ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mali ustasa

Page 15 of 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Go down

Mali ustasa - Page 15 Empty Re: Mali ustasa

Post by Winter is coming Sat 10 Sep - 17:07

michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:
Winter is coming wrote:
Triny wrote:i hiljadu i sve što se moglo izreći ekavicom, lepo, leto, mleko...plus još bezbroj turcizama :)
ja znam samo za 2 turcizma :avlija i bolan,neznam sta je bona i kona,pitacu eru,on sve zna
To me jako čudi. Ako se ne varam u  književnom srpskom je 30% turcizama...Ne znaš srpski? :)
on ti je onaj odrođeni srbin iz okolice hrvatske kostajnice, a ukoliko je konkretno baš iz rausovca onda ne čudi što ne zna turcizme oni tamo su slabo šta išta znali, a i uglavnom su mučali, nisu ni imali bogzna s kim razgovarati.... medo bez ljutnje malo se zajebavam... ali na stranu to vidim da neki spominju riječ hiljada navodeći da se radi o srpskoj riječi... međutim tu dzrmzr griješi... to nije srpska riječ koja označava broj.... ispravno bi se i po hrvatski i po srpski trebalo izgovarati tisuću, a hiljada grecizam koji se svojevremeno udomaćio i u hrvata i u srba.... kod srba je i ostao udomaćen dok smo mi učestili s korištenjem staroslavenskog izraza za broj tisuću...

tisoć je ruska rijec da,a srpski sta ja znam,u skoli sam uvjek jedva navlacio dvojsku iz tog famoznog hrvatsko srpskog tako da ja sad govorim nepostojecim jezikom  cat dok iz engleskog sam imao 4-5 .a sto velis da nijesmo slabo sa kim kontaktirali,to mozda i stoji ali smo zivili u sinhronizaciji sa prirodom a moglo se naci i po koje načitano čeljade,imali smo i biblioteku

Winter is coming

Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 15 Empty Re: Mali ustasa

Post by michaellcmacha Sat 10 Sep - 17:19

Winter is coming wrote:
michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:
Winter is coming wrote:
Triny wrote:i hiljadu i sve što se moglo izreći ekavicom, lepo, leto, mleko...plus još bezbroj turcizama :)
ja znam samo za 2 turcizma :avlija i bolan,neznam sta je bona i kona,pitacu eru,on sve zna
To me jako čudi. Ako se ne varam u  književnom srpskom je 30% turcizama...Ne znaš srpski? :)
on ti je onaj odrođeni srbin iz okolice hrvatske kostajnice, a ukoliko je konkretno baš iz rausovca onda ne čudi što ne zna turcizme oni tamo su slabo šta išta znali, a i uglavnom su mučali, nisu ni imali bogzna s kim razgovarati.... medo bez ljutnje malo se zajebavam... ali na stranu to vidim da neki spominju riječ hiljada navodeći da se radi o srpskoj riječi... međutim tu dzrmzr griješi... to nije srpska riječ koja označava broj.... ispravno bi se i po hrvatski i po srpski trebalo izgovarati tisuću, a hiljada grecizam koji se svojevremeno udomaćio i u hrvata i u srba.... kod srba je i ostao udomaćen dok smo mi učestili s korištenjem staroslavenskog izraza za broj tisuću...

tisoć je ruska rijec da,a srpski sta ja znam,u skoli sam uvjek jedva navlacio dvojsku iz tog famoznog hrvatsko srpskog tako da ja sad govorim nepostojecim jezikom  cat dok iz engleskog sam imao 4-5 .a sto velis da nijesmo slabo sa kim kontaktirali,to mozda i stoji ali smo zivili u sinhronizaciji sa prirodom a moglo se naci i po koje načitano čeljade,imali smo i biblioteku
ma rekoh da se zajebavam, da niste potpali pod krivi i loš utjecaj bivše braće, a tko zna jesu li ili nisu vam braća, možda bi sve to bilo danas drugačije, al jebiga sad je, kak je.... tisuća je staroslavenska riječ pa samim tim i ruska, u ranijim vremenima koristili su ju i srbi i hrvati, kao što su i hiljadu kao dotepli grecizam koristili i jedni i drugi...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 15 Empty Re: Mali ustasa

Post by Winter is coming Sat 10 Sep - 17:22

Grecizam?

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 15 Empty Re: Mali ustasa

Post by michaellcmacha Sat 10 Sep - 17:26

Winter is coming wrote:Grecizam?
hiljada je grčka riječ.... srbi su ju počeli koristiti kad su prešli na pravoslavlje, odnosno nakon što su ošli na hilandar uspostavljat svoju autokefalnu crkvu, znači tamo negdje od 1150 i kusur pa na ovamo... ajmo reć to tako ugrubo... jel...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 15 Empty Re: Mali ustasa

Post by michaellcmacha Sat 10 Sep - 17:27

hrvati su pak taj grecizam koristili prek drugih kanala, mislim prek dubrovačke republike, ali nije ziher...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 15 Empty Re: Mali ustasa

Post by Winter is coming Sat 10 Sep - 17:29

Aha Grcka,nisam znao.Bijah u Hilandaru,stvarno lijep manastir,iako je nastradao od pozara

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 15 Empty Re: Mali ustasa

Post by Yehudi Sat 10 Sep - 18:53

Eroo wrote:
  1- Ne možemo se dogovoriti ni šta i kako se zbivalo u ratu kojeg pamti ova generacija. 
Kome se onda uopće da slušati partizanske propagandne priče?

 2 -  Poratno sam dijete
i s te strane na događanja u WW2 gledam s poprilične  distance i s velikom dozom
empatije spram nevino stradalih žrtava.

 3 - Ne može se rat svesti na zlu sudbinu jedne osobe, ili tu sudbinu onda provlačiti kao
razlog i opravdanje za kasnije vlastite zločine. Danas se u Srbiji više govori o WW2 nego o zadnjem ratu.


 1 - Šta se ti imaš dogovarati sa bilo kime o DR, uteka si iz BiH, uteka si iz RH

  o čemu, dakle, fantaziraš?

 2 - Poratno dite iz WW-I 

 Za koje ti to žrtve imaš empatiju.

  Za nevine, goloruke civile koje je masakrirala -ndh - ii 

 za razbojnike i ubojice, ratne zločince  koji su pokušali uteći od ruke pravde i pravedne osvete ?

 3 - Trenutak lucidnosti, nadam se......

 Nego di se ono svakodnevno slini  usrašama, Komunistima itd........

 Pobrka si dementno lončiće stari
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 15 Empty Re: Mali ustasa

Post by jastreb Sat 10 Sep - 19:01

michaellcmacha wrote:
Winter is coming wrote:Grecizam?
hiljada je grčka riječ.... srbi su ju počeli koristiti kad su prešli na pravoslavlje, odnosno nakon što su ošli na hilandar uspostavljat svoju autokefalnu crkvu, znači tamo negdje od 1150 i kusur pa na ovamo... ajmo reć to tako ugrubo... jel...
Pa i ne baš. Koristila se i u Dušanovu zakonu,a i Vuk Karadžić je koristi u prijevodu Biblije.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 15 Empty Re: Mali ustasa

Post by Trinity Sat 10 Sep - 20:30

kaja_333 wrote:
Triny wrote:
dzmrdz wrote:
Triny wrote:i hiljadu i sve što se moglo izreći ekavicom, lepo, leto, mleko...plus još bezbroj turcizama :)

Ovo je prvi put da cujem da jedno hrvatsko selo u tom delu Hrvatske ima takav govor.
Ima, baš specifičan zbog kojeg nas poprijeko gledaju i u Osijeku i u Zagrebu, svima smo sumnjivi. :)
Istina, jos imate nadimke Ceca, Meca i Keca.
I to i još  Juliška, Bariška, Anuška... ;)
Ti bi bila Katuška.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 15 Empty Re: Mali ustasa

Post by michaellcmacha Sat 10 Sep - 20:32

Triny wrote:
kaja_333 wrote:
Triny wrote:
dzmrdz wrote:
Triny wrote:i hiljadu i sve što se moglo izreći ekavicom, lepo, leto, mleko...plus još bezbroj turcizama :)

Ovo je prvi put da cujem da jedno hrvatsko selo u tom delu Hrvatske ima takav govor.
Ima, baš specifičan zbog kojeg nas poprijeko gledaju i u Osijeku i u Zagrebu, svima smo sumnjivi. :)
Istina, jos imate nadimke Ceca, Meca i Keca.
I to i još  Juliška, Bariška, Anuška... ;)
Ti bi bila Katuška.
da ti nisi čehinja... iz jazvenika....;)))))
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 15 Empty Re: Mali ustasa

Post by Trinity Sat 10 Sep - 20:41

Hladno hladno...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 15 Empty Re: Mali ustasa

Post by dijagram Sat 10 Sep - 21:58

Triny wrote:Hladno hladno...
:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Mali ustasa - Page 15 Empty Re: Mali ustasa

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 15 of 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum