ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi?

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? Empty Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi?

Post by Michael1 2/6/2014, 11:37

Pa ako cemo slijediti misljenje nekolicine tzv. znanstvenika iz Amerike, ateistima je stvarno stalo do svijeta i ljudi.
U kolikoj mjeri to odgovara istini?

http://znanost.geek.hr/clanak/nisu-ni-svi-ateisti-isti-istrazivanje-pokazalo-da-postoji-sest-vrsta-ateista/
Oduvijek se smatralo da su ateisti jednolika skupina ljudi koji naprosto nemaju nikakva religijska uvjerenja. No zanimljivo istraživanje profesora iz Tennesseeja pokazalo je da postoji šest vrsta ateista: intelektualni ateisti, aktivistički ateisti, istraživački agnostici, antiteisti, neteisti i ritualni ateisti.
Ateisti su postali zanimljivi znanstvenicima i tako su profesori sa Sveučilišta Chattanooga u Tennesseeju proveli istraživanje kakvi sve tipovi ateista postoje. Neke će možda iznenaditi, ali neke i ne rezultat ovog prvog istraživanja ovakve vrste koje je pokazalo da ateisti nisu ništa manje raznoliki od vjernika. Naime, oduvijek se smatralo kako su ateisti naprosto ateisti te da se od vjernika, osim što nemaju nikakvih religijskih uvjerenja razlikuju po tome što su u odnosu na razne vrste vjernika ateisti jednolika skupina ljudi.
Međutim, kako postoje različiti vjernici, tako postoje i različiti ateisti. Kako se navodi u istraživanju, nekadašnje studije koje su se bavile raznolikošću vjerovanja, ali i nevjerovanja stalno su ateiste trpale u istu kategoriju. Ateistima su se oduvijek smatrali svi oni ljude koji nemaju nikakva religijska uvjerenja niti vjeruju u Boga, ali prema istraživanju napravljenom na Chattanoogu zapravo postoji šest vrsta ateista: intelektualni ateisti, aktivistički ateisti, istraživački agnostici, antiteisti, neteisti i ritualni ateisti.
Najraširenija su skupina intelektualni ateisti, a radi se o onima koji sebe definiraju kao individualce koji proaktivno nastoje sami sebe educirati i tražiti odgovore na razna pitanja koja se tiču ontologije. Aktivistički ateisti najviše su uključene u razne društvene aktivnosti, a njihov je aktivizam raširen na razne vrste aktivizma, od socijalne pravde i ženskih prava do prava gay populacije. Istraživački agnostici smatraju se najsretnijima među ateistima i otvoreni su za razne mogućnosti. Oni su, naime, najotvoreniji za rasprave i debate o religioznim i ateističkim elementima u društvu.
Najradikalnijima se smatraju antiteisti, koji vjeruju kako je religija najdestruktivnija sila u društvu. Profesori koji su proveli istraživanje doduše navode kako se radi o najmanjoj grupi ateista, ali s najvišim stupnjem bijesa prema religiji pa čak i određenim dogmatizmom. Mala, ali grupa s najbržim rastom su neteisti.
Neteistima religija nikada nije ni bila neki značajan dio u životu niti se zapravo previše bave pitanjima religije, ali se ne bave ni pitanjima ateizma. Oni su praktički potpuno nezainteresirani za bilo kakve društvene okolnosti koje imaju veze s religijom, vjerovanjem ili nevjerovanjem. I na kraju se iskristalizirala skupina o kojoj voditelji istraživanja nisu čak ni razmišljali prije nego što je istraživanje počelo, a to su ritualni ateisti.
To su oni koji svrhu traže u raznim ritualima i tradiciji. Najčešće ćete ih vidjeti primjerice na meditaciji, glazbenim radionicama, na jogi i slično.
Jedna je stvar većini svih ateista ipak zajednička. Prema ovom zanimljivom istraživanju, najveći broj ateista pokušava svojim djelovanjem i razmišljanjem promijeniti svijet i učiniti ga boljim. Naime, suprotno vjerovanju kako su ateisti uglavnom ignoranti koji misle samo na svoj boljitak, stvar je zapravo skroz suprotna. Ateistima je zaista stalo do svijeta i ljudi oko sebe.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? Empty Re: Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi?

Post by Michael1 2/6/2014, 11:38

Sto mislite o nasim forumskim ateistima? U koju bi ih kategoriju uvrstili?

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? Empty Re: Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi?

Post by oldie 2/6/2014, 11:50

Michael1 wrote:Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? 
-Ateistima je zaista stalo do svijeta i ljudi oko sebe.
Case closed!

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? Empty Re: Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi?

Post by Michael1 2/6/2014, 12:10

oldie wrote:
Michael1 wrote:Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? 
-Ateistima je zaista stalo do svijeta i ljudi oko sebe.
Case closed!

U koju se kategoriju svrstavas, Oldie?

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? Empty Re: Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi?

Post by oldie 2/6/2014, 12:23

Michael1 wrote:
oldie wrote:
Michael1 wrote:Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? 
-Ateistima je zaista stalo do svijeta i ljudi oko sebe.
Case closed!

U koju se kategoriju svrstavas, Oldie?
U sedmu...odbijam da me se zove ateistom kao što i ti odbijaš da te se zove aastrologom (ili apepeljugom ili ajednorogom)

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? Empty Re: Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi?

Post by Michael1 2/6/2014, 12:41

oldie wrote:
Michael1 wrote:
oldie wrote:
Michael1 wrote:Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? 
-Ateistima je zaista stalo do svijeta i ljudi oko sebe.
Case closed!

U koju se kategoriju svrstavas, Oldie?
U sedmu...odbijam da me se zove ateistom kao što i ti odbijaš da te se zove aastrologom (ili apepeljugom ili ajednorogom)

Zar si konacno konvertirao na Islam?
Masallah!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? Empty Re: Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi?

Post by Michael1 2/6/2014, 15:29

Oldie, da li cemo uskoro dozivjeti, da ce sex heteroseksualnih parova biti zabranjen, a iskljucivo homosex dozvoljen? Tvoji militantni ateisti iz  bas"Toga" miljea propagiraju nesto slicno!
Hahahahaha,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, bounce ,,,,,,,,,,,,,,,,,neka nam sam kaze...............

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? Empty Re: Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi?

Post by oldie 2/6/2014, 15:45

Michael1 wrote:Oldie, da li cemo uskoro dozivjeti, da ce sex heteroseksualnih parova biti zabranjen, a iskljucivo homosex dozvoljen? Tvoji militantni ateisti iz  bas"Toga" miljea propagiraju nesto slicno!
Hahahahaha,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, bounce ,,,,,,,,,,,,,,,,,neka nam sam kaze...............
pa ukoliko kao plod heteroseksualne veze nastaju isključivo djeca budući kreacionisti, trebalo bi razmisliti i o takvoj opciji....

uostalom,  reče jedan:
Po svim tumačenjima evolucijske teorije, kreacionisti su trebali odavno izumrijetiOni su potpuno beskorisni u ekosustavu planeta, i ne postoji niti jedna druga vrsta koja je tako dugo opstala, a da ima takva temeljna neslaganja s uočljivom stvarnošću...."

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? Empty Re: Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi?

Post by Michael1 2/6/2014, 16:04

oldie wrote:
Michael1 wrote:Oldie, da li cemo uskoro dozivjeti, da ce sex heteroseksualnih parova biti zabranjen, a iskljucivo homosex dozvoljen? Tvoji militantni ateisti iz  bas"Toga" miljea propagiraju nesto slicno!
Hahahahaha,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, bounce ,,,,,,,,,,,,,,,,,neka nam sam kaze...............
pa ukoliko kao plod heteroseksualne veze nastaju isključivo djeca budući kreacionisti, trebalo bi razmisliti i o takvoj opciji....

uostalom,  reče jedan:
Po svim tumačenjima evolucijske teorije, kreacionisti su trebali odavno izumrijetiOni su potpuno beskorisni u ekosustavu planeta, i ne postoji niti jedna druga vrsta koja je tako dugo opstala, a da ima takva temeljna neslaganja s uočljivom stvarnošću...."

Hahahaha,,,,,,,,,,,,,,,, lol!,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ovo ti je do sada najbolji Argument u korist evoucionizma!
A upravo evolucija postulira odumiranje ateista! Iako si u kontradikciji sam sa sobom, zacjelo ces naci bolji argument od ovoga, a ja strpljivo cekam,  da se ponovno nasmijem tvojim salama. :tu

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? Empty Re: Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi?

Post by oldie 2/6/2014, 20:34

Michael1 wrote:
oldie wrote:
Michael1 wrote:Oldie, da li cemo uskoro dozivjeti, da ce sex heteroseksualnih parova biti zabranjen, a iskljucivo homosex dozvoljen? Tvoji militantni ateisti iz  bas"Toga" miljea propagiraju nesto slicno!
Hahahahaha,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, bounce ,,,,,,,,,,,,,,,,,neka nam sam kaze...............
pa ukoliko kao plod heteroseksualne veze nastaju isključivo djeca budući kreacionisti, trebalo bi razmisliti i o takvoj opciji....

uostalom,  reče jedan:
Po svim tumačenjima evolucijske teorije, kreacionisti su trebali odavno izumrijetiOni su potpuno beskorisni u ekosustavu planeta, i ne postoji niti jedna druga vrsta koja je tako dugo opstala, a da ima takva temeljna neslaganja s uočljivom stvarnošću...."

Hahahaha,,,,,,,,,,,,,,,, lol!,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ovo ti je do sada najbolji Argument u korist evoucionizma!
A upravo evolucija postulira odumiranje ateista! Iako si u kontradikciji sam sa sobom, zacjelo ces naci bolji argument od ovoga, a ja strpljivo cekam,  da se ponovno nasmijem tvojim salama. :tu
Ateisti priznaju kada teorija koju podržavaju ima rupa...To je izjava Dawkinsa: do sada je samo jedna stvar narušila vjerodostojnost teorije evolucije, a to su kreacionisti - čak je to otvoreno priznao i R. Dawkins koji i samo njihovo postojanje (kreacionista) smatra teškim udarcem vjerodostojnosti teorije evolucije jer Darwinova teorija evolucije ne može ponuditi racionalno objašnjenje za nastavak njihovog postojanja. Proces prirodne selekcije odnosi se na gene koji pružaju prednosti u borbi za opstanak i njihova svojstva bivaju sačuvana kroz generacije, no znanstvenici ne mogu pronaći korisnu svrhu za gen koji omogućava ljudima da vjeruju da je Zemlja stvorena u samo šest dana prije oko 10.000 godina.
"Zasigurno se radi o pogrešci u našem argumentiranju", rekao je Dawkins. "Po svim tumačenjima evolucijske teorije, kreacionisti su trebali odavno izumrijetiOni su potpuno beskorisni u ekosustavu planeta, i ne postoji niti jedna druga vrsta koja je tako dugo opstala, a da ima takva temeljna neslaganja s uočljivom stvarnošću...."

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? Empty Re: Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi?

Post by Michael1 5/6/2014, 10:40

oldie wrote:
Michael1 wrote:
oldie wrote:
Michael1 wrote:Oldie, da li cemo uskoro dozivjeti, da ce sex heteroseksualnih parova biti zabranjen, a iskljucivo homosex dozvoljen? Tvoji militantni ateisti iz  bas"Toga" miljea propagiraju nesto slicno!
Hahahahaha,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, bounce ,,,,,,,,,,,,,,,,,neka nam sam kaze...............
pa ukoliko kao plod heteroseksualne veze nastaju isključivo djeca budući kreacionisti, trebalo bi razmisliti i o takvoj opciji....

uostalom,  reče jedan:
Po svim tumačenjima evolucijske teorije, kreacionisti su trebali odavno izumrijetiOni su potpuno beskorisni u ekosustavu planeta, i ne postoji niti jedna druga vrsta koja je tako dugo opstala, a da ima takva temeljna neslaganja s uočljivom stvarnošću...."

Hahahaha,,,,,,,,,,,,,,,, lol!,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ovo ti je do sada najbolji Argument u korist evoucionizma!
A upravo evolucija postulira odumiranje ateista! Iako si u kontradikciji sam sa sobom, zacjelo ces naci bolji argument od ovoga, a ja strpljivo cekam,  da se ponovno nasmijem tvojim salama. :tu
Ateisti priznaju kada teorija koju podržavaju ima rupa...To je izjava Dawkinsa: do sada je samo jedna stvar narušila vjerodostojnost teorije evolucije, a to su kreacionisti - čak je to otvoreno priznao i R. Dawkins koji i samo njihovo postojanje (kreacionista) smatra teškim udarcem vjerodostojnosti teorije evolucije jer Darwinova teorija evolucije ne može ponuditi racionalno objašnjenje za nastavak njihovog postojanja. Proces prirodne selekcije odnosi se na gene koji pružaju prednosti u borbi za opstanak i njihova svojstva bivaju sačuvana kroz generacije, no znanstvenici ne mogu pronaći korisnu svrhu za gen koji omogućava ljudima da vjeruju da je Zemlja stvorena u samo šest dana prije oko 10.000 godina.
"Zasigurno se radi o pogrešci u našem argumentiranju", rekao je Dawkins. "Po svim tumačenjima evolucijske teorije, kreacionisti su trebali odavno izumrijetiOni su potpuno beskorisni u ekosustavu planeta, i ne postoji niti jedna druga vrsta koja je tako dugo opstala, a da ima takva temeljna neslaganja s uočljivom stvarnošću...."

Na tvoju veliku zalost i ti i tvoj "mentor" Dawkins zaboravljate jednu stvar, a ta je, da ateista imamo oko 200 milijuna na plavom Planetu zvanom Zemlja, a njih oko 7 milijardi vjeruje u kreaciju. lol!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? Empty Re: Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi?

Post by kingkong 5/6/2014, 11:16

Eto, konačno smo i to saznali: Oldie nije ateist! I ne vjeruje u boga. Dakako; ovo nije nikakva profilacija jer korisnik sam potvrđuje tako nešto!  B-)

_________________
Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? Empty Re: Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi?

Post by kingkong 5/6/2014, 11:18

A odgovor na temu: ateistima nije stalo do svijeta i ljudi iz jednog jedinog razloga: takva vrsta ljudi ne postoji.

_________________
Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? Empty Re: Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi?

Post by oldie 5/6/2014, 12:28

kingkong wrote:A odgovor na temu: ateistima nije stalo do svijeta i ljudi iz jednog jedinog razloga: takva vrsta ljudi ne postoji.
glupo (ali očekivano) od ovog korisnika...

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? Empty Re: Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi?

Post by oldie 5/6/2014, 12:33

kingkong wrote:Eto, konačno smo i to saznali: Oldie nije ateist! I ne vjeruje u boga. Dakako; ovo nije nikakva profilacija jer korisnik sam potvrđuje tako nešto!  B-)
mislim da smo to raskrstili na starom forumu: naziv ateisti dali su nam vjernici...ako nam već treba naziv onda je "nepraznovjernik" bolji izbor od ateist....Mi ne vidimo razliku između vjerovanja u boga i vjerovanja u gatanje iz kave (ili u vile i vještice....)

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? Empty Re: Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi?

Post by Guest 5/6/2014, 13:52

Ne vidim zašto ateistu ne bi bilo stalo do svijeta i ljudi, to samo zavisi od čovjeka i njegovog karaktera.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? Empty Re: Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi?

Post by aben 5/6/2014, 14:39

nepraznovjernici zaista nemaju razloga brinuti o ostalim ljudima, bar ne o onim koi su malo udaljeniji od njihove zajednice.
znači, o svojoj obitelji se skrbiš, o svojoj zajednici brineš, do svoje nacije držiš a ostale iskorištavaš bejsomučno imperijalistički, podlom dvoličnom backstabbing igrom (diplomacijom).

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? Empty Re: Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi?

Post by Michael1 5/6/2014, 14:49

von_Starhemberg wrote:Ne vidim zašto ateistu ne bi bilo stalo do svijeta i ljudi, to samo zavisi od čovjeka i njegovog karaktera.

Do cega bi inace stalo??? lol!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? Empty Re: Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi?

Post by Guest 5/6/2014, 15:03

Michael1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Ne vidim zašto ateistu ne bi bilo stalo do svijeta i ljudi, to samo zavisi od čovjeka i njegovog karaktera.

Do cega bi inace stalo??? lol!
Pa nekome je samo do novca, moći, seksa ili nečeg desetog, pa ne preza ni od čega i ni od koga da do tog po svaku cijenu dođe.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? Empty Re: Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi?

Post by oldie 5/6/2014, 16:05

Michael1 wrote:
Na tvoju veliku zalost i ti i tvoj "mentor" Dawkins zaboravljate jednu stvar, a ta je, da ateista imamo oko 200 milijuna na plavom Planetu zvanom Zemlja, a njih oko 7 milijardi vjeruje u kreaciju. lol!

voliš velike brojke?

2/3 ljudi (5 mlrd) nisu kršćani tj smatraju da je isus bezveznjak lol!

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi? Empty Re: Da li je ateistima stalo do svijeta i ljudi?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum