ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Malo o starozavjetnim "proroštvima"...

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Malo o starozavjetnim "proroštvima"... Empty Malo o starozavjetnim "proroštvima"...

Post by Guest 14/7/2014, 16:33

Many events have transpired in every country, which the natural sagacity of the most observant minds in that country had anticipated as the result of natural causes, such as the ravages and downfall of cities and the overthrow of empires by the merciless hand of war. The Jewish prophet, fostering a spirit of envy and enmity towards Egypt, Babylon, and other superior kingdoms, because they had been overpowered by them and long held in subjection to their superior sway, were always prophesying evil things of these principalities. And though some of the evils which constituted the burden of prophecy might have been reasonably anticipated as natural occurrences, it is a signal fact they never transpired at all,—such as the total destruction of Babylon, Tyre, Damascus, and other cities belonging to those hostile Kingdoms the Jews so much envied and execrated. Look, for proof, at the case of Damascus.

The prophets Isaiah, Jeremiah, and Ezekiel, all poured out their fulminatory thunders upon this city. Isaiah declared it should be a "ruinous heap." (Isa. xvii. 1.) And Jeremiah predicted its destruction by fire. (Jer. xlix. 27.) And yet, notwithstanding these predictions of ruin, Damascus still stands as "one of the paradises of the earth," as one writer styles it, with a population, according to Burckhardt, of not less than two hundred and fifty thousand, being one of the most magnificent and prosperous commercial cities on the globe. Instead of being blotted out of existence, as the Jewish prophets prayed and predicted, it has suffered less by ravages of war and the scythe of time than almost any other city of the east. It has stood nearly three thousand years without becoming a "ruinous heap," or being consumed by fire or destroyed by war. (Jer. xlix. 26.)

And the prophecy against Tyre has most signally failed also. Ezekiel declared it should be destroyed by Nebuchadnezzar, and never be found again. (Ezek. xxvi.-xxix.) But two hundred and fifty years after Nebuchadnezzar's time Alexander found it a strong commercial city. And it still contains a population of five thousand or more. St. Jerome, of the fourth century, declared it to be then the finest city of Phoenicia, and was astonished that Ezekiel's prophecy had so utterly failed.

And Isaiah's famous prediction against Babylon furnishes another proof of the utter failure of Jewish prophecy. He declared, after predicting its destruction, "It shall never be inhabited, neither shall it be dwelt in from generation to generation, neither shall the Arabian pitch tent there." (Isa. xiii. 20.) Of course he desired it should be so. But, unfortunately for his credit as a prophet, it never suffered such a calamity. On the contrary, according to Layard and Rawlinson, British commissioners who recently visited the place, it now presents "all the activity of a hive of bees" (to use Layard's language), and contains several thousand inhabitants, though its name is, since rebuilt, called Hillah. And thus the prophecy is falsified. "No," exclaims a good Christian brother, in forlorn hope, it may be fulfilled yet.

But if he will examine the language of the prophecy, he will find he is entirely cut off from this "saving clause." The prophet says, "Her time is near to come, and her days shall not be prolonged." (Isa. xiii. 22.) Thus it is evident the prophecy was to be fulfilled in that age and generation. The failure, then, is absolute and indisputable. And these are but mere samples of the complete failure of every text called a prophecy, when applied to the prognostication of future events. Numerous texts can be found in the prophets auguring evil for Egypt, which have made no approximation toward fulfillment.

Ezekiel prophesied "the fall of Egypt," "the desolation of Egypt." "the destruction of Egypt," &c., not one of which calamities has ever been realized in her experience. Prophecies respecting the restoration of the lost tribes and the perpetuity of the Israelitish throne are complete failures; also all "the Messianic prophecies," so called. (See Chap. II.) With respect to the prophecy on Babylon, it may be further observed that while the prophet declares, "Neither shall the Arabian pitch tent there" (Isa. xiii. 22), Layard declares that is the very thing they did do while he was there. He says he saw a number of Arabian tents pitched on the ground; thus proving a failure of the prophecy all round in every particular.

Graves, Kersey, The world's sixteen crucified saviors, str. 182-183
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Malo o starozavjetnim "proroštvima"... Empty Re: Malo o starozavjetnim "proroštvima"...

Post by Patriot_1 14/7/2014, 16:34

Što ti glumiš?
Mudraca?

Pa piši bre na Hrvatskom!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Malo o starozavjetnim "proroštvima"... Empty Re: Malo o starozavjetnim "proroštvima"...

Post by Guest 14/7/2014, 16:35

Patriot_1 wrote:
Pa piši bre na Hrvatskom!
Misliš hrvatskom, znaš ono pravilo -ski, -čki, -ški. Nema na hrvatskom, nije prevedena knjiga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Malo o starozavjetnim "proroštvima"... Empty Re: Malo o starozavjetnim "proroštvima"...

Post by aben 14/7/2014, 16:43

I ćki, on gospićke škole svršia

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Malo o starozavjetnim "proroštvima"... Empty Re: Malo o starozavjetnim "proroštvima"...

Post by Mad_Vlad 16/7/2014, 00:55

Proroštva su ispravna samo čitači malo neispravno čitaju i komentiraju.
Damask je još tu jer nije rečeno kad će točno propasti, spominju se neodređeni dani u budućnosti.
Isto i za Egipat.
Babilon jest uništen i nikada njegova stara slava nije ponovljena. Znači, nije obnovljen uopće. Pokraj jest gradić ali nema veze sa starim Babilonom kakav je bio.
Tir je isto uništen. Ezekiel spominje puno naroda koji će navaljivati na njega. Nebukadnezar je uništio onaj grad na kopnu ali onaj otočki dio na moru je potpuno razrušio Aleksandar i nikad nije obnovljen.
Ezekiel sponinje naziv Cor za taj otočki dio što znači stijena. I tak i je danas, gola stijena na kojoj ribari šire svoje mreže.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Malo o starozavjetnim "proroštvima"... Empty Re: Malo o starozavjetnim "proroštvima"...

Post by Guest 16/7/2014, 02:23

Mad_Vlad wrote:spominju se neodređeni dani u budućnosti.
Sure.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Malo o starozavjetnim "proroštvima"... Empty Re: Malo o starozavjetnim "proroštvima"...

Post by Iknar 16/7/2014, 18:22

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
Pa piši bre na Hrvatskom!
Misliš hrvatskom, znaš ono pravilo -ski, -čki, -ški. Nema na hrvatskom, nije prevedena knjiga.
haha,cudim ti se kako iz dana u dan postajes sve veci mulac,ajde da ti pomognem kada to tvoj Um ne moze shvatiti
ako imas internet idi na GOOGLE,a onda napisi GOOGLE TRANSLATOR,nakon toga lijepo kopiraj taj teks na engleskom i paste u kucicu gdje je engleski,nakon toga odaberes drugu kucicu gdje psie hrvattski,i kliknes translati
e kada si to sve napravio onda onaj tekst u hrvatskoj kucici lijepo COPY,i onda ovdje na forumu lijepo PASTE taj sadrzaj

mislim vecina idijote to zna napraviti nadams e da ces i ti ubuduce,jer budimo iskreni   nekima ne trebaju sve rijeci tocno prevedene,napradniji Umovi loko poveze recenice,shvate kontekst teksta te onda odgovore
a ovako sto kopiras na stranom jeziku ispadas budala jer imas puno prevodilaca na netu
u tvom slucaju ne znam jel ispadas ili to jesi ali nebitnosada znas kako neki tekst  prevedes i oijepo na hrvatskom kopiras
a ako nisi shvatio pitaj pata,ja bedakima poput teme namam zivaca objasnjavati previse,budis retan sto sam ti se obratio i pomogao ti uopce
za daljenje instrukcije imas Pata,on ima vise zivaca na budale od mene
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Malo o starozavjetnim "proroštvima"... Empty Re: Malo o starozavjetnim "proroštvima"...

Post by Guest 16/7/2014, 18:31

Iknar, zadnje upozorenje pred ban. Takav način komuniciranja i obraćanje ostalim korisnicima nije dozvoljeno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Malo o starozavjetnim "proroštvima"... Empty Re: Malo o starozavjetnim "proroštvima"...

Post by Guest 16/7/2014, 18:41

Please, nemoj ga banirati...ja mu sve opraštam, pa baš ga volim čitati  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Malo o starozavjetnim "proroštvima"... Empty Re: Malo o starozavjetnim "proroštvima"...

Post by Guest 16/7/2014, 18:45

Iknar wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
Pa piši bre na Hrvatskom!
Misliš hrvatskom, znaš ono pravilo -ski, -čki, -ški. Nema na hrvatskom, nije prevedena knjiga.
haha,cudim ti se kako iz dana u dan postajes sve veci mulac,ajde da ti pomognem kada to tvoj Um ne moze shvatiti
ako imas internet idi na GOOGLE,a onda napisi GOOGLE TRANSLATOR,nakon toga lijepo kopiraj taj teks na engleskom i paste u kucicu gdje je engleski,nakon toga odaberes drugu kucicu gdje psie hrvattski,i kliknes translati
e kada si to sve napravio onda onaj tekst u hrvatskoj kucici lijepo COPY,i onda ovdje na forumu lijepo PASTE taj sadrzaj

mislim vecina idijote to zna napraviti nadams e da ces i ti ubuduce,jer budimo iskreni   nekima ne trebaju sve rijeci tocno prevedene,napradniji Umovi loko poveze recenice,shvate kontekst teksta te onda odgovore
a ovako sto kopiras na stranom jeziku ispadas budala jer imas puno prevodilaca na netu
u tvom slucaju ne znam jel ispadas ili to jesi ali nebitnosada znas kako neki tekst  prevedes i oijepo na hrvatskom kopiras
a ako nisi shvatio pitaj pata,ja bedakima poput teme namam zivaca objasnjavati previse,budis retan sto sam ti se obratio i pomogao ti uopce
za daljenje instrukcije imas Pata,on ima vise zivaca na budale od mene
Google translator je užasno loš za sve jezike osim kad prevodiš na engleski i njemački, tu je nešto solidniji...ne želim zvučati prepotentnno, ali uvjeren sam da bilo koji iole obrazovani pojedinac danas barata barem osnovama engleskog. Ne znam što admini kažu o postanju na engleskom, dosad se nitko osim patriota nije žalio, ako je protiv pravila, ok, neću više ništa postavljati na engleskom...jednostavno, to što google translator počini s originalnim tekstovima je živi užas pa ga ne volim ni koristiti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Malo o starozavjetnim "proroštvima"... Empty Re: Malo o starozavjetnim "proroštvima"...

Post by Iknar 16/7/2014, 18:51

von_Starhemberg wrote:
Iknar wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
Pa piši bre na Hrvatskom!
Misliš hrvatskom, znaš ono pravilo -ski, -čki, -ški. Nema na hrvatskom, nije prevedena knjiga.
haha,cudim ti se kako iz dana u dan postajes sve veci mulac,ajde da ti pomognem kada to tvoj Um ne moze shvatiti
ako imas internet idi na GOOGLE,a onda napisi GOOGLE TRANSLATOR,nakon toga lijepo kopiraj taj teks na engleskom i paste u kucicu gdje je engleski,nakon toga odaberes drugu kucicu gdje psie hrvattski,i kliknes translati
e kada si to sve napravio onda onaj tekst u hrvatskoj kucici lijepo COPY,i onda ovdje na forumu lijepo PASTE taj sadrzaj

mislim vecina idijote to zna napraviti nadams e da ces i ti ubuduce,jer budimo iskreni   nekima ne trebaju sve rijeci tocno prevedene,napradniji Umovi loko poveze recenice,shvate kontekst teksta te onda odgovore
a ovako sto kopiras na stranom jeziku ispadas budala jer imas puno prevodilaca na netu
u tvom slucaju ne znam jel ispadas ili to jesi ali nebitnosada znas kako neki tekst  prevedes i oijepo na hrvatskom kopiras
a ako nisi shvatio pitaj pata,ja bedakima poput teme namam zivaca objasnjavati previse,budis retan sto sam ti se obratio i pomogao ti uopce
za daljenje instrukcije imas Pata,on ima vise zivaca na budale od mene
Google translator je užasno loš za sve jezike osim kad prevodiš na engleski i njemački, tu je nešto solidniji...ne želim zvučati prepotentnno, ali uvjeren sam da bilo koji iole obrazovani pojedinac danas barata barem osnovama engleskog. Ne znam što admini kažu o postanju na engleskom, dosad se nitko osim patriota nije žalio, ako je protiv pravila, ok, neću više ništa postavljati na engleskom...jednostavno, to što google translator počini s originalnim tekstovima je živi užas pa ga ne volim ni koristiti.
 gledaj bedak si i to je cinjenica
lijepo prevedes,nije vazno sve 100% prevesti,mozda ti ne razumijes ali napredniju Umovi ce razumjeti
lijepo svaki text kopiraj,vazno je da se shvati kontekst te onda odogovori,sa ovim svojim kopiranjem engleskog blago receno ispadas veca budala nego sto jesi

kako god da ispao prijevod ,bolji je od engleskog ili nekog stranog jezika na hrvatskim forumima
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Malo o starozavjetnim "proroštvima"... Empty Re: Malo o starozavjetnim "proroštvima"...

Post by Guest 16/7/2014, 18:53

Oprosti, nisam znao da si ti napredni Um, što god to bilo, ako ubuduće budem mislio postavljati ulomke iz nekog romana toka misli, posvetit ću ih tebi. study
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Malo o starozavjetnim "proroštvima"... Empty Re: Malo o starozavjetnim "proroštvima"...

Post by Iknar 16/7/2014, 19:00

von_Starhemberg wrote:Oprosti, nisam znao da si ti napredni Um, što god to bilo, ako ubuduće budem mislio postavljati ulomke iz nekog romana toka misli, posvetit ću ih tebi. study
opet nisi shvatio koji si ti bedak
na ovome forumu an nekoj temi pises i to recimos vima da citaju,ako imas engleski njima ne pises bedak
zaboli me kome posvecujes to je tvoje ali ajde bar si digni windowse na hrvatskom da bi mogao kopirato hrvatski
ti si kao moj stari komp,stalno steka  i pun viruse i trojana  i slicno
dakle cak i                budaletina shvaca da na hrvatskom forumu treba pisati hrvatski,nazalost ima i vecih bedaka od tih,a to je tuzno
kako bi bilo da ja na engleskom forumu kopiram hrvatski,razmisli si malo o tome
ja ipak nisam takav idiot,ali ajde neki ocito mozda jesu

ajde ti lijepo odspavaj nakon toga si digni windowse propisno i onda lije po shvati da pises na hrvatskom jeziku ili nekom na kojem svi ovdje razumiju
pa za goodgle translator ti treba  15 sekundi.copy paste na forum i to je to
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Malo o starozavjetnim "proroštvima"... Empty Re: Malo o starozavjetnim "proroštvima"...

Post by Mad_Vlad 17/7/2014, 00:19

[quote="von_Starhemberg"][quote="Mad_Vlad"]spominju se neodređeni dani u budućnosti.
[/quote]
Sure.[/quote]
Da, piše lijepo "na taj dan"...ne spominje koji i kada, spominje samo što će se dogoditi. Vidi za sebe.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Malo o starozavjetnim "proroštvima"... Empty Re: Malo o starozavjetnim "proroštvima"...

Post by Iknar 17/7/2014, 00:56

Vegvísir wrote:Iknar, zadnje upozorenje pred ban. Takav način komuniciranja i obraćanje ostalim korisnicima nije dozvoljeno.
a sto da mu kazem kada mi sere pot emi nekaznjeno i slicno
umjesto bedak neku drugu rijec?
ja sam izravan za mene bedak znaci netko tko moze misliti ali izigrava budalasa,za mene je to ok blaga rijec,ima i boljih maloumnik,bezumnik,cak i u Bibliji pise o  takvima
ja ne dozvoljavam da seru po meni,pa se ne kaznjava,ja izravno idem u glavu bis e reklo,ako je netko trul ja mu to i kazem u najvecem broju slucajeva
ako te bas velseli da mi das ban daj mi ga,ali daj ga i svima koji su zapoceli,da bude pravedno

ja znam da sam pretjerao ali ne vidim da se druge upozorava pa idem njihovim lijekom

dakle imas slobodnu volju,radi sto hoces,ja imam svoj put,a to je istina,pa makar vrijeđala ostale,
znas neke istina vrijeđa jako,a neke lazi,pitanje je sto je pravda ovdje
i da nadodam ne obracam se tako ostalim korisnicima nego samo bedakima,a takvih ima nazalsot u vecini,ali ima i normalni ljudi,dostojnih razgovora,jer ovdje se govori kao u nocnoj mori
ako kaznjavas mene kazni i ostale,ako netko zapocne rat sa mnom ja ga zavrsim
ja se ne povlacim,zapamti to
dakle za slavu i cast do kraja,bezz obzira na svakakve stvari

ja te ne poznajem ali trebao buis hvatiti da određena grupica ljudi na svim forumima manipulira,a ja to ne dozvoljavam
nadams e da si ipak vjernik,makar nije vazno,vaznio je da si pravedan
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Malo o starozavjetnim "proroštvima"... Empty Re: Malo o starozavjetnim "proroštvima"...

Post by Iknar 17/7/2014, 01:02

von_Starhemberg wrote:Please, nemoj ga banirati...ja mu sve opraštam, pa baš ga volim čitati  :)
ne volim da me brani netko tko nije dostojan
dakle neka bude pravedno

ja skoro nikome ne ostajem duzan,primijetio sam grupicu sotonista i na ovome forumu,uvijek pletu mrezu na "finjaka" vrijeđanje,ja govnu kazem da je govno a ne drekec mali

ma jos ces ti mene citati,jer ja pisem ne samo rijecima,problem je sto   mnogi to ne shvacaju,a cak nisam niti ljut nego razocaran

tebe ne znam ali znam mnoge godinama,i znam u kakvom su stanju i recimo kome pripadaju
cak mi se i pat mali lutalica sviđa zbog srcanosti makar je gresnik dosta jer kaze da su rpotestanti na pravom putu,ma mislim ono,sto da mu kazem,on jos luta a drugi e to su ti zvijeri sa mnogih foruma,ista grupa samo    provocira,to je je naredio njihov,znas tko

briga ti mene za ban,vazno je da je pravedno,jer ako se mene banira onda se treba banirati sve koji su to zapoceli,jel tako,nazalsot najcesce samo ja dobijem ban a sotonistis e izvucu,sto ces hijerarhija raznih foruma,a na ovome forumu nemam pojma kakva je
ajmos e vratiti na temu,svi skrecu kao zalutale ovce,a skoro nitko se ne drzi teme
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Malo o starozavjetnim "proroštvima"... Empty Re: Malo o starozavjetnim "proroštvima"...

Post by Iknar 17/7/2014, 01:02

von_Starhemberg wrote:Please, nemoj ga banirati...ja mu sve opraštam, pa baš ga volim čitati  :)
ne volim da me brani netko tko nije dostojan
dakle neka bude pravedno

ja skoro nikome ne ostajem duzan,primijetio sam grupicu sotonista i na ovome forumu,uvijek pletu mrezu na "finjaka" vrijeđanje,ja govnu kazem da je govno a ne drekec mali

ma jos ces ti mene citati,jer ja pisem ne samo rijecima,problem je sto   mnogi to ne shvacaju,a cak nisam niti ljut nego razocaran

tebe ne znam ali znam mnoge godinama,i znam u kakvom su stanju i recimo kome pripadaju
cak mi se i pat mali lutalica sviđa zbog srcanosti makar je gresnik dosta jer kaze da su rpotestanti na pravom putu,ma mislim ono,sto da mu kazem,on jos luta a drugi e to su ti zvijeri sa mnogih foruma,ista grupa samo    provocira,to je je naredio njihov,znas tko

briga ti mene za ban,vazno je da je pravedno,jer ako se mene banira onda se treba banirati sve koji su to zapoceli,jel tako,nazalsot najcesce samo ja dobijem ban a sotonistis e izvucu,sto ces hijerarhija raznih foruma,a na ovome forumu nemam pojma kakva je
ajmos e vratiti na temu,svi skrecu kao zalutale ovce,a skoro nitko se ne drzi teme
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Malo o starozavjetnim "proroštvima"... Empty Re: Malo o starozavjetnim "proroštvima"...

Post by Iknar 17/7/2014, 01:03

ajde da se drzimo teme,sto se govotrri za ovo doba a sto se kao nije ostvarilo
dakle ajmo po tome kopati malo
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Malo o starozavjetnim "proroštvima"... Empty Re: Malo o starozavjetnim "proroštvima"...

Post by Guest 17/7/2014, 01:41

Koji lik  :tss
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Malo o starozavjetnim "proroštvima"... Empty Re: Malo o starozavjetnim "proroštvima"...

Post by Iknar 17/7/2014, 02:59

von_Starhemberg wrote:Koji lik  :tss
znas kaj,isaos am lsitati teme malo odgovorio i vidim da si ti ucio povijest,a onda i da ucis druge,e onda se sjetim ovoga tvoga bubnjara koji je puko ko kokica  hahahahaa
ma sala ali istinita,sto az tebe uopce znaci povijest,meni su ti likovi koji su zavrsili povijest neka vrsta budala,koji su zavrsili ensto najlakse sto se moze,jer opona povijest koji takvi zavrsavaju u biti skoro i da nije povijest,nazalsot takvi najbolje i porlaze a ucinci nikakvi
daklre to je kakos e narodski kaze,mlacenje prazne slame,ti studiji"povijesti"
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Malo o starozavjetnim "proroštvima"... Empty Re: Malo o starozavjetnim "proroštvima"...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum