ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Page 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 5 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by darla Sun 31 Jul - 16:04

veber wrote:
jedno je htjenje, drugo je mogućnost.
el auto nema neku budućnost, trenutno.
problem kapaciteta.

unutar gradova moglo bi se napravit sistem ko oni autići u luna parku.

čak i po autocestama.

Pa trenutno, mislim vi kao da niste svejdocili razvoju kompjutera, servera, njihovih nekadasnjih i danasnjih kapaciteta, velicina i slicno.

darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 5 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by darla Sun 31 Jul - 16:05

I nema buducnost jer mu je sadasnji domet 350 kilometara sa jednim punjenjem?
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 5 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by kic Sun 31 Jul - 16:09

darla wrote:I nema buducnost jer mu je sadasnji domet 350 kilometara sa jednim punjenjem?
ne igraj se s kamenjem..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 5 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by veber Sun 31 Jul - 16:09

darla wrote:
veber wrote:
jedno je htjenje, drugo je mogućnost.
el auto nema neku budućnost, trenutno.
problem kapaciteta.

unutar gradova moglo bi se napravit sistem ko oni autići u luna parku.

čak i po autocestama.

Pa trenutno, mislim vi kao da niste svejdocili razvoju kompjutera, servera, njihovih nekadasnjih i danasnjih kapaciteta, velicina i slicno.
računala "rastu" skoro geometrijskom progresijom, svakih 18mj podupla se sve. moj server iz 2006-e danas je na razini mobitela.

kako ne želite skužit. problem je u kapacitetu, a danas nemo bateriju koja bi zadovoljila barem 500km radijus.
odem na viksu i nemrem napunit auto.

mješaš kruške i jabuke.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 5 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by darla Sun 31 Jul - 16:10

kic wrote:
ne igraj se s kamenjem..

Rolling stones :D
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 5 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by Guest Sun 31 Jul - 16:11

darla wrote:
deda gulenist wrote:
darla wrote:Pa sto? Ima vremena za razvitak, nes ti kunsta.

tek se ide u razvoj?
ja mislio da vi pričate kako je budućnost već tu :^0

Jod deda jebeno si naporan i dosadan, da buducnost je tu, za ono sto je ljudima prije trebalo sto godina, sad im treba puno manje. Prije manje od 10 godina na starom forumu se ismijavao elektricni auto kao ista vise od prototipa, tak da, tebi kao i obicno je glavno po necemu pljuvati.

Neke stvari se trebaju doraditi i to ce doci.

baterija teška pola tone kojij treba 5-6 sati da se napuni se ne može doraditi niti popraviti, postoje fizička ograničenja

benzin je najbolji oblik skladištenja energije, rezervoar od 50 litara težak je 50kg, i daje domet od 700km pa i više kod modernijih motora
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 5 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by kic Sun 31 Jul - 16:12

meni je fora kako je bas IT razmisljanje utjecalo na gradnju tvornice da bude optimalnija, ona je veliki procesor, vecina firmi napravi skladiste pa trpa u njeg tek onda sta treba, ova CPU pristup ce postat sve rasireniji vjerujem..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 5 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by veber Sun 31 Jul - 16:15

kic wrote:meni je fora kako je bas IT razmisljanje utjecalo na gradnju tvornice da bude optimalnija, ona je veliki procesor, vecina firmi napravi skladiste pa trpa u njeg tek onda sta treba, ova CPU pristup ce postat sve rasireniji vjerujem..
prouči poslovanje toyote početkom 80-ih. neš ti izuma.

netko mora imat skladište jer trenutno ne postoji direktna proizvodnja.

tako i nas agrokor ucjenjuje da moramo imati 3 000 000 jedinica koje njima trebaju.
u prijevodu, vi imajte skladište, a mi ćemo imat portu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 5 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by darla Sun 31 Jul - 16:16

veber wrote:

računala "rastu" skoro geometrijskom progresijom, svakih 18mj podupla se sve. moj server iz 2006-e danas je na razini mobitela.

kako ne želite skužit. problem je u kapacitetu, a danas nemo bateriju koja bi zadovoljila barem 500km radijus.
odem na viksu i nemrem napunit auto.

mješaš kruške i jabuke.

A u zadnjih koliko vremena se sve podupla geometrijskom progresijom? I sveukupno je trebalo sto 40 godina da dodjemo do te faze?

To sto ti ne mozes napuniti auto na viksi, ne znaci da auto nema buducnost. Plus sto mozes, jel i doma auto puniti, samo treba duze vremena, za sada. Jebote imas pumpe svakih 50 kilometara u prosjeku po Hrvatskoj, sto znaci da se isto moze napraviti i za elektricni auto, tak da taj argument je bez veze.

darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 5 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by Guest Sun 31 Jul - 16:16

veber wrote:
računala "rastu" skoro geometrijskom progresijom
ne rastu više, i oni su udarili u plafon pred desetak godina, zato su krenuli u višejezgrene procesore i paralelno izvođenje programa

jer brže i jače ne mogu dati, 4GHz si imao pred 10ak godina, i danas je to neki maksimum kod procesora

https://en.wikipedia.org/wiki/Dennard_scaling
https://en.wikipedia.org/wiki/Dark_silicon
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 5 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by veber Sun 31 Jul - 16:22

darla wrote:
A u zadnjih koliko vremena se sve podupla geometrijskom progresijom? I sveukupno je trebalo sto 40 godina da dodjemo do te faze?

To sto ti ne mozes napuniti auto na viksi, ne znaci da auto nema buducnost. Plus sto mozes, jel i doma auto puniti, samo treba duze vremena, za sada. Jebote imas pumpe svakih 50 kilometara u prosjeku po Hrvatskoj, sto znaci da se isto moze napraviti i za elektricni auto, tak da taj argument je bez veze.

boktejebo, darla!
kapacitet?

ideš na more, recimo ja i umjesto da sam u splitu za tri vure, dođem za 9 jer sam dva put morao stati da nafilam auto s 500A, a to traje 4 vure.

nemam ja ništa protiv novih tehnologija, samo velim da je ovaj način slijepa ulica.

nikaj od toga dok ne rješe bateriju.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 5 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by Guest Sun 31 Jul - 16:22

procesori ne mogu više fizički rasti, mora se preći na nešto novo..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 5 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by veber Sun 31 Jul - 16:26

dva brata wrote:procesori ne mogu više fizički rasti, mora se preći na nešto novo..
misliš smanjivat?

radi se kvantno računalo, već godinama. pitanje kada će postati tržišno uporabljivo.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 5 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by Guest Sun 31 Jul - 16:26

veber wrote:
ideš na more, recimo ja i umjesto da sam u splitu za tri vure, dođem za 9 jer sam dva put morao stati da nafilam auto s 500A, a to traje 4 vure.
nemam ja ništa protiv novih tehnologija, samo velim da je ovaj način slijepa ulica.
nikaj od toga dok ne rješe bateriju.

i auto ti je 500-600 kila teže zbog baterije koju vučeš okolo sa sobom, rezervoar benzina je 50kg
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 5 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by veber Sun 31 Jul - 16:31

osobno kao inžinjer i konstrukter smatram to slijepom ulicom.

osim ako ne rješe bateriju. hitachi i mitshubishi krenuli u 0,9V bateriju ogromnog kapaciteta, ali opet je pitanje punjenja.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 5 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by darla Sun 31 Jul - 16:32

veber wrote:
boktejebo, darla!
kapacitet?

ideš na more, recimo ja i umjesto da sam u splitu za tri vure, dođem za 9 jer sam dva put morao stati da nafilam auto s 500A, a to traje 4 vure.

nemam ja ništa protiv novih tehnologija, samo velim da je ovaj način slijepa ulica.

nikaj od toga dok ne rješe bateriju.

Bokte jebo Veber, do Splita ima cca 400 km, morao si stati eventualno jednom, sa Teslom. To tebi nis od toga dok ne rijese bateriju da ti se mozes voziti 800 km valjda sa jednim punjenjem.

Meni su ti argumenti smijesni.
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 5 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by kic Sun 31 Jul - 16:36

nema buducnosti, nema sadasnjosti, nita ne osjecam, nita :^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 5 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by veber Sun 31 Jul - 16:39

darla wrote:
veber wrote:
boktejebo, darla!
kapacitet?

ideš na more, recimo ja i umjesto da sam u splitu za tri vure, dođem za 9 jer sam dva put morao stati da nafilam auto s 500A, a to traje 4 vure.

nemam ja ništa protiv novih tehnologija, samo velim da je ovaj način slijepa ulica.

nikaj od toga dok ne rješe bateriju.

Bokte jebo Veber, do Splita ima cca 400 km, morao si stati eventualno jednom, sa Teslom. To tebi nis od toga dok ne rijese bateriju da ti se mozes voziti 800 km valjda sa jednim punjenjem.

Meni su ti argumenti smijesni.
darlo!
nisi ni strojar niti etefovac.
mi jednostavno kužimo što je to. trenutno je benzin najbolji.

postoji jebeni tehnički problem punjenja baterije. nemreš nadrukat u istosmjernu bateriju 100A pod 1,2V. ne ide
slijepa ulica.

početkom stoljeća 20-og imala si aute na vodenu paru. nisu opstali jer si morao nakurit vatru u kotlu da bi krenuo.
a princip je sličniji elektromotoru.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 5 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by darla Sun 31 Jul - 16:40

kic wrote:nema buducnosti, nema sadasnjosti, nita ne osjecam, nita :^^

Ni kljun, ni klila, nita, nita ... :D
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 5 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by kic Sun 31 Jul - 16:40

etefovac?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 5 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by veber Sun 31 Jul - 16:41

engleska mornarica je prva koja je s ugljena prešla na naftu.
zašto?


u istom volumenu imaš više energije.

kada vojska krene na el. uređaje znamo da je došao kraj nafti.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 5 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum