ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ne muž, nego Bog je moj sudac

Page 12 of 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 12 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Trinity 20/6/2014, 20:30

von_Starhemberg wrote:
Michael1 wrote:
Trinity wrote:Da li je ovakva žrtva ispravna?
Da li bi on bio sretniji s drugom ženom?
Mora li se takav brak sačuvati pošto-poto?
Ima li drugih opcija? Kojih?

Zar ne poznajes BIBLIJU?
Po ovom sto si napisala zacjelo ne!
Iskljucivo je preljub razlog za razvod, a i to je Isus Krist relativirao svojim odnosom prema preljubnici. On ju nije osudio.
Ergo: Brak je Bozja institucija i time nepoivrediv, neovisno o stanju u braku i bracnim odnosom supruznika, ako cemo pisati ISTINU!
Ako cemo se okrenuti plauzibilnim rjesenjima, onda se priklonimo tradiciji i crkvi.
Biblija ne može biti referentna za brak i bračno stanje dvoje ljudi, postoji veliki broj problema, osim preljuba, koji se mogu pojaviti i zajednički život učiniti nepodnošljivim. U takvim je slučajevima bolji razlaz od produžavanja takve agonije.
Ma, iz dvije-tri rečenice su izvukli čitav niz zaključaka ...

Trinity

Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 12 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by zanstr 20/6/2014, 20:56

Michael1 wrote:rjesenje je oprastanje!
Zivot nije igra, kako to interpretirju neki ateisticki "simpatizanti" u krscanstvu, nego je zivot borba protiv zla,  na Bozjem putu ISTINE, OPRASTANJA i LJUBAVI!
Ako neka žena, koju muž maltretira psihički ili fizički ili na oba načina, njemu oprašta, time čini zlo sebi. Tako ispada da ta žena ne voli sebe. Ako ne voli sebe kako će voliti druge oko sebe. Što se događa sa djecom koja gledaju kako majka prašta nekakvom idiotu koji je mlati i omalovažava. Kakvu poruku ona njima šalje?
Znači eventualni oprost je moguć jedino kad se takav kreten eliminira iz svih aspekata njenog života i života njene djece. A to znači razvod i apsolutni prekid bilo kakvog oblika komunikacije.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 12 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Trinity 20/6/2014, 21:33

Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Michael1 wrote:
Trinity wrote:
Michael1 wrote:
Trinity wrote:Da li je ovakva žrtva ispravna?
Da li bi on bio sretniji s drugom ženom?
Mora li se takav brak sačuvati pošto-poto?
Ima li drugih opcija? Kojih?

Zar ne poznajes BIBLIJU?
Po ovom sto si napisala zacjelo ne!
Iskljucivo je preljub razlog za razvod, a i to je Isus Krist relativirao svojim odnosom prema preljubnici. On ju nije osudio.
Ergo: Brak je Bozja institucija i time nepoivrediv, neovisno o stanju u braku i bracnim odnosom supruznika, ako cemo pisati ISTINU!
Ako cemo se okrenuti plauzibilnim rjesenjima, onda se priklonimo tradiciji i crkvi.
Bibliju poznajem verojatno manje nego ti, priznajem.
A što je točno preljub? Zar nije i ovaj muž učinio preljub uspoređujući svoju ženu s tuđim ženama što ga je činilo još više "nesretnim"?

To bi značilo da Bog dopušta i odobrava ovakvo ponašanje u braku? Zasigurno ne.
Od tuda je i nastala ona "šuti i trpi"...na račun žena, jasno...

Trinity,
rjesenje je oprastanje!
Zivot nije igra, kako to interpretirju neki ateisticki "simpatizanti" u krscanstvu, nego je zivot borba protiv zla,  na Bozjem putu ISTINE, OPRASTANJA i LJUBAVI!

Budi mi ziva, zdrava, i naravno sretna u Kristu!
Kakve sad veze ima opraštanje? Kod žene iz primjera (i onih koje znam u rial lajfu) nema ljutnje, gorčine.
Izbjegao si sve odgovore pozivajući se na nešto neodređeno iz Biblije.
Po ovome tvome, još ćeš spočitnuti ženi da nije prava vjernica jer ju se sve to tako jako dotiče. E svašta.
Da život nije igra znam i sama, nisam  od jučer, a nije me baš previše ni mazio ni pazio.
Šteta,,,možda dođe i tvoje vrijeme,,,maženja i paženja!Bog te voli,moli Boga da tvoj muž spozna da je Krist,,,Sin Božji i Spasitelj,,On ga može promjeniti,,
Nakon te spoznaje,mnogi muževi postanu mili,,dragi,,dobri,,a i žene!Moji za čudo!A ona se događaju!
Pat, imaš kćer , jel' tako? Da živi u ovakvom braku, što bi joj  savjetovao? Molitvu?
Isto pitanje i za Michaela, ako ima kćer , sestru...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 12 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Patriot_1 20/6/2014, 23:56

Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Michael1 wrote:
Trinity wrote:
Michael1 wrote:
Trinity wrote:Da li je ovakva žrtva ispravna?
Da li bi on bio sretniji s drugom ženom?
Mora li se takav brak sačuvati pošto-poto?
Ima li drugih opcija? Kojih?

Zar ne poznajes BIBLIJU?
Po ovom sto si napisala zacjelo ne!
Iskljucivo je preljub razlog za razvod, a i to je Isus Krist relativirao svojim odnosom prema preljubnici. On ju nije osudio.
Ergo: Brak je Bozja institucija i time nepoivrediv, neovisno o stanju u braku i bracnim odnosom supruznika, ako cemo pisati ISTINU!
Ako cemo se okrenuti plauzibilnim rjesenjima, onda se priklonimo tradiciji i crkvi.
Bibliju poznajem verojatno manje nego ti, priznajem.
A što je točno preljub? Zar nije i ovaj muž učinio preljub uspoređujući svoju ženu s tuđim ženama što ga je činilo još više "nesretnim"?

To bi značilo da Bog dopušta i odobrava ovakvo ponašanje u braku? Zasigurno ne.
Od tuda je i nastala ona "šuti i trpi"...na račun žena, jasno...

Trinity,
rjesenje je oprastanje!
Zivot nije igra, kako to interpretirju neki ateisticki "simpatizanti" u krscanstvu, nego je zivot borba protiv zla,  na Bozjem putu ISTINE, OPRASTANJA i LJUBAVI!

Budi mi ziva, zdrava, i naravno sretna u Kristu!
Kakve sad veze ima opraštanje? Kod žene iz primjera (i onih koje znam u rial lajfu) nema ljutnje, gorčine.
Izbjegao si sve odgovore pozivajući se na nešto neodređeno iz Biblije.
Po ovome tvome, još ćeš spočitnuti ženi da nije prava vjernica jer ju se sve to tako jako dotiče. E svašta.
Da život nije igra znam i sama, nisam  od jučer, a nije me baš previše ni mazio ni pazio.
Šteta,,,možda dođe i tvoje vrijeme,,,maženja i paženja!Bog te voli,moli Boga da tvoj muž spozna da je Krist,,,Sin Božji i Spasitelj,,On ga može promjeniti,,
Nakon te spoznaje,mnogi muževi postanu mili,,dragi,,dobri,,a i žene!Moji za čudo!A ona se događaju!
Pat, imaš kćer , jel' tako? Da živi u ovakvom braku, što bi joj  savjetovao? Molitvu?
Isto pitanje i za Michaela, ako ima kćer , sestru...
Ne pošto -poto,ali dobar pokušaj!Znam za tekve slučajeve,,i upalilo je!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 12 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Trinity 21/6/2014, 08:05

Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:Pat, imaš kćer , jel' tako? Da živi u ovakvom braku, što bi joj  savjetovao? Molitvu?
Isto pitanje i za Michaela, ako ima kćer , sestru...
Ne pošto -poto,ali dobar pokušaj!Znam za tekve slučajeve,,i upalilo je!
Eto, a ja znam za slučajeve kad nije upalilo.
Inače, ne treba Bogu dodijavati s molitvama i očekivati da riješi sve naše probleme. Nešto treba poduzeti i sam. Pa tako i u ovakvim slučajevima.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 12 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Michael1 21/6/2014, 15:57

Trinity wrote:
von_Starhemberg wrote:
Michael1 wrote:
Trinity wrote:Da li je ovakva žrtva ispravna?
Da li bi on bio sretniji s drugom ženom?
Mora li se takav brak sačuvati pošto-poto?
Ima li drugih opcija? Kojih?

Zar ne poznajes BIBLIJU?
Po ovom sto si napisala zacjelo ne!
Iskljucivo je preljub razlog za razvod, a i to je Isus Krist relativirao svojim odnosom prema preljubnici. On ju nije osudio.
Ergo: Brak je Bozja institucija i time nepoivrediv, neovisno o stanju u braku i bracnim odnosom supruznika, ako cemo pisati ISTINU!
Ako cemo se okrenuti plauzibilnim rjesenjima, onda se priklonimo tradiciji i crkvi.
Biblija ne može biti referentna za brak i bračno stanje dvoje ljudi, postoji veliki broj problema, osim preljuba, koji se mogu pojaviti i zajednički život učiniti nepodnošljivim. U takvim je slučajevima bolji razlaz od produžavanja takve agonije.
Ma, iz dvije-tri rečenice su izvukli čitav niz zaključaka ...
Ako si krscanka onda se moras drzati biblijskih "zakona" i nauka, a ako ne onda idi svojim putem i radi sto te volja. Nitko te nije prisilio da budes krscanka, pa te tako ne moze niti prisiliti,  da drzis do krscanskog braka.

Ako si se udala za covjeka kojeg si voljela, a prema tome i dobro poznavala, onda ne vidim razloga za tvoje tuzakanje.
Naime, ako se u zivotu dogode neke promjene, nastupe problemi i komplicirane situacije, onda se treba ponajprije pozvati na krscanski nacin zivota i omoguciti bracnom partneru mogucnost "reparacije" na bazi pravog krscanskog smisla u zivotu. Problemi, koji se pojave u podrucju zdravstvene ili neke druge domene moraju se rjesavati na obostranu korist, a ne bijegom iz odgovornosti. Stupanjem u brak mladenci daju jedno drugom obecanje dok ih smrt ne razdvoji, i to je krscanski smisao braka, a ne pomodarstvo i bijeg iz odgovornosti za onoga koga si uzela za bracnog partnera. Ako je bolestan, onda se mora lijeciti, ali rastava nije rjesenje, jer je udar na ljudski rod i krscanski moral.

Pitam te slijedecu stvar: zasto se danas razvodi skoro svaki drugi brak? Zato jer je to pomodni, ali opasni napad na krscansku obitelj, kao jedinu zdravu stanicu u drustvu. Zasto svi psihijatri, javni mediji i sudstvo savjetuju svoje klijente, ako je u pitanju bracni problem, da se brak "raskine"? To je perfidni pokusaj unistavanja obiteljskih veza. A krscani su postali pomodni i losi krscani i idu putem manjegg otpora, unistavajuci svoju obitelj, preko toga svoju okolinu, tj. drustvo i cijelo krscanstvo. Krscani koji to nisu shvatili opasniji su po sebe i svoju obitelj od ovih koji ih sa strane savjetuju i poucavaju.

Svi problemi u jednoj obiteljskoj krizi nisu mozda odmah rjesivi, ali su rjesivi, na jedan nacin, koji odgovara krscanskom poimanju obiteljskih veza i morala. U krscanskoj tradiciji, bar u katolickoj,  postoje mogucnosti za anuliranje braka, pa se i ta opcija moze koristiti, ako je ozbiljno opravdana.

Facit: ne vidim smisao tvoje teme, jer se jednoj krscanki ta vrsta problematike ne postavlja kao uzrok za devastaciju braka i obitelji, ako se partnera "uzelo" na bazi poznavanja i ljubavi. Ako ne, onda je "problem u problemu sklapanja braka", pa ga se na toj bazi mora i razrijesiti.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 12 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Patriot_1 22/6/2014, 00:59

Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:Pat, imaš kćer , jel' tako? Da živi u ovakvom braku, što bi joj  savjetovao? Molitvu?
Isto pitanje i za Michaela, ako ima kćer , sestru...
Ne pošto -poto,ali dobar pokušaj!Znam za tekve slučajeve,,i upalilo je!
Eto, a ja znam za slučajeve kad nije upalilo.
Inače, ne treba Bogu dodijavati s molitvama i očekivati da riješi sve naše probleme. Nešto treba poduzeti i sam. Pa tako i u ovakvim slučajevima.
A kako ćeš znati kad sam,,a kad treba Boga moliti?Ja npr uvjek molim,,a ako neide,,onda poduzmem sam,neki korak!Imam dojam da se bojiš,Božje intervencije,jer ju ne želiš!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 12 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Trinity 22/6/2014, 15:21

Michael1 wrote:Ako si krscanka onda se moras drzati biblijskih "zakona" i nauka, a ako ne onda idi svojim putem i radi sto te volja. Nitko te nije prisilio da budes krscanka, pa te tako ne moze niti prisiliti,  da drzis do krscanskog braka.

Čista farizejština.

Ako si se udala za covjeka kojeg si voljela, a prema tome i dobro poznavala, onda ne vidim razloga za tvoje tuzakanje.
Naime, ako se u zivotu dogode neke promjene, nastupe problemi i komplicirane situacije, onda se treba ponajprije pozvati na krscanski nacin zivota i omoguciti bracnom partneru mogucnost "reparacije" na bazi pravog krscanskog smisla u zivotu. Problemi, koji se pojave u podrucju zdravstvene ili neke druge domene moraju se rjesavati na obostranu korist, a ne bijegom iz odgovornosti. Stupanjem u brak mladenci daju jedno drugom obecanje dok ih smrt ne razdvoji, i to je krscanski smisao braka, a ne pomodarstvo i bijeg iz odgovornosti za onoga koga si uzela za bracnog partnera. Ako je bolestan, onda se mora lijeciti, ali rastava nije rjesenje, jer je udar na ljudski rod i krscanski moral.

Nije to nikakvo tužakanje. Samo ukazujem na ono čega sam svjedok. Ne zatvaram oči i uši na probleme bližnjih.
Ako nisi primijetio, ovdje se ne radi o zdravstvenom problemu, nego o psihičkom, a često i fizičkom maltretiranju . Nerijetko ni djeca nisu pošteđena toga.
Ovakvi brakovi ne pucaju nakon 2-3 godine, nego nakon 20-30 godina. Čisto dovoljno vremena za "reparaciju", kako ti kažeš, ali ništa ne pomaže.
Pitam te slijedecu stvar: zasto se danas razvodi skoro svaki drugi brak? Zato jer je to pomodni, ali opasni napad na krscansku obitelj, kao jedinu zdravu stanicu u drustvu. Zasto svi psihijatri, javni mediji i sudstvo savjetuju svoje klijente, ako je u pitanju bracni problem, da se brak "raskine"? To je perfidni pokusaj unistavanja obiteljskih veza. A krscani su postali pomodni i losi krscani i idu putem manjegg otpora, unistavajuci svoju obitelj, preko toga svoju okolinu, tj. drustvo i cijelo krscanstvo. Krscani koji to nisu shvatili opasniji su po sebe i svoju obitelj od ovih koji ih sa strane savjetuju i poucavaju.
A možda zato što se kršćani (u ovom primjeru muž) ne ponaša kršćanski prema svojoj ženi? Ne traži krivca dalje.
Svi problemi u jednoj obiteljskoj krizi nisu mozda odmah rjesivi, ali su rjesivi, na jedan nacin, koji odgovara krscanskom poimanju obiteljskih veza i morala. U krscanskoj tradiciji, bar u katolickoj,  postoje mogucnosti za anuliranje braka, pa se i ta opcija moze koristiti, ako je ozbiljno opravdana.

Tko je pisao zakone i kanone koji govore kad se brak može anulirati? 
Facit: ne vidim smisao tvoje teme, jer se jednoj krscanki ta vrsta problematike ne postavlja kao uzrok za devastaciju braka i obitelji, ako se partnera "uzelo" na bazi poznavanja i ljubavi. Ako ne, onda je "problem u problemu sklapanja braka", pa ga se na toj bazi mora i razrijesiti.

Ova tema je prenesena sa jednog vjerničkog portala , namjerno nisam odmah navela izvor, baš da vidim reakciju. Vidiš, "ta vrsta problematike" muči mnoge brakove, priznali mi to ili ne.


Last edited by Trinity on 22/6/2014, 15:43; edited 1 time in total
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 12 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Trinity 22/6/2014, 15:32

Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:Pat, imaš kćer , jel' tako? Da živi u ovakvom braku, što bi joj  savjetovao? Molitvu?
Isto pitanje i za Michaela, ako ima kćer , sestru...
Ne pošto -poto,ali dobar pokušaj!Znam za tekve slučajeve,,i upalilo je!
Eto, a ja znam za slučajeve kad nije upalilo.
Inače, ne treba Bogu dodijavati s molitvama i očekivati da riješi sve naše probleme. Nešto treba poduzeti i sam. Pa tako i u ovakvim slučajevima.
A kako ćeš znati kad sam,,a kad treba Boga moliti?Ja npr uvjek molim,,a ako neide,,onda poduzmem sam,neki korak!Imam dojam da se bojiš,Božje intervencije,jer ju ne želiš!
A vidiš, ja najprije pokušam sama, ako ne ide tražim pomoć Boga ili ljudi.
Meni se čini da ti imaš premalo pouzdanja u Boga ako ga stalno nešto moliš.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 12 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Patriot_1 22/6/2014, 20:39

Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:Pat, imaš kćer , jel' tako? Da živi u ovakvom braku, što bi joj  savjetovao? Molitvu?
Isto pitanje i za Michaela, ako ima kćer , sestru...
Ne pošto -poto,ali dobar pokušaj!Znam za tekve slučajeve,,i upalilo je!
Eto, a ja znam za slučajeve kad nije upalilo.
Inače, ne treba Bogu dodijavati s molitvama i očekivati da riješi sve naše probleme. Nešto treba poduzeti i sam. Pa tako i u ovakvim slučajevima.
A kako ćeš znati kad sam,,a kad treba Boga moliti?Ja npr uvjek molim,,a ako neide,,onda poduzmem sam,neki korak!Imam dojam da se bojiš,Božje intervencije,jer ju ne želiš!
A vidiš, ja najprije pokušam sama, ako ne ide tražim pomoć Boga ili ljudi.
Meni se čini da ti imaš premalo pouzdanja u Boga ako ga stalno nešto moliš.
Treba moliti često,,tako nas Novi Zavjet uči!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 12 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Michael1 23/6/2014, 10:53

Trinity wrote:

Ova tema je prenesena sa jednog vjerničkog portala , namjerno nisam odmah navela izvor, baš da vidim reakciju. Vidiš, "ta vrsta problematike" muči mnoge brakove, priznali mi to ili ne.



Ne vidim u tekstovima na ovoj temi, da je netko argumentirao protiv gornje tvrdnje. Problemi koji se postupno pojave u braku nisu nista novoga, jer sa tim problemima su konfrontirani svi bracni parovi. Cak i najskladniji brakovi prodju tu katarzu.


Trinity wrote:

Tko je pisao zakone i kanone koji govore kad se brak može anulirati? 


Pametni ljudi, nadam se! king 
Trinity wrote:A možda zato što se kršćani (u ovom primjeru muž) ne ponaša kršćanski prema svojoj ženi? Ne traži krivca dalje.

Ja uopce ne trazim krivca u "daljini", buduci da za to nema potrebe. Naveo sam problematiku glede razvoda brakova, koja je zahvatila i krscanski svijet, a ne samo sekularne humaniste, tako da sam i objasnio zasto je to pomodarstvo velika opasnost po krscanski brak i moral. Naveo sam odlucujuce faktore u drustvu i javnim ustanovama, od psihijatara, psihoterapeuta i psihologa, sudaca i protestantskih i katolickih liberala, pa sve do javnih medija, kako se  u svojim savjetnickim komunikeima uvjek i bez iznimke izjasnjavaju za razvod braka, neovisno o tezini bracnog problema i ne obaziruci se na posljedice tih aktivnosti, i koliku stetu cine djeci tih bracnih parova koji se razvode, a naravno i samim partnerima.
Trinity wrote:
1) Nije to nikakvo tužakanje. Samo ukazujem na ono čega sam svjedok. Ne zatvaram oči i uši na probleme bližnjih.
Ako nisi primijetio, ovdje se ne radi o zdravstvenom problemu, nego o psihičkom, a često i fizičkom maltretiranju . Nerijetko ni djeca nisu pošteđena toga.
2) Ovakvi brakovi ne pucaju nakon 2-3 godine, nego nakon 20-30 godina. Čisto dovoljno vremena za "reparaciju", kako ti kažeš, ali ništa ne pomaže.

1)  Dakle, ipak se radi o zdravstvenim problemima, jer onaj partner, koji nastoji svojim neadekvatnim i neljubaznim ponasanjem naskoditi svom partneru, on je bolestan i treba adekvatnu terapiju.
2) Ako se brak ne moze dovesti potpuno u sklad, ipak se ne treba razrijesiti, kako se nebi nanijele stete djeci, dakle  mladom narastaju. Ako je u pitanju droga, alkohol, nasilje psihicko ili fizicko, onda se tu mora i moze poduzeti puno toga, kako bi taj brak ozdravio.
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 12 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Guest 23/6/2014, 14:34

Ist hard to say... po meni brak je jedna preidealizirana tvorevina,koje stavlja premisu na idealne odnose izmedju supruznika..traziti krivcaa je suvsno,jer je obično krivica na obje strane...muski imaju svoj nacin za izrazavanje nezadovoljstva,zene opet drugaciji... muski u direktniji,ne toliko skloni kompliciranju i manje su sposobni skriti pravi razlog,dok zene uvijek pokusavaju krivicu prebaciti na supruznika...
ogu slobodno reci posto sam zivio sa jednom curom supa 3-4 godine,da je zajednicki zivot iskonsko iskusenje s obzirom na razlicitost u spolovima i karakteru...iako idealno u počtku vremenom se počinju uazivati razlike,koje,opet muski otvoreno priznau,dok zene uvijek situaciju modaju tako da krivica ispadne na muskome...primjer,,normalno je da se vremenom partneri zasite jedan drugoga,polako se uvuce u odnose dosada,kolotecina,i muski prijemjer postanu rezignirani,dok zene,razne situacije koriste za izazivanje rasprava,sukoba,koji su izazvani vlastitim nezadovoljstvom u odnosima..umjesto da sjednu i pricaju kako to rjesiti,krivicu počnu traziti u muskarcu koji nesklon svakodnevnom sitnicarenju i provokacijama,sve vise se distancira,a zene to objasnjavaju kao time da ju muskarac zapostavlja,iako je ona ta koja nezadvoljstvo okrunjuje svakodnevnim kvocanjem,koje dodatno komplicira stvari.u mom slucaju,ja sa msve pokusavao rjesavati mirnom spikom,zajednicim setnjama, uvodjenjem pikantnih stvari u seks,a cura je svoje nezadovoljstvo i frustracije poslom i odnosima gledala rjesiti na nacin,da ih istrese kroz sukob..."ti misis samo na seks" je bila njena tipična postapalica..no,po meni,zajedstvo se jača sa puno njeznosti,puno seksa,pun ozajednickih aktivnosti,kroz koje partneri jacaju svoj odnos i lijece ga... zene ili se bace na freneticno čiscenje stana,poslagivanje predmeta,jer u tome vide nacin da povrate kontrolu nad situacijom...dosao sa posla,vidim curanabrijana,pitam da odemo na rucak negdje van,malo prosetamo,pa na nasip,dugu setnju i tko zna sto jos...jok..nece,nema voljeoke,pitam sto bi ti radila..ne zna..sjede kljucka po kompu i ceznjivo slusa frendice na forumima ,kako imaju idealan brak..mos misit...  :clown

potrajalo koju godinu dok nisam samo jednog dana se spakirao i otutnjao.poslije je slijedilo telefosko zlostavljanje sa njene strane kako sam ovakav i onakav,jer sam je ostavio..naravno trebao sam i dalje trpeti njenu pasivnost i sipanje zuci i frustracija po meni.. konkljuzn..zene u stvari nemaju pojma sto same zele..cijeli zivot samo mastaju o necem,a da bi se potrudile taj san i odrzati,osm u teoriji,nema pojma.. :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 12 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Trinity 23/6/2014, 20:13

U ovom primjeru je prikazan jedan slučaj kad je "kriv" muž. A moglo je biti i obrnuto. Ne radi se o poopćavanju i generaliziranju, već o primjeru koji nije rijedak i za ljude u toj situaciji vrlo traumatičan.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 12 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Trinity 23/6/2014, 20:15

Michael1 wrote:
Trinity wrote:

Ova tema je prenesena sa jednog vjerničkog portala , namjerno nisam odmah navela izvor, baš da vidim reakciju. Vidiš, "ta vrsta problematike" muči mnoge brakove, priznali mi to ili ne.



Ne vidim u tekstovima na ovoj temi, da je netko argumentirao protiv gornje tvrdnje. Problemi koji se postupno pojave u braku nisu nista novoga, jer sa tim problemima su konfrontirani svi bracni parovi. Cak i najskladniji brakovi prodju tu katarzu.


Trinity wrote:

Tko je pisao zakone i kanone koji govore kad se brak može anulirati? 


Pametni ljudi, nadam se! king 
Trinity wrote:A možda zato što se kršćani (u ovom primjeru muž) ne ponaša kršćanski prema svojoj ženi? Ne traži krivca dalje.

Ja uopce ne trazim krivca u "daljini", buduci da za to nema potrebe. Naveo sam problematiku glede razvoda brakova, koja je zahvatila i krscanski svijet, a ne samo sekularne humaniste, tako da sam i objasnio zasto je to pomodarstvo velika opasnost po krscanski brak i moral. Naveo sam odlucujuce faktore u drustvu i javnim ustanovama, od psihijatara, psihoterapeuta i psihologa, sudaca i protestantskih i katolickih liberala, pa sve do javnih medija, kako se  u svojim savjetnickim komunikeima uvjek i bez iznimke izjasnjavaju za razvod braka, neovisno o tezini bracnog problema i ne obaziruci se na posljedice tih aktivnosti, i koliku stetu cine djeci tih bracnih parova koji se razvode, a naravno i samim partnerima.
Trinity wrote:
1) Nije to nikakvo tužakanje. Samo ukazujem na ono čega sam svjedok. Ne zatvaram oči i uši na probleme bližnjih.
Ako nisi primijetio, ovdje se ne radi o zdravstvenom problemu, nego o psihičkom, a često i fizičkom maltretiranju . Nerijetko ni djeca nisu pošteđena toga.
2) Ovakvi brakovi ne pucaju nakon 2-3 godine, nego nakon 20-30 godina. Čisto dovoljno vremena za "reparaciju", kako ti kažeš, ali ništa ne pomaže.

1)  Dakle, ipak se radi o zdravstvenim problemima, jer onaj partner, koji nastoji svojim neadekvatnim i neljubaznim ponasanjem naskoditi svom partneru, on je bolestan i treba adekvatnu terapiju.
2) Ako se brak ne moze dovesti potpuno u sklad, ipak se ne treba razrijesiti, kako se nebi nanijele stete djeci, dakle  mladom narastaju. Ako je u pitanju droga, alkohol, nasilje psihicko ili fizicko, onda se tu mora i moze poduzeti puno toga, kako bi taj brak ozdravio.
Nitko ne spori da treba sve poduzeti da se brak održi, ali isto tako treba priznati da to nije uvijek moguće.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 12 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Guest 23/6/2014, 20:33

Michael1 wrote:
1)  Dakle, ipak se radi o zdravstvenim problemima, jer onaj partner, koji nastoji svojim neadekvatnim i neljubaznim ponasanjem naskoditi svom partneru, on je bolestan i treba adekvatnu terapiju.
2) Ako se brak ne moze dovesti potpuno u sklad, ipak se ne treba razrijesiti, kako se nebi nanijele stete djeci, dakle  mladom narastaju. Ako je u pitanju droga, alkohol, nasilje psihicko ili fizicko, onda se tu mora i moze poduzeti puno toga, kako bi taj brak ozdravio.

Ako je u pitanju nasilje, a pogotovo ono fizičko, kakva obaveza poduzimanja ičega za spašavanje braka?
Pa da fino dok se žrtva trudi spasiti taj brak i čeka prosvjetljenje nasilnika možda izgubi život ako se kreten (ili kretenuša, tko god tu bio nasilnik) tog puta malo više zanese u svom izrazito fizičkom iznošenju argumenata?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 12 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Trinity 23/6/2014, 20:47



Michael1 wrote:
1)  Dakle, ipak se radi o zdravstvenim problemima, jer onaj partner, koji nastoji svojim neadekvatnim i neljubaznim ponasanjem naskoditi svom partneru, on je bolestan i treba adekvatnu terapiju.
2) Ako se brak ne moze dovesti potpuno u sklad, ipak se ne treba razrijesiti, kako se nebi nanijele stete djeci, dakle  mladom narastaju. Ako je u pitanju droga, alkohol, nasilje psihicko ili fizicko, onda se tu mora i moze poduzeti puno toga, kako bi taj brak ozdravio.
Valjda je veća šteta ako djeca gledaju kako jedan partner psihički i/ili fizički zlostavlja drugog. Psiholozi kažu da djeca preuzimaju obrasce ponašanja svojih roditelja. Nešto valjda i psiholozi znaju.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 12 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Guest 23/6/2014, 21:42

Vegvísir wrote:
Michael1 wrote:
1)  Dakle, ipak se radi o zdravstvenim problemima, jer onaj partner, koji nastoji svojim neadekvatnim i neljubaznim ponasanjem naskoditi svom partneru, on je bolestan i treba adekvatnu terapiju.
2) Ako se brak ne moze dovesti potpuno u sklad, ipak se ne treba razrijesiti, kako se nebi nanijele stete djeci, dakle  mladom narastaju. Ako je u pitanju droga, alkohol, nasilje psihicko ili fizicko, onda se tu mora i moze poduzeti puno toga, kako bi taj brak ozdravio.

Ako je u pitanju nasilje, a pogotovo ono fizičko, kakva obaveza poduzimanja ičega za spašavanje braka?
Pa da fino dok se žrtva trudi spasiti taj brak i čeka prosvjetljenje nasilnika možda izgubi život ako se kreten (ili kretenuša, tko god tu bio nasilnik) tog puta malo više zanese u svom izrazito fizičkom iznošenju argumenata?
 pa ne treba spasavati ono sto je tolik oshebano..no,ne bih potencirao fizicko nasije kao glavni razlog,nego godine i godine tihog psihickog matretiranja,koje tek pri kraju rezultira nasiljem...zato svako treba ocistiti pred svojim krevetom...ako je pak,doista sve nemoguce vise,svak na svoj u stranu...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 12 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Guest 23/6/2014, 22:11

bogomdani wrote:
Vegvísir wrote:
Michael1 wrote:
1)  Dakle, ipak se radi o zdravstvenim problemima, jer onaj partner, koji nastoji svojim neadekvatnim i neljubaznim ponasanjem naskoditi svom partneru, on je bolestan i treba adekvatnu terapiju.
2) Ako se brak ne moze dovesti potpuno u sklad, ipak se ne treba razrijesiti, kako se nebi nanijele stete djeci, dakle  mladom narastaju. Ako je u pitanju droga, alkohol, nasilje psihicko ili fizicko, onda se tu mora i moze poduzeti puno toga, kako bi taj brak ozdravio.

Ako je u pitanju nasilje, a pogotovo ono fizičko, kakva obaveza poduzimanja ičega za spašavanje braka?
Pa da fino dok se žrtva trudi spasiti taj brak i čeka prosvjetljenje nasilnika možda izgubi život ako se kreten (ili kretenuša, tko god tu bio nasilnik) tog puta malo više zanese u svom izrazito fizičkom iznošenju argumenata?
 pa ne treba spasavati ono sto je tolik oshebano..no,ne bih potencirao fizicko nasije kao glavni razlog,nego godine i godine tihog psihickog matretiranja,koje tek pri kraju rezultira nasiljem...zato svako treba ocistiti pred svojim krevetom...ako je pak,doista sve nemoguce vise,svak na svoj u stranu...

Slažem se sa svim. Fizičko nasilje nisam uopće tu imala namjeru isticati kao nekakav glavni razlog; izdvojeno je samo zato što takav oblik nasilja može trenutačno rezultirati tragičnim ishodom, a Michael1 i u takvim situacijama sugerira da se treba raditi na ozdravljenju takvog braka.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 12 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Trinity 23/6/2014, 22:31

Vegvísir wrote:
bogomdani wrote:
Vegvísir wrote:
Michael1 wrote:
1)  Dakle, ipak se radi o zdravstvenim problemima, jer onaj partner, koji nastoji svojim neadekvatnim i neljubaznim ponasanjem naskoditi svom partneru, on je bolestan i treba adekvatnu terapiju.
2) Ako se brak ne moze dovesti potpuno u sklad, ipak se ne treba razrijesiti, kako se nebi nanijele stete djeci, dakle  mladom narastaju. Ako je u pitanju droga, alkohol, nasilje psihicko ili fizicko, onda se tu mora i moze poduzeti puno toga, kako bi taj brak ozdravio.

Ako je u pitanju nasilje, a pogotovo ono fizičko, kakva obaveza poduzimanja ičega za spašavanje braka?
Pa da fino dok se žrtva trudi spasiti taj brak i čeka prosvjetljenje nasilnika možda izgubi život ako se kreten (ili kretenuša, tko god tu bio nasilnik) tog puta malo više zanese u svom izrazito fizičkom iznošenju argumenata?
 pa ne treba spasavati ono sto je tolik oshebano..no,ne bih potencirao fizicko nasije kao glavni razlog,nego godine i godine tihog psihickog matretiranja,koje tek pri kraju rezultira nasiljem...zato svako treba ocistiti pred svojim krevetom...ako je pak,doista sve nemoguce vise,svak na svoj u stranu...

Slažem se sa svim. Fizičko nasilje nisam uopće tu imala namjeru isticati kao nekakav glavni razlog; izdvojeno je samo zato što takav oblik nasilja može trenutačno rezultirati tragičnim ishodom, a Michael1 i u takvim situacijama sugerira da se treba raditi na ozdravljenju takvog braka.
Michael1 ne shvaća da se ne može spasiti svaki brak.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 12 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Guest 24/6/2014, 01:43

Vegvísir wrote:
bogomdani wrote:
Vegvísir wrote:
Michael1 wrote:
1)  Dakle, ipak se radi o zdravstvenim problemima, jer onaj partner, koji nastoji svojim neadekvatnim i neljubaznim ponasanjem naskoditi svom partneru, on je bolestan i treba adekvatnu terapiju.
2) Ako se brak ne moze dovesti potpuno u sklad, ipak se ne treba razrijesiti, kako se nebi nanijele stete djeci, dakle  mladom narastaju. Ako je u pitanju droga, alkohol, nasilje psihicko ili fizicko, onda se tu mora i moze poduzeti puno toga, kako bi taj brak ozdravio.

Ako je u pitanju nasilje, a pogotovo ono fizičko, kakva obaveza poduzimanja ičega za spašavanje braka?
Pa da fino dok se žrtva trudi spasiti taj brak i čeka prosvjetljenje nasilnika možda izgubi život ako se kreten (ili kretenuša, tko god tu bio nasilnik) tog puta malo više zanese u svom izrazito fizičkom iznošenju argumenata?
 pa ne treba spasavati ono sto je tolik oshebano..no,ne bih potencirao fizicko nasije kao glavni razlog,nego godine i godine tihog psihickog matretiranja,koje tek pri kraju rezultira nasiljem...zato svako treba ocistiti pred svojim krevetom...ako je pak,doista sve nemoguce vise,svak na svoj u stranu...

Slažem se sa svim. Fizičko nasilje nisam uopće tu imala namjeru isticati kao nekakav glavni razlog; izdvojeno je samo zato što takav oblik nasilja može trenutačno rezultirati tragičnim ishodom, a Michael1 i u takvim situacijama sugerira da se treba raditi na ozdravljenju takvog braka.
Kad problemi dobiju oblik psihofizckog nasilja,tu vise nema pomoci.prije svega,sto tu vise ne postoji cijenjenje i postivanje partnera..o nekim osjecajima necu iti pricati..kakogod,postoji jedan trenutakkada partneri svjesno  isa zluradoscu pocnu psihicki zlostavljati jedno drugog...počnu se inatitit,raditi stvari za koje znaju da ce iskidati zivce partnera.. i tako....tu znaju i muski i zene biti brutalni i zli... no jos je i dobro sto rade jedni drugima na zapadu...od brutalnih ubojstava pa sve do narucenih.... zato je mozda i bolje se razdvojiti,ako situacija ide u tom pravcu...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 12 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by e-one 24/6/2014, 05:28

bogomdani wrote:.. konkljuzn..zene u stvari nemaju pojma sto same zele..cijeli zivot samo mastaju o necem,a da bi se potrudile taj san i odrzati,osm u teoriji,nema pojma.. :clown


dok su cure maštaju da postanu žene, a onda da postanu udovice.  :roll 
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Ne  muž, nego Bog je moj sudac - Page 12 Empty Re: Ne muž, nego Bog je moj sudac

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 14 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum