ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

rezultat HDZjot reforme djecjeg doplatka

Go down

rezultat HDZjot reforme djecjeg doplatka Empty rezultat HDZjot reforme djecjeg doplatka

Post by debotoijusto Mon 29 Apr - 18:58

Izmjene Zakona o doplatku za djecu koji je stupio na snagu 1. ožujka prema kojima je oko pola milijuna djece trebalo primati skromni doplatak u iznosima od 31, 40, 49, 55 i 62 eura, ovisno o mjesečnom dohotku po članu kućanstva, doživjele su fijasko jer je u travnju samo 186.410 djece primalo dječji doplatak, što je manje nego početkom godine kada je doplatak primalo 219 tisuća djece. Pokazuju to podaci Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje (HZMO) o korisnicima i primateljima dječjeg doplatka za ožujak s isplatom doplatka u travnju.

Umjesto povećanja broja djece koja primaju doplatak, iz mjeseca u mjesec pada broj djece primatelja doplatka što stručnjake ne čudi jer su upozoravali ne samo da je trebalo uvesti doplatak za svu djecu, koji ima većina zemalja EU, nego i da su iznosi doplatka niski, kao i postavljeni dohodovni cenzusi.




Loši su to pokazatelji brige za djecu u državi u kojoj je lani rođeno samo 32 tisuće djece, najmanje u povijesti ove zemlje. No prema popisu stanovništva iz 2021. još uvijek imamo 741 tisuću djece i mladih do 19 godina, ako ih se u međuvremenu dio nije iselio s obiteljima, pa bi buduća vlast trebala i povećanjem doplatka pokazati da joj je stalo do djece i da ta djeca i ostanu u zemlji. Inače, 2001. doplatak je primalo skoro 629 tisuća djece, a danas svega njih nešto više od 186 tisuća.

https://www.vecernji.hr/vijesti/doplatak-dobilo-186-000-djece-a-trebalo-500-000-1763605
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

rezultat HDZjot reforme djecjeg doplatka Empty Re: rezultat HDZjot reforme djecjeg doplatka

Post by debotoijusto Mon 29 Apr - 18:58

prokleti tomasevic
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

rezultat HDZjot reforme djecjeg doplatka Empty Re: rezultat HDZjot reforme djecjeg doplatka

Post by RayMabus Mon 29 Apr - 19:06

Uvozit ćemo Nepalce.

Ma tko će sad zajebavat s tim natalitetom. I onako mu nema spasa u emanicipaciji pa piši propalo.

Kažu one da im je teško naći partnera. Pa normalno. Tko bi normalan vas uoće tija u kući i u životu općenito da s vama ima ikakva posla ?

https://slobodnadalmacija.hr/split/pitali-smo-splicane-kada-je-idealno-vrijeme-za-uci-u-brak-a-svi-se-slazu-u-jednome-danas-je-puno-teze-naci-partnera-1384739


Živimo u vremenima kada je većini mladih nužno odraditi fakultetske obaveze i osigurati financijsku stabilnost prije ikakve pomisli na brak i zasnivanje obitelji. Dok su starije generacije puno ranije i naizgled lakše ‘uplovljavale‘ u bračni odnos, danas je ipak primarno izgraditi karijeru.

Uputili smo se do splitskog Kampusa na kojem smo naišli na više različitih generacija kojima smo postavili isto pitanje - kada je idealno vrijeme za ući u brak? Iako je generacijski jaz očigledan, stariji sugrađani ipak razumiju da današnja mladost ima podosta više gotovo nužnih preduvjeta prije stupanja u bračni odnos.

RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

rezultat HDZjot reforme djecjeg doplatka Empty Re: rezultat HDZjot reforme djecjeg doplatka

Post by RayMabus Mon 29 Apr - 19:11

Ovo su mi njihove najjače izjave kad je njima najbolje vrime za brak pa onda ono 27 godina, kasne dvadesete, nakon faksa i tako.

Šta si ti muško pa ćeš u kasnim dvadesetima tražiti mlađu žensku i ta priča.

Ona je već old tajmer u 27-oj.

Aj pići ća.

Onda bi se ka udala.

Ma da ne bi slučajno.

Moš mislit.

Samo tebe čekaju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

rezultat HDZjot reforme djecjeg doplatka Empty Re: rezultat HDZjot reforme djecjeg doplatka

Post by RayMabus Mon 29 Apr - 19:17

Koji su to umovi.

One će čekat kasne dvadesete pa im je tad najbolje.

To ko muški jer tad muški gledaju mlađe ženske i da stupe u zrak pa one sad žele bit isto šta i muški.

Emanicipacija.

Ajmo odprdi u skokovima.

Hop hop hop odjebi u skkovima.

Šta dalje.

Tko te ne zna skupo ćete platiti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

rezultat HDZjot reforme djecjeg doplatka Empty Re: rezultat HDZjot reforme djecjeg doplatka

Post by RayMabus Mon 29 Apr - 19:43

Ljudi ne vole kad im se kaže istina u lice. Većina ljudi. Više vole da im se kaže ono šta žele čuti.

Kod mene toga nema. Ne dolazi u obzir. Jer mene to ne zanima nego samo ono što jest i ništa više. Dakle samo me istina zanima i ništa više osim istine ( činjenica, činjeničnog stanja ). Prodavači magle i oblaka me ne zanimaju uopće.

Tako ni društvo ne voli to čuti pa ako nisi na njihovoj valnoj duljini onda te pokušavaju isključiti i degradirati pa si onda ti nazad i primitivan i tako to.

Dobro ja sam nazadan i primitivan a vama je natalitet krepa i još jače će u budućnosti.

Dok ne izumrete.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

rezultat HDZjot reforme djecjeg doplatka Empty Re: rezultat HDZjot reforme djecjeg doplatka

Post by RayMabus Mon 29 Apr - 19:56

Jes vidija ti kraljica a ?

Njoj je najbolje tamo u kasnim 20-ima, iza 27-e. Kad se malo izgušta, napravi malo sebi karijere da ima i tako, da nije ovisna o mužu i tako to.

I onda će ona ka muški u kasnim dvadesetima ić tražit nekoga kome će se uvalit u kuću i u život da mu soli pamet i uvodi svoja pravila šta njoj paše a šta joj ne paše i kako mora biti sve po njenome kako ona to zamišlja a ti trči za njom i izvršavaj njene želje i zapovijedi.

Pa sretno onome tko to dovede u kuću i u život. Baš će mu biti lijepo s takvim umom u kući i u životu kad se veže uz istu a s njom nema rasprave nego samo po njenome i kako ona oće i kako je ona zamislila.

Al ćeš se najist govana s njom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

rezultat HDZjot reforme djecjeg doplatka Empty Re: rezultat HDZjot reforme djecjeg doplatka

Post by RayMabus Mon 29 Apr - 20:17

Zamisli kolika je to količina ega kad ona ispali da je njoj najbolje iza 27 tamo kad se ona izgušta i eventualno ako ide na faks pa da malo sebi karijeru napravi pa će onda ona tražit nešto pa brak itd.

Znači u njenom svijetu u kojem ona živi ovi svi samo nju čekaju i po njoj će se cijeli svijet ravnati.

Zamisli koji je to mega ego unutra u toj glavi.

Ko svemir.

Ona je epi centar galaksije oko se vrte sva zviježda u toj galaskiji.

RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

rezultat HDZjot reforme djecjeg doplatka Empty Re: rezultat HDZjot reforme djecjeg doplatka

Post by RayMabus Mon 29 Apr - 20:28

Na kraju ispadne skroz nešto drugo pa onda kukaju kako nema nitko da njih ženi a to oće reč kako se ta zviježđa ne vrte oko mene kad sam ja epicentar galaksije.

Eto ne vrte se zato jer ti nisi epicentar galaksije.

Eto zato se ne vrte tj nema tko da tebe i takve ženi i vodi doma i u kuću i u život i to sranje sebi natovari na vrat za cijeli život tj veže se s time trajno itd i ta priča dijete i to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

rezultat HDZjot reforme djecjeg doplatka Empty Re: rezultat HDZjot reforme djecjeg doplatka

Post by RayMabus Tue 30 Apr - 8:50

Ona će gonjat karijeru pa će ona u kasnim dvadesetima tražit nešto ko da je muško.

Jebo ti ja mater koja te takvu odgojila.


U Hrvatskoj se 2022. godine rodilo 33.883 djece, gotovo 3000 manje nego 2021. godine.


U 2023. živorođeno je 32.047 djece ili gotovo dvije hiljade manje nego 2022. godine kad ih je bilo 34.027.


---

U samo dvije godine pad od pet tisuća.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

rezultat HDZjot reforme djecjeg doplatka Empty Re: rezultat HDZjot reforme djecjeg doplatka

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum