ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/5/2016, 22:35

šta sad ne smim koristiti citate?

nekako mi nije jasno što je mislio s tom misli zato spominjem, dakle danas se ljudima prijeti da će im se oduzeti život: njihovi poslovi ostaju nedovršeni, neće vidjeti kako im djeca rastu, hopes & dreams su prekriženi, i tragedija čina nam je jasna..

ali što je problem kad se nekome priprijeti besmrtnošću? svaka situacija ima svoju prirodu problematike, možda se tad mijenjaju svijetla, čovjek postane možda bojažljiviji, živi samo u 4 zida čuvajući se da ga ne pokupi auto ili neki nesretan slučaj (razlikujem ovdje besmrtnost od - nepovredivosti) a u stvari onda ne živi svoj život punim plućima jel,.. Grčki bogovi su u Ilijadi i Odiseji - zapravo bili zavidni ljudima na njihovoj smrtnosti, jer su znali da će jednog dana sve za njih skončati, sve radosti ali i nedaće, a Bogovi su morali nastaviti, kao po nekom usudu..

kic
Admin

Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/5/2016, 22:37

/brz i nenadan upad/

Drznula bih se reći da mislim da smo oduvijek transhumani, ali da ipak nećemo postati posthumani.

/još brži nestanak u blagom okrilju magle/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/5/2016, 22:40

mativka wrote:A sad, na koji stadij bi se ta besmrtnost odnosila.?! scratch Mislim, u odnose na čovjekove godine...Tj. kada bi se vrijeme zaustavilo..ono da ne budemo kao mumije , jel :D

Dakako da hoće. No, ako gledamo na taj način, mislim, vjerojatan ishod svega je da ćemo biti samo tehnika...Ali, Kic, ionako si depresivan, pa da te oraspoložim: nećeš biti stroj, zato uživaj u ovome danas što imaš, i osjećajima, ma kakvi bili :)

besmrtnost bi nas dovela do nihilizma, sve bi nam bilo ravno, svaki problem je prolazna pojavnost i samo točka u vremenu,..

zapravo me tješiš u krivom smjeru, meni je žao što u tome neću sudjelovati, strah me zakržljalosti :)
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/5/2016, 22:43

kic wrote:šta sad ne smim koristiti citate?

nekako mi nije jasno što je mislio s tom misli zato spominjem, dakle danas se ljudima prijeti da će im se oduzeti život: njihovi poslovi ostaju nedovršeni, neće vidjeti kako im djeca rastu, hopes & dreams su prekriženi, i tragedija čina nam je jasna..

ali što je problem kad se nekome priprijeti besmrtnošću? svaka situacija ima svoju prirodu problematike, možda se tad mijenjaju svijetla, čovjek postane možda bojažljiviji, živi samo u 4 zida čuvajući se da ga ne pokupi auto ili neki nesretan slučaj (razlikujem ovdje besmrtnost od - nepovredivosti) a u stvari onda ne živi svoj život punim plućima jel,.. Grčki bogovi su u Ilijadi i Odiseji - zapravo bili zavidni ljudima na njihovoj smrtnosti, jer su znali da će jednog dana sve za njih skončati, sve radosti ali i nedaće, a Bogovi su morali nastaviti, kao po nekom usudu..
Pa dakako da smiješ, samo meni ne odgovaraju u konverzaciji, ok, ako nakon njega slijedi tvoje promišljanje o istome, ali samo onako nabaciti mi je bezveze...Ali, to sam ja :)

Mislim, ljudi su danas dugovječni pa večina i doživi praunuke. Vječnost življenja je mislim ipak gora jer smori čovjeka. Što tu nije jasno?! scratch

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/5/2016, 22:44

Vegvísir wrote:/brz i nenadan upad/

Drznula bih se reći da mislim da smo oduvijek transhumani, ali da ipak nećemo postati posthumani.

/još brži nestanak u blagom okrilju magle/

Wiiiikiiiii, gdje si za ovo?! :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/5/2016, 22:45

Vegvísir wrote:/brz i nenadan upad/

Drznula bih se reći da mislim da smo oduvijek transhumani, ali da ipak nećemo postati posthumani.

/još brži nestanak u blagom okrilju magle/

tehnološka evolucija je uvijek zapravo imitirala biološku.. do sad..

što se događa kad tehnologija stvara svoj svijet, no one knows, ali oke, podosta simplificiram..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/5/2016, 22:46

kic wrote:
zapravo me tješiš u krivom smjeru, meni je žao što u tome neću sudjelovati, strah me zakržljalosti :)

Ja sam odavno osjetila mazohističku crtu u tebi :)
Al moje je da dam sve od sebe :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/5/2016, 22:48

mativka wrote:
kic wrote:
zapravo me tješiš u krivom smjeru, meni je žao što u tome neću sudjelovati, strah me zakržljalosti :)

Ja sam odavno osjetila mazohističku crtu u tebi :)
Al moje je da dam sve od sebe :)

mazohizam je bolest? pa ja sve više shvaćam da mi je žao što neću sudjelovati u problemima sutrašnjice, to je sve:)
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/5/2016, 22:50

kic wrote:
mativka wrote:
kic wrote:
zapravo me tješiš u krivom smjeru, meni je žao što u tome neću sudjelovati, strah me zakržljalosti :)

Ja sam odavno osjetila mazohističku crtu u tebi :)
Al moje je da dam sve od sebe :)

mazohizam je bolest? pa ja sve više shvaćam da mi je žao što neću sudjelovati u problemima sutrašnjice, to je sve:)
Stanje više :)

Dakako da ti je žao, jer ne bi sada izmišljao probleme kada bi znao da ćeš biti besmrtan :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 13/5/2016, 22:54

i što će mi besmrtnost ako nisam mladolik i nemam volju u krvi jel tak?

izmišljam? a sunce ti :D samo su me malo izmorili ovi problemi svakodnevnice i današnjice, vuku čovjeka doli..

ionako, nijedna bolest nije "rješiva", u smislu, evo imamo lijek/antidote i skidamo te s međunarodne liste bolesti, je kurac :/
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/5/2016, 22:58

mativka wrote:
Vegvísir wrote:/brz i nenadan upad/

Drznula bih se reći da mislim da smo oduvijek transhumani, ali da ipak nećemo postati posthumani.

/još brži nestanak u blagom okrilju magle/

Wiiiikiiiii, gdje si za ovo?! :D

Evo, evo... :D

https://en.wikipedia.org/wiki/Transhumanism
https://en.wikipedia.org/wiki/Posthuman

Dosta čituckam i bavim se tom temom u posljednje vrijeme i mogu reći da me jako intrigira. Denkverbot - Page 50 Borg-drone

Fascinantna je plastičnost ljudskog mozga i koliko je spreman prihvatiti anorganske "gadgete" poput egzoskeleta gotovo kao da si ih usb priključkom jednostavno prispojio. Neka istraživanja provedena od odjelu za kiberpsihologiju instituta u Švedskoj su naprosto nevjerojatna.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 13/5/2016, 23:03

kic wrote:i što će mi besmrtnost ako nisam mladolik i nemam volju u krvi jel tak?

izmišljam? a sunce ti :D samo su me malo izmorili ovi problemi svakodnevnice i današnjice, vuku čovjeka doli..

ionako, nijedna bolest nije "rješiva", u smislu, evo imamo lijek/antidote i skidamo te s međunarodne liste bolesti, je kurac :/
U svezi toga sam odmah postavila konkretno pitanje :)

Tebe baš sve može povući dolje, a meni kažu da sam hipersenzibilna :D

Ako ti je suđeno, jednostavno- je.....Ionako te se za par godina nitko neće sjećati :D

I sada, ajmo, osmijeh cheers

-------

http://ex-iskon.forumcroatian.com/viewtopic.forum?t=8805
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 50 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum