ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Chat Room....

Page 12 of 34 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 23 ... 34  Next

Go down

Chat Room.... - Page 12 Empty Re: Chat Room....

Post by kic 4/9/2016, 19:45

The Devil and the Lovers together, combined as a pair of Tarot birth cards make for an intense combination. The devil is one of the most misunderstood cards in the pack. He is not really symbolic of having the devil as in influence around a person. Indeed if the devil in a traditional pack is closely observed this card is not really the devil at all. In fact he is a creature that is half god and half goat; he is Pan the half-goat nature god and/or Dionysius. The godly side of him brings out the deepest of desires and passions whereas the beast in him serves to enslave. However when the Lovers are added to the mix they add a whole new dimension as a pair. The Lovers strip away at the constraints and barriers created by the Devil to bring out his much more positive traits. Desires become clearer, love becomes deeper and passion that may have become a prison is yet again restored to passion. The Lovers bring their clarity of thought and deep and meaningful insights to help quell the negativity and draw out the beauty locked within the beast.

kic
Admin

Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Chat Room.... - Page 12 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 4/9/2016, 20:00

:)


Ljubavnici i Vrag su dvije slike koje se izmjenjuju u ogledalu, a svaka ima dva lica. Pogledajte se u ogledalo – možda vam se sviđa ono što vidite; pogledajte opet – i bit ćete zaprepašteni. Koju god sliku vidite, potrebne su obe da bi sačinile cjelinu. Jedna slika traži blaženstvo u partnerstvu, dok druga uživa u zadovoljstvima samostalnih postignuća. Jedan uživa u onome što ima, a drugi ne zna što želi.

Vrag daje svakom članu slobodu, ali povezuje ih po potrebi i želji. Parovi su odvojeni i svaka polovica ima svoju vrijednost. Svaki pojedinac stoji sam protiv svijeta, ima poseban interes, a moć i mogućnost je jedinstvena. Život i smrt, dobro i zlo, zadovoljstvo i bol, zdravlje i bolest, borbe u kojima nema pobjede. Svaki pojedinac se osjeća nepotpuno, svjestan da neke stvari ima ali druge ne, neke voli, a neke ne, nešto zna, a nešto ne zna.

Posao Vraga je da odvoji i individualizira, dajući svakom pojedincu slavu i ranjivost kao jednoj osobi, nepotpuna, ali moguča ispunjenja.

Energija Ljubavnika usmjerena je na stvaranje veza. To nisu samo ljubavne veze nego cijeli niz ljudi, ideja, poslova s kojima će Ljubavnici podijeliti svoju energiju. Pritom je važno napraviti dobar odabir. Kad biramo, katkad nas vode osjećaji, katkad razum, idealizam ili praktičnost. Odabiri postaju lakši kad znamo što želimo. Tada možemo ostati vjerni sebi. Životna vam je zadaća pažljivo birati i prihvatiti posljedice svojih odabira. Za vas je ljubav najvažnija sila u čiju pozitivnu energiju potpuno vjerujete. Ona je poput anđela prikazanog na karti koji štiti Ljubavnike na njihovu putu. Želite ostvariti duboku ljubavnu vezu, potpuno se predati poslu koji volite ili se posvetiti djetetu u najdubljoj emotivnoj vezi. Ljubav će ohrabriti vaše srce da ostane otvoreno prema životu i ljudima, spremno na pomoć i suosjećanje. Ljudi vas vole jer ste topla osoba koja ima smiješak i razumijevanje za svakoga.

Zajedno, Ljubavnici i Vrag znaju sve tajne vidljivog svemira, i mogu dati dar skladne moći.

Evo, ima i ovdje pojasnjenja. :)

http://tarot-sibila.com/tarot-1/koja-je-vasa-zivotna-tarot-karta/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 12 Empty Re: Chat Room....

Post by kic 4/9/2016, 20:30

hm :)

http://peopleofshambhala.com/descent-of-the-gods-the-underworld-journey-in-initiation/
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Chat Room.... - Page 12 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 5/9/2016, 20:35

When anxious, uneasy and bad thoughts come, I go to the sea, and the sea drowns them out with its great wide sounds, cleanses me with its noise, and imposes a rhythm upon everything in me that is bewildered and confused.

Chat Room.... - Page 12 JgGZyZf
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 12 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 11/9/2016, 13:06

Ah, navratih da zahvalim Ithildin što mi je preporučila Sabata da bih vidjela da je izbrisala account...  :(



U svakom slučaju, ako čitaš, hvala ti na preporuci. :)



I kad sam već tu na chatu, evo nešto iz posljednjeg Eca kojeg sam čitala:

Umberto Eco: Nulti broj wrote:Gubitnici, kao i samouci, uvijek imaju znanja šira nego dobitnici, ako hoćeš pobjeđivati, moraš znati samo jedno, a ne gubiti vrijeme da bi doznao sve, užitak erudicije rezerviran je za gubitnike. Što više netko zna, to je više onoga što mu je pošlo po zlu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 12 Empty Re: Chat Room....

Post by betty.boop 11/9/2016, 13:13

nevjerojatno, ali nocas sam sanjala da si se danas logirala na forum :)
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 12 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 11/9/2016, 13:19

:x

Umalo je bilo neuspješno, trebalo mi je vremena da se sjetim koja lozinka mi je ovdje postavljena :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 12 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 11/9/2016, 13:55

Veeeeeeg cheers grouphug :x
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 12 Empty Re: Chat Room....

Post by kic 13/9/2016, 12:05

The Tupperware contained chocolate. Lots of chocolate, in appealing child-sized bars, nothing fancy but always compelling. And it was here, over this rectangular plastic box, that Mold and I did a great deal of communing. We both loved chocolate. Our taste in the stuff was similar. Cadbury’s Flake, Aero, Curly Wurly, Crunchie, Kit Kat and the Dime bar, a Scandinavian crunchy concoction that Mold delivered to me with great ceremony after a book tour in Sweden. Maltesers, Rolo, Fruit and Nut; a mutual horror of the Creme Egg. We were partners in a quest for the ultimate bite (light, airy, possibly featuring almonds). His knowledge of chocolate was encyclopedic. He could recall specific dates and years of invention with the glee of a patriotic child recalling the kings and queens of his country.

Mold grew up fatherless, in an era before chocolate was readily available. His father died of pneumonia when he was three – a few weeks after Mold’s sister Astri died of a burst appendix – leaving their Norwegian-born mother to care for four young children on her own in Wales. Sweetshops peppered his boyhood and boyhood writing: lemon sherbets, bootlaces, gobstoppers and toffees; hard-boiled sweets served by boot-faced proprietors. Chocolate was later, the stuff of dreams, exotic and faraway.

https://www.theguardian.com/books/2016/sep/13/my-grandfather-cast-a-spell-over-my-childhood?CMP=fb_gu
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Chat Room.... - Page 12 Empty Re: Chat Room....

Post by kic 13/9/2016, 12:08

Mold had all the accoutrements of magic, like a proper magician should. Amaretto biscuits whose wrapping papers you lit and watched shoot into the sky like titchy hot air balloons, falling back to earth in a wispy question mark of ash; a miniature steam train, that huffed and puffed round the dining room table if you filled it with water; the house dotted with Witch Balls – ancient, mirrored spheres that hung from a window so that, should a witch be so bold as to come knocking, she would be confronted with her own hideous reflection and flee, never to darken the door again. Mold was famous for writing the names of his children, and later on, me, in the grass with weed killer while we slept. “The fairies have been,” he’d say over breakfast. “Let’s go and see what they’ve been up to.”
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Chat Room.... - Page 12 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 18/9/2016, 10:51

Vegvísir wrote:Ah, navratih da zahvalim Ithildin što mi je preporučila Sabata da bih vidjela da je izbrisala account...  :(



U svakom slučaju, ako čitaš, hvala ti na preporuci. :)



I kad sam već tu na chatu, evo nešto iz posljednjeg Eca kojeg sam čitala:

Umberto Eco: Nulti broj wrote:Gubitnici, kao i samouci, uvijek imaju znanja šira nego dobitnici, ako hoćeš pobjeđivati, moraš znati samo jedno, a ne gubiti vrijeme da bi doznao sve, užitak erudicije rezerviran je za gubitnike. Što više netko zna, to je više onoga što mu je pošlo po zlu.

A tu si. :-) Lijepo te vidjeti. :-) Ne znam, u jednom trenutku, ovdje bijase izuzetno dosadno, buduci da me je ovaj pdf najvise privukao, a nije bas bilo sugovornika, pa mi nije imalo smisla ostati. :-) Katkad sam izuzetno nagla u odlukama.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 12 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 18/9/2016, 11:10

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 12 Empty Re: Chat Room....

Post by kic 18/9/2016, 14:51

Ithildin wrote:

https://www.theguardian.com/science/2016/sep/18/brian-cox-interview-it-is-a-book-about-how-to-think-universal-a-guide-to-the-cosmos?CMP=fb_gu#img-2

I’m a sucker for a Douglas Adams quote, at this point: “There is a theory which states that if ever anybody discovers exactly what the universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced by something even more bizarre and inexplicable. There is another theory which states that this has already happened…”

I like Arthur C Clarke’s 1953 story The Nine Billion Names of God: Monks commission a super computer to use this algorithm they have created to tell them the 9 billion names of God, which they believe is the purpose of humanity. The computer company goes along with it. At the end of the story the computer engineers, who have been laughing at the monks, switch on the program, and the story ends with the great line, “One by one the stars started going out”.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Chat Room.... - Page 12 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 19/9/2016, 00:22

"Fernando", rekla je Pessoi njegova baka Dionisia prije nego što je umrla u ludnici, "Fernando, postat ćeš meni sličan jer krv je izdajnik. Čitavog života vući ćeš me sa sobom. Život je ludilo i ludilom ćeš do smrti puniti džepove."

Jedne noći u Fernandovoj lubanji oglasio se Alberto Caeiro, blijed, plavokos i plavook. "Ja sam tvoj otac i tvoj gospodar", rekao je. "Umrijet ću od tuberkuloze u selu Ribatejo, u naručju svoje velike, debele tete. Takav je život", odgovorio je Pessoa, "zagonetan. U njemu je sve skriveno, pa i ti."

Kad je Caeiro umro, Pessoa nije plakao, vodio je ljubav s Ophelijom Queiroz, malom tajnicom iz firme u kojoj je radio. "Evo ti jedna pjesma", rekao je Alvaro de Campos, dekadentni futurist i nihilist s kojim je Pessoa povremeno pio, najčešće u malom restoranu po imenu "Pessoa", gdje je Bernardo Soares na salvetama i istrošenim autobusnim kartama krišom bilježio svoje nemire..

Kako se snalaze gluhi? S kim razgovaraju, koga čuju, gdje su njihovi glasovi? Zar je moguće da u glavama gluhih zjapi crna rupa tišine?

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 12 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 19/9/2016, 17:19

Ithildin wrote:A tu si. :-) Lijepo te vidjeti. :-) Ne znam, u jednom trenutku, ovdje bijase izuzetno dosadno, buduci da me je ovaj pdf najvise privukao, a nije bas bilo sugovornika, pa mi nije imalo smisla ostati. :-) Katkad sam izuzetno nagla u odlukama.

Razumijem odluku, i ja često izgubim volju za dolaskom...  Podforum Kultura mi je jedan od dražih, ali je, nažalost, uglavnom pust i umrtvljen.

U svakom slučaju, Tunel je iza mene :tu  i sad prelazim na O junacima i grobovima :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 12 Empty Re: Chat Room....

Post by kic 19/9/2016, 17:48

Ljudi su danas toliko obuzeti sami sobom da su postali neurotični. Preokupirani smo sami sobom. Kada izaberemo partnera, taj nas partner mora posve razumjeti. Zašto? Zašto ljubav ne bi postojala između dvoje ljudi koji kažu: "Ne razumijem te, ali te volim." Mislim kako gubimo određenu mudrost jer smo primorani cijelo vrijeme se zabavljati. Oni koji stalno ne "uživaju" društveni su otpadnici, izgubljeni su za svijet.

http://www.mvinfo.hr/clanak/stefan-hertmans-ovaj-planet-je-cudo-i-morate-postati-stariji-da-biste-to-vidjeli
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Chat Room.... - Page 12 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 19/9/2016, 21:58

Vegvísir wrote:
Ithildin wrote:A tu si. :-) Lijepo te vidjeti. :-) Ne znam, u jednom trenutku, ovdje bijase izuzetno dosadno, buduci da me je ovaj pdf najvise privukao, a nije bas bilo sugovornika, pa mi nije imalo smisla ostati. :-) Katkad sam izuzetno nagla u odlukama.

Razumijem odluku, i ja često izgubim volju za dolaskom...  Podforum Kultura mi je jedan od dražih, ali je, nažalost,  uglavnom pust i umrtvljen.

U svakom slučaju, Tunel je iza mene :tu  i sad prelazim na O junacima i grobovima :)


Odlično. :) Baš se radujem.


---

Martin je bolno gledao Alejandru. Kako se gnušao tog njezinog lica, tog butik-lica koje kao da je poprimala da bi sudjelovala u tom frivolnom svijetu; lice koje je još imala kad bi se našla nasamo s njime te se potom polako rasplinjavalo, a između tih odvratnih crta pomaljalo se jedno od onih lica koja su pripadala njemu i koje je on iščekivao kao što sred odurne svjetine iščekujemo nekog željenog i dragog putnika. Jer, kao što je govorio Bruno, "persona" znači maska i svatko od nas ima mnoštvo maski: masku oca, profesora, ljubavnika. Ali koja je od njih prava? Na trenutke je pomišljao da ta Alejandra koju sada vidi ovdje, koja se smije Quiqeovim dosjetkama, nije, ne može biti ista ona koju on poznaje, a pogotovo ne ona tako duboka, čudesna i strašna Alejandra koju on ljubi...


Ali bio je sve skloniji mišljenju, kao i Bruno, da su sve maske istinite te da je ono butik-lice nepatvoreno i da na neki način izražava neku vrstu stvarnosti Alejandrine duše; stvarnosti koja je - kao i tko zna koliko još drugih! - njemu strana, koja mu ne pripada niti će mu ikada pripadati. A onda, kad bi ona dolazila preda nj s okrnjenim ostacima tih drugih osobnosti, kao da nije imala vremena (ili želje?) da se preobrazi. U nekom grču njezinih usana, u nekoj kretnji ruku, u sjaju njezinih očiju, Martin je otkrivao ostatke nekakva neobičnog života; poput nekoga tko je stanovito vrijeme boravio na smetlištu pa u našoj prisutnosti još pomalo vonja na raniji smrad.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 12 Empty Re: Chat Room....

Post by kic 3/10/2016, 19:59

He lit her cigarette, and his own cigar. "I know what is in your mind, my dear young lady: you are thinking that two's company and three's none; and I agree; but we are going to put that right by asking Brother Cyril to study his Qabalah for a little; for before leaving him in the ant-heap -- he has really a shocking turn of mind -- I want a little
chat with you. You see, you are one of Us now, my dear."
"I don't understand," uttered the girl, rather angrily, as Cyril obediently went to his desk, pulled a large square volume out of it, and became immediately engrossed.
Brother Cyril has told me of your three interviews with him, and I am perfectly prepared to give a description of your mind. You are in rude health, and yet you are hysterical; you are fascinated and subdued by all things weird and unusual, though to the world you hold yourself so high, proud, and passionate. You need love, it is true; so much you know yourself; and you know also that no common love attracts you; you need the sensational, the bizarre, the unique. But perhaps you do not understand what is at the root of that passion. I will tell you. You have an inexpressible hunger of the soul; you despise earth and its delusions; and you aspire unconsciously to at higher
life than anything this planet can offer.
"I will tell you something that may convince you of my right to speak. You were born on October the eleventh; so Brother Cyril told me. But he did not tell me the hour; you never told him; it was a little before sunrise."
Lisa was taken aback; the mystic had guessed right. "The Order to which I belong," pursued Simon Iff," does not believe anything; it knows, or it doubts, as the case may be; and it seeks ever to increase human knowledge by the method of science, that is to say by observation and experiment. Therefore you must not expect me to satisfy your real craving by answering your questions as to the existence of the Soul; but I will tell you what I know, and can
prove; further, what hypotheses seem worthy of consideration; lastly what experiments ought to be tried. For it is in
this last matter that you can aid us; and with this in mind I have come up from St.Jean de Luz to see you."
Lisa's eyes danced with pleasure. "Do you know," she cried, "you are the first manthat ever understood me?"
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Chat Room.... - Page 12 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 3/10/2016, 20:39

Provjeravas citamo li te? :) Sjecam se da si ga vec postavio. Upamtih jer me je podsjetio na ovu scenu:

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 12 Empty Re: Chat Room....

Post by kic 3/10/2016, 20:48

maybe :P re-readam Moonchild ispocetka da, volim njegov stil, iako sto dalje citam teze mi je, ne mogu je nikad dovrsiti kao ni Corto Maltese svoju Utopiu..  trazim neku dobru knjigu o onomastici, negdje sam naletio na podatak da su mnoge rijeke u Bavarskoj recimo Keltskog podrijetla, recimo Isar samo :)
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Chat Room.... - Page 12 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 3/10/2016, 20:53

Moonchild??? Ah.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 12 Empty Re: Chat Room....

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 34 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 23 ... 34  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum