ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 31/5/2023, 14:12

Ovo su srpski.  Rađeno kod nas sve. Može more, može rijeka. 
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema 1280px-RRF_411_VS3

https://en.wikipedia.org/wiki/Serbian_River_Flotilla

Možda će sad tražit kad im je potopilo ovaj veliki desantni brod s kojm su očito mislili radit desant na drugu obalu Dnjepra. Ne vidim baš da imaju desantne brodove a i oni sami pričaju da nemaju. Bez desantnih brodova nema desanta.

Ako budu pitali dat ćemo im. Mi ćemo sebi napravit nove iste ( slične, na sličnu šemu jer je to klasika ) ovakve i jebe nas se.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177136
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 31/5/2023, 14:27

Projektil PRS-60 vitalni je dio sustava DP-62. Može gađati ultra-male podmornice na dubinama u rasponu od 3 do 200 metara. DP-62 je kalibra 122 mm i duljinom cijevi od 3000 mm. U jedan lanser stane 40 projektila, a domet gađanja varira od minimalno 300 metara do maksimalno 5000 metara. Svih 40 projektila se može ispaliti unutar 20 sekundi. Prilikom gađanja, računaju na količinu projektila i brzinu ispaljivanja, a manje na preciznost i navođenje. Sustav može postići maksimalni kut elevacije od 50 stupnjeva. Posada BM-a sastoji se od tri osobe.


Rusija uz obalu Krima postavlja rijetke BM-21PD “Brana” sustave za obranu od plovila-dronova
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema JSC-Splav-Spa
RayMabus
RayMabus

Posts : 177136
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 31/5/2023, 18:00

https://twitter.com/imp_navigator/status/1663838077222002689

nažalost ima dosta snimki gdje RU dronovi kamikaze lancet se zabijaju u Ukr tehniku, od PZO sustava do artiljerije najčešć

sreća za Ukrajince uglavnom nema ljudske posade, pa sada, dok zapad šalje nove haubice nekako će se prigrmiti gubitak

međutim problem je kada uništi neki PZO lanser to je teško nadoknadivo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21204
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 31/5/2023, 18:04



navodno nove snimke pokvarenih patriot raketa. 

one noći je bila jedna raketa koja je pala na zemlju vidilo se i na snimci, i ujutro je identificirana da je pac 3 raketa. 

however, evo ovdje su neke nove snimke , navodno patriot raketa koje su se pokvarile, čekam identifikaciju od nekoga drugoga ali ne bi me čudilo , 

iskreno lako moguće da je i sam patriot precjenjen, vjerojatno su najbolji europski sustavi,   Ukrajinci su općenito brutalno zadovoljni recimo sa Njemačkim IRIS_T sustavom i Gepardom, a Talijani/Francuzi se hvale da je njihov SAMP-T bolji od Patriota ali sačekajmo identifikaciju ovih snimki jesu li nešto drugo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21204
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 1/6/2023, 00:32



ahhahahahahaha

mislim znao sam da je eskaliralo između Berića i Zarkovića ali ovo je totalno cirkus. 
ovaj Zaraković (pratio sam njega) je objavljivao informacije da su Srbi poginuli u Ukrajini, a Berić ga prijavljivao FSBu. pa je ovaj navodno morao uteći u Srbiju. Pa evo Zaraković sada optužuje Berića da je Yugosloven jer hvali Hrvate, i ostale, a on Zaraković je srpski nacionalist.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21204
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 1/6/2023, 08:29

RayMabus wrote:Ovi desantni brod im se nalazija u Očakovu a to Očakovo je na ušću Dnjepra i ima kolometar il tako nešto udaljenosti do ove druge strane koje drže Rusi. Izgleda da su ga oni mislili upotrijebit na iskrcavanje na ovu drugu stranu Dnjepra ( to još nije Krim nego prije toga, istočna obala Dnjepra ) i sad su in to valjda u tim napadima prije dva dana i to kad su rokali, potopili ga.
Mali ispravak: Sad vidim da i Ukrajinci spominju Odesu. Dakle u Odesi je bija privezan. Očakovo mu je matična luka. To im je očito također vojna luka a desantni brod je tamo bija ( u mirnoodopsko vrijeme kao njegova matična luka ) jer tu ima nekakvih kilometar i tako nešto tog ušća širine pa iako je star brod ipak za ovakve stvari da preveze ljudstvo i opremu s jedne strne rijeke na drugo itd je ipak bio koristan. Sad to nemaju a vjerovatno su računali to koristit u ofenzivi jer čak i da ne radiš napad s njime on je koristan jednom kad osvojiš drugu stranu obale i osiguraš je da s takvim brodom prevoziš onda ljudstvo i opremu a posebno opremu jer on može prevoziti oklopna vozila, tenkove i drugo, za razliku od ovih malih desantnih čamaca.

Rusi tvrde da su uništili posljedni brod u ukrajinskoj mornarici a onako pregledom toga šta imaju od plovila rekao bih da je to dijelomično točno jer ovi ostali brodovi koje imaju su uglavnom ophodni i brodovi obalnog tipa tj nekakvi čamci i ta priča itd tako da se priča svodi na to da će Ukri morat proradit na jačanju desantne mornarice jer bez desatnih brodova nema desanta. Za uspješan napad ili da vjerovatnost uspjeha bude veća, na drugu obalu Dnjepra a s ciljem njezinog oslobađanja dakle da istjeraju neprijateljsku tj ovu drugu stranu te nakon toga ista stvar i za Krim potrebno je istog udariti s više strana tako da mu razvučeš jedinice i rasteretiš to bojište koje napadaš čak i ako bi taj napad desantnim brodovima sam po sebi bio neuspješan.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177136
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 1/6/2023, 10:53

rat ponovo prešao na teritorij Ruske Federacije. 
iako index piše o upadu tenkovima uvijek pizdarije, ne bih išao za sada daleko. nisam previše proučava izvore niti otišao još na telegram iman posla, ali izgleda da su ovi iz Ruski ustaše/partizani uništili jedan Tulipan 


samo da su to obavili i povukli se obavili su ogroman posao, ovo je horor oružje najveći minobacač na svijetu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21204
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 1/6/2023, 11:42

Ukrajinski 9A310M1 TELAR protuzračnog obrambenog sustava Buk-M1 uništen je ruskim lebdećim streljivom Lancet u blizini Maksymivka, #Donjecka oblast.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177136
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 1/6/2023, 12:08

Dakle prevedeno pogodili su im ovo jer ta oznaka TELAR je lanser BUK s radarom svojim zasebnim na sebi. Imali 72 sistema BUK, nešto zarobili. Šalju Amerikanci i drugi te radare manjeg obujma te ima i tih lansera BUK i drugo tako da taj dio nije tolika šteta al jesu rakete PZO jer na ovoj snimci vidi se vatromet a to nema od čega drugog bit nego tih PZO raketa na njemu.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema 1280px-ZRK_BUK_M1_2005_G1
RayMabus
RayMabus

Posts : 177136
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 1/6/2023, 13:02

sranje je i ljudska posada. sada je pitanje da li je bilo ljudi u tom čudu jer je gadna eksplozija

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21204
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 1/6/2023, 13:39

Navodno su im uništili i dva Bat-2 vozila. To je inžinjersko vozilo a u ovakvim situacijama služi da probije put tenkovima i drugim oklopnim vozilima dakle ima veze s probojem linija.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema FxhsgwoXgAA83QG?format=jpg&name=medium

Među inženjerijskim borbenim vozilima koje su ruske snage lani napustile nalaze se tri grdosije, modeli BAT-2. Ovaj 40-tonski orijaš na sebi nosi ogromnu grtalicu, šiljak za paranje tla i kopanje rovova, te dizalicu od preko dvije tone. U dijelu trupa krije odjeljak za posadu od osam ljudi, a sve to leži na ovjesu sovjetskog tenka T-64. BAT-2 koristi svoju ogromnu oštricu kako bi pred sobom prokrčio put kroz minska polja, razbucao rovove i ‘češke ježeve‘, u prah raznio grudobrane, prepreke od balvana, pa i manje bunkere.

Ovim grdosijama za protuofenzivu Rusi su opskrbili Ukrajince puno prije zapadnih saveznika. Jedno je pitanje ključno


Ključno pitanje je koliko ih imaju jer ako su sad izgubili ova dva onda su ih koliko vidim imali prije nekakvih 40-ak do 50-ak na skladištu a i pitanje u kakvom su stanju jer je to roba još iz doba SSSR-a.

Sovjetski BAT-2 ostali su u oružanim snagama Ukrajine, no s vremenom se njihov broj smanjivao (primjerice, u kolovozu 2008. odlučeno je da se prizna višak imovine i proda deset BAT-2). Međutim, 2016. godine u trupama su ostale 53 jedinice BAT-2 

BAT-2
RayMabus
RayMabus

Posts : 177136
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 1/6/2023, 13:51

Ukrajinske oružane snage pokušale su pješačku ofenzivu uz podršku 6 tenkova. Ispred tenkova su bila 2 BAT-a, koji su čistili polja ispred tenkova. Oba BAT-a uništena RPG-7. pješaštvo i tenkovi su se povukli. Predstraža obranjena

https://twitter.com/200_zoka/status/1664200233092358145?cxt=HHwWgoC9ie7StpguAAAA

UAF i izdajice iz Rusije upali su u zasjedu dok su se pokušavali probiti u regiju Belgorod. Danas, 1. lipnja, rano ujutro, ukrajinski militanti, kao što se i očekivalo, ponovno su pokušali probiti rusku granicu u blizini grada Shebekino u regiji Belgorod.

Po ovome ispada da su oni te BAT-ove koristili jutros pri proboju šikara na rusko ukrajinskoj granici i nekakvih šest tenkova navodno vukli za sobom i da su ti Bat-ovi uništeni.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177136
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 1/6/2023, 15:08

USA odnekud kupuje Geparde za UKR vojsku u vrijednosti 118 milijuna $. (prije je gepard košta niti 500 000$ neka sada košta 1milijun ovo je 100 komada, neka je 2milijuna sa nadogradnjom ovo je 50ak komada).


fenomen je kako ovaj njemački hladnoratovski PZO sustav , ispao brutalno efikasan, pazi ovo čudo je razvijeno 60tih ili 70godina prošlog stoljeća, malo je nadograđeno sa boljim računalom i radarima i elektronikom, ali uglavnom po svijetu nije bilo "popularno".. 

međutim ovo čudo brutalno skida šahed dronove krstareće rakete, i jeftino što je najbitnije. 
njemci su ih u hladnom ratu proizveli nekoliko stotina i prodali diljem svijeta i uglavnom to skuplja prašinu po skladištima.. sada panično Ameri i Švabe kupuju to po svijetu tko je voljan prodat, nude dobru lovu, i onda nadograđajuju. 

isto se događa i sa LEO1 tenkovima, iako je pitanje kakvi će oni biti u borbi, ali onako nadograđeni sigurno neće biti loši

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21204
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 1/6/2023, 15:26

Iz Jordana, imaju ih 60 komada.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_equipment_of_the_Royal_Jordanian_Army

U okviru Ukrajinske inicijative za sigurnosnu pomoć, DoD je sklopio ugovor s malim poduzećem sa sjedištem na Floridi, Global Military Products, za proizvodnju sustava protuzračne obrane u Amanu, Jordan za 118,3 milijuna dolara.

https://www.army-technology.com/news/us-pentagon-sends-ukraine-35mm-gepard-systems/
RayMabus
RayMabus

Posts : 177136
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 1/6/2023, 15:40

Švicarska državna kompanija za proizvodnju oružja Ruag podnijela je službeni zahtjev za prodaju 96 nekorištenih tenkova Leopard 1 njemačkoj kompaniji koja ih želi isporučiti u Ukrajinu. Glasnogovornica Ruaga Kirsten Hammerich rekla je za radio “SRF” da njemačka kompanija za proizvodnju oružja Rheinmetall namjerava kupiti tenkove i poslati ih u Kijev. Državni sekretarijat za ekonomiju (SECO), koji je nadležan za izvoz vojne opreme u Švicarskoj, potvrdio je Ruagov zahtjev za izvoz.

Navodi se da je riječ o 96 tenkova Leopard 1 koji su kupljeni od Italije 2016. godine i trenutno se ne koriste.


Švicarska kompanija želi prodati Njemačkoj neiskorištene tenkove Leopard 1
RayMabus
RayMabus

Posts : 177136
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 1/6/2023, 16:30

horori rata

dva drona (možda je i bio još koji) uništili Ruski oklopni protuzračni top i posadu 
 

brutalno

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21204
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 1/6/2023, 21:22

kratki dokumentarac od tome ruskom dronu lancet i zašto je tako opasno oružje u ratu (usudio bih se reći da drži Ruse u ratu)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21204
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 2/6/2023, 13:58

Aj izvještaj sa fronte. Nema nekih pomaka na liniji fronte niti će ga biti neko vrijeme ako ikada uopće. 

Međutim fronta je brutalno živa, i sada se svodi na razmjenu dronovima i krstarećim raketama.

Recimo pogranični Ruski gradić je opet napadnut od Ruske dobrovoljačke armije, iako su jučer zaustavili jedan napad, međutim to ih ne spriječava da dronovima ulaze u teritorij i udaraju artiljeriom po službenom teritoriju Ruske federacije. 
Nažalost nesretni rat se prenio na tlo Rusije, jadni i ti nesretni Rusi u što ih je Putin uvukao, do nazad godinu ipo dana imali su standard kao u RH i nitko nije imao pojma da postoji Donbas a Krim im nitko nije dovodio u pitanje. Sada i njihov teritorij se razara. 


Naravno zapad je zabranio da se koriste zapadna oružja u napadu na Rusiju, ali Ukraijnci koriste dronove vlastite proizvodnje, bio je sinoć udar i kod Kurska i Bjelogorada(Bjelograd) te koriste sovjetsku artiljeriju i oklop za okršaje. 

Osim toga desili su se ponovo raketni napadi po Južnoj Ukrajini, krstarećim raketama je gađano više ciljeva, recimo i luka u Berdijansku 


Naravno ne ostaju niti Rusi dužni. izveli su raketni napad na Kijev. 
Ukrajinci tvrde klasično da su oborili sve rakete/dronove. However opet su te snimke koje ih otkrivaju.
ova snimka koja je navodno snimana kod Kijeva 
na njoj se vide 3 eksplozije. dakle nešto je prošlo PZO obranu. 
i na lokaciji gdje je bila jedna od eksplozija dolazi do lansiranja PZO rakete koja pada nazad na grad. 
Što to govori ? da neki PZO sustav pogođen i da je lanser počeo goriti i onda on kako se zapali sam lansira rakete , već ste vidjeli dosta takvih snimki.


Dakle jedna i druga strana ne može zaustaviti projektile druge strane. Ukrajinska zapadna PZO očito ima i gubitke, nešto obori, nešto prođe, ima dosta snimki raketa koje se pokvare u zraku i padnu na zemlju, jedna pala na sri ceste mislim da sam jučer stavio, mislim da je bila rasprava jel Patriot raketa ili Aspide. 
ima još jedna snimka gdje isto tako zapadna pzo raketa pala u rijeku. pazite to su snimke, što znači da je brojka još veća. 

naravno niti Rusima nije ništa bolje stanje jer sada su udari ne samo na okupiranom dijelu Ukrajine, tamo HIMARSi udaraju svaki dan, a sada već i zapadne krstareće rakete, nego i na teritoriju Ruske federacije praktički većina Europske Rusije je u dometu Ukrajinskih dronova kamikaza koji za sada ne nose puno eksploziva ali sve jedno mogu napraviti štetu kada pogode neku rafineriju. 


Inače Ukrajinci žicaju još PZO sustava od strane zapada, poslat će još Patriota, kroz godinu dana bi moglo doći 50ak novih geparda, Njemci će im poslati do kraja godine još dva IRIS_T sustava,  NASAMSi dolaze svako malo..
Francusko-Talijanski SAMP-T , dobro bi došla još koja baterija
Ameri su im poslali streljivo za Patriote te mislim rakete SeaSparrow koje se mogu integrirati u BUKove

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21204
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 2/6/2023, 14:24

Dvije bespilotne letjelice dugog dometa napale su tijekom noći energetsku infrastrukturu u oblasti Smolensk na zapadu Rusije, ali nema izvješća o ozlijeđenima ili požarima, rekao je vršitelj dužnosti guvernera te regije. Dodao je da su napadnuti gradovi Divasi i Peresna u blizini glavnog grada regije Smolenska, oko 270 km od ukrajinske granice, ali nije rekao tko je odgovoran. Smolenska oblast nalazi se sjeverno od Brjanska u Rusiji i graniči s Bjelorusijom.
-

Ne očekujem ja baš čuda od tih njihovih drona većeg dometa. Ako pogode koju rafineriju il skladište goriva dobro a ako ne opet prisiljavaju ovu drugu stranu da počme postavljat PZO obranu oko kritičnih točaka diljem Rusije u dometu istih šta nije malo područje a za ovo su im dovoljni mitraljezi većeg kalibra te rakete zemlja zrak manjeg dometa a toga imaju dosta pa će izvadit iz skladišta i rasporedit oko tih objekata a na koje sumnjaju da bi mogle biti meta napada tih ukrajinskih dronova.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177136
2014-04-11


AssadNaPodmornici dislikes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 2/6/2023, 14:47

Imaju oni Vilku a Vilka ima domet do 130 km a ovo leti brže od tih dronova koji jedre zrakom brzinama malo većim od 100km na sat i lako su oborivi.

https://en.wikipedia.org/wiki/Vilkha

28. veljače 2023. prvi zamjenik šefa Nacionalne udruge obrambeno-industrijskog kompleksa Ukrajine Ivan Vinnyk najavio je uspostavu proizvodnje visokopreciznih projektila "Joha". Proizvođači također planiraju modificirati "Vilkha-M" kako bi mu povećali domet na 150 km.

Svaki lanser ima 12 projektila, svaki projektil nosi bojevu glavu težine do 250 kg i vodi se do cilja odvojeno od ostalih. Težina same rakete je 900-1000 kg.


 Brzina rakete na završnom dijelu putanje je unutar 3,4 M. Težina bojeve glave je oko 250 kg.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177136
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum