koju ste nametnuli se NISTA NE RAZLIKUJE OD SRPSKIH LAZI . OK.
sve je to LAZNA PRISTRANA POVIJEST U POLITICKE SVRHE da se srusi komunizam i njegive zasluge za pobjedu nad fasistima. A iza cega opet stoji VATIKAN

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Mali ustasa Empty Re: Mali ustasa

Post by Eroo 9/9/2016, 08:18

Sora wrote:ero nisi pogledso do kraja
Covjrk je realan i na puno mjesta o ustasama govori kao o svojim spasiteljima
Naime, ono najbitniJe iz filma jest poruka osim o zlocinima i o dibrim djelima . Ustasa.
Ne treba zatvarati oci pred onim sto nam se ne dopada. Srbi su bilo zrtve u ustaskim pogromima i to je povijesna istuna.
Znaju je dakle i drugi.
Gledala sam sjecnja IRSKOG PISCA BUTLERA O USTASAMA, NDH , NACIZMU ..
ne bi ti ero mogao reci da je Irac snimio prpoagandu. Jer nije. Lijepo je povezao VATIKAN I NJEGOVO SIDJELOVANJE U USTASKIM ZLOCINIMA I KASNIJE SPASAVSNJE Glavesina.
Zbog tog jer je zidovsko zlato kod njih zavrsilo.
Ja sam poratno dijete i naslušao sam se tih priča i prikoviše.
Nedostaje mi jedino priča o razlozima pojave ustaštva i nacizma općenito.
Povjest koju pišu pobjednici mene ne zanima...Treba sve činjenice staviti na stol,
pa tek onda vidjeti o čemu se zapravo radilo. Ne mogu se ustaškim  brutalnostima
pravdati partizanske, ili ove u prošlom ratu. Izgleda mi da to i je cilj ovakvih priča
kao gore. Netko si s njima želi oprati svoj umazani obraz, kojega, po zločinima koje
su činili, ne miože oprati ni solna kiselina.
Moj obraz je čist, zato svakome (uzdignutog čela) mogu  reći sve što mu pripada...
Za mene je ubijanje nevinih ljudi  puki zločin i ne povezujem ga s nikakvim
ideološkim konotacijama. Najveća im je kazna to da loše spavaju...
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Mali ustasa Empty Re: Mali ustasa

Post by Eroo 9/9/2016, 08:23

Sora wrote:Inace slazem se s erom da rat nije sudbina jedne osobe ili porodice.
Jos kad bi se manje isticali  samo dogadaji u 1945. A vise govorilo o tome sto je prethodilo 45.toj imao bi ti ero pravo komentirati.
...a posebno što je predhodilo 1941, i tako haaaj do 1102. Bit će posla za povjesničare i znanstvenike.:)
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Mali ustasa Empty Re: Mali ustasa

Post by Eroo 9/9/2016, 08:25

Sora wrote:Jebena hercegovacka povijest koju ste nametnuli se NISTA NE RAZLIKUJE OD SRPSKIH LAZI . OK.
sve je to LAZNA PRISTRANA POVIJEST U POLITICKE SVRHE da se srusi komunizam i njegive zasluge za pobjedu nad fasistima. A iza cega opet stoji VATIKAN
Juga je bila grobnica moga naroda, posebno u Hercegovini. Nije mi to teško dokazati.
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Mali ustasa Empty Re: Mali ustasa

Post by Sora 9/9/2016, 08:41

Eroo wrote:
Sora wrote:Jebena hercegovacka povijest koju ste nametnuli se NISTA NE RAZLIKUJE OD SRPSKIH LAZI . OK.
sve je to LAZNA PRISTRANA POVIJEST U POLITICKE SVRHE da se srusi komunizam i njegive zasluge za pobjedu nad fasistima. A iza cega opet stoji VATIKAN
Juga je bila grobnica moga naroda, posebno u Hercegovini. Nije mi to teško dokazati.

Ajde : izvoli dokazi
Bas me zivo zsnima

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Mali ustasa Empty Re: Mali ustasa

Post by Sora 9/9/2016, 08:43

Eroo wrote:
Sora wrote:Inace slazem se s erom da rat nije sudbina jedne osobe ili porodice.
Jos kad bi se manje isticali  samo dogadaji u 1945. A vise govorilo o tome sto je prethodilo 45.toj imao bi ti ero pravo komentirati.
...a posebno što je predhodilo 1941, i tako haaaj do 1102. Bit će posla za povjesničare i znanstvenike.:)

Da , tko se boji posla taj je politicar, papagaj , lizac oltara , farizej, ofca
Treba samo imat posla.
I SLOBODU .
DE OKRACIJA JE DALEKO NESLOBODNIJA NEGO SU OBECAVALI.
DEMOKRACIJA SE KURVANJSKI PRILAGODAVA. AL BAS KURVANJSKI . OBRCAVA JEDNO A STVARA DRUGO.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Mali ustasa Empty Re: Mali ustasa

Post by Guest 9/9/2016, 09:26

Eroo wrote:Ne možemo se dogovoriti ni šta i kako se zbivalo u ratu kojeg pamti ova generacija. 
Kome se onda uopće da slušati partizanske propagandne priče?
Evo sam odslušao tek  prvih par rečenica i nisam mogao dalje. Poratno sam dijete
i s te strane na događanja u WW2 gledam s poprilične  distance i s velikom dozom
empatije spram nevino stradalih žrtava.
Ne može se rat svesti na zlu sudbinu jedne osobe, ili tu sudbinu onda provlačiti kao
razlog i opravdanje za kasnije vlastite zločine. Smisao ovakvih emisija kao gore služi
upravo tome. Danas se u Srbiji više govori o WW2 nego o zadnjem ratu.
Razlog je više nego očigledan: Želi se oprati obraz, a to nije moguće na taj način. 
Kažeš, "ignorišite voditeljku, malo je teatralna"? Teatralnost je tu u  funkciji širenje
mržnje, to se ne može spreviditi. Ne bi me čudilo da je cijeli propagandni show završila
 s ubistvom "porodice Zec" i "starog svata".
Toga sam se i bojao, nisi do kraja gledao. Covek je realan i autentican maksimalno. Uopste nije opanjkao hrvate vec suprotno uprkos voditeljki koja je bila po meni bzvz skroz
Prica bas ostavlja drugaciji utisak nego sto ti mislis. Ti si odmah na pocetkj verovatno odbacio sve jer se govori o ustasama kao ubicama a vidim to ti ne pase i odmah je propaganda i opravdavanje zlocina
Pa niko u tom emisiji nije opravdavao zlocine
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mali ustasa Empty Re: Mali ustasa

Post by Guest 9/9/2016, 09:28

Eroo wrote:
Sora wrote:Jebena hercegovacka povijest koju ste nametnuli se NISTA NE RAZLIKUJE OD SRPSKIH LAZI . OK.
sve je to LAZNA PRISTRANA POVIJEST U POLITICKE SVRHE da se srusi komunizam i njegive zasluge za pobjedu nad fasistima. A iza cega opet stoji VATIKAN
Juga je bila grobnica moga naroda, posebno u Hercegovini. Nije mi to teško dokazati.
A i tvoj narod je stavio mnoge u tu grobnicu. Nije tajna da se hercegovci tvoji dice ustaslukom poprilicno a i de facto su okrvavili ruke sirom ndh
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mali ustasa Empty Re: Mali ustasa

Post by Guest 9/9/2016, 09:39

Eroo wrote:
Sora wrote:ero nisi pogledso do kraja
Covjrk je realan i na puno mjesta o ustasama govori kao o svojim spasiteljima
Naime, ono najbitniJe iz filma jest poruka osim o zlocinima i o dibrim djelima . Ustasa.
Ne treba zatvarati oci pred onim sto nam se ne dopada. Srbi su bilo zrtve u ustaskim pogromima i to je povijesna istuna.
Znaju je dakle i drugi.
Gledala sam sjecnja IRSKOG PISCA BUTLERA O USTASAMA, NDH , NACIZMU ..
ne bi ti ero mogao reci da je Irac snimio prpoagandu. Jer nije. Lijepo je povezao VATIKAN I NJEGOVO SIDJELOVANJE U USTASKIM ZLOCINIMA I KASNIJE SPASAVSNJE Glavesina.
Zbog tog jer je zidovsko zlato kod njih zavrsilo.
Ja sam poratno dijete i naslušao sam se tih priča i prikoviše.
Nedostaje mi jedino priča o razlozima pojave ustaštva i nacizma općenito.
Povjest koju pišu pobjednici mene ne zanima...Treba sve činjenice staviti na stol,
pa tek onda vidjeti o čemu se zapravo radilo. Ne mogu se ustaškim  brutalnostima
pravdati partizanske, ili ove u prošlom ratu. Izgleda mi da to i je cilj ovakvih priča
kao gore. Netko si s njima želi oprati svoj umazani obraz, kojega, po zločinima koje
su činili, ne miože oprati ni solna kiselina.
Moj obraz je čist, zato svakome (uzdignutog čela) mogu  reći sve što mu pripada...
Za mene je ubijanje nevinih ljudi  puki zločin i ne povezujem ga s nikakvim
ideološkim konotacijama. Najveća im je kazna to da loše 

Slazem se s tobom, ja ne bih verovao vise u ni jednu knjigu pisanu od partizana ali ni od ustasa .
Kako su partizani lagali tj ideolozi ja isto osecam sada na svojoj kozi da se opet kreira druga vrsta ideoloskih mitova od novih pobednika i tako na veke vekova..medjutim ima i istine tu, nisu sve lazi.
Ja sam isto promenio misljenje o mnogim stvarima u koje sam nekada verovao
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mali ustasa Empty Re: Mali ustasa

Post by Sora 9/9/2016, 09:49

Jbt ti dzmrdz
Kakve su to knjige pisane od oartizana ?
Kada cete vec jednom shvatiti da postoji povijest kao znanost ?
Citajte te knjige . Citajte Goldsteina, Klosica , Jakovinu ..
A ne prodane duse ili umisljene nacionalisticke zvjezdice odobito onog majmnuna iz amerike Banca .

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Mali ustasa Empty Re: Mali ustasa

Post by Sora 9/9/2016, 09:51

Znaci ERO VEC VISE OD SAT VREMENA RAZMISLJA KAKO JE TO JUGOSLAVIJA BILA TAMNICA nekom?
E ero ero
Nego, u lazi su kratke noge

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Mali ustasa Empty Re: Mali ustasa

Post by Guest 9/9/2016, 09:54

Sora wrote:Jbt ti dzmrdz
Kakve su to knjige pisane od oartizana ?
Kada cete vec jednom shvatiti da postoji povijest kao znanost ?
Citajte te knjige . Citajte Goldsteina, Klosica , Jakovinu ..
A ne prodane duse ili umisljene nacionalisticke zvjezdice odobito onog majmnuna iz amerike Banca .
Pa bilo je lazi i propagande i tada kao i sada. U svakom slucaju to ne moze negirati da je yu bila zemlja kakve ovi prostori nece imati jos dugo...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mali ustasa Empty Re: Mali ustasa

Post by Eroo 9/9/2016, 10:21

dzmrdz wrote:
Eroo wrote:
Sora wrote:Jebena hercegovacka povijest koju ste nametnuli se NISTA NE RAZLIKUJE OD SRPSKIH LAZI . OK.
sve je to LAZNA PRISTRANA POVIJEST U POLITICKE SVRHE da se srusi komunizam i njegive zasluge za pobjedu nad fasistima. A iza cega opet stoji VATIKAN
Juga je bila grobnica moga naroda, posebno u Hercegovini. Nije mi to teško dokazati.
A i tvoj narod je stavio mnoge u tu grobnicu. Nije tajna da se hercegovci tvoji dice ustaslukom poprilicno a i de facto su okrvavili ruke sirom ndh
Kako je tko mogao, ni manje ni više, kao i u prošlom ratu. U ratu se i inače ruke okrvavljuju,ta nije to derneg s pjevanjem i pucanjem, pobogu.
Pričaj nam malo o zadnjem ratu, toga se više sjećamo...
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Mali ustasa Empty Re: Mali ustasa

Post by Eroo 9/9/2016, 10:22

Sora wrote:
Kada cete vec jednom shvatiti da postoji povijest kao znanost ?
Citajte te knjige . Citajte Goldsteina, Klosica , Jakovinu ..
:^0
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Mali ustasa Empty Re: Mali ustasa

Post by Eroo 9/9/2016, 10:24

dzmrdz wrote:
Sora wrote:Jbt ti dzmrdz
Kakve su to knjige pisane od oartizana ?
Kada cete vec jednom shvatiti da postoji povijest kao znanost ?
Citajte te knjige . Citajte Goldsteina, Klosica , Jakovinu ..
A ne prodane duse ili umisljene nacionalisticke zvjezdice odobito onog majmnuna iz amerike Banca .
Pa bilo je lazi i propagande i tada kao i sada. U svakom slucaju to ne moze negirati da je yu bila zemlja kakve ovi prostori nece imati jos dugo...
Nikad više, nedo Bog.
Zašto ju je Milošević rušio ako je tako dobra bila za vas Srbe(i Soru)?
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Mali ustasa Empty Re: Mali ustasa

Post by Sora 9/9/2016, 10:27

Da , rat nije dernek al je poslijerstno vrijeme to.
Igra bez kraja i konca
I pravo je da se ratovi ponsvljaju jer se ljudima svidaju igre zivota i smrti.
I svi pristsju na to. Ne muci ih savjest da DRUGU MLADOST. DRUGE NRPOZNATE LJUDE I NJIHOVU DJECU TJERAJU U SMRT.
ZATO NABIJEM RELGIJE NA NEKU STVAR
JER NISU PROBUDILI SAVJEST COVJECANSTVA NEGO DAPACE, USPAVALI.
ZATO NABIJEM DEBELOGUZE POPOVE KAO I HODZE KPJIMA JE CILJ DRZATI TOPOVSKO MESO SPREMNO .
I ZATO MI JE BILO U JUGI LIJEPO .
NIJE BILO MRZNJE .
BILI SMO SRETNI.
I BEZ BANANA .
BANANU MARCELKU ZSBIJEM U DUPE

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Mali ustasa Empty Re: Mali ustasa

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum