ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Službeno je: Kristina iz SOS Dječjeg sela Lekenik osvojila prestižnu svjetsku nagradu

Go down

Službeno je: Kristina iz SOS Dječjeg sela Lekenik osvojila prestižnu svjetsku nagradu Empty Službeno je: Kristina iz SOS Dječjeg sela Lekenik osvojila prestižnu svjetsku nagradu

Post by debotoijusto 1/8/2020, 13:29

KRISTINA IVANUŠ, koja je odrasla u SOS Dječjem Lekenik, i službeno je osvojila prestižnu titulu Herman Gmeiner Award, koja se dodjeljuje uspješnoj djeci SOS Dječjeg sela na globalnoj razini.
"Vrištala sam od sreće kad je napokon stigao mail i ne mogu vjerovati da sam ja ta osoba u svijetu koja je osvojila nagradu. Presudna je u svemu tome čini se bila moja priča koja je dotaknula mnoge u Hrvatskoj, lijepo je da se ljudi vole uključiti i da ima ljudi na koje se uvijek može računati", rekla je za portal VG danas.
"Nisam sanjala da će se cijela Hrvatska dići na noge i da će se ljudi potruditi dati mi glas kako bih pobijedila", dodala je.
Kad je imala četiri godine, sa sestrom Anamarijom smještena je u SOS Dječje selo Lekenik.
"Nije mi bilo teško i traumatično zato što sam još bila jako mala i mogu reći da sam se brzo prilagodila jer je tamo bilo puno druge djece, a tad mi je bila najzanimljivija igra i upoznavanje druge djece", rekla je za Dnevnik Nove TV.
Samo dvije godine kasnije dijagnosticirana joj je teška bolest perifernih živaca, poliradikuloneuropatija. Ni to nije obeshrabrilo ovu djevojku, kako je ispričala, voljela je biti u bolnici jer se brzo sprijateljila s medicinskim osobljem, a kad bi morala izaći iz bolnice, pala bi i pokoja suza.



Kad joj je bilo 15 godina, preselila se u SOS zajednicu mladih u Veliku Goricu, gdje je ostala do svoje 18. godine, kad je upisala fakultet i otišla u Zagreb. Danas živi u Studentskom domu Stjepan Radić.
Kako sama plaća studij novcem koji zaradi te pomoću stipendije, novčanu nagradu koju je osvojila planira uložiti u obrazovanje.
Kristina se uz studij bavi čišćenjem podmorja, ronjenjem i podvodnim modelingom.
Nagrada koju je Kristina osvojila dobila je ime po Hermannu Gmeineru, austrijskom filantropu koji je nakon Drugoga svjetskog rata pomagao brojnoj siročadi osnivanjem SOS Sela, koja danas djeci bez roditelja i roditeljske skrbi pružaju trajan dom i sretno djetinjstvo. Danas je međunarodna nevladina dobrotvorna organizacija koja djeluje u 139 zemalja svijeta i brine se za čak 571 SOS Dječje selo.


https://www.index.hr/magazin/clanak/sluzbeno-je-kristina-iz-sos-djecjeg-sela-lekenik-osvojila-prestiznu-svjetsku-nagradu/2202267.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30603
2014-04-12


Back to top Go down

Službeno je: Kristina iz SOS Dječjeg sela Lekenik osvojila prestižnu svjetsku nagradu Empty Re: Službeno je: Kristina iz SOS Dječjeg sela Lekenik osvojila prestižnu svjetsku nagradu

Post by debotoijusto 1/8/2020, 13:30

vise kristina a manje karolina
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30603
2014-04-12


Back to top Go down

Službeno je: Kristina iz SOS Dječjeg sela Lekenik osvojila prestižnu svjetsku nagradu Empty Re: Službeno je: Kristina iz SOS Dječjeg sela Lekenik osvojila prestižnu svjetsku nagradu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum