ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Je li isus bog, ba?

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Je li isus bog, ba? Empty Je li isus bog, ba?

Post by oldie 29/5/2014, 21:50



_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Je li isus bog, ba? Empty Re: Je li isus bog, ba?

Post by jastreb 29/5/2014, 22:16

Ovaj donji video sam već prije pogledao.

I što reći?

Ili je ovaj "kršćanin" ustvari muslimanski provokator,ili nema pojma o Bibliji.

Isus je na zemlju došao kao čovjek sa svim ljudskim slabostima. Gladovao je,plakao je,strahovao je, bojao se...Na zemlji se odrekao svojih božanskih moći i zbog ljubavi prema čovjeku i sam postao čovjekom.(Filipljanima 2-6,7)Izjednačio se sa čovjekom.

Na Maslinskoj gori molio je Boga Oca da "ga ovaj kalež mimoiđe",što znači da nije znao hoće li ga mučeništvo mimoići,ili ne.Tako kao čovjek nije znao dok je bio na zemlji kada će svršetak svijeta i sl.

Nije ni čudo što sa većinom kršćana možeš lako manipulirati,budući ne poznaju Bibliju.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Je li isus bog, ba? Empty Re: Je li isus bog, ba?

Post by Iknar 29/5/2014, 22:42

albatros wrote:Ovaj donji video sam već prije pogledao.

I što reći?

Ili je ovaj "kršćanin" ustvari muslimanski provokator,ili nema pojma o Bibliji.

Isus je na zemlju došao kao čovjek sa svim ljudskim slabostima. Gladovao je,plakao je,strahovao je, bojao se...Na zemlji se odrekao svojih božanskih moći i zbog ljubavi prema čovjeku i sam postao čovjekom.(Filipljanima 2-6,7)Izjednačio se sa čovjekom.

Na Maslinskoj gori molio je Boga Oca da "ga ovaj kalež mimoiđe",što znači da nije znao hoće li ga mučeništvo mimoići,ili ne.Tako kao čovjek nije znao dok je bio na zemlji kada će svršetak svijeta i sl.

Nije ni čudo što sa većinom kršćana možeš lako manipulirati,budući ne poznaju Bibliju.
ma ne zivciraj se na oldiea,pa receno je u Bibliji,neces to moci objasniti bezumniku
on ce i dalje pljuvati,jedino nista nece shvatiti,to je limit talkvih bezumnih ljudi
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Je li isus bog, ba? Empty Re: Je li isus bog, ba?

Post by oldie 29/5/2014, 23:25

Iknar wrote:

ma ne zivciraj se na oldiea,pa receno je u Bibliji,neces to moci objasniti bezumniku
u bibliji je rečeno i da treba kamenovati suprugu ako nije djevica u prvoj bračnoj noći, ili sina koji ne sluša....
.....onda Iknare?
- jesi li kamenovao suprugu?

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Je li isus bog, ba? Empty Re: Je li isus bog, ba?

Post by Guest 29/5/2014, 23:39

Nije Bog..dalekood toga..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Je li isus bog, ba? Empty Re: Je li isus bog, ba?

Post by immortal 30/5/2014, 00:52

bogomdani wrote:Nije Bog..dalekood toga..
Naravno da je Bog.
immortal
immortal

Female
Posts : 23125
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Je li isus bog, ba? Empty Re: Je li isus bog, ba?

Post by Mad_Vlad 30/5/2014, 02:55

Niti Bog niti Božji poslanik. Bilo je takvih i prije njega a pogotovo poslije. Ništ se nije ostvarilo što su najavljivali. To je najjasniji znak da nisu od Boga poslati nego od svoje lude glave.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Je li isus bog, ba? Empty Re: Je li isus bog, ba?

Post by Guest 30/5/2014, 13:33

Mad_Vlad wrote:Niti Bog niti Božji poslanik. Bilo je takvih i prije njega a pogotovo poslije. Ništ se nije ostvarilo što su najavljivali. To je najjasniji znak da nisu od Boga poslati nego od svoje lude glave.
Tek je veća glupost o izabranom narodu, rasistička i šovinistička koncepcija temeljena na nekakvim "objavama" nekog boga, koje s bogom veze nemaju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Je li isus bog, ba? Empty Re: Je li isus bog, ba?

Post by Iknar 31/5/2014, 00:47

Mad_Vlad wrote:Niti Bog niti Božji poslanik. Bilo je takvih i prije njega a pogotovo poslije. Ništ se nije ostvarilo što su najavljivali. To je najjasniji znak da nisu od Boga poslati nego od svoje lude glave.
gledaj,nisam ja kriv zidovima sto su danas isti ili slicni onakvima kao kada je Mojsije silazio sa planine sa Bozjim zapovjedima
dakle danas su zidovi slicni,ako ne i gori
u Mojsijevo doba se naslo nekih koji su jos vjerni Bogu,danas slucaj je da skoro pa nema zidova koji je takav
dakle svi za ISusa KRista govore da je laznjak,a kada umru onda ce pred Njega stati na Bozjem Sudu i sto onda?
mislim danas su zidovi kao oni koji su bili u Sodomi i Gomori,bolje reci nisu daleko od toga
danas zidovi govore da vjeruju u Boga,a pljuju po Bozjem SInu,a sto ce reci na SUdu Bozjem,pa upozoreni su,ne mogu reci da nisu znali,jedino nisu vjerovali

ukratko bice kao u Sodomi i Gomori ono sto slijedi,spaliti ce se korov kao u navedenom
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Je li isus bog, ba? Empty Re: Je li isus bog, ba?

Post by Mad_Vlad 31/5/2014, 02:44

von_Starhemberg wrote:
Mad_Vlad wrote:Niti Bog niti Božji poslanik. Bilo je takvih i prije njega a pogotovo poslije. Ništ se nije ostvarilo što su najavljivali. To je najjasniji znak da nisu od Boga poslati nego od svoje lude glave.
Tek je veća glupost o izabranom narodu, rasistička i šovinistička koncepcija temeljena na nekakvim "objavama" nekog boga, koje s bogom veze nemaju.
Ne poznaš judaizam pa normalno da melješ s predrasudama.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Je li isus bog, ba? Empty Re: Je li isus bog, ba?

Post by Mad_Vlad 31/5/2014, 02:45

Iknar wrote:
Mad_Vlad wrote:Niti Bog niti Božji poslanik. Bilo je takvih i prije njega a pogotovo poslije. Ništ se nije ostvarilo što su najavljivali. To je najjasniji znak da nisu od Boga poslati nego od svoje lude glave.
gledaj,nisam ja kriv 
Znam da nisi. Kriva je majka Priroda i ćaća karikaturist.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Je li isus bog, ba? Empty Re: Je li isus bog, ba?

Post by Guest 31/5/2014, 03:24

Mad_Vlad wrote:
von_Starhemberg wrote:
Mad_Vlad wrote:Niti Bog niti Božji poslanik. Bilo je takvih i prije njega a pogotovo poslije. Ništ se nije ostvarilo što su najavljivali. To je najjasniji znak da nisu od Boga poslati nego od svoje lude glave.
Tek je veća glupost o izabranom narodu, rasistička i šovinistička koncepcija temeljena na nekakvim "objavama" nekog boga, koje s bogom veze nemaju.
Ne poznaš judaizam pa normalno da melješ s predrasudama.
Ti razbijaš svaku iluziju da su to predrasude, a judaizam poznajem dovoljno da mi ti ne možeš o njemu muljati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Je li isus bog, ba? Empty Re: Je li isus bog, ba?

Post by vuk-efendija 31/5/2014, 11:28

Joj, joj....što je znao Isus, a što je znao Muhamed? Ako kuran ne laže, kako da nema nebeskog svoda iznad zemlje? Ako je pak kuran lažno pisao o nebitnim arhitektonskim konstrukcijama, kako li je spreman lagati o Isusu (non question).

Isusovu bogočovječnost i božansko trojstvo, mi kršćani ispovijedamo. Kada Isus drhti na križu, to drhti čovjek jer se boji smrti. Gubi svijest o svom besmrtnom božanskom duhu i k tome bunca( Bože-zašto si me ostavio?). Njegovo uskrsnuće je potvrda onoga što je rekao.
S druge strane, tajni datum sudnjeg dana nije nešto što bi kao odgovor imalo smisla kad bi se izrekao. Relativnost vremena je Isus jasno izrekao, a naravno da bog zna kada će biti. Ako li kaže da će taj dan doći sutra, a ipak ne dođe jer ga malo dijete zamoli, onda će odrasli reči: "Ti nisi bog!" Ako li pak dođe sudnji dan unatoč molbi malog djeteta, opet će odrasli reći:"Kakav je to bog koji molbu bezgjrešnog djeteta ignorira?" Sudnji je dan božja volja. Tako ni Isus koji "Sam od sebe ne čini ništa" može slobodno reči "Ne znam". No odgovor se krije u Trojstvenom bogu, čiju srdžbu bolje da ne iskusimo.
vuk-efendija
vuk-efendija

Posts : 58
2014-05-16


Back to top Go down

Je li isus bog, ba? Empty Re: Je li isus bog, ba?

Post by Patriot_1 31/5/2014, 13:00

vuk-efendija wrote:Joj, joj....što je znao Isus, a što je znao Muhamed? Ako kuran ne laže, kako da nema nebeskog svoda iznad zemlje? Ako je pak kuran lažno pisao o nebitnim arhitektonskim konstrukcijama, kako li je spreman lagati o Isusu (non question).

Isusovu bogočovječnost i božansko trojstvo, mi kršćani ispovijedamo. Kada Isus drhti na križu, to drhti čovjek jer se boji smrti. Gubi svijest o svom besmrtnom božanskom duhu i k tome bunca( Bože-zašto si me ostavio?). Njegovo uskrsnuće je potvrda onoga što je rekao.
S druge strane, tajni datum sudnjeg dana nije nešto što bi kao odgovor imalo smisla kad bi se izrekao. Relativnost vremena je Isus jasno izrekao, a naravno da bog zna kada će biti. Ako li kaže da će taj dan doći sutra, a ipak ne dođe jer ga malo dijete zamoli, onda će odrasli reči: "Ti nisi bog!" Ako li pak dođe sudnji dan unatoč molbi malog djeteta, opet će odrasli reći:"Kakav je to bog koji molbu bezgjrešnog djeteta ignorira?" Sudnji je dan božja volja. Tako ni Isus koji "Sam od sebe ne čini ništa" može slobodno reči "Ne znam". No odgovor se krije u Trojstvenom bogu, čiju srdžbu bolje da ne iskusimo.
 :cro
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Je li isus bog, ba? Empty Re: Je li isus bog, ba?

Post by vuk-efendija 31/5/2014, 13:34

Iknar wrote:ukratko bice kao u Sodomi i Gomori ono sto slijedi,spaliti ce se korov kao u navedenom
Znaš, kada sam vidio jad u Gunji i Strošincima, odmah sam se sjetio tebe. Da li ti još uvijek haluciniraš po oblacima, grmiš i šalješ kišu, daviš svinje i goveda?
vuk-efendija
vuk-efendija

Posts : 58
2014-05-16


Back to top Go down

Je li isus bog, ba? Empty Re: Je li isus bog, ba?

Post by Iknar 1/6/2014, 03:20

Mad_Vlad wrote:
Iknar wrote:
Mad_Vlad wrote:Niti Bog niti Božji poslanik. Bilo je takvih i prije njega a pogotovo poslije. Ništ se nije ostvarilo što su najavljivali. To je najjasniji znak da nisu od Boga poslati nego od svoje lude glave.
gledaj,nisam ja kriv 
Znam da nisi. Kriva je majka Priroda i ćaća karikaturist.
kao sto sam prije govorio samo budalas uzima rijeci iz konteksta,ali dobro je to sto si to ti ovo napravio,jer zidovi su danas budalasi,isti onakvi budalasi kao kada je Mojsije silazio sa planine
dakle zidovi su gresni i to svjesno danas
dakle hvala ti sto si i drugima pokazao tko su zidovi u danasnjem svijetu
ponavljam budalazi uzimaju rijeci iz konteksta,ali to smo vec znali,drago mi je da si dokazao da zidovi na isti nacin uzimaju rijeci iz konteksta sto se tice Isusa KRista,covjeka i Boga
dakle  mislim da su zidovi danas mozda i mrski i svetom Iliji kada ih  glada sa  jednog mjesta sa kojeg upravlja gromovima
dakle mad vlad,dobar ti je nick mad zidov,u prijevodu nevjerni zidov
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Je li isus bog, ba? Empty Re: Je li isus bog, ba?

Post by Iknar 1/6/2014, 03:27

vuk-efendija wrote:
Iknar wrote:ukratko bice kao u Sodomi i Gomori ono sto slijedi,spaliti ce se korov kao u navedenom
Znaš, kada sam vidio jad u Gunji i Strošincima, odmah sam se sjetio tebe. Da li ti još uvijek haluciniraš po oblacima, grmiš i šalješ kišu, daviš svinje i goveda?
gledaj ja ne haluciniram,a ovo drugo mozda si u pravu na neki nacin,ajmo reci pogreska u strategijama
to kako haluciniram    si gledao mozda,a i jos ces ,samo negdje oko engleske recimo mozda
ionako zza nasip su krivi ljudi koji su ga radili,da ne kazem gore,a ionako je bilo suncano kasnije   ,sto mislis zasto,ma nije vazno

znas tos to si vidio je djeja igra u odnosu na ono sto slijedi,a ti posto si procitao Bibliju vjerojatno bolje od mene znas sto

ukratko vrijeme istjece
pogledaj svoju dusu vuce vidjeti ces da je tebi puno gore nego tim ljudima,oni imaju   fizickih problema,ti imas problem sa necistim duhom,a to je gadna stvar
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Je li isus bog, ba? Empty Re: Je li isus bog, ba?

Post by vuk-efendija 1/6/2014, 17:22

Iknar wrote:
vuk-efendija wrote:
Iknar wrote:ukratko bice kao u Sodomi i Gomori ono sto slijedi,spaliti ce se korov kao u navedenom
Znaš, kada sam vidio jad u Gunji i Strošincima, odmah sam se sjetio tebe. Da li ti još uvijek haluciniraš po oblacima, grmiš i šalješ kišu, daviš svinje i goveda?
za nasip su krivi ljudi koji su ga radili
Nije Istina, moj šogor je radio na tom nasipu i kaže da je sve bilo po pravilima struke. Kaže da je nasip na tom mjestu rekonstruiran u duljini od 10 km, a pukao je samo ondje. Sve isti materijal i isti način gradnje, ista podloga. Znaš, nije on neki direktor Hrv. voda ili slično nego je na radilištu svakodnevno. Tako da te opcija otpada. Mislim da je to viša sila pa zato pitam tebe, jer si stručan u tom dijelu. Samo mi nije jasno zašto te siromake, a zlo je 300 km uzvodno? Gdje ti je pamet? Zar si i ti prešao među one koji misle da isus nije Bog???
vuk-efendija
vuk-efendija

Posts : 58
2014-05-16


Back to top Go down

Je li isus bog, ba? Empty Re: Je li isus bog, ba?

Post by Iknar 1/6/2014, 18:00

vuk-efendija wrote:
Iknar wrote:
vuk-efendija wrote:
Iknar wrote:ukratko bice kao u Sodomi i Gomori ono sto slijedi,spaliti ce se korov kao u navedenom
Znaš, kada sam vidio jad u Gunji i Strošincima, odmah sam se sjetio tebe. Da li ti još uvijek haluciniraš po oblacima, grmiš i šalješ kišu, daviš svinje i goveda?
za nasip su krivi ljudi koji su ga radili
Nije Istina, moj šogor je radio na tom nasipu i kaže da je sve bilo po pravilima struke. Kaže da je nasip na tom mjestu rekonstruiran u duljini od 10 km, a pukao je samo ondje. Sve isti materijal i isti način gradnje, ista podloga. Znaš, nije on neki direktor Hrv. voda ili slično nego je na radilištu svakodnevno. Tako da te opcija otpada. Mislim da je to viša sila pa zato pitam tebe, jer si stručan u tom dijelu. Samo mi nije jasno zašto te siromake, a zlo je 300 km uzvodno? Gdje ti je pamet? Zar si i ti prešao među one koji misle da isus nije Bog???
ok ajmo ti pojasniti posto ne citas sa razumijevanjem
dakle pitam ja tebe tko je odvozio soder od tamo,dakle oni kamioni,to je mozda skrsio temelje prednasipa,dakle duljina par sto metara tko je urusio to podrucje
a sto se ovoga drugga tice,mislio sam engleze,ali ajde nema veze
po meni da    oni idijoti sto se zataskalo niszu unsitili temelje nasipa kopanjem sljunka ili cega vec,a vidio sam neke snimke dot oga pucanja ne bi doslo,a sada kako je nasip kvalitltno ili nekvalitetno netko radio to nemam pojma
ukratko netko je zajebao bi se reklo
ali ionako je poznato da se sve radi nekvalitetno ako nema strucnog nadzora,sve je vise manje veza ,odraditi posao
ajde reci ti meni tko je odvozio sljunak sa onih snimaka sa kamionima
lokalni baje to dogovorili ja mislim,pokupili lovu za sljunak i sl,a onda zajebali narod
neka im taj isti narod sudi ako sje to istina,a to se događa svuda
a to sto je tvoj rođak tamo radio i sto on kaze,zaboli me neka stvar,ako je mroalan kao ti onda nije nesto
covjece bedasti ja ne mislim da je ISus Bog,ja to ZNAM,a ti eventualno mozes misliti najvise
ionako kao covjek si vecinom olupina,ja nisam zaboravio kakav si bio,a i sada kada te citam na onom forumu kojeg vode masoni i slicni vidim da se nisi bas promijenio previse nabolje,cak mogu reci da je pat kakav god da je vise  se trudi od tebe,makar je jos pat lutalica,ali ima duha ajmo to tako reci,ti si mlaka vodica vise
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Je li isus bog, ba? Empty Re: Je li isus bog, ba?

Post by kingkong 1/6/2014, 19:48

Mad_Vlad wrote:Niti Bog niti Božji poslanik. Bilo je takvih i prije njega a pogotovo poslije. Ništ se nije ostvarilo što su najavljivali. To je najjasniji znak da nisu od Boga poslati nego od svoje lude glave.
Nemam volje više sudjelovati u ovako glupim raspravama. Mislim (dakle samo mislim) da sam se izdigao iznad većine vas i da mi je potpuno bespotrebno uvjeravati nekog u nešto.

Isus jest Bog. Amen.

Je li isus bog, ba? Isus2

_________________
Je li isus bog, ba? 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Je li isus bog, ba? Empty Re: Je li isus bog, ba?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum