ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Molim pojašnjenje

Page 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Molim pojašnjenje - Page 4 Empty Re: Molim pojašnjenje

Post by Mad_Vlad 8/7/2016, 00:02

Triny wrote:
e-one wrote:Abraham i Sara su bili stranci u zemljama u kojima su takva otimanja žena bila česta i kakvo je to podvođenje od strane Abrahama ako bi mu netko oteo ženu?!? i, uz to, još i njega ubio. postupio je kako je najbolje mogao da sačuva glavu i sa vjerom u Boga sve se i ostvarilo kako je i najavljeno. i za tu vjeru, a ne za "podvođenje" je bio nagrađen.

Abraham je znao da bi se tako nešto moglo desiti i unaprijed je imao spremljenu laž.
Sara nije bila oteta, Abraham ju je jednostavno predao/prodao  faraonu kao svoju sestru.
Moguče je e-one malo pogriješio. Tu je mislio na otmicu kralja Abimeleka. On je bio oteo Saru.

Mad_Vlad

Posts : 1954
2014-05-02


Back to top Go down

Molim pojašnjenje - Page 4 Empty Re: Molim pojašnjenje

Post by Mad_Vlad 8/7/2016, 00:05

Triny wrote:
Mad_Vlad wrote:
Triny wrote:
Adriano50 wrote:
Triny wrote:
Morao je lagati, ali samo malo? :rofl
A kako se onda zove to kad dopustiš da ti ženu odvedu "kod faraona" da bi ti sačuvao živu glavu? I to ne jednom...?
Čak i da ju faraon ili netko drugi nije ni taknuo, ništa ne mijenja na stvari, Abraham ju je bez premišljanja prepustio drugima znajući za sve posljedice.
Konstrukcija ide ovako:faraonu je Sara toliko zapaela za oko da je bio spreman ubiti Abrahama kaako bi mu preoteo zenu..sad cinjenica sto je Abraham slagao da mu je Sara sestra, u tolikoj mjeri mijenja bit stvari da time faraon automatski gubi interes za Saru..Prije pola sata bi ubio Abrahama da mu preotme Saru,ali nakon pola sata gubi interes za nju..Konstrukcija zeli prikazati kako je Abraham lazuci spasio svoju guzicu,ali odjednom ispada da je time spasio i Sebe Saru..
Stvarno se treba rastati sa razumom kako bi covijek povjerovao u te zidovske religijske bedastoce! drunken
Još ga faraon nagradi ovcama i slugama, samo zato što je vidio lijepu Saru. drunken
Bio je moćan pa je mogao. Pohota je grda stvar, raspomami čovjeka. A faraon je imao na raspolaganju cijeli Egipat i sva njegova dobra.
Odjednom je postao darežljiv, a maloprije spreman ubiti Abrahama. drunken
Bio je darežljiv prije saznanja da je Sarai Abramova žena.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Molim pojašnjenje - Page 4 Empty Re: Molim pojašnjenje

Post by e-one 8/7/2016, 02:51

Triny wrote:

Abraham je znao da će i ih bog spasiti? Isto i kad je ovaj tražio da žrtvuje sina?

znao je što mu je Bog obećao, a kakve će ga nedaće i opasnosti zadesiti u životu sigurno nije znao kao što ni nitko drugi ne zna.

Triny wrote:Pa ispada da Abraham iskušava Boga.

to definitivno otpada. iskušavanje bi bilo da se Abraham bahatio npr. hvaleći se sa tako lijepom ženom znajući pri tome što mu je Bog obećao i na osnovu tog obećanja očekujući Božju zaštitu.
da Bog nije Abrahamu ništa zamjerio može se zaključiti po tome što je Abraham i dalje bio u Božjoj milosti.
Abrahamovo ponašanje se, dakle, može smatrati i časnim i hrabrim. časnim jer nije iskušavao Boga, a hrabrim jer je ostao uz svoju suprugu jer opasnost po svoj život je mogao otkloniti i odričući se Sare kao svoje supruge. držali su se zajedno i zajedno i zajednički su prebrodili opasnosti.

lagao nije, a nije obavezan govoriti nekome ko mu radi o glavi cjelovitu istinu. Bog je otkrio Abrahamu da će od njega učiniti velik narod: jel i to Abraham trebao "otpjevat" faraonu?!? to bi bilo nekako kao da te netko dođe opljačkat, a ti mu još otkriješ i mjesta gdje imaš sakriveno nešto vrijedno a da te nije ni pitao jel ima još negdje nešto. ono, da ne bi neko pomislio da si lažljiva jer si mu zatajila gdje ima još nešto vrijedno. No
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Molim pojašnjenje - Page 4 Empty Re: Molim pojašnjenje

Post by e-one 8/7/2016, 03:47

Triny wrote:
eone wrote:pa da. skroman čovjek. svašta prošao u životu. po ničemu poseban, a tako poseban.

Kukavica. Podložan, poslušan, submisivan svemu i svakomu, ne samo bogu.
Zakonima, ženi, faraonu , bogu...nikad se nikome nije usprotivio.

hrabar, častan, skroman, smiren, strpljiv, postojan, vjeran, zahvalan, nekonfliktan, ...
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Molim pojašnjenje - Page 4 Empty Re: Molim pojašnjenje

Post by e-one 8/7/2016, 04:13

Mad_Vlad wrote:
Triny wrote:Abraham je znao da bi se tako nešto moglo desiti i unaprijed je imao spremljenu laž.
Sara nije bila oteta, Abraham ju je jednostavno predao/prodao  faraonu kao svoju sestru.
Moguče je e-one malo pogriješio. Tu je mislio na otmicu kralja Abimeleka. On je bio oteo Saru.

u smislu da nije Abraham vodio/podvodio Saru kod bilo koga nego da su mu je htjeli uzeti (=oteti) da li na ovaj (otimanjem) ili na onaj (otmicom) način nije pogrešno reći ni za faraona da je oteo Saru. (valjd' ja znam obzirom da je moja mama prodavala D-marke učiteljici iz hrvatskog)
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Molim pojašnjenje - Page 4 Empty Re: Molim pojašnjenje

Post by Trinity 8/7/2016, 10:06

Mad_Vlad wrote:
Triny wrote:
Mad_Vlad wrote:
Triny wrote:
Adriano50 wrote:
Konstrukcija ide ovako:faraonu je Sara toliko zapaela za oko da je bio spreman ubiti Abrahama kaako bi mu preoteo zenu..sad cinjenica sto je Abraham slagao da mu je Sara sestra, u tolikoj mjeri mijenja bit stvari da time faraon automatski gubi interes za Saru..Prije pola sata bi ubio Abrahama da mu preotme Saru,ali nakon pola sata gubi interes za nju..Konstrukcija zeli prikazati kako je Abraham lazuci spasio svoju guzicu,ali odjednom ispada da je time spasio i Sebe Saru..
Stvarno se treba rastati sa razumom kako bi covijek povjerovao u te zidovske religijske bedastoce! drunken
Još ga faraon nagradi ovcama i slugama, samo zato što je vidio lijepu Saru. drunken
Bio je moćan pa je mogao. Pohota je grda stvar, raspomami čovjeka. A faraon je imao na raspolaganju cijeli Egipat i sva njegova dobra.
Odjednom je postao darežljiv, a maloprije spreman ubiti Abrahama. drunken
Bio je darežljiv prije saznanja da je Sarai Abramova žena.
I po tadasnjim obicajima to znaci da je Abraham dao faraonu Saru za zenu i za to dobio poklone.
Ma ne, nije ju prodao...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Molim pojašnjenje - Page 4 Empty Re: Molim pojašnjenje

Post by Trinity 8/7/2016, 10:11

e-one wrote:
Triny wrote:
eone wrote:pa da. skroman čovjek. svašta prošao u životu. po ničemu poseban, a tako poseban.

Kukavica. Podložan, poslušan, submisivan svemu i svakomu, ne samo bogu.
Zakonima, ženi, faraonu , bogu...nikad se nikome nije usprotivio.

hrabar, častan, skroman, smiren, strpljiv, postojan, vjeran, zahvalan, nekonfliktan, ...
Beskičmenjak i oportunist. Slagat će, izdat će, prodat će najbliže (ženu, sestru, sinove) , ako treba i ubit će.
Samo da sačuva dupe ili izvuče neku korist.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Molim pojašnjenje - Page 4 Empty Re: Molim pojašnjenje

Post by Adriano50 8/7/2016, 17:43

Rezervemali to vec premasuje tvoje kapacitete..tvorili 
Mad_Vlad wrote:
Triny wrote:
Mad_Vlad wrote:
Triny wrote:
Mad_Vlad wrote:
Stvar je u tomu da je morap lagati, ali i nije puno. ostavio je dio da mu je i žena.
Ne, prije ga je nagradio a tek poslije  poslao natrag.
Izraelaca tada još nije bilo. A u ondašnja vremana su se tako uzimali da bi saćuvali krvnu lozu. Zabranjeno je kasnije kad je previše uzelo maha.
Ti tvrdiš da ju je podvodio a u spisu nema traga tom navodu jer su Saru odmah odveli kod faraona.
Morao je lagati, ali samo malo? :rofl
A kako se onda zove to kad dopustiš da ti ženu odvedu "kod faraona" da bi ti sačuvao živu glavu? I to ne jednom...?
Čak i da ju faraon ili netko drugi nije ni taknuo, ništa ne mijenja na stvari, Abraham ju je bez premišljanja prepustio drugima znajući za sve posljedice.
Da bi spasio glavu. 
Nitko ne veli da nije pogriješio, to smo ustanovili. Nije ni trebao ići u Egipat, sam je tako odlučio. 
To je tak kad se čovjek krivo nakani. Bog bi bio uz njega i da je ostao u Kanaanu usprkos nestašici hrane.
Pa nisi ni ti trebao otići u Kanadu po tome. :D
Ali nije Abraham na taj način samo jednom spasio guzicu.
Baš  p.... od čovjeka.
Pa nisam. Mogao sam ostati i u Hrvatskoj. Mogao si i ti ostat u New York-u.
Ljudi čine svašta da bi ostali živi. Ništa čudno.
Pobrkao si stvari,Ali cu ti dati objasnjenje zasto nakon 8 godina provedenih u NYC nisam tamo i ostao: Zato sto su zidovi najbolji advokati!
Usao sam u proces za Green Card preko jednog zidovskog odvjetnickog ureda,dao 10 tisuca dolara u kesu,i ostao bez papira i bez love.. Zidovski advokati krivotvorili dukumente i pecate nepostojecih firmi,i ljude obmanjivali da ce preko tih firmi dobiti papire kao deficitarna radna snaga.. Na kraju netko otkucao citavu stvar i FBI krenuo u istragu..Nakon svega covijek ne povjeruje sto su ti bjelosvjetske bitanga spremne uciniti da se domognu love..Usput receno,zidvi su najbolji i u financijama..zato je gotovo citav svijet u duznickom ropstvu..Da bi shvatio stvari,moras prvo znati sto su Federalne Rezerve,privatna institucija koja drzavu snabdijeva novcem,na koji se nacin stampa dolar i tko vodi tamo glavnu rijec..Onda bi ti bilo malo jasnije stanje stvari..Ali mislim da to prevazilazi tvoje kapacitete da ti objasnjavam..
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Molim pojašnjenje - Page 4 Empty Re: Molim pojašnjenje

Post by Mad_Vlad 9/7/2016, 00:38

Triny wrote:
Mad_Vlad wrote:
Triny wrote:
Mad_Vlad wrote:
Triny wrote:
Još ga faraon nagradi ovcama i slugama, samo zato što je vidio lijepu Saru. drunken
Bio je moćan pa je mogao. Pohota je grda stvar, raspomami čovjeka. A faraon je imao na raspolaganju cijeli Egipat i sva njegova dobra.
Odjednom je postao darežljiv, a maloprije spreman ubiti Abrahama. drunken
Bio je darežljiv prije saznanja da je Sarai Abramova žena.
I po tadasnjim obicajima to znaci da je Abraham dao faraonu Saru za zenu i za to dobio poklone.
Ma ne, nije ju prodao...
Melješ bez veze. Čitaj tekst pa vidi što piše.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Molim pojašnjenje - Page 4 Empty Re: Molim pojašnjenje

Post by Mad_Vlad 9/7/2016, 00:41

Adriano50 wrote:Rezervemali to vec premasuje tvoje kapacitete..tvorili 
Mad_Vlad wrote:
Triny wrote:
Mad_Vlad wrote:
Triny wrote:
Morao je lagati, ali samo malo? :rofl
A kako se onda zove to kad dopustiš da ti ženu odvedu "kod faraona" da bi ti sačuvao živu glavu? I to ne jednom...?
Čak i da ju faraon ili netko drugi nije ni taknuo, ništa ne mijenja na stvari, Abraham ju je bez premišljanja prepustio drugima znajući za sve posljedice.
Da bi spasio glavu. 
Nitko ne veli da nije pogriješio, to smo ustanovili. Nije ni trebao ići u Egipat, sam je tako odlučio. 
To je tak kad se čovjek krivo nakani. Bog bi bio uz njega i da je ostao u Kanaanu usprkos nestašici hrane.
Pa nisi ni ti trebao otići u Kanadu po tome. :D
Ali nije Abraham na taj način samo jednom spasio guzicu.
Baš  p.... od čovjeka.
Pa nisam. Mogao sam ostati i u Hrvatskoj. Mogao si i ti ostat u New York-u.
Ljudi čine svašta da bi ostali živi. Ništa čudno.
Pobrkao si stvari,Ali cu ti dati objasnjenje zasto nakon 8 godina provedenih u NYC nisam tamo i ostao: Zato sto su zidovi najbolji advokati!
Usao sam u proces za Green Card preko jednog zidovskog odvjetnickog ureda,dao 10 tisuca dolara u kesu,i ostao bez papira i bez love.. Zidovski advokati krivotvorili dukumente i pecate nepostojecih firmi,i ljude obmanjivali da ce preko tih firmi dobiti papire kao deficitarna radna snaga.. Na kraju netko otkucao citavu stvar i FBI krenuo u istragu..Nakon svega covijek ne povjeruje sto su ti bjelosvjetske bitanga spremne uciniti da se domognu love..Usput receno,zidvi su najbolji i u financijama..zato je gotovo citav svijet u duznickom ropstvu..Da bi shvatio stvari,moras prvo znati sto su Federalne Rezerve,privatna institucija koja drzavu snabdijeva novcem,na koji se nacin stampa dolar i tko vodi tamo glavnu rijec..Onda bi ti bilo malo jasnije stanje stvari..Ali mislim da to prevazilazi tvoje kapacitete da ti objasnjavam..
Pa nisu te oni sjebali koliko si se sam. Mislim davat keš lovu, što ti bi?! Papiri se rade za te stvari čovječe.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Molim pojašnjenje - Page 4 Empty Re: Molim pojašnjenje

Post by Adriano50 9/7/2016, 06:10

Mad_Vlad wrote:
Triny wrote:
Mad_Vlad wrote:
Triny wrote:
Adriano50 wrote:
Konstrukcija ide ovako:faraonu je Sara toliko zapaela za oko da je bio spreman ubiti Abrahama kaako bi mu preoteo zenu..sad cinjenica sto je Abraham slagao da mu je Sara sestra, u tolikoj mjeri mijenja bit stvari da time faraon automatski gubi interes za Saru..Prije pola sata bi ubio Abrahama da mu preotme Saru,ali nakon pola sata gubi interes za nju..Konstrukcija zeli prikazati kako je Abraham lazuci spasio svoju guzicu,ali odjednom ispada da je time spasio i Sebe Saru..
Stvarno se treba rastati sa razumom kako bi covijek povjerovao u te zidovske religijske bedastoce! drunken
Još ga faraon nagradi ovcama i slugama, samo zato što je vidio lijepu Saru. drunken
Bio je moćan pa je mogao. Pohota je grda stvar, raspomami čovjeka. A faraon je imao na raspolaganju cijeli Egipat i sva njegova dobra.
Odjednom je postao darežljiv, a maloprije spreman ubiti Abrahama. drunken
Bio je darežljiv prije saznanja da je Sarai Abramova žena.
Je,posebno nakon sto je saznao da ga je Abraham slagao..To ga je fasiniralo u tolikoj mjeri da je odlucio nagraditi Abrahama i Saru.Pobrkao si loncice: Prije je htio Abrahamu preoteti Saru,a ne nagraditi ju. drunken
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Molim pojašnjenje - Page 4 Empty Re: Molim pojašnjenje

Post by Adriano50 9/7/2016, 18:32

taanu
Mad_Vlad wrote:
Adriano50 wrote:Rezervemali to vec premasuje tvoje kapacitete..tvorili 
Mad_Vlad wrote:
Triny wrote:
Mad_Vlad wrote:
Da bi spasio glavu. 
Nitko ne veli da nije pogriješio, to smo ustanovili. Nije ni trebao ići u Egipat, sam je tako odlučio. 
To je tak kad se čovjek krivo nakani. Bog bi bio uz njega i da je ostao u Kanaanu usprkos nestašici hrane.
Pa nisi ni ti trebao otići u Kanadu po tome. :D
Ali nije Abraham na taj način samo jednom spasio guzicu.
Baš  p.... od čovjeka.
Pa nisam. Mogao sam ostati i u Hrvatskoj. Mogao si i ti ostat u New York-u.
Ljudi čine svašta da bi ostali živi. Ništa čudno.
Pobrkao si stvari,Ali cu ti dati objasnjenje zasto nakon 8 godina provedenih u NYC nisam tamo i ostao: Zato sto su zidovi najbolji advokati!
Usao sam u proces za Green Card preko jednog zidovskog odvjetnickog ureda,dao 10 tisuca dolara u kesu,i ostao bez papira i bez love.. Zidovski advokati krivotvorili dukumente i pecate nepostojecih firmi,i ljude obmanjivali da ce preko tih firmi dobiti papire kao deficitarna radna snaga.. Na kraju netko otkucao citavu stvar i FBI krenuo u istragu..Nakon svega covijek ne povjeruje sto su ti bjelosvjetske bitanga spremne uciniti da se domognu love..Usput receno,zidvi su najbolji i u financijama..zato je gotovo citav svijet u duznickom ropstvu..Da bi shvatio stvari,moras prvo znati sto su Federalne Rezerve,privatna institucija koja drzavu snabdijeva novcem,na koji se nacin stampa dolar i tko vodi tamo glavnu rijec..Onda bi ti bilo malo jasnije stanje stvari..Ali mislim da to prevazilazi tvoje kapacitete da ti objasnjavam..
Pa nisu te oni sjebali koliko si se sam. Mislim davat keš lovu, što ti bi?! Papiri se rade za te stvari čovječe.
Da,samo sti ti vjerojatno ne znas kakva je situacija u SAD po pitanju dobivanja papira i legalnog statusa..Ti bi valjda odnio purana u cekeru,ili kos krumpira kad bi uvjet da uopce dodjes na razgovor u odvjetnicki ured (ugledni zidovski odjvjetnicki ured na Manhataanu) bio da treba platiti odredjen iznos love i to u kesu? Naravno da sam imao uredne papire da sam uplatio lovu,pa tako naivan nitko nije,ali nitko od svih nas nije ni slutio da vec imaju unaprijed pripšremljen plan i da ce da u slucaju da nesto podje krivo,pronaci izgovor da je netko krivotvorio i njihove potpise na svim dokumentima..Sjedis za stolom sa covjekom na kojeg stoji odvjetnicki ured i on se kasnije izvlaci kako on nema pojma o tome i kako je netko drugi bez njegova znanja izvodio to sve..Srecom pa sam kasnije saznao da FBI bas nije bio tako naivan da povjeruje u tu pricu..
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Molim pojašnjenje - Page 4 Empty Re: Molim pojašnjenje

Post by Trinity 9/7/2016, 20:14

Mad_Vlad wrote:
Triny wrote:
Mad_Vlad wrote:
Triny wrote:
Mad_Vlad wrote:
Bio je moćan pa je mogao. Pohota je grda stvar, raspomami čovjeka. A faraon je imao na raspolaganju cijeli Egipat i sva njegova dobra.
Odjednom je postao darežljiv, a maloprije spreman ubiti Abrahama. drunken
Bio je darežljiv prije saznanja da je Sarai Abramova žena.
I po tadasnjim obicajima to znaci da je Abraham dao faraonu Saru za zenu i za to dobio poklone.
Ma ne, nije ju prodao...
Melješ bez veze. Čitaj tekst pa vidi što piše.
Evo teksta pa da vidimo tko melje.


Abraham u Egiptu
(10) Ali kad je zemljom zavladala glad, Abram se spusti u Egipat da ondje proboravi, jer je velika glad harala zemljom. (11) Kad je bio na ulazu u Egipat, reče svojoj ženi Saraji: "Znam da si lijepa žena. (12) Kad te Egipćani vide, reći će: 'To je njegova žena', i mene će ubiti, a tebe na životu ostaviti. (13) Nego reci da si mi sestra, tako da i meni bude zbog tebe dobro i da, iz obzira prema tebi, poštede moj život." (14) Zbilja, kad je Abram ušao u Egipat, Egipćani vide da je žena veoma lijepa. (15) Vide je faraonovi dvorani pa je pohvale faraonu i odvedu ženu na faraonov dvor. (16) Abramu pođe dobro zbog nje; steče on stoke i goveda, magaraca, slugu i sluškinja, magarica i deva. (17) Ali Jahve udari faraona i njegov dom velikim nevoljama zbog Abramove žene Saraje. (18) I faraon pozva Abrama pa reče: "Što si mi to učinio? Zašto mi nisi kazao da je ona tvoja žena? (19) Zašto si rekao: 'Ona mi je sestra', pa je ja uzeh sebi za ženu? A sad, evo ti žene; uzmi je i hajde!" (20) Faraon ga onda preda momcima, a oni ga otprave s njegovom ženom i sa svime što bijaše njegovo.


http://www.hbk.hr/biblija/sz/post.htm

Koja p...., čak nije nisam bio u stanju izgovoriti tu laž, nego je nagovorio Saru.
Jel jasno piše da mu je dobro pošlo zbog nje i što je sve stekao? Piše.
Jel piše da je faraon rekao da ju je uzeo sebi za ženu? Piše.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Molim pojašnjenje - Page 4 Empty Re: Molim pojašnjenje

Post by Trinity 9/7/2016, 20:28

e-one wrote:
Triny wrote:

Abraham je znao da će i ih bog spasiti? Isto i kad je ovaj tražio da žrtvuje sina?

znao je što mu je Bog obećao, a kakve će ga nedaće i opasnosti zadesiti u životu sigurno nije znao kao što ni nitko drugi ne zna.

Triny wrote:Pa ispada da Abraham iskušava Boga.

to definitivno otpada. iskušavanje bi bilo da se Abraham bahatio npr. hvaleći se sa tako lijepom ženom znajući pri tome što mu je Bog obećao i na osnovu tog obećanja očekujući Božju zaštitu.  
da Bog nije Abrahamu ništa zamjerio može se zaključiti po tome što je Abraham i dalje bio u Božjoj milosti.
Abrahamovo ponašanje se, dakle, može smatrati i časnim i hrabrim. časnim jer nije iskušavao Boga, a hrabrim jer je ostao uz svoju suprugu jer opasnost po svoj život je mogao otkloniti i odričući se Sare kao svoje supruge.  držali su se zajedno i zajedno i zajednički su prebrodili opasnosti.

lagao nije, a nije obavezan govoriti nekome ko mu radi o glavi cjelovitu istinu.  Bog je otkrio Abrahamu da će od njega učiniti velik narod: jel i to Abraham trebao "otpjevat" faraonu?!? to bi bilo nekako kao da te netko dođe opljačkat, a ti mu još otkriješ i mjesta gdje imaš sakriveno nešto vrijedno a da te nije ni pitao jel ima još negdje nešto. ono, da ne bi neko pomislio da si lažljiva jer si mu zatajila gdje ima još nešto vrijedno. No
Pa odrekao Sare kao supruge časno i hrabro i na tome se prilično obogatio, baš mu je lijepo išlo dok je Sara bila na faraonovu dvoru kao faraonova žena.
Kakav bog, takav i podanik.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Molim pojašnjenje - Page 4 Empty Re: Molim pojašnjenje

Post by Adriano50 9/7/2016, 20:37

Triny wrote:
Mad_Vlad wrote:
Triny wrote:
Mad_Vlad wrote:
Triny wrote:
Odjednom je postao darežljiv, a maloprije spreman ubiti Abrahama. drunken
Bio je darežljiv prije saznanja da je Sarai Abramova žena.
I po tadasnjim obicajima to znaci da je Abraham dao faraonu Saru za zenu i za to dobio poklone.
Ma ne, nije ju prodao...
Melješ bez veze. Čitaj tekst pa vidi što piše.
Evo teksta pa da vidimo tko melje.


Abraham u Egiptu
(10) Ali kad je zemljom zavladala glad, Abram se spusti u Egipat da ondje proboravi, jer je velika glad harala zemljom. (11) Kad je bio na ulazu u Egipat, reče svojoj ženi Saraji: "Znam da si lijepa žena. (12) Kad te Egipćani vide, reći će: 'To je njegova žena', i mene će ubiti, a tebe na životu ostaviti. (13) Nego reci da si mi sestra, tako da i meni bude zbog tebe dobro i da, iz obzira prema tebi, poštede moj život." (14) Zbilja, kad je Abram ušao u Egipat, Egipćani vide da je žena veoma lijepa. (15) Vide je faraonovi dvorani pa je pohvale faraonu i odvedu ženu na faraonov dvor. (16) Abramu pođe dobro zbog nje; steče on stoke i goveda, magaraca, slugu i sluškinja, magarica i deva. (17) Ali Jahve udari faraona i njegov dom velikim nevoljama zbog Abramove žene Saraje. (18) I faraon pozva Abrama pa reče: "Što si mi to učinio? Zašto mi nisi kazao da je ona tvoja žena? (19) Zašto si rekao: 'Ona mi je sestra', pa je ja uzeh sebi za ženu? A sad, evo ti žene; uzmi je i hajde!" (20) Faraon ga onda preda momcima, a oni ga otprave s njegovom ženom i sa svime što bijaše njegovo.


http://www.hbk.hr/biblija/sz/post.htm

Koja p...., čak nije nisam bio u stanju izgovoriti tu laž, nego je nagovorio Saru.
Jel jasno piše da mu je dobro pošlo zbog nje i što je sve stekao? Piše.
Jel piše da je faraon rekao da ju je uzeo sebi za ženu? Piše.
Ako doslovno protumacimo taj SZ teks,t ispada da je farao najebo zbog Abrahamove lazi..Nakon nevolje sto je snasla njegov dom,doslovno je zavapio: zasto mi nisi rekao da ti je sara zena?(odnosno,zasto si mi slagao da ti je sara sestra?)
Dakle,nista se od toga ne bi desilo,da Abraham nije lagao.. jocolor
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Molim pojašnjenje - Page 4 Empty Re: Molim pojašnjenje

Post by Trinity 9/7/2016, 20:43

Osim što bi on ostao bez glave.
A Bog mu obećao silno potomstvo, to je ta velika slavljena Abrahamova vjera...čim malo zagustilo, izgubila se i vjera, pribjeglo se laži... jocolor
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Molim pojašnjenje - Page 4 Empty Re: Molim pojašnjenje

Post by Adriano50 9/7/2016, 20:51

Triny wrote:Osim što bi on ostao bez glave.
A Bog mu obećao silno potomstvo, to je ta velika slavljena Abrahamova vjera...čim malo zagustilo, izgubila se i vjera, pribjeglo se laži... jocolor
I to da ce ostati bez glave je tek njegova neosnovana pretpostavka( jer i nakon sto je faraon saznao da mu je Sara zena nije ostao bez glave,nego je nagrajen bogatsvima..)u tom bi slucaju konstrukcije trebale ici onako kako se u zavrsnici i desilo: Ako faraon sazna da si mi zena,nagradit ce me bogatsvtima..
Samo jos jedna od zidovskih religijskih, prevarantskih idiotarija.. jocolor
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Molim pojašnjenje - Page 4 Empty Re: Molim pojašnjenje

Post by Trinity 9/7/2016, 20:56

Vidi se da je veliki špekulant , Sara ljubavi, reci da si mi sestra pa da mi zbog tebe bude dobro.
Isplatilo se.
Ma ne, nije ju prodao...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Molim pojašnjenje - Page 4 Empty Re: Molim pojašnjenje

Post by Adriano50 9/7/2016, 21:06

Triny wrote:Vidi se da je veliki špekulant , Sara ljubavi, reci da si mi sestra pa da mi zbog tebe bude dobro.
Isplatilo se.
Ma ne, nije ju prodao...
Taman i da nije tako,vidljivo je u konacnici da Abraham uopce ne bi nastardao i da je odmah rekao da mu je Sara zena..Zasto u konacnici ne bi bio nagradjen bogatstvima da je rekao kako mu je Sara zena,kao sto je nagradjen i nakon tih svih silnih lazi?
Ista bedastoca kao i krscanska: Bog je pravedan i mora kazniti gresnike,ali......u konacnici ne mora kazniti gresnike,nego razapinje svog sina..
Kad ce konacno ovi religijom zatupljeni budalsi shvati kakve su to idiotarije? drunken
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Molim pojašnjenje - Page 4 Empty Re: Molim pojašnjenje

Post by Trinity 9/7/2016, 21:14

Pa nastradao bi da se pobunio kad su ju odvodili kod faraona.
Ali nije imao petlje. 
Kasnije je pošteđen jer se faraon uplašio nedaća kojima ih je bog pogodio.
Koga takav bog uzme pod svoje , može raditi što hoće, nema veze s čašću, moralom, pravdom i pravednošću.
Zato je nekima tako drag.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Molim pojašnjenje - Page 4 Empty Re: Molim pojašnjenje

Post by Adriano50 9/7/2016, 21:26

Triny wrote:Pa nastradao bi da se pobunio kad su ju odvodili kod faraona.
Ali nije imao petlje. 
Kasnije je pošteđen jer se faraon uplašio nedaća kojima ih je bog pogodio.
Koga takav bog uzme pod svoje , može raditi što hoće, nema veze s čašću, moralom, pravdom i pravednošću.
Zato je nekima tako drag.
Pokusaj razmisliti malo dublje: U konacnici je vidljivo da uopce ne bi nastradao da je rekao pred faraonom kako mu je Sara  zena(to su tek njegove pretpostavkeda ce ga faraon ubiti ako sazna da mu je Sara zena)-u stvarnosti- kad je faraon saznao, dogodilo se sasvim suprotno- nagaradio ga je bogatstvima)
Zakljucak je dakle prema konacnom zavrsetku,prema onome sto se u konacnici i desilo:Ako se na kraju desilo- da Abraham bude negradjen bogatstvima kad je faraon saznao da mu je Sara zena,zasto ga i na pocetku ne bi nagradio uz spoznaju da mu je Sara zena,da mu je to Abraham rekao odmah na pocetku!?
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Molim pojašnjenje - Page 4 Empty Re: Molim pojašnjenje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum