ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ne muž, nego Bog je moj sudac

Page 13 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by e-one Tue 24 Jun - 5:28

bogomdani wrote:.. konkljuzn..zene u stvari nemaju pojma sto same zele..cijeli zivot samo mastaju o necem,a da bi se potrudile taj san i odrzati,osm u teoriji,nema pojma.. :clown


dok su cure maštaju da postanu žene, a onda da postanu udovice.  :roll 

e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Trinity Tue 24 Jun - 6:33

e-one wrote:
bogomdani wrote:.. konkljuzn..zene u stvari nemaju pojma sto same zele..cijeli zivot samo mastaju o necem,a da bi se potrudile taj san i odrzati,osm u teoriji,nema pojma.. :clown


dok su cure maštaju da postanu žene, a onda da postanu udovice.  :roll 
 :tu ...sa što većom muževom mirovinom ...Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 M222912
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Guest Tue 24 Jun - 12:42

Trinity wrote:
e-one wrote:
bogomdani wrote:.. konkljuzn..zene u stvari nemaju pojma sto same zele..cijeli zivot samo mastaju o necem,a da bi se potrudile taj san i odrzati,osm u teoriji,nema pojma.. :clown


dok su cure maštaju da postanu žene, a onda da postanu udovice.  :roll 
 :tu ...sa što većom muževom mirovinom ...Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 M222912
pa,tako u realnosti i jeste... :clown  treba se samo malo potruditi da juza cim prije opali srcani udar... Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Michael1 Tue 24 Jun - 13:08

Trinity wrote:


Michael1 wrote:
1)  Dakle, ipak se radi o zdravstvenim problemima, jer onaj partner, koji nastoji svojim neadekvatnim i neljubaznim ponasanjem naskoditi svom partneru, on je bolestan i treba adekvatnu terapiju.
2) Ako se brak ne moze dovesti potpuno u sklad, ipak se ne treba razrijesiti, kako se nebi nanijele stete djeci, dakle  mladom narastaju. Ako je u pitanju droga, alkohol, nasilje psihicko ili fizicko, onda se tu mora i moze poduzeti puno toga, kako bi taj brak ozdravio.
Valjda je veća šteta ako djeca gledaju kako jedan partner psihički i/ili fizički zlostavlja drugog. Psiholozi kažu da djeca preuzimaju obrasce ponašanja svojih roditelja. Nešto valjda i psiholozi znaju.

Najveca je steta, da vi pomodni krscani, "papirnati" vjernici,  mislite, da je svaki problem u braku nerjesiv i trazi sankciju razvoda.
Tomu nije tako. Poznajem i poznavao sam puno takvih brakova i svima se moglo pomoci, jer Bozje milosrdje je nemjerivo, ako ih se podvrgne adekvatnoj terapiji... Naravno,  obostrana volja za spasavanje braka mora biti preduvjet.

Nemjerive boli i toliko zla sam iskljucivo mogao vidjeti kod parova koji su se razveli, a onda obadvoje zajedno s djecom potpuno propali, u moralnom, kulturnom i gospodarstven pogledu. Postali su svi prosijaci duha i tijela, puni gorcine, beznadja, suicida ili umorstava. Danas se najvise suicidiraju razvedeni partneri, a to isto vrijedi i za ubistva. Najvise ubistava se upravo dogadja u razvedenim brakovima. Tu je sve unisteno. Nema spasa!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Michael1 Tue 24 Jun - 13:10

Trinity wrote:
e-one wrote:
bogomdani wrote:.. konkljuzn..zene u stvari nemaju pojma sto same zele..cijeli zivot samo mastaju o necem,a da bi se potrudile taj san i odrzati,osm u teoriji,nema pojma.. :clown


dok su cure maštaju da postanu žene, a onda da postanu udovice.  :roll 
 :tu ...sa što većom muževom mirovinom ...Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 M222912

Od-prilike tako! lol!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Trinity Tue 24 Jun - 20:09

Michael1 wrote:Najveca je steta, da vi pomodni krscani, "papirnati" vjernici,  mislite, da je svaki problem u braku nerjesiv i trazi sankciju razvoda.

Najveća je šteta da vi "pravi" kršćani i vjernici mislite da je svaki problem u braku rješiv. Zbog takvih kao ti neki ostaju u nepodnošljivom braku i trpe zlostavljanja i cijeli život samo da im se ne bi prilijepila etiketa "pomodnih i papirnatih" vjernika. Stoga za njihovu patnju snosite odgovornost i vi. 
Tomu nije tako. Poznajem i poznavao sam puno takvih brakova i svima se moglo pomoci, jer Bozje milosrdje je nemjerivo, ako ih se podvrgne adekvatnoj terapiji... Naravno,  obostrana volja za spasavanje braka mora biti preduvjet.
Ne laži da se svima moglo pomoći. Pričaš bajke. I kad postoji obostrana volja nije moguće uvijek spasiti brak. Realnost je da ne uglavnom ne postoji obostrana volja.
Nemjerive boli i toliko zla sam iskljucivo mogao vidjeti kod parova koji su se razveli, a onda obadvoje zajedno s djecom potpuno propali, u moralnom, kulturnom i gospodarstven pogledu. Postali su svi prosijaci duha i tijela, puni gorcine, beznadja, suicida ili umorstava. Danas se najvise suicidiraju razvedeni partneri, a to isto vrijedi i za ubistva. Najvise ubistava se upravo dogadja u razvedenim brakovima. Tu je sve unisteno. Nema spasa!
Opet lažeš. Navedi dokaze za svoje tvrdnje ili su to tvoje subjektivne procjene.
Ja znam za slučajeve (moja sestra, moja teta, prijateljica) koje su nakon razvoda psihički i fizički ozdravile i ojačale , što se odrazilo i na psihičko zdravlje njihove djece.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Trinity Tue 24 Jun - 20:11

bogomdani wrote:
Trinity wrote:
e-one wrote:
bogomdani wrote:.. konkljuzn..zene u stvari nemaju pojma sto same zele..cijeli zivot samo mastaju o necem,a da bi se potrudile taj san i odrzati,osm u teoriji,nema pojma.. :clown


dok su cure maštaju da postanu žene, a onda da postanu udovice.  :roll 
 :tu ...sa što većom muževom mirovinom ...Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 M222912
pa,tako u realnosti i jeste... :clown  treba se samo malo potruditi da juza cim prije opali srcani udar... Basketball
košta truda ali se isplati... geek
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Michael1 Wed 25 Jun - 10:15

Trinity wrote:
Michael1 wrote:Najveca je steta, da vi pomodni krscani, "papirnati" vjernici,  mislite, da je svaki problem u braku nerjesiv i trazi sankciju razvoda.

Najveća je šteta da vi "pravi" kršćani i vjernici mislite da je svaki problem u braku rješiv. Zbog takvih kao ti neki ostaju u nepodnošljivom braku i trpe zlostavljanja i cijeli život samo da im se ne bi prilijepila etiketa "pomodnih i papirnatih" vjernika. Stoga za njihovu patnju snosite odgovornost i vi. 
Tomu nije tako. Poznajem i poznavao sam puno takvih brakova i svima se moglo pomoci, jer Bozje milosrdje je nemjerivo, ako ih se podvrgne adekvatnoj terapiji... Naravno,  obostrana volja za spasavanje braka mora biti preduvjet.
Ne laži da se svima moglo pomoći. Pričaš bajke. I kad postoji obostrana volja nije moguće uvijek spasiti brak. Realnost je da ne uglavnom ne postoji obostrana volja.
Nemjerive boli i toliko zla sam iskljucivo mogao vidjeti kod parova koji su se razveli, a onda obadvoje zajedno s djecom potpuno propali, u moralnom, kulturnom i gospodarstven pogledu. Postali su svi prosijaci duha i tijela, puni gorcine, beznadja, suicida ili umorstava. Danas se najvise suicidiraju razvedeni partneri, a to isto vrijedi i za ubistva. Najvise ubistava se upravo dogadja u razvedenim brakovima. Tu je sve unisteno. Nema spasa!
Opet lažeš. Navedi dokaze za svoje tvrdnje ili su to tvoje subjektivne procjene.
Ja znam za slučajeve (moja sestra, moja teta, prijateljica) koje su nakon razvoda psihički i fizički ozdravile i ojačale , što se odrazilo i na psihičko zdravlje njihove djece.

Ne vidim razloga da tako lagano gubis Contenance. Svi vide da si puna frustracija i ocaja i da opisujes svoje trenutno stanje.
Medjutim, nitko ti ne moze pomoci, ako to ne dozvolis.
Sve najbolje ti zelim, uz napomenu da promjenis svoj blasfemicni "NICK", i odmah ce ti ici bolje.
Adieu!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Trinity Wed 25 Jun - 10:25

Ovo mi  je  poznata taktika, kad ponestane argumenata, prelazi se na osobnu razinu - profiliranje.
Za nekoga tko sve shvaća doslovno i nick može biti blasfemičan. Koji fundamentalist !
Au contraire, je suis tres bien!
A bientôt!
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Patriot_1 Wed 25 Jun - 11:55

Trinity wrote:Ovo mi  je  poznata taktika, kad ponestane argumenata, prelazi se na osobnu razinu - profiliranje.
Za nekoga tko sve shvaća doslovno i nick može biti blasfemičan. Koji fundamentalist !
Au contraire, je suis tres bien!
A bientôt!
Što je tu blasfemično,,u nicku,,(po njemu)!
Ne vidim te kao osobu punu očaja i frustracija,vidim osobu koja ima problema kao i svi normalni ljudi!
Danas si sretan,sutra te nešto pere,,i to je život!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Trinity Wed 25 Jun - 15:21

Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:Ovo mi  je  poznata taktika, kad ponestane argumenata, prelazi se na osobnu razinu - profiliranje.
Za nekoga tko sve shvaća doslovno i nick može biti blasfemičan. Koji fundamentalist !
Au contraire, je suis tres bien!
A bientôt!
Što je tu blasfemično,,u nicku,,(po njemu)!
Htio je pokazati poznavanje engleskog pa je isplivalo nepoznavanje nečeg drugog. lol!
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Guest Wed 25 Jun - 18:03

Meni je Trin,oke cura..cvrsto stoji na zemlji,a frustracije ne vidim niti mrvice.. :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Patriot_1 Wed 25 Jun - 22:05

Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:Ovo mi  je  poznata taktika, kad ponestane argumenata, prelazi se na osobnu razinu - profiliranje.
Za nekoga tko sve shvaća doslovno i nick može biti blasfemičan. Koji fundamentalist !
Au contraire, je suis tres bien!
A bientôt!
Što je tu blasfemično,,u nicku,,(po njemu)!
Htio je pokazati poznavanje engleskog pa je isplivalo nepoznavanje nečeg drugog. lol!
Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Images?q=tbn:ANd9GcRfM0e_oXMpHIEo7HPOS02hpgWGHfFmHWj16OVE-Or8OdCRmaIeWg
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Patriot_1 Wed 25 Jun - 22:08

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Images?q=tbn:ANd9GcTaARN5vSyN_FVLRJQ33BWfoHOCjWxCt0WhXNvf31TZ9b3VKRU9zgTrojstvo!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Trinity Wed 25 Jun - 22:32

Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Guest Thu 26 Jun - 0:03

Michael1 wrote:
Trinity wrote:
Michael1 wrote:Najveca je steta, da vi pomodni krscani, "papirnati" vjernici,  mislite, da je svaki problem u braku nerjesiv i trazi sankciju razvoda.

Najveća je šteta da vi "pravi" kršćani i vjernici mislite da je svaki problem u braku rješiv. Zbog takvih kao ti neki ostaju u nepodnošljivom braku i trpe zlostavljanja i cijeli život samo da im se ne bi prilijepila etiketa "pomodnih i papirnatih" vjernika. Stoga za njihovu patnju snosite odgovornost i vi. 
Tomu nije tako. Poznajem i poznavao sam puno takvih brakova i svima se moglo pomoci, jer Bozje milosrdje je nemjerivo, ako ih se podvrgne adekvatnoj terapiji... Naravno,  obostrana volja za spasavanje braka mora biti preduvjet.
Ne laži da se svima moglo pomoći. Pričaš bajke. I kad postoji obostrana volja nije moguće uvijek spasiti brak. Realnost je da ne uglavnom ne postoji obostrana volja.
Nemjerive boli i toliko zla sam iskljucivo mogao vidjeti kod parova koji su se razveli, a onda obadvoje zajedno s djecom potpuno propali, u moralnom, kulturnom i gospodarstven pogledu. Postali su svi prosijaci duha i tijela, puni gorcine, beznadja, suicida ili umorstava. Danas se najvise suicidiraju razvedeni partneri, a to isto vrijedi i za ubistva. Najvise ubistava se upravo dogadja u razvedenim brakovima. Tu je sve unisteno. Nema spasa!
Opet lažeš. Navedi dokaze za svoje tvrdnje ili su to tvoje subjektivne procjene.
Ja znam za slučajeve (moja sestra, moja teta, prijateljica) koje su nakon razvoda psihički i fizički ozdravile i ojačale , što se odrazilo i na psihičko zdravlje njihove djece.

Ne vidim razloga da tako lagano gubis Contenance. Svi vide da si puna frustracija i ocaja i da opisujes svoje trenutno stanje.
Medjutim, nitko ti ne moze pomoci, ako to ne dozvolis.
Sve najbolje ti zelim, uz napomenu da promjenis svoj blasfemicni "NICK", i odmah ce ti ici bolje.
Adieu!
Nemoj projicirati sebe na druge, to je, usudio bih se reći, jedino što "svi vide" kod tebe. ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Mad_Vlad Fri 27 Jun - 3:11

Trinity wrote:
Mad_Vlad wrote:
Trinity wrote:
Mad_Vlad wrote:Svaka žrtva za nekog drugog je neispravna ako tog podnositelja žrtve košta njegove ljudskosti.
Drugim riječima, nisi žrtva ako takvu nepravdu podnosiš , zoveš ju nepravdom, ali ne veliš direktno u lice toj nepravdi nego se pozivaš na Boga.
Nitko ne mora i ne bi smio patiti zbog grešaka drugih. Jer to znači ponižavanje sebe kao osobe dostojne ljudskih prava. Nitko se ne bi trebao biti odgovornim za nepravedne postupke nekog drugog prema sebi ako je već puno puta upućen na to.
Ovo ne razumijem. Što si točno htio reći?
Ako si ti nekoga upozorila na njegove/ njezine  krive načine a taj ili ta i dalje čini isto kao prije, ti više ne trebaš sebe smatrati krivom za njeov ili njezine postupke.
Zašto bi se netko smatrao krivim za tuđe postupke? U ovom primjeru upravo muž to radi ženi, nameće joj osjećaj krivice. Svatko sam odgovara za svoja djela.
Zašto? Raznih razloga. Znam nekoliko osoba a razlozi im umobolni.
Kad muž nameće osjećaj krivice svojoj ženi znači da se on u stvari osjeća krivim ali ne želi sebi to priznati pa prebacuje da vidi kak će se ona snosit s tim.
S načinom prebacivanja on već zna kak će ona odgovorit.
Vuče vodu na svoj mlin. Zna da će ona to emocionalno dublje uzet na srce i tak ona prvotna krivnja njegova spada na nju.
On se riješio muke i sad lagano ide "lječit" nju.
Stare fore.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Michael1 Sat 28 Jun - 10:43

Ugodni razgovor Kinsey-evih debila, koji freudovski projiciraju svoja stanja na druge!
Pravi dernek frustrirane tastine.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Trinity Sun 29 Jun - 20:11

U interviewu portalu commonwealmagazine.org kardinal Kasper kaže i ovo :

The failure of a first marriage is not only related to bad sexual behavior. It can come from a failure to realize what was promised before God and before the other partner and the church. Therefore, it failed; there were shortcomings. This has to be confessed. But I cannot think of a situation in which  a human being has fallen into a gap and there is no way out. Often he cannot return to the first marriage. If this is possible, there should be a reconciliation, but often that’s not possible.
But I would say that people must do what is possible in their situation. We cannot as human beings always do the ideal, the best. We must do the best possible in a given situation. A position between rigorism and laxism—laxism is not possible, of course, because it would be against the call to holiness of Jesus. But also rigorism is not the tradition of the church.
 .........

That’s a real problem. I’ve spoken to the pope himself about this, and he said he believes that 50 percent of marriages are not valid. Marriage is a sacrament. A sacrament presupposes faith. And if the couple only want a bourgeois ceremony in a church because it’s more beautiful, more romantic, than a civil ceremony, you have to ask whether there was faith, and whether they really accepted all the conditions of a valid sacramental marriage—that is, unity, exclusivity, and also indissolubility. The couples, when they get married, they want it because it’s stable. But many think, “Well, if we fail, we have the right.” And then already the principle is denied. Many canon lawyers tell me that today in our pluralistic situation we cannot presuppose that couples really assent to what the church requires. Often it is also ignorance. Therefore you have to emphasize and to strengthen prematrimonial catechesis. It’s often done in a very bureaucratic way. No, we have to provide catechesis. I know some parishes in Rome where couples have to attend catechesis, and the pastor himself does it. We must do much more in prematrimonial catechesis and use pastoral work and so on because we cannot presuppose that everybody who is a formal Christian also has the faith. It wouldn’t be realistic.


Dakle, papa smatra da 50% današnjih crkvenih brakova nije sklopljeno valjano. Kardinal navodi razloge za to.
Pomodni papa i pomodni kardinal....rekli bi neki...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Guest Sun 29 Jun - 22:49

ne bih se stel mesati...no navalili ste na sirotu Triny,kao da je ona kriva za sva zla svieta...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by zanstr Mon 30 Jun - 0:36

Ja bi rekao da više od 50% crkvenih brakova nije validno čisto iz razloga jer se isti ti partneri uredno ševe prije braka. Bar 90% njih.
Da li bi crkva uopće smjela dozvoliti da takvi "bludnici" sklapaju brakove u crkvi? Mislim da nebi.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 13 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 13 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum