ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sirija

Page 14 of 50 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 50  Next

Go down

Sirija - Page 14 Empty Re: Sirija

Post by Winter is coming 11/2/2016, 16:32

http://videochart.net/video/3e903.39420955812091983ed527768706

Winter is coming

Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

Sirija - Page 14 Empty Re: Sirija

Post by Ringo10 11/2/2016, 17:28

upravo_sa_jebachine wrote:
jastreb wrote:Pičku materinu i pobunjenici!!!

Gdje je nestao DAIŠ? Gdje je ISIL? Islamska država???

Gdje su nestali džihadisti,ISIL-ovci,teroristi??? 

Izgleda da ih nikad nije ni bilo. Sad preostaše samo civili i pobunjenici koji će uskoro postati izbjeglice i imigranti.

Imam osjećaj da ovdje netko nekoga vuče za nos.

pa ako si mogao primjetiti  , Rusija i Assad se ne ratuju protiv Isila i Islamske države, eto ti odgovora :D ratuju se protiv pobunjenika, tkz "umjerenih kanibala", ali se ne ratuju protiv ISILa i Islamske države(recimo da 90% snage je usmjereno na pobunjenike a islamsku državu uglavnom drže obrambene pozicije)
Hajde ne kenjaj više matere ti mile. Ti misliš da su ovdje svi kreteni pa ne kuže tvoju šupolju demagogiju kojom maskiraš svoju podršku džihadistima I još više njihovim zapadnim pokroviteljima. Vidi se iz satelita da svi ti zapadni monstrumi zapravo podržavaju glavosijeke a sve ostalo je patetično preseravanje.

Eto oni sad brinu zbog civilnih žrtava rodila ih majka pravednička.

Sve te džihadističke bande su jedan te isti kurac I ratuju potpuno sinhronizirano a vijesti o njihovim tobožnjim međusobnim sukobima su sviranje kurcu. Sirijska Armija I Rusi  ratuju tamo gdje im je najveći
 starteški interes I sigurno neće pitati ni tebe ni tvoje zapadne nacističke idole šta da rade I gdje da napadaju.

Evo cijeli Zapad sa USA sotonostima na čelu pišti I kuka I gledaju samo kako da zaustave oslobađanje Sirije I kako da spasu svoje ljudoždere.

Cijal galama oko ISILa je samo maska I skretanje pažnje sa svojih AL Nustra I AlKAida štićenika.

A ratuje sirijska Armija I protiv ISILa tamo gdje im je interes. Ali najprije uništiti tobožnje umjerene ljudoždere I glavosijeke koji se podvaljuju pod skraćenicama poput FSA I sličnih prodavanja muda pod bubrege.

A ti nas postedi svojih sranja.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Sirija - Page 14 Empty Re: Sirija

Post by Guest 11/2/2016, 17:43

gle , asu , naporan si.

zašto jednostavno ne napišite istinu. rusija i saa se ratuju protiv al nusre i al quaide, zašto morate vi lagati.

ja pišem istinu. 90% ruskog napada i 95% kopnene vojske SAA se bori protiv nusre i te ekipe,  ostatak protiv ISISA drži obrambene položaje.

Ja podržavam assada i iran i rusiju(u siriji da , u ukraini NE), ali mi nije jasno zašto svi lažu(vas par).. pa istina je da nema velike razlike između Nusre i ISILa, ali čemu onda laganje, ako je istina na našoj strani? baš takvim laganjem, vi idete u korist ISILu i Nusri, ja navijam za Assada i govorim istinu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sirija - Page 14 Empty Re: Sirija

Post by Ringo10 11/2/2016, 17:58

upravo_sa_jebachine wrote:gle , asu , naporan si.

zašto jednostavno ne napišite istinu. rusija i saa se ratuju protiv al nusre i al quaide, zašto morate vi lagati.

ja pišem istinu. 90% ruskog napada i 95% kopnene vojske SAA se bori protiv nusre i te ekipe,  ostatak protiv ISISA drži obrambene položaje.

Ja podržavam assada i iran i rusiju(u siriji da , u ukraini NE), ali mi nije jasno zašto svi lažu(vas par).. pa istina je da nema velike razlike između Nusre i ISILa, ali čemu onda laganje, ako je istina na našoj strani? baš takvim laganjem, vi idete u korist ISILu i Nusri, ja navijam za Assada i govorim istinu
PA šta onda ako uglavnom ratuju protiv zelenih ljudoždera.

Doći će I crni na red osim ako Amerika I zapad ne izmajmunišu neko sranje u svome poznatome stilu kako bi spasili svoje pulene koji su trebali obaviti zadatak razjebavanja cijelog prostora Centarlne Azije I KAvkaza sa posebnim ciljem destabilizacije Rusije a vjerojatno I Kine.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Sirija - Page 14 Empty Re: Sirija

Post by AlfaOmega 11/2/2016, 19:07

upravo_sa_jebachine wrote:gle , asu , naporan si.

zašto jednostavno ne napišite istinu. rusija i saa se ratuju protiv al nusre i al quaide, zašto morate vi lagati.

ja pišem istinu. 90% ruskog napada i 95% kopnene vojske SAA se bori protiv nusre i te ekipe,  ostatak protiv ISISA drži obrambene položaje.

Ja podržavam assada i iran i rusiju(u siriji da , u ukraini NE), ali mi nije jasno zašto svi lažu(vas par).. pa istina je da nema velike razlike između Nusre i ISILa, ali čemu onda laganje, ako je istina na našoj strani? baš takvim laganjem, vi idete u korist ISILu i Nusri, ja navijam za Assada i govorim istinu
Evo ja ću ti dati vrlo jednostavno i logično objašnjenje.
Činjanica jest da je SAA u četiri godine rata prilično oslabljena, i da bi za učinkovitost oslobađanja zemlje bilo puno pametnije prvo se pozabaviti jednima, pa tek onda drugima, a ne odjednom i jare i pare.
A dobar razlog zakaj se prvo treba pozabaviti umjerenim kanibalima jest to što ih podržava dobar dio muslimanskih zemalja, plus Ameri, plus cioni, pa i neke evropske zemlje (ala Francuska). Zato, da bi se rat uspješno okončao, treba prvo eliminirati te koji imaju pokrovitelje, pa tek onda, kad dodatno naraste moral vojsci, fokusirati se na druge koje niko ne podržava (barem ne u mjeri koliko podršavaju ove druge).
To su vjerovatno tak dogovorili Rusi, SAA i Teheran, i to je IMO odlična strategija.
Ali da će i ISIL doći na red odmah posli ovih, hoće sigurno. Tak da se ne trebaš puno sekirati oko toga. :)

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10283
2015-09-11


Back to top Go down

Sirija - Page 14 Empty Re: Sirija

Post by mutava baštarda 11/2/2016, 19:43

u ithriyu navodno stigla pojačanja i postoji mogućnost da se krene na aerodrom tabqu

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Sirija - Page 14 Empty Re: Sirija

Post by michaellcmacha 11/2/2016, 21:54

upravo_sa_jebachine wrote:gle , asu , naporan si.

zašto jednostavno ne napišite istinu. rusija i saa se ratuju protiv al nusre i al quaide, zašto morate vi lagati.

ja pišem istinu. 90% ruskog napada i 95% kopnene vojske SAA se bori protiv nusre i te ekipe,  ostatak protiv ISISA drži obrambene položaje.

Ja podržavam assada i iran i rusiju(u siriji da , u ukraini NE), ali mi nije jasno zašto svi lažu(vas par).. pa istina je da nema velike razlike između Nusre i ISILa, ali čemu onda laganje, ako je istina na našoj strani? baš takvim laganjem, vi idete u korist ISILu i Nusri, ja navijam za Assada i govorim istinu
niš se ne sekiraj, sad si ti antifašista, a naši antifašisti od jučer su čak i naoružavali islamdžije..... tak da ih sad smiješ podržavati.... jbg nečemo sad mjenjat pravac...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Sirija - Page 14 Empty Re: Sirija

Post by michaellcmacha 11/2/2016, 21:56

AlfaOmega wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:gle , asu , naporan si.

zašto jednostavno ne napišite istinu. rusija i saa se ratuju protiv al nusre i al quaide, zašto morate vi lagati.

ja pišem istinu. 90% ruskog napada i 95% kopnene vojske SAA se bori protiv nusre i te ekipe,  ostatak protiv ISISA drži obrambene položaje.

Ja podržavam assada i iran i rusiju(u siriji da , u ukraini NE), ali mi nije jasno zašto svi lažu(vas par).. pa istina je da nema velike razlike između Nusre i ISILa, ali čemu onda laganje, ako je istina na našoj strani? baš takvim laganjem, vi idete u korist ISILu i Nusri, ja navijam za Assada i govorim istinu
Evo ja ću ti dati vrlo jednostavno i logično objašnjenje.
Činjanica jest da je SAA u četiri godine rata prilično oslabljena, i da bi za učinkovitost oslobađanja zemlje bilo puno pametnije prvo se pozabaviti jednima, pa tek onda drugima, a ne odjednom i jare i pare.
A dobar razlog zakaj se prvo treba pozabaviti umjerenim kanibalima jest to što ih podržava dobar dio muslimanskih zemalja, plus Ameri, plus cioni, pa i neke evropske zemlje (ala Francuska). Zato, da bi se rat uspješno okončao, treba prvo eliminirati te koji imaju pokrovitelje, pa tek onda, kad dodatno naraste moral vojsci, fokusirati se na druge koje niko ne podržava (barem ne u mjeri koliko podršavaju ove druge).
To su vjerovatno tak dogovorili Rusi, SAA i Teheran, i to je IMO odlična strategija.
Ali da će i ISIL doći na red odmah posli ovih, hoće sigurno. Tak da se ne trebaš puno sekirati oko toga. :)
naši bivši antifašisti su ih itekako podržavali.....
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Sirija - Page 14 Empty Re: Sirija

Post by Yehudi 11/2/2016, 22:04

Syrian Army continues to advance towards Raqqa: Tal Madakhah captured

http://www.almasdarnews.com/article/syrian-army-continues-to-advance-towards-raqqa-tal-madakhah-captured/ | Al-Masdar News

----------------------------

Syrian Army continues to advance towards Raqqa: Tal Madakhah captured

http://www.almasdarnews.com/article/syrian-army-continues-to-advance-towards-raqqa-tal-madakhah-captured/ | Al-Masdar News

---------------------------

  Idu u tome smjeru ali meni se činivjerojatnije

 da neće na Rakka ići već na deblokadu Deir Zora.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Sirija - Page 14 Empty Re: Sirija

Post by Yehudi 11/2/2016, 22:19

7 hours ago - 24°41′N 46°39′E

Spokesman: Saudi decision to send troops in Syria is final

-------------------------------
7 hours ago - 24°42′N 46°40′E

Spokesman: Islamic alliance against terrorism will take effect within two months



------------------------


  Aupičkumaterinu


Alianca islamista protiv isis.




To je kao da se udruga lopova 


bori protiv kradje.


 Pa šta još neću doziviti.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Sirija - Page 14 Empty Re: Sirija

Post by Guest 11/2/2016, 22:35

AlfaOmega wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:gle , asu , naporan si.

zašto jednostavno ne napišite istinu. rusija i saa se ratuju protiv al nusre i al quaide, zašto morate vi lagati.

ja pišem istinu. 90% ruskog napada i 95% kopnene vojske SAA se bori protiv nusre i te ekipe,  ostatak protiv ISISA drži obrambene položaje.

Ja podržavam assada i iran i rusiju(u siriji da , u ukraini NE), ali mi nije jasno zašto svi lažu(vas par).. pa istina je da nema velike razlike između Nusre i ISILa, ali čemu onda laganje, ako je istina na našoj strani? baš takvim laganjem, vi idete u korist ISILu i Nusri, ja navijam za Assada i govorim istinu
Evo ja ću ti dati vrlo jednostavno i logično objašnjenje.
Činjanica jest da je SAA u četiri godine rata prilično oslabljena, i da bi za učinkovitost oslobađanja zemlje bilo puno pametnije prvo se pozabaviti jednima, pa tek onda drugima, a ne odjednom i jare i pare.
A dobar razlog zakaj se prvo treba pozabaviti umjerenim kanibalima jest to što ih podržava dobar dio muslimanskih zemalja, plus Ameri, plus cioni, pa i neke evropske zemlje (ala Francuska). Zato, da bi se rat uspješno okončao, treba prvo eliminirati te koji imaju pokrovitelje, pa tek onda, kad dodatno naraste moral vojsci, fokusirati se na druge koje niko ne podržava (barem ne u mjeri koliko podršavaju ove druge).
To su vjerovatno tak dogovorili Rusi, SAA i Teheran, i to je IMO odlična strategija.
Ali da će i ISIL doći na red odmah posli ovih, hoće sigurno. Tak da se ne trebaš puno sekirati oko toga. :)

pa gle ja sam 100 puta na forumu rekao isto ,te da bih i ja prvo napao umjerene kanibale jer ih podržava pola svijeta, i da su time višestruko opasniji od ISISa, samo objašnjavam forumašu jastrebu, koji se pita "zašto ih naši mediji nazivaju pobunjenici cijelo vrijeme , zašto ne ISIS" , pa mu ja govorim istinu, da SAA vodi rat protiv pobunjenika, a ne protiv ISISa(razloge sam za to spomenio i ja sam osobno 100 puta i evo ti potvrdio) ja sam mu samo dao objašnjenje zašto je to tako, i odmah drvlje i kamenje pojedinih forumaša.

nema razloga da se lažemo, nismo glupi,
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sirija - Page 14 Empty Re: Sirija

Post by Guest 11/2/2016, 22:36

michaellcmacha wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:gle , asu , naporan si.

zašto jednostavno ne napišite istinu. rusija i saa se ratuju protiv al nusre i al quaide, zašto morate vi lagati.

ja pišem istinu. 90% ruskog napada i 95% kopnene vojske SAA se bori protiv nusre i te ekipe,  ostatak protiv ISISA drži obrambene položaje.

Ja podržavam assada i iran i rusiju(u siriji da , u ukraini NE), ali mi nije jasno zašto svi lažu(vas par).. pa istina je da nema velike razlike između Nusre i ISILa, ali čemu onda laganje, ako je istina na našoj strani? baš takvim laganjem, vi idete u korist ISILu i Nusri, ja navijam za Assada i govorim istinu
niš se ne sekiraj, sad si ti antifašista, a naši antifašisti od jučer su čak i naoružavali islamdžije..... tak da ih sad smiješ podržavati.... jbg nečemo sad mjenjat pravac...

to su oni lažni antifašisti slali oružje jordanu(koji je prosljedio umjerenim kanibalima, naši su znali kome će ići), dakle to nije odluka nas pravih antifašista, nego onih lažnih antifašista i koji bi trebali odgovarati za to, a to ćemo im nakačiti kada se budemo obračunavali sa lažnim antifašistima :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sirija - Page 14 Empty Re: Sirija

Post by Leviathan2 11/2/2016, 22:41

cujem da su u idlibu osnovali antifasisticki front da se bore protiv ruskih okupatora i krvoloka assada

_________________
Sirija - Page 14 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Sirija - Page 14 Empty Re: Sirija

Post by Winter is coming 11/2/2016, 23:42


[size=40]SADA I ZVANIČNO: Saudijska Arabija šalje kopnene trupe u Siriju


Posle nekoliko nedelja polemisanja da li će se to zaista i dogoditi, informacija je zvanično i potvrđena u saudijskim medijima.

11. FEBRUARA 2016.
0
1180

[/size]

Podeli na Fejsbuku
 
Tvitni na Tviteru
  


Sirija - Page 14 Ca8bZquWcAA78Fv

Ta kopnena operacija će verovatno razljutiti sirijskog predsednika Bašara al Asada, kao i vlade Rusije i Irana, koji ulazak trupa vide kao pokušaj da se uspori napredovanje tamošnje vlade protiv pobunjenika.
General Ahmed al Asiri rekao je da je „Rijad spreman“ i da će se boriti uz koaliciju koju predvodi SAD. Ipak, rekao je da će na pitanja o detaljima vojne operacije odgovoriti Vašington.
Takođe se obratio Iranu rekavši da ako je Teheran ozbiljan u borbi protiv ISIL, onda mora da prestane da podržava terorizam u Siriji i Jemenu.
Iz Saudijske Arabije su već stizale pretnje da će skinuti Asada sa vlasti i to silom, ukoliko se ne odrekne funkcije.

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

Sirija - Page 14 Empty Re: Sirija

Post by Guest 12/2/2016, 00:26

a komedije ako ovi pošalju kopnenu vojsku u siriju.. baš me zanima reakcija rusije , mislim iran ima muda to nije upitno, ali šta će biti sa rusijom?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sirija - Page 14 Empty Re: Sirija

Post by AlfaOmega 12/2/2016, 07:24

upravo_sa_jebachine wrote:
pa gle ja sam 100 puta na forumu rekao isto ,te da bih i ja prvo napao umjerene kanibale jer ih podržava pola svijeta, i da su time višestruko opasniji od ISISa, samo objašnjavam forumašu jastrebu, koji se pita "zašto ih naši mediji nazivaju pobunjenici cijelo vrijeme , zašto ne ISIS" , pa mu ja govorim istinu, da SAA vodi rat protiv pobunjenika, a ne protiv ISISa(razloge sam za to spomenio i ja sam osobno 100 puta i evo ti potvrdio) ja sam mu samo dao objašnjenje zašto je to tako, i odmah drvlje i kamenje pojedinih forumaša.

nema razloga da se lažemo, nismo glupi,
Pobunjenik bi bio domaći Sirijac koji je ustao protiv vlasti. Na početku rata oni su se i mogli okarakterizirati kao pobunjenici. Danas pak, kad strani jihadisti čine većinu i FSA i stotinu kojekakvih brigada, taj termin "pobunjenik" više nema nikakvog smisla.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10283
2015-09-11


Back to top Go down

Sirija - Page 14 Empty Re: Sirija

Post by Yehudi 12/2/2016, 09:06

Dogovoren je prekid vatre(Lavrov i Kerry )ali 

to ne važi za al usru niti za isis.

Rusi nastavljaju sa akcijama.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Sirija - Page 14 Empty Re: Sirija

Post by Winter is coming 12/2/2016, 12:53


[size=40]Sirijci na pragu Idliba


Vojska Sirije i Nacionalne odbrambene snage (NOS) započele su ofanzivu protiv terorista lociranih u severoistočnom delu Latakije, provincije na samom zapadu zemlje. Prema navodima iranske agencije Fars, džihadisti zovu pojačaja u pokušaju da zadrže poslednje veliko uporište u ovom delu zemlje, grad Kinsibu, koji se nalazi na granici s provincijom Idlib.

11. FEBRUARA 2016.
3
1732

[/size]

Podeli na Fejsbuku
 
Tvitni na Tviteru
  


Sirija - Page 14 Sirijavojskaoslobodioci
[size][url][/url]
– Jaki vazdušni i artiljerijski napadi na odbrambene linije militanata u blizini Kinsibe svedoče da su sirijske snage odlučne da što brže sprovedu operacije u ovom regionu, kako bi otvorile put ka oslobađanju Idliba – rekao je neimenovani vojni izvor za Fars.
Ova ofanziva usledila je posle oslobađanja strateški važnog grada Bašure, lociranog na severu Latakije, a u žestokim borbama ubijen je veliki broj terorista.
Vojni izvori navode da je ponovo uspostavljanje kontrole nad Bašurom utrlo put da sirijske trupe brže napreduju u planinskim predelima Latakije na severoistoku, što dalje omogućava brz ulazak u provinciju Idlib. Snage lojalne Bašaru al Asadu i NOS zato munjevito napreduju na više frontova, približavajući se Kinsibi iz dana u dan.
U izveštajima s terena se nagoveštava da je moguće da će sirijski vojnici, pre ofanzive na Kinsibu, pokušati da zauzmu selo Kabane, jer je ono strateški izuzetno važno – predstavlja praktično kapiju ka takozvanim Kurdskim planinama i terorističkim uporištima u Sirmaniji i Džisr al Šuguru, koji se nalaze u provinciji Idlib.[/size]

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

Sirija - Page 14 Empty Re: Sirija

Post by Guest 12/2/2016, 14:19

AlfaOmega wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:
pa gle ja sam 100 puta na forumu rekao isto ,te da bih i ja prvo napao umjerene kanibale jer ih podržava pola svijeta, i da su time višestruko opasniji od ISISa, samo objašnjavam forumašu jastrebu, koji se pita "zašto ih naši mediji nazivaju pobunjenici cijelo vrijeme , zašto ne ISIS" , pa mu ja govorim istinu, da SAA vodi rat protiv pobunjenika, a ne protiv ISISa(razloge sam za to spomenio i ja sam osobno 100 puta i evo ti potvrdio) ja sam mu samo dao objašnjenje zašto je to tako, i odmah drvlje i kamenje pojedinih forumaša.

nema razloga da se lažemo, nismo glupi,
Pobunjenik bi bio domaći Sirijac koji je ustao protiv vlasti. Na početku rata oni su se i mogli okarakterizirati kao pobunjenici. Danas pak, kad strani jihadisti čine većinu i FSA i stotinu kojekakvih brigada, taj termin "pobunjenik" više nema nikakvog smisla.
doduše većina boraca ISISa su stranci- jer nisi nigdje čuo da stranci po europi ili igdje drugdje se zaklinju na lojalnost nekoj FSA frakciji nego ISISU, dakle vjerojatno većina boraca ISISa su stranci(uz domaće), dok većina boraca FSA frakcija , vjerujem da su domaći, uz nešto stranaca..

stranci ipak radije idu u ISIS kojeg smatraju "pravim islamom" nego za neku od FSA frakcija.. mooožda je nusra pokupila nešto..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sirija - Page 14 Empty Re: Sirija

Post by Guest 12/2/2016, 14:22

upravo_sa_jebachine wrote:
AlfaOmega wrote:
upravo_sa_jebachine wrote:
pa gle ja sam 100 puta na forumu rekao isto ,te da bih i ja prvo napao umjerene kanibale jer ih podržava pola svijeta, i da su time višestruko opasniji od ISISa, samo objašnjavam forumašu jastrebu, koji se pita "zašto ih naši mediji nazivaju pobunjenici cijelo vrijeme , zašto ne ISIS" , pa mu ja govorim istinu, da SAA vodi rat protiv pobunjenika, a ne protiv ISISa(razloge sam za to spomenio i ja sam osobno 100 puta i evo ti potvrdio) ja sam mu samo dao objašnjenje zašto je to tako, i odmah drvlje i kamenje pojedinih forumaša.

nema razloga da se lažemo, nismo glupi,
Pobunjenik bi bio domaći Sirijac koji je ustao protiv vlasti. Na početku rata oni su se i mogli okarakterizirati kao pobunjenici. Danas pak, kad strani jihadisti čine većinu i FSA i stotinu kojekakvih brigada, taj termin "pobunjenik" više nema nikakvog smisla.
doduše većina boraca ISISa su stranci- jer nisi nigdje čuo da stranci po europi ili igdje drugdje se zaklinju na lojalnost nekoj FSA frakciji nego ISISU, dakle vjerojatno većina boraca ISISa su stranci(uz domaće), dok većina boraca FSA frakcija , vjerujem da su domaći, uz nešto stranaca..

stranci ipak radije idu u ISIS kojeg smatraju "pravim islamom" nego za neku od FSA frakcija.. mooožda je nusra pokupila nešto..


moja osobna, procjena, iako vjerujem da je tako :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sirija - Page 14 Empty Re: Sirija

Post by Guest 12/2/2016, 14:26

Inače čujem neki pregovori oko mira, i arapi najavljuju ulazak vojske.

Nisu se valjda Rusi prepali? na mjestu Rusa bih rekao, da će se svaka strana sila u Siriji koja nije dobila dozvolu službene vlasti iz Damaska, smatrati neprijateljskom itd.. pa da vidimo Arape ili Turke kako će ući..

Jer izgleda da je SAA sada nabrijana za ratovanje, a protivnici (pobunjenici iz FSA) , gube dosta teritorija zadnjih par tjedana(iako opet nanose gubitke, svaki dan izbace nekoliko videa sa TOW gađanjima, znači dnevno se gine dosta i ima uništene dosta tehnike), tako da namjestu Assada i Rusa nebih baš pristao na primirje, itd, nego trebalo bi odsjeći alepo.. sada su odvojili sjevernu granicu od Turske i Alepa, treba i zapadnu granicu zatvoriti.. kada ovi borci , njih par desetaka tisuća koji će braniti Alepo, ostanu bez dostave TOW projektila, onda će se lakše i taj drugi najveći grad osvojiti.. a onda je praktički opozicija poražena, ostat će razbijeni na nekoliko enklava, i morati će na pregovore po nepovoljnim uvjetima..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sirija - Page 14 Empty Re: Sirija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 14 of 50 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics
» Sirija
» Sirija
» SIRIJA
» Sirija
» Sirija

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum