ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju?

Go down

Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju? Empty Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju?

Post by Sefirot 15/6/2014, 17:16

Pitanje je vrlo jednostavno i lako potkrijepljivo. Nerijetko se koriste, s oproštenjem, laži i floskule koje nemaju veze s vezom, da bi opisali osobu koja uopće nije takva.

I općenito, da li si kršćani uzimaju više prava, prema i nad drugima nego što zaista imaju?

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju? No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju? Empty Re: Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju?

Post by aben 15/6/2014, 19:38

Mislim da uzimaju manje. HKDU je jedva prelazila prag u zlatnom dobu hrv parlamentarizma, kolko se sićan samo 2 zastupnika, a po broju kršćana bi komodno mogli imati kršćansku državu

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju? Empty Re: Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju?

Post by genitalni_herpes 15/6/2014, 19:40

Sefirot wrote:Pitanje je vrlo jednostavno i lako potkrijepljivo. Nerijetko se koriste, s oproštenjem, laži i floskule koje nemaju veze s vezom, da bi opisali osobu koja uopće nije takva.

I općenito, da li si kršćani uzimaju više prava, prema i nad drugima nego što zaista imaju?


DA!
-nema veze s kršćanstvom- ali naravno da to rade i kršćani jer to radi jako puno ljudi tako da je i odgovor DA, ali ako bi samo napisao DA mogli bi ljudi krivo shvatit kad si već tako postavio pitanje.
Možda misliš na neki konkretan primjer..
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju? Empty Re: Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju?

Post by Trinity 15/6/2014, 20:10

Naravno da misli. Ali je taj jedan primjer pripisao svim kršćanima kojima isto to  zamjera.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju? Empty Re: Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju?

Post by obojani_dani 15/6/2014, 20:17

Sefirot wrote:Pitanje je vrlo jednostavno i lako potkrijepljivo. Nerijetko se koriste, s oproštenjem, laži i floskule koje nemaju veze s vezom, da bi opisali osobu koja uopće nije takva.

I općenito, da li si kršćani uzimaju više prava, prema i nad drugima nego što zaista imaju?
općenito svijet funkcionira tako da tko jači njegova đevojka, pa u tom smislu u jednom Iraku sigurno ne, dok u jednoj Italiji sigurno da  ....
obojani_dani
obojani_dani

Posts : 140
2014-04-17


Back to top Go down

Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju? Empty Re: Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju?

Post by Sefirot 18/6/2014, 18:39

Aha, kužim... tko jači taj tlači ali kad se vrati onda se poziva na netolerantnost prema kršćanima.... što je prema njihovoj netolerantnosti i nametljivosti.

Odgovor sam od svih dobio, kršćani si uzimaju više prava nego što zaista imaju.... no da li je to pravedno?

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju? No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju? Empty Re: Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju?

Post by Patriot_1 18/6/2014, 20:14

Sefirot wrote:Aha, kužim... tko jači taj tlači ali kad se vrati onda se poziva na netolerantnost prema kršćanima.... što je prema njihovoj netolerantnosti i nametljivosti.

Odgovor sam od svih dobio, kršćani si uzimaju više prava nego što zaista imaju.... no da li je to pravedno?
Ma ne kužiš ti niš,,tendenciozan kao i uvjek!Ova zemlja,htio ti to ili ne,sviđalo se to tebi ili ne,nastanjena je pretežito kršćanima!A evo,ti jašeš po kršćanstvu po forumima i blogovima.I nitko ti ništa nemože a i NEĆE!
A pravo,,pa recimo u jednoj obitelji,,peteročlanoj,netko predloži nešto da se napravi,2 su za,,tri protiv!I ne prođe stvar!Jeli to tortura većine nad manjinom?Nije li i to PRAVO?
I tko je u pravu bio?Možda ona dvojica!Tko zna!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju? Empty Re: Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju?

Post by Guest 18/6/2014, 20:15

Ljudi općenito uzimaju više prava nego što im pripada i maltretiraju druge koji se ne uklapaju u njihov sklop uvjerenja. A sad jesu li to kršćani, muslimani, ateisti... ista stvar. S obzirom da živimo u društvu u kojem prema brojnosti prevladavaju kršćani, onda više primjećuješ ono što dolazi s njihove strane. Na kraju se opet sve svede jednostavno na to kakav je tko kao osoba i koliko ima tolerancije prema ostalima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju? Empty Re: Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju?

Post by Trinity 18/6/2014, 20:30

Vegvísir wrote:Ljudi općenito uzimaju više prava nego što im pripada i maltretiraju druge koji se ne uklapaju u njihov sklop uvjerenja. A sad jesu li to kršćani, muslimani, ateisti... ista stvar. S obzirom da živimo u društvu u kojem prema brojnosti prevladavaju kršćani, onda više primjećuješ ono što dolazi s njihove strane. Na kraju se opet sve svede jednostavno na to kakav je tko kao osoba i koliko ima tolerancije prema ostalima.
 :20 I to bi bilo to.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju? Empty Re: Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju?

Post by Patriot_1 18/6/2014, 20:37

Vegvísir wrote:Ljudi općenito uzimaju više prava nego što im pripada i maltretiraju druge koji se ne uklapaju u njihov sklop uvjerenja. A sad jesu li to kršćani, muslimani, ateisti... ista stvar. S obzirom da živimo u društvu u kojem prema brojnosti prevladavaju kršćani, onda više primjećuješ ono što dolazi s njihove strane. Na kraju se opet sve svede jednostavno na to kakav je tko kao osoba i koliko ima tolerancije prema ostalima.
Slažem se,,,ja sam naprimjer ,izgubio vjeru kad sam počeo odrastati,ne zato što sam postao stariji i pametniji nego stoga što sam u školama bio indoktriniran!
Nekak mi se čini da je sedamdesetih bilo nepopularno biti kršćanin,(a i prije),a i da ih je malo bilo!Naimke,,radio sam tada kao konobar,točno u kafiću prekoputa crkve,,i znam kakva je fama vladala prema onima koji idu u nju!Onda postah vjernik,,ali protestant,oni mi pomogoše da spoznam da Bog jest!I postah manjina,,meta i većine(ne prevelike)katoličke ali i ovih,katolika bivših,tada ateista!Manjina uvjek najebe!Tako je bilo i bit će!Kad  sam otišao na studij KATOLIČKE Bogoslovije,onda se ti "veliki" katolici pokriše ušima a ovi ,,nekad katolici a već dugo komunisti i antikatolici,,zaćutiše,,njihovo vrijeme je bilo na izdisaju!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju? Empty Re: Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju?

Post by Guest 18/6/2014, 21:23

Ljudi kojima sam okružena su dosta heterogena skupina što se tiče vjerskih opredjeljenja; od ateista, katolika koji se drže svoje vjere preko onih koji su samo vjernici na papiru, onih koji prakticiraju neke druge duhovne prakse... S nekima se po tom pitanju više slažem, s nekima manje i nemam problema s nijednim takvim uvjerenjem, dokle god me nitko ne maltretira da to mora biti moje uvjerenje. A sad, bila bih laž kad bih rekla da se nekad ne zakačimo u raspravama i da ne polete svakakve riječi u žaru argumentacije  :shy Al' dokle god međusobno poštujemo slobodu drugih da razmišljaju i vjeruju drugačije, nema problema.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju? Empty Re: Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju?

Post by Patriot_1 19/6/2014, 13:20

Sefirot wrote:Pitanje je vrlo jednostavno i lako potkrijepljivo. Nerijetko se koriste, s oproštenjem, laži i floskule koje nemaju veze s vezom, da bi opisali osobu koja uopće nije takva.

I općenito, da li si kršćani uzimaju više prava, prema i nad drugima nego što zaista imaju?
Ovako sefi voli,,nas Hrvate:
Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju? 10436682_749511998446844_1857882691719469412_n
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju? Empty Re: Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju?

Post by Guest 19/6/2014, 13:27

pa...smatram da je glupo napadati krscanstvo,bio ne bio vjernik...alternativa krscanstvu je mnogo mracnija, i ne trpi niti malo kritiku,stvise,okrutno je kaznjava..pa sad,eto..birajte...
uostalom,tk je tako patetičan da kritike krscana dozivljava "zestoko" prije ima problem  po pitanju svojeg ega,odnosno slabog karaktera...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju? Empty Re: Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju?

Post by Sefirot 24/6/2014, 15:55

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:Aha, kužim... tko jači taj tlači ali kad se vrati onda se poziva na netolerantnost prema kršćanima.... što je prema njihovoj netolerantnosti i nametljivosti.

Odgovor sam od svih dobio, kršćani si uzimaju više prava nego što zaista imaju.... no da li je to pravedno?
Ma ne kužiš ti niš,,tendenciozan kao i uvjek!Ova zemlja,htio ti to ili ne,sviđalo se to tebi ili ne,nastanjena je pretežito kršćanima!A evo,ti jašeš po kršćanstvu po forumima i blogovima.I nitko ti ništa nemože a i NEĆE!
A pravo,,pa recimo u jednoj obitelji,,peteročlanoj,netko predloži nešto da se napravi,2 su za,,tri protiv!I ne prođe stvar!Jeli to tortura većine nad manjinom?Nije li i to PRAVO?
I tko je u pravu bio?Možda ona dvojica!Tko zna!

Tendenciozan? Pa eto sam ne samo da potvrđuješ to što sam rekao nego čak i potičeš "Ova zemlja,htio ti to ili ne,sviđalo se to tebi ili ne,nastanjena je pretežito kršćanima"... iskreno, boli me kiki za kršćane, a "jašem" zato što se oni prvi ne skidaju drugima sa grbače. Osim toga patriote, ovdje ti je izgovor zato što je večina, a tamo gdje je manjina tamo ti je pak to izgovor... smješno. I da te ispravim, Hrvatska je po Ustavu, najvišem zakonu sekularna te svaka zajednica imaju pred zakonom jednaka prava što na žalost u praksi nije slučaj. Obrazuj se malo. To što je većina kršćana, da li to njima daje neko posebno pravo po naslovu teme "da si uzimaju više prava nego što zaista imaju?".

Naravno da mi nitko ne može ništa, no svakodnevno se suptilno pokušava od strane persona poput tebe i ne samo prema meni nego prema svima drugačijima.

Sad ti sa bljutavim pričicama o obitelji.... čak i u obitelji, ako su svi članovi punoljetni, ako kažu da nešto ne žele.... neće to napraviti,a tada kreće mentalno nasilje ostalih.
U ostalom, ako su dva za, a ostali protiv zašto ta dvojica ne bi napravili? Ako ih je 4 za, zašto ne bi napravili.... ali oni koji ne žele ne moraju sudjelovati.

Ajmo to ovako... peteročlana obitelj.... i predloži netko da idu na misu.. 4 su za jedan je protiv... što bi trebalo? Neka tih 4 idu, ovaj jedan neka ne ide ako ne želi....

A sad da ti ispričam istinitu stvar... nedavno sam bio na jednom sabatu i bilo je stvarno super.... nakon tjedan dana, točno nakon 7 dana se na tom mjestu pojavilo desetak maskiranih debila da bi tukli one koji su tu bili. Nikoga nismo ni dirali nego smo radili svoje i da li su ti debili u pravu ili krivu? Oni su se kretali nametati... veliki kršćani jedan do drugog.... to se na žalost događa, a još žalosnije što se takvima izmišlja prihvatljiv razlog...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju? No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju? Empty Re: Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju?

Post by Sefirot 24/6/2014, 15:57

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:Pitanje je vrlo jednostavno i lako potkrijepljivo. Nerijetko se koriste, s oproštenjem, laži i floskule koje nemaju veze s vezom, da bi opisali osobu koja uopće nije takva.

I općenito, da li si kršćani uzimaju više prava, prema i nad drugima nego što zaista imaju?
Ovako sefi voli,,nas Hrvate:
Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju? 10436682_749511998446844_1857882691719469412_n

Ovo izgleda kao da ja nisam hrvat. štoviše, ovo je uvreda i kleveta patriote. A tebi za informaciju, Hrvati su do (između) 7 i 10 st. bili pagani. Ti gaziš po vjerovanju svojih roditelja i totalno je suludo da bi oni prihvatili tuđe uvjerenje samo tako.... stani se u tu poziciju... bi li ti ostavio vjeru zbog nečeg što je došli od nekud što ni na karti ne znaš naći...
malo uključiti moždane vijuge ne bi bilo na odmet.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju? No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju? Empty Re: Pitanje: Da li si kršćani uzimaju više prava nego što zaista imaju?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum