ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Muke po sezoncima

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Muke po sezoncima - Page 4 Empty Re: Muke po sezoncima

Post by RayMabus 15/6/2016, 16:17

Zato su mi i dali cinove. Više volim konje nego te cinove. Posherem im se na svaku zvijezdicu na đeneralskom cinu GF.

lol!


MIjenjam kraljevstvo za konja.

lol! lol! lol! lol! lol! lol!

RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Muke po sezoncima - Page 4 Empty Re: Muke po sezoncima

Post by Guest 15/6/2016, 16:18

preko_vode_do_slobode wrote:
mi imamo situaciju gdje država je konstatno nabijala deficit, a ekonomski rast je bio loše struktuiran a dug raste.. dakle tvoj model dovodi do kraha..

što se tiče moga modela, ako ekonomija "prdne", onda automatski padnu cijene roba i usluga i rada, što automatski dovodi do povećanja potražnje, pa se sustav vraća u ravnotežu itd.. uloga države bi trebala po meni biti dosta manja, nego što je sada
imamo takvu situaciju sa deficitom jer građani žele štedjeti i jer vlasnici privatnih tvrtki žele ostvarivati profit

evo defict SADa, zemlje u kojoj je kapitalizam najuspješniji

Muke po sezoncima - Page 4 Us_deficit


kapitalizam se pogoni na kreditnoj ekspanziji, kad građani ne vrše kreditnu ekspanziju, onda mora država umjesto njih
i ne vidim zašto svi misle da je javni dug države od 80% problem, dok privatni dug građana i tvrtki od 140% BDPa nije problem

dug je OK, neće se nikad platiti, bitno je da raste, jer što je veći dug to je veća štednja ili BDP
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Muke po sezoncima - Page 4 Empty Re: Muke po sezoncima

Post by Guest 15/6/2016, 16:25

ma jasno mi je da je USA zadužena cijelu svoju povijest, ali u USA deficit je stabiliziran zadnjh par godina..
pao je sa nekih preko 10% BDPa mislim da je sada oko 4% BDPa..

sa druge strane ponavljam opet je puno lakše voditi deficit velike ekonomije poput USA, Njemačke itd, nego male poput Hrvatske..

deficit velike ekonomije, opet se pokriva unutrašnjom proizvodnjom, potražnjom, dok hrvatska država uzme kredit od njemaca ili amera, da ga uhljebima "da troše" a ovi dio stave na banku u štednju, a dio kupuju uvoznu robu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Muke po sezoncima - Page 4 Empty Re: Muke po sezoncima

Post by Guest 15/6/2016, 16:29

Hrvatska ide ka tome da postane dio Eurozone i uvede Euro, trebamo se promatrati u tom kontekstu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Muke po sezoncima - Page 4 Empty Re: Muke po sezoncima

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum