ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by darla 31/7/2016, 15:25

crvenkasti wrote:

Četnik je četnik. Kud bi mi došli da smo pazili koji je kakav.

Pa cetnik je cetnik, tu se nema sto razmisljati, ali svaki Srbin nije cetnik, to je ono sto bi ti volio inputirati.


darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by kic 31/7/2016, 15:26

deda nemoj plakat'
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by veber 31/7/2016, 15:27

kic wrote:ima i kod nas već punionica

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 13686510
kic, boktejebo!

dođem na pumpu i natočim 50l plina i 10l benzina za 3min, to mi daje radius od nekih 400km, plin mi je u prostoru za rezervnu gumu.
da nafilam benzinski rezorvar do full s plinom mogu soma kilometara odvozit

koliko ti treba da bi napunio bateriju?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by crvenkasti 31/7/2016, 15:29

Električni automobili su u svemu efikasniji, jednostavniji i bolji od automobila s unutrašnjim sagorijevanjem.
Da je električni pogon imao 100 godina vremena za usavršavanje kao što je imao današnji obični auto, danas bismo se vozili besplatno.

Auto industrija skupa s naftnom industrijom je u rukama svjetske mafije koja bez razloga terorizira čitav svijet već desetinama godina.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by kic 31/7/2016, 15:30

veber wrote:
kic wrote:ima i kod nas već punionica

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 13686510
kic, boktejebo!

dođem na pumpu i natočim 50l plina i 10l benzina za 3min, to mi daje radius od nekih 400km, plin mi je u prostoru za rezervnu gumu.
da nafilam benzinski rezorvar do full s plinom mogu soma kilometara odvozit

koliko ti treba da bi napunio bateriju?

ne znam čemu negativna uzbuđenja na temi, kad je ovo pozitiva, imaš statuse Saše Cvetojeviće na Fejsu pa čitaj, napunio ga je za 1h, čemu drama, bit će bolje i brže, slobodan si činiti kako te volja bože :)
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by veber 31/7/2016, 15:33

crvenkasti wrote:Električni automobili su u svemu efikasniji, jednostavniji i bolji od automobila s unutrašnjim sagorijevanjem.
Da je električni pogon imao 100 godina vremena za usavršavanje kao što je imao današnji obični auto, danas bismo se vozili besplatno.

Auto industrija skupa s naftnom industrijom je u rukama svjetske mafije koja bez razloga terorizira čitav svijet već desetinama godina.
je. i ljudi gušteri i te spike.

ništa u životu nije besplatno. energiju moraš dobit od nečeg, vrlo jednostavno, a da bi ju dobio imaš određeni postotak gubitka.
što se auto industrije tiče...
sutra ugrade el. motore i frekvencijske pretvarače. big deal.

činjenica je da smo ograničeni baterijom i kapacitetom.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by Guest 31/7/2016, 15:34

veber wrote:a, filat će bateriju od kuda?
tu je i problem grijanja kad se prazni i puni baterija

20% elektirčne energije uskladištene u bateriji prelazi u toplinu prilikom pretvorbe kemijske energije u električnu, što veći kapacitet baterije to više topline i to veći rizik od samozapaljenja

a i prilikom fizičkog oštećenja ako litij dođe u kontakt sa zrakom i vlagom u zraku će se zapaliti

tj. električni auto se može zapaliti i pri punjenju, jednako kao i pri stiskanju papučice za gas

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 Tesla-model-s-fire-625x625
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by crvenkasti 31/7/2016, 15:38

I ta sranja puše samo glupani.
Nafta sama izvire iz zemlje, proizvodna cijena je 1 dolar po barelu.

I naravno da je energija besplatna.
Pročitaj malo što je o tome govorio Tesla.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by veber 31/7/2016, 15:38

kic wrote:
veber wrote:
kic wrote: znam čemu negativna uzbuđenja na temi, kad je ovo pozitiva, imaš statuse Saše Cvetojeviće na Fejsu pa čitaj, napunio ga je za 1h, čemu drama, bit će bolje i brže, slobodan si činiti kako te volja bože :)
gle. kao što pumpa na benzinskoj ima svoj max kapacitet punjenja, tako i punjač baterije ima svoj.
galvanske nisi moga punit, jesi akumulatore olovne. onda smo prešli na novu tehnologiju li-ion pa smo dobili veći kapacitet za duže punjenje.

meni ovaj lap ima 4000mAh bateriju. teoretski, ali samo teoretski ona će isporučit 4A, a nakon pol godine došlo je do jebenog zasićenja i ne traje 2h, a ne troši 1A

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by darla 31/7/2016, 15:40

Pa sto? Ima vremena za razvitak, nes ti kunsta.

darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by veber 31/7/2016, 15:41

darla wrote:Pa sto? Ima vremena za razvitak, nes ti kunsta.

to stoji.
benzinski motor je izbacio kočiju unutar 100g

trenutno, baterija je problem...

tehnologiju za vozila imamo.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by Guest 31/7/2016, 15:43

kic wrote:deda nemoj plakat'

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by veber 31/7/2016, 15:45

ti uvijek ideš u krajnost
nedavno bio sudar u zegeju, auto se zapali, a plinski rezervoar ostao netaknut...

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by Guest 31/7/2016, 15:45

darla wrote:Pa sto? Ima vremena za razvitak, nes ti kunsta.

tek se ide u razvoj?
ja mislio da vi pričate kako je budućnost već tu :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by veber 31/7/2016, 15:48

problem je kapaciteta baterije.
jednostavnije kao da za svoj auto imam rezervoar od 10l, a troši 15....

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by Guest 31/7/2016, 15:49

veber wrote:ti uvijek ideš u krajnost
nedavno bio sudar u zegeju, auto se zapali, a plinski rezervoar ostao netaknut...

nije to krajnost, litij je jako, jako reaktivan element, zapalit će se sam od sebe ne treba mu iskra, dovoljno je da brzo puniš bateriju
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by veber 31/7/2016, 15:53

i natrij je pa ga jedemo, a pride metal...

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by darla 31/7/2016, 15:54

deda gulenist wrote:
darla wrote:Pa sto? Ima vremena za razvitak, nes ti kunsta.

tek se ide u razvoj?
ja mislio da vi pričate kako je budućnost već tu :^0

Jod deda jebeno si naporan i dosadan, da buducnost je tu, za ono sto je ljudima prije trebalo sto godina, sad im treba puno manje. Prije manje od 10 godina na starom forumu se ismijavao elektricni auto kao ista vise od prototipa, tak da, tebi kao i obicno je glavno po necemu pljuvati.

Neke stvari se trebaju doraditi i to ce doci.
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by kic 31/7/2016, 15:59

everything is doubtful, even physics is questionable..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by veber 31/7/2016, 15:59

darla wrote:
deda gulenist wrote:
darla wrote:Pa sto? Ima vremena za razvitak, nes ti kunsta.

tek se ide u razvoj?
ja mislio da vi pričate kako je budućnost već tu :^0

Jod deda jebeno si naporan i dosadan, da buducnost je tu, za ono sto je ljudima prije trebalo sto godina, sad im treba puno manje. Prije manje od 10 godina na starom forumu se ismijavao elektricni auto kao ista vise od prototipa, tak da, tebi kao i obicno je glavno po necemu pljuvati.

Neke stvari se trebaju doraditi i to ce doci.
jedno je htjenje, drugo je mogućnost.
el auto nema neku budućnost, trenutno.
problem kapaciteta.

unutar gradova moglo bi se napravit sistem ko oni autići u luna parku.

čak i po autocestama.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by darla 31/7/2016, 16:04

veber wrote:
jedno je htjenje, drugo je mogućnost.
el auto nema neku budućnost, trenutno.
problem kapaciteta.

unutar gradova moglo bi se napravit sistem ko oni autići u luna parku.

čak i po autocestama.

Pa trenutno, mislim vi kao da niste svejdocili razvoju kompjutera, servera, njihovih nekadasnjih i danasnjih kapaciteta, velicina i slicno.
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Elon Musk opens the Tesla Gigafactory - Page 4 Empty Re: Elon Musk opens the Tesla Gigafactory

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum