ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 9/5/2016, 00:39

malo me čudi da se toliko fokusiraš na belu koluru, ali čuđenje brzo prelazi u tugu golemu kako čitan tvoju zanju rečenicu.

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 9/5/2016, 07:05

da imamo, nepromjenjivu sudbu, najveci zal ostaje sto nas Ameri nisu okupirali 45e :)))
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/5/2016, 16:30

kic wrote:
pošto ti ne mogu pomoći unić ću i sam u svoj tok svijesti i misli, smatram kako si i sam naveo razlog, drugi su zavidni i žele ti otežati život, u čemu je razlika između našeg režima i njihovog, jebiga ne može to stati u jednu knjigu, a ne u post, rečenicu..

dakle rijeka mislim: Njemačka, tj Njemci, sigurno si vidio one mape koji su se narodi najviše useljavali i time dali onaj industrijski zamah SAD-u koji je od njih napravio silu, naravno većina toga su bili baš te, snobovske švabe, zašto su se selili u 19 stoljeću? zapravo je to bio vijek Njemačkog zamaha, doba worldviewa Schopenhauera, tonova Wagnera, razbili su pičke Francuzima napokon, Njemci su živjeli po cijeloj srednjoj Europi, gradove svoje imali u jebenoj Ukrajini i Rusiji, Budimpešta je bila većinski Švapska, da ne pričam Prag..

naravno ne pričam ništa nova, ali, čovjek ne pojmi koliko je povijest mogla biti drugačija, i veća za Europu i Svijet, mnogo veća, to me nekako vraća na cikličnost ponavljanja povijesti i Nietzschea, SAD je personifikacija Rimskog Carstva, a to su naslijedili preko svojih germanskih otaca Brita i Švaba, mislim da su Ameri već odigrali svoju ulogu i iako im se divim smatram kako nemaju snage iznutra da promijene više svijet na bolje jer su kao i Njemci previše počeli gledati svoju dobit i koristi (znam, uvijek je i bilo primjera za to, ali danas više nego ikada), i to odbija ostatak svijeta, kao i što su Njemci zabijali nož u leđa dojučerašnjim rivalima ali ipak prijateljima Česima/Mađarima, danas to Ameri rade Europi (što je legitimno iz njihovog kuta), ali recimo ovi izbori su nagovještaj vraćanja Amerike izolacionističkoj retorici i politici - i iako je to vrlo upitno zbog milijun stvari koje njima idu na korist i nema smisla da sebe sjebu, bacit ću okladu da je Amerika već neko vrijeme u metafizičkom povlačenju, koje će završiti implozijom, znam da je jako djetinjasto pisati ovakve weltschmaerz govorancije, ali zapravo, zapravo se bojim svijeta koji nije vođen od bijele germanske ruke, koliko god rasistički zvučalo..
Why beat about the bush, Nazi lover? :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 9/5/2016, 17:45

nemoj nam spustati IQ teme =)
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/5/2016, 18:05

Bojim se svijeta i ruke Čovjeka koji njime upravlja, u koju god idealtipsku ladicu koju nazivamo rasom ona pripadala.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 9/5/2016, 18:20

dajte malom benefit sumnje kad govori o vođenju svita, ni rič o vođenju u smislu socijalističkog mokrog sna centralnog komiteta, već u smislu predvođenja, stvaranja standarda.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 9/5/2016, 18:27

vid ga šo me brani..

meni nije problem reći da sam white pride, jer ja to vidim kao afirmativan stav, nikad nisam veličao nikakve zločine nit podjarmljivanje drugih "idealtipskih ladica zvanih rase", ali da, ja samo napisao vođen a ne upravljan.. pa ni ova američka ruka mi nije mila, ali opet mislim kako mi objektivno i imamo dobar život u EU jer je ta ruka ipak malo dalje, da je tu u Beču/Berlinu/Rimu, mislim da bi opet sjale oči primitivnih nagona na starom kontinentu..

ne znam šta mi je, ali fora mi je braniti Jemeriku u zadnje vrijeme :D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/5/2016, 19:18

Sorry, white trash. Bilo je slućajno. :D Keep calm and govern on.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 9/5/2016, 19:26

mala je kozala istinu ku moja sekta prilikom inicijacije tetovira na moždanu ovojnicu, u obliku prvog dela svoje rečenice,
ali je onda skrenula u ljevičarske dogme u drugin delu, a to ne smi projti lišo. ljevičari od normalne stvori ko ča su ladice činu metke za socijalne atentate na neistomišljenike.


evo, danas su hrvatski ljevičari odali počast jednom crncu, zabunom, ali jesu:)

https://tkojejohngalt.wordpress.com/2016/05/09/sowell-i-ljevicari/#more-5182


a jo bi to tvoje drukčije reko, mi u europi imomo dobar, a ne odličan život jer nan je američka ruka predaleko

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/5/2016, 20:11

Tipizacija je nešto bez čega teško da možemo, a idealtipske (kakve se, kao što i sam naziv kaže, u svom potpuno čistom obliku niti ne nalaze u prirodi) kategorije su nužan metodološki alat. Ono što mene zasvrbi je pridruživanje vrijednosnih odrednica tim kategorijama.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 9/5/2016, 20:26

Vegvísir wrote:Tipizacija je nešto bez čega teško da možemo, a idealtipske (kakve se, kao što i sam naziv kaže, u svom potpuno čistom obliku niti ne nalaze u prirodi) kategorije su nužan metodološki alat. Ono što mene zasvrbi je pridruživanje vrijednosnih odrednica tim kategorijama.
ali zoč?
ni da postoji univerzalno ispravno pridruživanje vrijednosnih odrednica, pa da moremo odrediti da neko otklanjo od toga ili još gore, da je zabranjeno pridruživanje vrjednosnih odrednica nečemu ča uopće ne postoji u prirodi.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 9/5/2016, 23:18

aben wrote:mala je kozala istinu ku moja sekta prilikom inicijacije tetovira na moždanu ovojnicu, u obliku prvog dela svoje rečenice,
ali je onda skrenula u ljevičarske dogme u drugin delu, a to ne smi projti lišo. ljevičari od normalne stvori ko ča su ladice činu metke za socijalne atentate na neistomišljenike.


evo, danas su hrvatski ljevičari odali počast jednom crncu, zabunom, ali jesu:)

https://tkojejohngalt.wordpress.com/2016/05/09/sowell-i-ljevicari/#more-5182


a jo bi to tvoje drukčije reko, mi u europi imomo dobar, a ne odličan život jer nan je američka ruka predaleko

Sowelly, Sowelly..

viš mogao bih pročitati tu "basics of economics" (već sam je skinuo na bookzz.org :)

svako ima svoju ideologiju, i to je oke, ja skroz razumijem da se moja ne sviđa mnogim ljudima, zapravo bih se jako iznenadio i malo bi bilo repulsive kad bi se netko pronašao u mom kupusu..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 10/5/2016, 00:46

Economics is not about the financial fate of individuals. It is about the material well-being of society as a whole. It shows cause and effect relationships involving prices, industry and commerce, work and pay, or the international balance of trade-all from the standpoint of how
this affects the allocation of scarce resources in a way that raises or lowers the material standard of living of the people as a whole.
Money doesn't even have to be involved to make a decision be economic. When a military medical team arrives on a battlefield where soldiers have a variety of wounds, they are confronted with the classic economic problem of allocating scarce resources which have alternative uses. Almost never are there enough doctors, nurses, or paramedics to go around, nor enough medication. Some of the wounded are near death and have little chance of being saved, while others have a fighting chance if they get immediate care, and still others are only slightly wounded and will probably recover whether they get immediate medical care or not.
If the medical team does not allocate its time and medications efficiently, some wounded soldiers will die needlessly, while time is being spent attending to others not as urgently in need of care or still others whose wounds are so devastating that they will probably die in spite of anything that can be done for them. It is an economic problem, though not a dime changes hands. Most of us hate even to think of having to make such choices. Indeed, as we have already seen, some middle-class Americans are distressed at having to make much milder choices and trade-offs. But life does not ask what we want. It presents us with options. Economics is just one of the ways of trying to make the most of those options.
jednostavan stil, oke je..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 10/5/2016, 11:53

totalno je jednostavan, pitak i na užas ljevičara- crn:)
zanimljivo, bi je marksist, pa nakon ča se zaposli u državnu službu i vidi kako stvori funkcioniraju, prešo je na stronu svitla, otprilike suprotno onomu ča bi većina hrvata učinila, prvo potpis na ugovor na neodređeno, učlanjenje u sindikat, i sisti isod palme do kraja svita:))

evo i prvi chapter human actiona koji slično sowellovon citatu
ekonomiju razbija na atome;
http://www.econlib.org/library/Mises/HmA/msHmA1.html

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 10/5/2016, 22:09

aben wrote:zanimljivo, bi je marksist, pa nakon ča se zaposli u državnu službu i vidi kako stvori funkcioniraju, prešo je na stronu svitla, otprilike suprotno onomu ča bi većina hrvata učinila, prvo potpis na ugovor na neodređeno, učlanjenje u sindikat, i sisti isod palme do kraja svita:))

dakle napravio je ki ja..

e a, vidio sam ja njega i prije, crnac koji razmišlja ko bijelac :D zanimljivo mi je ovo da je napustio srednju kako bi sudjelovao u Korejskom ratu, RESPECT

i radije ću nj nastavit čitati, ovaj Mises me buni..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 10/5/2016, 22:20

a znoči, bi si uhljeb? zno sun, nanjušin jo vos:)

ali, fali si, ćo. jo živin u zgradi uhljebov, i ama baš svi imaju bolje auto omene, žene in se bolje nosu i na zidovima imaju slike.

ploće su in prosječno bezvezne, ali zoto vrlo brzo uhljebu i supružnika, stabilnost primanja je napeta bankama i ljudi ih iz nekog razloga poštivaju.

a ti si se svega toga odreko.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 10/5/2016, 22:28

imaš kratko pamćenje, ta pričali smo o tome više puta, gdje sam radio..

imaju oke život, lijepo sve, ali i ja imam planove, oni planiraju kad će na godišnji i sl što će renovirati, ali mislim da ja imam puno više opcija otvorenih ovako - i ta sloboda mi se sve više sviđa..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 10/5/2016, 22:53

When many African nations achieved independence in the 1960s, a famous bet was made between the president of Ghana and the president of the neighboring Ivory Coast as to which country would be more prosperous in the years ahead. At that time, Ghana was not only more prosperous than the Ivory Coast, it had more natural resources, so the bet might have seemed reckless on the part of the president of the Ivory Coast. However, he knew that Ghana was committed to a government-run economy and the Ivory Coast to a freer market. By 1982, the
Ivory Coast had so surpassed Ghana that the poorest 20 percent of its people had a higher real income per capita than most of the people in Ghana. This could not be attributed to any superiority of the country or its people.
In fact, in later years, when Ivory Coast politicians eventually succumbed to the temptation to have the government control more of their country's economy, while Ghana finally learned from its mistakes and began to loosen government controls, these two countries' roles reversed-and now Ghana's economy began to grow, while that of the Ivory Coast declined.

e zanimljivo, prvi put čujem..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 10/5/2016, 23:01

2'. While education is mostly signaling, there are cracks in the system.  As far as I can tell, the Real World pays zero attention to what students do in middle school.  The Caplan Family School won't keep my kids out of good high schools; they can re-enter Fairfax County Public School in 9th grade.  It won't keep my kids out of good colleges; colleges don't know what applicants did in middle school.  And it won't keep my kids from getting good jobs; there probably isn't an employer in the country who asks how applicants did in 7th grade.  So while homeschooling feels risky for high school, our next two years look like clear sailing.

1'. While the power of nurture to change kids' adult outcomes is indeed vastly overrated, it is well within my power to give my sons a better childhood.
http://econlog.econlib.org/archives/2015/09/why_im_homescho.html

Today my homeschooled sons are taking the Advanced Placement United States History Exam.  I took the exam when I was 17.  They are 13.
If you've got 195 minutes to spare, take it.
http://econlog.econlib.org/archives/2016/05/the_value_of_hi.html


malo sun rodi is američkin higschool placement testovima, odlični su. skule u hr pumpaju sranje u male glavice od 6 godine, ni ni čudo da živimo u državi kretena. a amerikanci mogu odbiti i te, superiorne testove. mi ne moremo.

hrvatski fašisti ne poznaju homescooling.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 10/5/2016, 23:07

kic wrote:imaš kratko pamćenje, ta pričali smo o tome više puta, gdje sam radio..

imaju oke život, lijepo sve, ali i ja imam planove, oni planiraju kad će na godišnji i sl što će renovirati, ali mislim da ja imam puno više opcija otvorenih ovako - i ta sloboda mi se sve više sviđa..

pa, znun samo da si reko da nisi uhljeb, i da si rodi nešto kolo suda, katastra ili sl, ali da si iz privatnog sektora.

ali, dobro govoriš. grubo je ka želudac krulji, i ka piješ argus pive od dvi litre iz lidla u konzum japankama i bermudama iz '99., ali slobodu nišće ne more zaminiti, ni nadsjajiti. bravo, dečec.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 10/5/2016, 23:11

kic wrote:
When many African nations achieved independence in the 1960s, a famous bet was made between the president of Ghana and the president of the neighboring Ivory Coast as to which country would be more prosperous in the years ahead. At that time, Ghana was not only more prosperous than the Ivory Coast, it had more natural resources, so the bet might have seemed reckless on the part of the president of the Ivory Coast. However, he knew that Ghana was committed to a government-run economy and the Ivory Coast to a freer market. By 1982, the
Ivory Coast had so surpassed Ghana that the poorest 20 percent of its people had a higher real income per capita than most of the people in Ghana. This could not be attributed to any superiority of the country or its people.
In fact, in later years, when Ivory Coast politicians eventually succumbed to the temptation to have the government control more of their country's economy, while Ghana finally learned from its mistakes and began to loosen government controls, these two countries' roles reversed-and now Ghana's economy began to grow, while that of the Ivory Coast declined.
e zanimljivo, prvi put čujem..

interesantno je kako freer economy daje rezultate lako osjetne i u jednom životu, pa ipak većina društava ne izdrži u ustezanju od centralnog planiranja:(

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum