ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

idem

Go down

idem Empty idem

Post by debotoijusto 16/2/2024, 17:27

LIJEVO-LIBERALNI oporbeni blok, u kojem je okupljeno 11 stranaka udruženih protiv HDZ-a, u subotu u 11 sati na Markovom trgu organizira prosvjed protiv Andreja Plenkovića i njegove vlade. Na prosvjed pod nazivom "Dosta je - odmah na izbore!" su se odlučili nakon što je Kenwood Kenon uz pomoć saborske većine postavio duboko kompromitiranog suca Ivana Turudića za novog glavnog državnog odvjetnika.

Prosvjed zajednički organiziraju SDP i Možemo, kao najjače lijeve oporbene stranke, te niz drugih manjih stranaka, od Centra Ivice Puljka, preko Fokusa, HSS-a, Reformista, IDS-a, PGS-a, Radničke fronte i Glasa, do Socijaldemokrata.


Iz stranke Možemo objavili su informacije uoči subotnjeg prosvjeda. Bit će dva glavna pravca kretanja prema konačnom cilju gdje će se prosvjed održati, a to je Markov trg.

Dva pravca kretanja:

Mesnička - Strossmayerovo šetalište - Dverce - Ćirilometodska - Markov trg
Trg bana Jelačića - Radićeva - Zakmardijeve stube - Ćirilometodska - Markov trg
Dolazak kroz Kamenita vrata nije dozvoljen i bit će dostupan isključivo za stanare, osobe s invaliditetom i osobe s teškoćama u kretanju. Preporučeno je korištenje javnog prijevoza umjesto automobila.


idem 73895cb9-abd0-413f-b1d9-e019da76c2dc


Objavili su i govornike te njihov redoslijed. Prva će, nakon uvoda, govoriti Sandra Benčić, potom će na pozornicu stupiti zasad nepoznat gost.

Nakon njega riječ će dobiti Centar/GLAS/SSiP i Radnička fronta, a to će redom biti: splitski gradonačelnik Ivica Puljak, Dalija Orešković, Anka Mrak Taritaš te Katarina Peović.

Nakon njih opet nastupa gost, a potom Socijaldemokrat Davorko Vidović, HSS-ov Krešo Beljak, te David Bregovac u ime Hrvatskih laburista - stranke rada.

Poslije će govoriti Davor Nađi iz Fokusa, Natalija Martinčević iz Narodne stranke - Reformisti te Dalibor Paus (IDS) i Dario Vasilić (PGS).

Opet na red dolazi gost i na kraju će riječ imati Peđa Grbin, šef SDP-a.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/mozemo-objavio-nove-informacije-o-sutrasnjem-prosvjedu-objavljeno-i-tko-ce-govoriti/2539257.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30614
2014-04-12


Back to top Go down

idem Empty Re: idem

Post by AssadNaPodmornici 16/2/2024, 17:29

hhaha. no.
ne zanima me soroševa alternativa.
bolje korumpirani hercegovačko-bosanski HDZ nego "pošteni soroševci"

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20933
2018-06-14


Back to top Go down

idem Empty Re: idem

Post by Sora 16/2/2024, 17:32

AssadNaPodmornici wrote:hhaha. no.
ne zanima me soroševa alternativa.
bolje korumpirani hercegovačko-bosanski HDZ nego "pošteni soroševci"

sotono apage iššš

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

idem Empty Re: idem

Post by debotoijusto 16/2/2024, 21:54

Pokazujemo da niti jedna vlast ne može što god hoće, jer mi nećemo postati ni Orbanova Mađarska ni Vučićeva Srbija. Već smo nekoliko puta pokazali od 90-ih na ovamo, i Tuđmanovoj vlasti i Karamarku, da Hrvatska može bolje prosvjedom, a sutra ćemo to pokazati i AP-u. Kada se radi o napadu na fundament onoga što kao zemlja jesmo, uvijek smo znali pokazati otpor”, kaže.

Dodala je i da dolazi i 20-ak autobusa iz cijele Hrvatske, da će biti otvoreno nekoliko ulaza na Gornji grad te da će volonteri preusmjeravati građane tamo gdje je gužva manja.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/oporba-najavljuje-veliki-prosvjed-ovo-je-prijelomni-trenutak/2539191.aspx?index_tid=467355
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30614
2014-04-12


Back to top Go down

idem Empty Re: idem

Post by Joža 16/2/2024, 22:00

debotoijusto wrote:Pokazujemo da niti jedna vlast ne može što god hoće, jer mi nećemo postati ni Orbanova Mađarska ni Vučićeva Srbija. Već smo nekoliko puta pokazali od 90-ih na ovamo, i Tuđmanovoj vlasti i Karamarku, da Hrvatska može bolje prosvjedom, a sutra ćemo to pokazati i AP-u. Kada se radi o napadu na fundament onoga što kao zemlja jesmo, uvijek smo znali pokazati otpor”, kaže.  

Dodala je i da dolazi i 20-ak autobusa iz cijele Hrvatske, da će biti otvoreno nekoliko ulaza na Gornji grad te da će volonteri preusmjeravati građane tamo gdje je gužva manja.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/oporba-najavljuje-veliki-prosvjed-ovo-je-prijelomni-trenutak/2539191.aspx?index_tid=467355

Je l' imate dosta uložaka jerbo bit će menzesa samo takvog.

_________________
Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2461
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

idem Empty Re: idem

Post by crvenkasti 16/2/2024, 22:01

debotoijusto wrote:Pokazujemo da niti jedna vlast ne može što god hoće, jer mi nećemo postati ni Orbanova Mađarska ni Vučićeva Srbija.

Hoće ponijeti i Vučićevu lutku da ju spale?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28770
2014-04-17


Back to top Go down

idem Empty Re: idem

Post by Joža 16/2/2024, 22:04

Sora wrote:
AssadNaPodmornici wrote:hhaha. no.
ne zanima me soroševa alternativa.
bolje korumpirani hercegovačko-bosanski HDZ nego "pošteni soroševci"

sotono apage iššš

Baba jebate koji ti kurac?
Pušćaj dicu neka se igraju na male  branke.

_________________
Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2461
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

idem Empty Re: idem

Post by Joža 16/2/2024, 22:08

AssadNaPodmornici wrote:hhaha. no.
ne zanima me soroševa alternativa.
bolje korumpirani hercegovačko-bosanski HDZ nego "pošteni soroševci"

O žrvanj ti užaren.

Pa HDZ su ti sorščad. Plenki i Soroš Jr. su prijatelji.

_________________
Suspect
Joža
Joža

Male
Posts : 2461
2022-02-24

Lokacija: : Uprava državne sigurnosti NR Hrvatske

Back to top Go down

idem Empty Re: idem

Post by Eroo 17/2/2024, 00:39

crvenkasti wrote:
debotoijusto wrote:Pokazujemo da niti jedna vlast ne može što god hoće, jer mi nećemo postati ni Orbanova Mađarska ni Vučićeva Srbija.

Hoće ponijeti i Vučićevu lutku da ju spale?

Na ovim maškarama? Nema šaMse.
Eroo
Eroo

Posts : 74754
2016-07-22


Back to top Go down

idem Empty Re: idem

Post by prckov 17/2/2024, 00:45

zar ne moraju prvo proc lezbijski tecaj da im se odobri prosvjed?

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34104
2014-04-19


Back to top Go down

idem Empty Re: idem

Post by debotoijusto 17/2/2024, 14:51

idem O_32313515_1280
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30614
2014-04-12


Back to top Go down

idem Empty Re: idem

Post by RayMabus 17/2/2024, 15:05

Nisam pratio al ok ( nekako me veseli da u ovoj državi još ima oporbe pa makar to bila i lijevica ).

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/sdp-mozemo-i-ostalih-devet-stranaka-imaju-razloga-za-optimizam-zbog-najmanje-dvije-stvari-15429148

Kaže Plenkovic da je ovo proruski skup ( ono eto nije protiv njega korupiranog nego su to sad sve Rusi jbga ). Plenkovic je govno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

idem Empty Re: idem

Post by AssadNaPodmornici 17/2/2024, 15:22

Koji sprd od prosvjeda. Mediji govore da je golemi prosvjed uspio. 
Najveći prosvjed zadnji put je bio protiv  mjera vs novinarske gripe koja je utekla kinezima iz laba, i tada je ista ekipa koja poziva na prosvjed, tada je stala na stranu HdZa a čak su zazivali policiju i pendrek. Prije bi nakon toga osika kurac nego iša za bilo šta prosvjedovati sa ovom gamadi. 
Kako rekoh bolje  mamići i rimci, Hercegovina, žalac safeti i takvi lopovi iz HdZa nego ova gamad što prosvjeduje.

Naravno poštujem samo nasilne prosvjede jer jedino oni imaju efekta. Dakle ako nema krvi i batina i nereda, nema niti mene niti od toga ima išta

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20933
2018-06-14


Back to top Go down

idem Empty Re: idem

Post by sitting_bull 17/2/2024, 18:46

najbolji odgovor je li prosvjed uspio dao je sam anemičar u rijeci svojim polusatnim monologom o uspjesima njega i njegove vlade.

majstore, ako građani sami ne vide i ne osjećaju da si za njih nešto dobro i korisno napravio, uzalud  glumiš hamleta, premda je jasno kako ti iz guzice polako u glavu curi spoznaja da su dolazeći izbori za tebe biti, ili ne biti.

da se ne mučiš: ne buš bio.

gotov si.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

idem Empty Re: idem

Post by debotoijusto 17/2/2024, 19:28

sitting_bull wrote:najbolji odgovor je li prosvjed uspio dao je sam anemičar u rijeci svojim polusatnim monologom o uspjesima njega i njegove vlade.

majstore, ako građani sami ne vide i ne osjećaju da si za njih nešto dobro i korisno napravio, uzalud  glumiš hamleta, premda je jasno kako ti iz guzice polako u glavu curi spoznaja da su dolazeći izbori za tebe biti, ili ne biti.

da se ne mučiš: ne buš bio.

gotov si.
uspilo je no imam zamjerke , glazba za zagrijavanje iz 80-ih ( isto sam ubra na srpskim prosvjedima ) ne bi vrtio nista starije od elemental soc. realisticnih zalopoljki brza ritma i to mi osobno ostarilo a imamo ovih novih narastaja sto imaju mladima za teci/privuci... i tih mladih malo moja i generacija umirovljenika dominiraa budimo realni nismo snaga za gradit buducnost zemlje
i poruke poslane suhoparne u trenucima kad bi moga razabrati sto zbore zbog loseg razglasa/majstora zvuka svejedno hocu reci poprilicno traljavo odradjeno a bilo vremena za produkciju sadrzaja... sve drugo 5 , krasan dan vidio neke zaboravljene ljude obavio plac otisao na rucak koji netko drugi spremao ... dajte jos  :tu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30614
2014-04-12


Back to top Go down

idem Empty Re: idem

Post by debotoijusto 18/2/2024, 11:14

MINISTRICA poljoprivrede Marija Vučković kritizirala je na društvenoj mreži X jučerašnji prosvjed oporbe, no u svojoj je objavi napravila nekoliko pravopisnih pogrešaka.


Da stvar bude zanimljivija, u objavi je spominjala i važnost hrvatskog jezika te zakon o hrvatskom jeziku, za koji oporba nije glasala u saboru.
"Jezik naš je hrvatski. Jezik je to kojim je stvarana dubrovačka baština, a koju i danas žele otimati. Jezik je to za kojeg nisu glasovali nijedan od današnjih prosvjednika iz oporbe", napisala je Vučković.

U komentarima su uslijedila ismijavanja ministrice, a neki su joj ponudili i lektoriranje objave.
"Dopustite da Vam lektoriram i uredim, da ne platite kaznu. Hrvatski je naš jezik. Jezik je to kojim je stvarana dubrovačka baština, a koju i danas žele otimati. Jezik je to za koji nije glasovao nijedan od današnjih prosvjednika iz oporbe. Srdačno", napisao je jedan korisnik.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30614
2014-04-12


Back to top Go down

idem Empty Re: idem

Post by debotoijusto 18/2/2024, 14:06

MINISTAR zdravstva Vili Beroš nazvao je jučerašnji prosvjed 11 lijevih oporbenih stranaka neuspjelim i tragikomičnim. Izjavio je kako je količina neznanja na njemu bila enormna te kazao kako misli da neće doći do štrajka koji su najavile liječničke udruge i organizacije.
"Ti ljudi kao da žive u svemiru, ne žive u realnom vremenu. Te prazne riječi, parole iz prošlih vremena kontra svega što smo vlada, Ministarstvo i ja kao ministar napravili, to je nevjerojatno", izjavio je Beroš o prosvjedu u nedjelju, za posjeta Županijskoj bolnici Čakovec. 

naravno da zive u svemiru za razliku od tebe sto zivis na ravnoj zemlji sa suncem objesenim o svod kupole
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30614
2014-04-12


Back to top Go down

idem Empty Re: idem

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum