ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isus je čudan!

Go down

Isus je čudan! Empty Isus je čudan!

Post by Patriot_1 Tue 22 Jul - 9:11

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=505364329609989&set=a.223389101140848.1073741826.223369964476095&type=1

Čudan za one koji smatraju da nije pravedno to što spašava razbojnika na križu(jednog,,,drugog ne) jer ništa dobro nije činio za života a eto,,bit će u raju!
Čudan po nekima jer je vrlo grub prema nekim Židovskim učiteljima (rabinima) jer im u facu kaže da su grobovi okrečeni i da imaju đavla za oca!
Čudan jer spašava bludnicu koju su htjeli kamenovati!I priča sa Samarijankom koja je razvratno živjela , a sa Herodom nije htjeo ni riječi prozboriti!
Tuku ga i pljuju a on šuti kao janje a jednom prije viče i bičem rastjeruje trgovce iz Hrama!


Meni je posebno zanimljivo to kako spašava razbojnika,ne govori li nam to da će Bog spasiti samo one koji se kaju?

Nekima pak koji se pouzdavahu u sebe da su pravednici, a druge potcjenjivahu, reče zatim ovu prispodobu:
Luka 18,10 "Dva čovjeka uziđoše u Hram pomoliti se: jedan farizej, drugi carinik.
Luka 18,11 Farizej se uspravan ovako u sebi molio: `Bože, hvala ti što nisam kao ostali ljudi: grabežljivci, nepravednici, preljubnici ili - kao ovaj carinik.`
Luka 18,12 Postim dvaput u tjednu, dajem desetinu od svega što steknem.`
Luka 18,13 A carinik, stojeći izdaleka, ne usudi se ni očiju podignuti k nebu, nego se udaraše u prsa govoreći: `Bože milostiv budi meni grešniku!`
Luka 18,14 Kažem vam: ovaj siđe opravdan kući svojoj, a ne onaj! Svaki koji se uzvisuje, bit će ponižen; a koji se ponizuje, bit će uzvišen.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Isus je čudan! Empty Re: Isus je čudan!

Post by Sefirot Tue 22 Jul - 10:01

da li se pronalaziš patriote?  :)  pazi da ne fulaš  :) 

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Isus je čudan! No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Isus je čudan! Empty Re: Isus je čudan!

Post by Patriot_1 Tue 22 Jul - 10:52

Sefirot wrote:da li se pronalaziš patriote?  :)  pazi da ne fulaš  :) 
Bogu mio je čovjek koji je svjestan vlastite grešnosti i koji se kaje!
Koji Isusa smatra Bogom!"

Pronalazim sebe i tebe,,ti napadaš Krista ,ja ga štujem!Evo nas dva,,,"
Jedan ga je od obješenih zločinaca pogrđivao: "Nisi li ti Krist? Spasi sebe i nas!
Luka 23,40A drugi ovoga prekoravaše: "Zar se ne bojiš Boga ni ti, koji si pod istom osudom?
Luka 23,41Ali mi po pravdi jer primamo što smo djelima zaslužili, a on - on ništa opako ne učini.
Luka 23,42Onda reče: "Isuse, sjeti me se kada dođeš u kraljevstvo svoje.
Luka 23,43A on će mu: "Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Isus je čudan! Empty Re: Isus je čudan!

Post by Iknar Tue 22 Jul - 17:30

Patriot_1 wrote:https://www.facebook.com/photo.php?fbid=505364329609989&set=a.223389101140848.1073741826.223369964476095&type=1

Čudan za one koji smatraju da nije pravedno to što spašava razbojnika na križu(jednog,,,drugog ne) jer ništa dobro nije činio za života a eto,,bit će u raju!
Čudan po nekima jer je vrlo grub prema nekim Židovskim učiteljima (rabinima) jer im u facu kaže da su grobovi okrečeni i da imaju đavla za oca!
Čudan jer spašava bludnicu koju su htjeli kamenovati!I priča sa Samarijankom koja je razvratno živjela , a sa Herodom nije htjeo ni riječi prozboriti!
Tuku ga i pljuju a on šuti kao janje a jednom prije viče i bičem rastjeruje trgovce iz Hrama!


Meni je posebno zanimljivo to kako spašava razbojnika,ne govori li nam to da će Bog spasiti samo one koji se kaju?

Nekima pak koji se pouzdavahu u sebe da su pravednici, a druge potcjenjivahu, reče zatim ovu prispodobu:
Luka 18,10 "Dva čovjeka uziđoše u Hram pomoliti se: jedan farizej, drugi carinik.
Luka 18,11 Farizej se uspravan ovako u sebi molio: `Bože, hvala ti što nisam kao ostali ljudi: grabežljivci, nepravednici, preljubnici ili - kao ovaj carinik.`
Luka 18,12 Postim dvaput u tjednu, dajem desetinu od svega što steknem.`
Luka 18,13 A carinik, stojeći izdaleka, ne usudi se ni očiju podignuti k nebu, nego se udaraše u prsa govoreći: `Bože milostiv budi meni grešniku!`
Luka 18,14 Kažem vam: ovaj siđe opravdan kući svojoj, a ne onaj! Svaki koji se uzvisuje, bit će ponižen; a koji se ponizuje, bit će uzvišen.
da ovoga bi se svi trebalis jetiti,pogotovo je takod anas tkos e hvali koliko daje za crkvu i to naglas,a onda pljuje po drugima jer ne daju kao on
evo mene i smetajus vecenici koji prozivaju ljude koliko su dali,dakle kao carinici su,on je dao ti nisi ,zasto nisi,ja bi takve rastjerao sve,a da ne govorim da on zivi kako zivi dok drugi nemajju za kruh
dakle ima i danas farizeja i pismoznanaca,hvale se svekolikom vjerskom naobrazbog,poznavanjem Biiblije ostilim znanjima,vjerom u Boga,a ne vide siromaha koji nema za kruh,
takvih ima brdo,dovoljno je pogledati prve redove u nekim crkvama,a jos me smetaju i ljudi koji druge gledaju kada se dize u vrkvi,kada se treba sjesti,reci koju rijec,ono opominju kao da su sveti,a u biti su kao iz prije o trunu i brvnu u oku,ma ima ih dostaevo isao sam prije kojeg vremena na plac,ugledao zenu 73 godine,malo popricao dao i slicno,te isao traziti pomoc tko ce pomoci,razgovarati upuutiti negdje nema gdje biti sama je itd,dakle pred smrt bis e reklo

idem prema katedrali u Zagrebu i vidim mladu casnu,dakle jos uci,krenula je na ispit,ja pitam ako moze malo doci da pomogne toj zeni,sto ja znam uputi je na crveni kriz,razgovara,pita svoje nastavnike sto ja znam,a ona mi kaze,da ima za 10 minuta ispit i da ce doci kasnije,a u biti rpavi ispit je bio da pomogne zeni,jer to       casne mislim da trebaju raditi,ali ajde mlada je rpestrasena od ispita,tko zna kakvi su ispitivaci,znam da su mnogi strogi itd,dakle moze se progledati,dati drugu sansu recimo,nakon tog aupitams tariju casnu,srednjih godina koja kupuje svijece i pitam ako moze pomoci zeni tu u blizini recimo minuta dvije hoda,a ona mi kaze da zuri,jer je cekaju u autu,msilim ono,ja se naljutim kakav jesan i kazem us tilu,vi sluzite Krista ili?
tako zavrsi,a bilo je blizu recimo stotinu metara zracne linije
naravno ima i       ljudi koji bi pomogli,mozda sus e bojale zamke i slicno,ali bilo puno ljudi,samo sam trazio da razgovaraju,pomognu izbezumljenoj zeni koja trazi pomoc a vise ne vjeruje nikome,niti drzavi,niti crkvi,jer svi su je odbili kako kaze,msilim zena je onda puukla nakon toga svega,ali da je bila koja CASNA,a ne casna,onda bi joj razgovor pomogao,dakle mozda bis e nasao i smejstaj,hrana i slicno,ovkao ostalo na nicemu,ja joj rekao da ide na crveni kriz i slicno u blizini,kasnije nisam vidio tu zenu,mozda je umrla mozda je ziva,nemam pojma,ali ako jsu slicni odgovori bili i od svecenika,onda tte ljude treba kazniti paklenim ognjem akos u dobili pomoci
evo mala pricica u skaldu sa temom
dakle ima danas puno farizeja i   pismoznanaca,ali ima i dobrih ljudi
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Isus je čudan! Empty Re: Isus je čudan!

Post by Guest Tue 22 Jul - 18:41

Pat, ovaj put sam obrisala. Ubuduće bez vrijeđanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Isus je čudan! Empty Re: Isus je čudan!

Post by Patriot_1 Tue 22 Jul - 20:06

Vegvísir wrote:Pat, ovaj put sam obrisala. Ubuduće bez vrijeđanja.
Što..ovo si obrisala???
"da ovoga bi se svi trebalis jetiti,pogotovo je takod anas tkos e hvali koliko daje za crkvu i to naglas,a onda pljuje po drugima jer ne daju kao on
evo mene i smetajus vecenici koji prozivaju ljude koliko su dali,dakle kao carinici su,on je dao ti nisi ,zasto nisi,ja bi takve rastjerao sve,a da ne govorim da on zivi kako zivi dok drugi nemajju za kruh"
Pa nije to vređanje,,,samo pokazah  nivo pismenosti!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Isus je čudan! Empty Re: Isus je čudan!

Post by Guest Tue 22 Jul - 20:18

Ajde, ajde, znaš dobro kakve epitete koji si sad zaboravio spomenuti sam uz to još obrisala.  ;) Upozorenje stoji, dalje se držite teme.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Isus je čudan! Empty Re: Isus je čudan!

Post by Patriot_1 Tue 22 Jul - 20:33

Vegvísir wrote:Ajde, ajde, znaš dobro kakve epitete koji si sad zaboravio spomenuti sam uz to još obrisala.  ;) Upozorenje stoji, dalje se držite teme.
Dobro dušice,,,buuummmm!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Isus je čudan! Empty Re: Isus je čudan!

Post by Iknar Tue 22 Jul - 23:47

Patriot_1 wrote:
Vegvísir wrote:Ajde, ajde, znaš dobro kakve epitete koji si sad zaboravio spomenuti sam uz to još obrisala.  ;) Upozorenje stoji, dalje se držite teme.
Dobro dušice,,,buuummmm!
ajde nadam se da ces jednom i to ispuniti da ce bitiiz tvojih rijeci prema Bogu a ne prema onome koji vrijeđa,dakle sotoni
inace pisam jako brzo i ne gledam sadrzaj cesto,a niti me to dira previse
ajmo malo  o temi
pisao si o tome ,dakle o cariniku i farizeju,kako carinik skruseno ne dize glavu prema gore,a farizej gleda prema nebu i na kraju kaze dobro da nije kao carinik,dakle o teome si pisao,e sada ti mene podsjecas na tog farizeja doslovno,cesto se hvalis koliko si puta procitao Bibliju,cak si jednom i izjavio da imas rezervaciju za raj,pa da poznajes Bibliju ovako i onako,jedino ti primjena nekako šteka na djelima
znas kako se kaze za farizeje
dakle za farizeje se kaze ovako:bili su tako blizu raja a nikada u Raj nisu usli,dakle sjeti se tih rijeci kada sudis drugima,ionako nemas previse vremena kao niti drugi ljudi
i ako vec toliko govoris o Bogu,daj se makni od sotone,dakle od protestantizma,to je nesto slicno kao jehovci

nego kada su mi jehovci dosli na vrata par puta sjetio sam se tebe koliko se hvalis da poznajes Bibliju ,kadkoc es u Raj i slicno,pa sam te povezao sa jehovcima, te naravno sa farizejem iz one price koju su ispricao

pate ti si za mene lutalica,malo bi na dobro malo na zlo,sjetis e da ne mozes odabrati    dvije strane nego samo jednu,dakle istinu ili laz
si da sjeti se svoga grijeha koliko si mi puta unistio temu"gromovi i oluje" na raznim forumima zajedno sa sotonistima i to svjesno
znas kako se kaze tko sa vragom tikve sada.......,pa se malo zamisli
pogledaj vrijeme malo,pa ce ti biti jasnije,nema vise prijetnji  toliko pate,sada je vec na djelovanju rijec
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Isus je čudan! Empty Re: Isus je čudan!

Post by Sefirot Wed 23 Jul - 8:49

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:da li se pronalaziš patriote?  :)  pazi da ne fulaš  :) 
Bogu mio je čovjek koji je svjestan vlastite grešnosti i koji se kaje!
Koji Isusa smatra Bogom!"

Pronalazim sebe i tebe,,ti napadaš Krista ,ja ga štujem!Evo nas dva,,,"
Jedan ga je od obješenih zločinaca pogrđivao: "Nisi li ti Krist? Spasi sebe i nas!
Luka 23,40A drugi ovoga prekoravaše: "Zar se ne bojiš Boga ni ti, koji si pod istom osudom?
Luka 23,41Ali mi po pravdi jer primamo što smo djelima zaslužili, a on - on ništa opako ne učini.
Luka 23,42Onda reče: "Isuse, sjeti me se kada dođeš u kraljevstvo svoje.
Luka 23,43A on će mu: "Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju!

lol. Znaš koliko mi znaće te razbacane riječi iz tvoje svete knjige...ništa...

Kao i insinuacije iz, također iste knjige...
To je patriote, kao da te uspoređujem sa Ivicom iz Ivice i Marice..,... nikakve reakcije...


"Robovi će služiti"
Liber Al.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Isus je čudan! No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Isus je čudan! Empty Re: Isus je čudan!

Post by Patriot_1 Wed 23 Jul - 12:40

Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:da li se pronalaziš patriote?  :)  pazi da ne fulaš  :) 
Bogu mio je čovjek koji je svjestan vlastite grešnosti i koji se kaje!
Koji Isusa smatra Bogom!"

Pronalazim sebe i tebe,,ti napadaš Krista ,ja ga štujem!Evo nas dva,,,"
Jedan ga je od obješenih zločinaca pogrđivao: "Nisi li ti Krist? Spasi sebe i nas!
Luka 23,40A drugi ovoga prekoravaše: "Zar se ne bojiš Boga ni ti, koji si pod istom osudom?
Luka 23,41Ali mi po pravdi jer primamo što smo djelima zaslužili, a on - on ništa opako ne učini.
Luka 23,42Onda reče: "Isuse, sjeti me se kada dođeš u kraljevstvo svoje.
Luka 23,43A on će mu: "Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju!

lol. Znaš koliko mi znaće te razbacane riječi iz tvoje svete knjige...ništa...

Kao i insinuacije iz, također iste knjige...
To je patriote, kao da te uspoređujem sa Ivicom iz Ivice i Marice..,... nikakve reakcije...


"Robovi će služiti"
Liber Al.
Doći će vrijeme kad ćeš spoznati da si ,,,promašio!(ceo fudbal)!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Isus je čudan! Empty Re: Isus je čudan!

Post by Sefirot Wed 23 Jul - 13:49

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:da li se pronalaziš patriote?  :)  pazi da ne fulaš  :) 
Bogu mio je čovjek koji je svjestan vlastite grešnosti i koji se kaje!
Koji Isusa smatra Bogom!"

Pronalazim sebe i tebe,,ti napadaš Krista ,ja ga štujem!Evo nas dva,,,"
Jedan ga je od obješenih zločinaca pogrđivao: "Nisi li ti Krist? Spasi sebe i nas!
Luka 23,40A drugi ovoga prekoravaše: "Zar se ne bojiš Boga ni ti, koji si pod istom osudom?
Luka 23,41Ali mi po pravdi jer primamo što smo djelima zaslužili, a on - on ništa opako ne učini.
Luka 23,42Onda reče: "Isuse, sjeti me se kada dođeš u kraljevstvo svoje.
Luka 23,43A on će mu: "Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju!

lol. Znaš koliko mi znaće te razbacane riječi iz tvoje svete knjige...ništa...

Kao i insinuacije iz, također iste knjige...
To je patriote, kao da te uspoređujem sa Ivicom iz Ivice i Marice..,... nikakve reakcije...


"Robovi će služiti"
Liber Al.
Doći će vrijeme kad ćeš spoznati da si ,,,promašio!(ceo fudbal)!

To samo možeš sanjati patriote, ali to se kao ni do sada nikada neće desiti.... prije će grožđe na vrbi roditi...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Isus je čudan! No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Isus je čudan! Empty Re: Isus je čudan!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum